Autor Wątek: Co z tą policją?  (Przeczytany 11718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 06, 2011, 04:10:44 am »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
To znaczy co? Prewencja nie ma prawa zatrzymywać do rutynowej kontroli?

czegoś takiego jak "rutynowa" kontrola generalnie nie ma, ale powod zawsze sie znajdzie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 06, 2011, 08:35:40 am »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Golden tak jak mówisz wystaczy dokładniej poznać ich uprawnienia, i mozna grzecznie i kulturalnie z nimi dyskutować i grać w pink ponga. Dodam jeszcze ze do nie dawna był myk na gaśnice, bo stary kodeks mówił ze w aucie ma być sprawna gaśnica, jak czepiali się do braku legalizacji to wystarczyło ich grzecznie zapytać coby przypomnieli i pokazali gdzie napisane jest ze ma być legalizacja. Odstępowali zawsze zgaszeni i nie starali już się czepiać.
Inny myk jest z ciągniętą przyczepką. Chcieli mi kiedyś doładować mandat za przekroczenie zestawu. Ja bez kategorii "E", Jechałem Masterem z DMC 3498kg i targałem przyczepke o DMC 750kg rejestrowaną jako lekka czyli łączne DMC zestawu 4250kg, a kategoria "B" tylko do DMC 3500. Większość okazuje skruchę i się dogaduje z Psiakami w takiej sytuacji ale prawda jest taka:
Kategoria B uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o DMC (dopuszczalnej masie całkowitej) nie przekraczającej 3,5 t wraz z przyczepą, której DMC nie przekracza masy własnej pojazdu ciągnącego oraz DMC zespołu pojazdów nie przekracza 3,5 t, co wynika z art. 88, ust. 2, pkt. 3 lit. b PoRD (Prawo o Ruchu Drogowym). Dopuszcza się również, na mocy Konwencji Wiedeńskiej, ciągnięcie przyczepy lekkiej, czyli takiej, której DMC nie przekracza 750 kg, praktycznie bez względu na masę pojazdu ciągnącego, a zatem łączna DMC zespołu pojazdów może w takim przypadku wynosić 4,25 t, wynika to z art. 88, ust. 3, pkt. 3 PoRD.

 
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 06, 2011, 08:41:47 am »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
To znaczy co? Prewencja nie ma prawa zatrzymywać do rutynowej kontroli?

Mylisz i się gubisz. Może cię zatrzymać do kontroli, np trzeźwości, sprawdzenia czy posiadasz odpowiednie uprawnienia, może ci sprawdzić auto czy nie posiadasz lub nie przewozisz nic nielegalnego czy niebezpiecznego, ale nie może ci nawet powiedzieć ze powodem zatrzymania jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Tym bardziej już nie może łapać tobie za kierownice zeby sprawdzić luzy w układzie czy wmawiać że masz za głosny wydech nie mówiąc o toksyczności spalin. Nawet jak masz oklejone na czarno szyby to moga postraszyć ciebie ale jak się postawisz to muszą już wezwać sekcję ruchu drogowego, która sprawdzi testerem.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 06, 2011, 13:14:26 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Jechałem Masterem z DMC 3498kg i targałem przyczepke o DMC 750kg rejestrowaną jako lekka czyli łączne DMC zestawu 4250kg, a kategoria "B" tylko do DMC 3500. Większość okazuje skruchę i się dogaduje z Psiakami w takiej sytuacji ale prawda jest taka:
Kategoria B uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o DMC (dopuszczalnej masie całkowitej) nie przekraczającej 3,5 t wraz z przyczepą, której DMC nie przekracza masy własnej pojazdu ciągnącego oraz DMC zespołu pojazdów nie przekracza 3,5 t, co wynika z art. 88, ust. 2, pkt. 3 lit. b PoRD (Prawo o Ruchu Drogowym). Dopuszcza się również, na mocy Konwencji Wiedeńskiej, ciągnięcie przyczepy lekkiej, czyli takiej, której DMC nie przekracza 750 kg, praktycznie bez względu na masę pojazdu ciągnącego, a zatem łączna DMC zespołu pojazdów może w takim przypadku wynosić 4,25 t, wynika to z art. 88, ust. 3, pkt. 3 PoRD.
Kiedys ktos pisal ze w tym konkretnym  przypadku na postawie odrebnych przepisow podlegasz juz pod tachograf i chyba list przewozowy. Prawda to ?
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 06, 2011, 14:54:58 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
To znaczy co? Prewencja nie ma prawa zatrzymywać do rutynowej kontroli?

czegoś takiego jak "rutynowa" kontrola generalnie nie ma, ale powod zawsze sie znajdzie.

