Autor Wątek: Co z tą policją?  (Przeczytany 11720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2011, 20:26:08 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Ja do tej pory nie miałem żadnych problemów z policją przy kontroli. Jeden nawet powiedział że te Polonezy to były dobre maszyny, ale to był starszy policjant.
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 04, 2011, 20:48:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Co tu dużo mówić Panowie.Ludzie są różni,a Policja to też ludzie.Część jest bardzo miła i dosyć wyrozumiała,a część to buce i cwaniaczki,którzy uważają,że jak noszą mundur,to są lepsi od innych i nikt im nie podskoczy.Ci co się tak czepiają poldków,to zapewne miłośnicy niemieckiego szmelcu i nie ma się co dziwić ich zachowaniu.Jak ktoś na co dzień jest bucem i debilem,to i w pracy nie zachowuje się inaczej,choć powinien,a niektórym "władza"do głowy bije.  :wpale: Zresztą takie przypadki zdarzają się w każdym zawodzie.Wystarczy iść do byle jakiego urzędu,tam to dopiero buce pracują  :one: Ja na szczęście z policją nie mam zbyt wiele do czynienia,bo raczej nie wyjeżdżam w dalekie trasy,a jeśli już,to raczej mam szczęście nie spotkać "smerfów".Poza tym "na prowincji" to wygląda zupełnie inaczej i raczej takie przypadki są sporadyczne.Policja w miastach jest może bardziej "wyczulona" a poza tym nie od dziś wiadomo,że jeśli glina chce coś znaleźć,to i tak znajdzie,a najlepszy do tego celu jest polski samochód.  :angry: Inaczej patrzą na zachodnie trupy,a inaczej na nasze.wydaje mi się,że po prostu chcą już definitywnie pozbyć się polskich aut z dróg,bo zachodnich przybywa z każdym rokiem i musi to ktoś kupić,a nie kupimy,jeśli będziemy jeździć cały czas poldkami  8) 8)

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 04, 2011, 20:59:51 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Nie ma tu co popadać w takie skrajności, są ludzie i ludziska, u mnie potrafią zabierać dowody za faktycznie tragiczny stan pojazdu, bez względu na markę, mnie raczej pouczają lub zatrzymują z ciekawości :) rzadko miewam "akcje" z Policją, bardziej zresztą szanuję Policję z Kołobrzegu niż moją na wsi. Wspominałem swego czasu jak się mnie czepiali - jadąc z przeciwka - stwierdzili że przekroczyłem prędkość, do tego muszę być nietrzeźwy bo jechałem slalomem, nie pomogło tłumaczenie że omijałem wyrwy w nawierzchni, mówię Wam, zależy jak się trafi, zazwyczaj nie mam problemów, ale jak się trafi człowiek po ciężkim dniu lub po prostu to nie jest jego dzień lub jest po prostu chamem to nic nie poradzicie.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2011, 21:00:28 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Mnie to jak raz zatrzymała Policja za picie w miejscu publicznym i chcieli wlepić "stówę" to powiedziałem że aktualnie maluje auto i nie mam kasy i by dali upomnienie, to ten starszy funkcjonariusz się spytał "a jaki samochód" i tak 30 minut koleś się rozgadał jak on to za młodu śmigał Poldkiem na służbie i skończyło się na pomnieniu. Natomiast raz jechałem autem brata (wtedy Nexia) to wlepili mi 200 zł, powiedziałem "że jak bym jechał swoim Poldkiem to bym jechał rozważniej" a on "jak by Pan tak jechał Polonezem jak tą Nexią to byśmy pana nie zatrzymywali"

Ale trochę dziwne, polują na Polonezy ale na niebite, 20 letnie dresswagony to nie zwracają uwagi.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2011, 21:19:54 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6592
  • Płeć: Mężczyzna
Tzn. przypomniała mi się jedna sytuacja jaką widziałem z okna:

Jechało małżeństwo staruszków Dużym Fiatem, jako jedyni przestrzegali ograniczenia prędkości, DF był w bardzo ładnym stanie, nawet widziałem że wydech jest idealnie podwieszony to go zatrzymali, badali i włazili pod niego, nie wiem czy coś mu zrobili ale w zdecydowanie gorszym stanie auta ich mijały.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 04, 2011, 21:36:09 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Jechało małżeństwo staruszków Dużym Fiatem, jako jedyni przestrzegali ograniczenia prędkości, DF był w bardzo ładnym stanie, nawet widziałem że wydech jest idealnie podwieszony to go zatrzymali, badali i włazili pod niego, nie wiem czy coś mu zrobili ale w zdecydowanie gorszym stanie auta ich mijały.

Ale ogladali zeby sie do czegos przyczepic, czy tylko zeby poogladac? Bo tak z ciekawosci to sie zdarza, nie ma sie co czepiac.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 04, 2011, 21:40:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6592
  • Płeć: Mężczyzna
To było po drugiej stronie dwujezdniowej ,a ja z piętra domu patrzyłem. Wyglądało to raczej na kontrolę techniczną.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 05, 2011, 16:19:47 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Niestety tak jak już tutaj było wspomniane policja to miejsce, w którym pracuje wiele różnych osób... często są to niedowartościowani młodzi ludzie, którzy wykorzystują okazję kiedy maja trochę władzy...  To durnie po prostu. Ich wiedza o prawie też nie do końca jest pełna bo na kursie podstawowym jest pewnie mniej o przepisach niż treningu w machaniu tonfą...
Tacy "policjanci" wyzywają się tak jak widzą, że mogą sobie "pozwolić".
Jak auto jest starsze (a polonezy są) i kierowca młody to po chwili rozmowy już wiedzą czy mogą...
Ci sami nie odezwą się źle do dobrze ubranego w drogiej furze bo może okazać sie, że zanim wrócą do swej bazy już będzie na nich czekał komendant ze wszczętym postępowaniem dyscyplinarnym.

Jeśli macie pewność, że ich osąd wykroczenia czy stanu technicznego jest niewłaściwy możecie odmówić przyjęcia mandatu. Sędzia może mieć inne zdanie. Czasem wystarczy sam blef, że będziecie sie odwoływać i korzystać z pomocy prawnej spowoduje ich odstąpienie. Tak jak wielu bierze mandat bo nie chce sie po sądach włóczyć tak oni, też tego nie lubią...
Teraz prawie każdy telefon ma funkcję nagrywania. Dlaczego by z niej nie korzystać...
Może warto przyczynić się trochę do oczyszczenia policji z takich matołów.
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 05, 2011, 18:03:19 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2612
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Radom, wyjazd w kierunku Lublina,noc. kolejka zatrzymanych, żona za fajerką. policjant zaczyna- dlaczego się pani nie zatrzymała, gdybym się nie zatrzymała to nie rozmawialibyśmy w tej chwili. powinna się pani zatrzymać dużo wcześniej, tam jest wysoki zjazd- nie mam obowiązku obijać samochodu z powody pańskiego widzimisię. dlaczego na odcinku polisy nie napisane jest do kiedy ważne jest ubezpieczenie, proszę w tej sprawie zwrócić się do ubezpieczyciela- ja tego nie wypełniam. mogę zatrzymać dowód rejestracyjny i samochód, mogę wrócić do domu taksówką na pański koszt- jedziemy na stację diagnostyczną? niech pani nie będzie taka mądra, dobranoc- proszę jechać.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 05, 2011, 20:29:19 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Niewiem Pany ale jak mi Psiaki za kiere łapały (