Właśnie. Dla normalnego i doświadczonego policjanta znalezienie wystarczającego powodu to nie problem.
Natomiast zwykła prewencja -nie drogówka może zatrzymać dow. rej. za widoczne braki czy uszkodzenia np. pęknięta szyba, brak lusterka czy opony z wystającymi już drutami (bo są tacy obywatele co tak jeżdżą i mają pieczątkę o aktualnym przeglądzie) itp. Do tego nie trzeba mieć specjalistycznego przeszkolenia.
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 06, 2011, 16:49:40 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Natomiast zwykła prewencja -nie drogówka może zatrzymać dow. rej. za widoczne braki czy uszkodzenia np. pęknięta szyba, brak lusterka czy opony z wystającymi już drutami (bo są tacy obywatele co tak jeżdżą i mają pieczątkę o aktualnym przeglądzie) itp. Do tego nie trzeba mieć specjalistycznego przeszkolenia.
I tak wołają drogówkę do tego. Ewidentne braki i uszkodzenia zagrazajace bezpieczeństwu innych czy nietrzeźwośc to ty masz jako obywatel nawet prawo zgłosić. Jeśli to jest wrak bez hamulców np lub inny dezel to jako obywatel masz prawo do tzw "ujęcia obywatelskiego"/

Kiedys ktos pisal ze w tym konkretnym  przypadku na postawie odrebnych przepisow podlegasz juz pod tachograf i chyba list przewozowy. Prawda to ?
Jeśli mówimy tylko i wyłącznie o samym "B"
 No to tu wskakujemy na temat inny niz"Prawo o ruchu drogowym" ktore to zezwala nam na ciągnięcie takiego zestawu i wchodzimy w zakres Inspektorów Transportu Drogowego (ITD) gdzie posługujemy sie inną "Ustawa o Transporcie Drogowym"
Prawda taka ze o ile PoRD zezwala łącznie na kat. "B" targać 4.25T to UoTD mówi wyraźnie ze pojazdy i/lub zestawy do 3.5T są zwolnione z tacho.

Myk taki ze przyczepka musi być rejestrowana jako lekka, nie moze przekraczac DMC 750kg, a transport nie może byc w celu zarobkowym tylko na wlasne potrzeby. Wtedy Tacho mozna odpuścić i łatwo się wytłumaczyć że to dla mnie.

Pozatym, Dobre 4x4 czy pickupy ciagnac przyczepkę czy kamping tez musiały by latać na tacho.
Na samo "B" masz łącznie 4.25 T
Na B+E - Dopuszczalna Masa Całkowita pojazdu + nie więcej 1 x Rzeczywista Masa Całkowita
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 16:51:38 pm wysłana przez centurion »
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 06, 2011, 18:12:15 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Tacho służy do rejestrowania czasu pracy czyli jak jedziesz prywatnie to nie pracujesz i tym samym nie jest ci potrzebne
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 06, 2011, 18:18:05 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Brysiek#1957
Prościej juz sie chyba nie dało.

Ja trochę rozwinołem ale to samo
a transport nie może byc w celu zarobkowym tylko na wlasne potrzeby. Wtedy Tacho mozna odpuścić i łatwo się wytłumaczyć że to dla mnie.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 06, 2011, 19:17:47 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Dodam jeszcze ze do nie dawna był myk na gaśnice, bo stary kodeks mówił ze w aucie ma być sprawna gaśnica, jak czepiali się do braku legalizacji to wystarczyło ich grzecznie zapytać coby przypomnieli i pokazali gdzie napisane jest ze ma być legalizacja. Odstępowali zawsze zgaszeni i nie starali już się czepiać.
A cos sie zmienilo w tym temacie?

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 06, 2011, 19:28:12 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6592
  • Płeć: Mężczyzna
A cos sie zmienilo w tym temacie?

Wypowiedź którą cytujesz wskazuje że się zmieniło

no k.. co za debile

Powinien chyba dostać mandat za obrazę urzędnika państwowego?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 06, 2011, 20:06:44 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
A cos sie zmienilo w tym temacie?
Tyle sie zmieniło co nic ale chwytaja sie ważności gasnicy i gwarancji producenta na sprawnośc, wiec teoretycznie jesli dajmy na to gwarancja 5 lat mineła i nie ma zadnej kartki potwierdzajacej sprawnośc nie koniecznie legalizacji to moga to potraktować jak brak lub niesprawną gaśnicę. Osobiście zmieniam gaśnicę co tyle ile jest gwarancja na nia bo zakupy w hiper prostsze sa aniezeli bujać się po firmach.

Co ważne, to jeślui jest gwarancja a nie ma jakiejś legalizacji, to mogą za nie sprawna uznać ewidentnie pustą lub ze złym ciśnieniem i pozrywanymi plombami, od kontroli jest straz i firmy nie policja.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 20:08:20 pm wysłana przez centurion »
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 06, 2011, 21:48:08 pm »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Mandat jest jedynie za BRAK gasnicy w aucie, to czy ona jest aktualna czy nie to juz nie ich sprawa. Oczywiscie przy kontroli beda chcieli wcisnac mandat i przekonywac ze gasnica musi byc "wazna"
W wielu innych sytuacjach policaje rowniez usiluja wcisnac mandat niekoniecznie sluszny  ;)

Do tej pory nie dostalem nieslusznego mandatu, niestety uzbieralo sie kilka takich w ktorych policja miala racje. Ale wystarczy nie robic z siebie idioty placzacego i blagajacego na kolanach o pouczenie, a policjant nie da wysokiego mandatu.
Zawsze przy zatrzymywaniu policjant pytal sie mnie czy wiem za, odpowiadalem ze tak i niestety wiem jakie sa za to przewidziane kary. Normalna rozmowa i zamiast 700zl wypisal 200zl hehe marne pocieszenie
Policaje bardzo nielubia jak ktos sie tlumaczy z danego przewinienia lub narzeka jak to ma zle i swiat jest zly, a za rogiem to pewnie gwalca morduja porywaja a oni zajmuja sie takimi cenzuralami jak lamanie przepisow

e: znacznie wiekszy problem jest ze straza miejska czyli w/g mnie najmniej potrzebna, a zarazem najbardziej upierdliwa, zlosliwa i niedouczona sluzba mundurowa. Nazwal bym to po imieniu ale z racji ze lubie do was zajrzec i poczytac to sobie daruje bo tak to dostal bym zapewne bana  :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 21:50:50 pm wysłana przez Pawel. »
328i

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 06, 2011, 23:09:32 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482

Uścislijmy jedną kwstię tylko.

Kierowca z kat. B może ciągnąć przyczepę lekką wtedy gdy dmc zespołu pojazdów moze wynosić maksymalnie 3500 + 750 = 4250/, a inną ("cięzka")  tylko wtedy, gdy suma dmc pojazdu + przyczepy jest nie większa niż 3500kg.

Od 11 lutego 2012 dopiero ma wejsc w zycie zmiana dzięki której kierowca będzie mogł prowadzić zespól pojazdów którego dmc maksymalnie bedzie mogło wynosic dmc 4250kg , niezaleznie czy to bedzie przyczepa "lekka" czy "cięzka" posiadajac tylko kategorie B prawa jazdy.
  


Objasnienia do nazw które uzylem:
Przyczepa lekka - dmc do 750kg
przyczepa cięzka - powyzej dmc 750kg

Pod tacho powyzej dmc 3500kg nie podlega sie wtedy gdy pojazd  używany jest do niehandlowych przewozów towarów w celach prywatnych. Gdy przewóz jest na potrzeby własne , nalezy miec wtedy tacho. Pod tacho nie podlegaja jeszcze pojazdy do nauki jazdy , pojazdy i zespoly pojazdow których dmc nie przekracza 3,5T , pojazdy przeznaczone do przewozu osób, które ze względu na typ konstrukcyjny i wyposażenie nadają się do przewozu nie więcej niż dziewięciu osób łącznie z kierowcą i są do tego przeznaczone, pojazdy  których maksymalna dopuszczalna prędkość nie przekracza 30 km/h, pojazdy  przeznaczone do przewozu osób wykonywanego w ramach usług regularnych, których droga przebiegu przekracza 50 km, pojazdy pomocy techniczne , pojazdy z zabudową "sklep".


Cytuj (zaznaczone)
Myk taki ze przyczepka musi być rejestrowana jako lekka, nie moze przekraczac DMC 750kg, a transport nie może byc w celu zarobkowym tylko na wlasne potrzeby. Wtedy Tacho mozna odpuścić i łatwo się wytłumaczyć że to dla mnie.

Nie w celu "na potrzeby własne" , bo wtedy pod tacho normalnie podlega , ale w celach prywatnych , nie hanlowych. Przewóz na potrzeby własne to jest calkiem co innego jak przewóz w celach prywatnych nie handlowych , a tylko z tego ostatniego jest zwolnione tacho...

Cytuj (zaznaczone)
Pozatym, Dobre 4x4 czy pickupy ciagnac przyczepkę czy kamping tez musiały by latać na tacho.

Przyczepa kempingowa nie podlega pod Ustawe o transporcie drogowym więc tez nie poldga pod tacho , licencje itd. Tak samo jak pojazd kempingowy powyzej 3,5T równiez nie poldega pod tacho , ani zadne inne dodatkowe upierdliwe ustawy itp.

Cytuj (zaznaczone)
Na samo "B" masz łącznie 4.25 T
Tylko pod warunkiem ze ciągnie się przyczepę "lekką" i dmc przekracza 3500kg , lecz nie przekracza 4250kg.

Cytuj (zaznaczone)
Na B+E - Dopuszczalna Masa Całkowita pojazdu + nie więcej 1 x Rzeczywista Masa Całkowita


Tutaj jest slynna tabelka która powinna zobrazować jakie i kiedy mozna przyczepy ciągnac:
http://img91.imageshack.us/i/przyczepaakatpjrk9.jpg/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 23:10:53 pm wysłana przez Sterciu »
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:07:17 am »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
No to Sterciu napisałeś co ja pisałem do tej pory tylko inaczej to ubrałeś. Bardziej tylko regułkowo. Ale myślę teraz że ci którzy kazali się litować nad tym co napisałem, zajżą w linki z przepisami które podałem.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 07, 2011, 11:15:11 am »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Mandat jest jedynie za BRAK gasnicy w aucie, to czy ona jest aktualna czy nie to juz nie ich sprawa
Toż to o tym prawiłem. Na upartego wlepią ci mandat za brak gaśnicy jak nawet ją będziesz miał i przegrasz. Nie myl legalizacji z tym. Ma być sprawna, a w Polskich Normach masz określone za jaki czas od produkcji jest sprawna i kto stwierdza sprawność. Tak więc osobiście przyczepił bym się do tego ze jeśli masz 10 letnią gaśnicę w aucie bez jakiegokolwiek kwitu (legalizacja, wpis o badaniu kontrolnym, faktura za sprawdzenie) a gwarancja producenta mineła 5 lat wcześniej. Wtedy spokojnie mozna uznać ze gaśnica jest nie sprawna.
Inny fakt taki że 15 pln to nie majątek, niekoniecznie do gaszenia innych ale osobiście raz potrzebowałem i się przydała.
O zgrozo Nowa gaśnica która była u dealera dana do Skody Fabii, po pół roku była potrzebna i niestety nie działała. No i kolega niestety miał ała.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2011, 11:16:31 am wysłana przez centurion »
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 07, 2011, 15:38:50 pm »

Offline Piotr_T

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 C6
Odnośnie niektórych policjantów taki dowcip :

W Akademii Policyjnej zostaje przeprowadzony nabór nowych kandydatów na policjantów. Chętni są wzywani po kolei do"egzaminu".
- Ile jest 3 razy 3? - pada pytanie do pierwszego.
- 6!
- Ile jest 3 razy 3?
- 7!
- Ile jest 3 razy 3?!
- 8!
Egzaminatorzy zwołują naradę i mówią:
- Głupi jest jak but, ale robi postępy. Bierzemy go!
Wzywają następnego i znów pytają:
- Ile jest 3 razy 3?
- 6!
- Ile jest 3 razy 3?
- 6!
- Ile jest 3 razy 3?!
- 6!
Egzaminatorzy znowu się naradzają:
- Rozumu za grosz, ale uparty jest... Bierzemy go!
Wreszcie pytają ostatniego:
- Ile jest 3 razy 3?
- 9!
Na to przewodniczący komisji egzaminacyjnej:
- Nie ma mowy, nie bierzemy go! Za dużo wie!
Caro Plus 1.6 GLI --> 1.4 GTI 74U - był
Caro Plus 1.4 GTI 23E - był ;(
Audi A6 C6 - tatusiowóz

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 07, 2011, 16:29:26 pm »

Offline Pedrogsi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 431
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN CARO - 1,6 16V 96' PN ATU+ 2,0 8V 97'
Mandat jest jedynie za BRAK gasnicy w aucie, to czy ona jest aktualna czy nie to juz nie ich sprawa
Toż to o tym prawiłem. Na upartego wlepią ci mandat za brak gaśnicy jak nawet ją będziesz miał i przegrasz. Nie myl legalizacji z tym. Ma być sprawna, a w Polskich Normach masz określone za jaki czas od produkcji jest sprawna i kto stwierdza sprawność. Tak więc osobiście przyczepił bym się do tego ze jeśli masz 10 letnią gaśnicę w aucie bez jakiegokolwiek kwitu (legalizacja, wpis o badaniu kontrolnym, faktura za sprawdzenie) a gwarancja producenta mineła 5 lat wcześniej. Wtedy spokojnie mozna uznać ze gaśnica jest nie sprawna.
Inny fakt taki że 15 pln to nie majątek, niekoniecznie do gaszenia innych ale osobiście raz potrzebowałem i się przydała.
O zgrozo Nowa gaśnica która była u dealera dana do Skody Fabii, po pół roku była potrzebna i niestety nie działała. No i kolega niestety miał ała.


Zgodze sie tu w zupełności z kolegą - co prawda sam sie zajmuje konserwacją sprzretu gaśniczego i faktycznie wieszośc nawet ludzi podchodzi, że w przepisach nie ma napisane ze ma byc legalizacji gaśnicy wiec mogę jezdzic "zgodnie z prawem" z gaśnicą która ma czasem i 20 lat - natomiast są w błedzie bo tak jak kolega napisał sa inne normy i niechodzi tu o sam fakt legalizacji - ale potwierdzenia sprzez odpowiednie słuzby - firmy ze ta gaśnica jest sprawna i nadajaca sie do użytku.
Wiec w krytycznych sytuacjach jakby dobrze wku...c słuzby mundurowe maja prawo zawołac straż pożarna ktora stwierdzi czy gaśnica nadaje sie badź nie do dalszej eksploatacji i moga dosunać z tego co mi sie obiło o uszy nawet od 100-200 zł i 2 pkt karne (co do pkt nie jestem pewien) :)
The Worst Foe Lies Within The Self....

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 07, 2011, 17:08:07 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
No właśnie musisz Psiaka spienić poządnie a on musi wiedzieć ze tego może się czepić.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 08, 2011, 09:04:46 am »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Z tym wzywanem strazy pozarnej to troche poleciales. To znaczy inaczej... nie jestem w stanie wyobrazic sobie takiej sytuacji.
328i

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 08, 2011, 23:57:33 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Z tym wzywanem strazy pozarnej to troche poleciales.
No to wpień kumatego psiaka. Powodzenia, to zade loty tylko prawda. Tyle ze Psiak nie będzie się bawił z tym tylko znajdzie 10 innych rzeczy u ciebie.

nie jestem w stanie wyobrazic sobie takiej sytuacji
Po co wyobrazać sobie, wpień psiaka, podsuń mu temat jaką masz gaśnice i zobacz może kumaty. Dostaniesz mandat za niesprawną gaśnicę plus koszty przyjazdu straży
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.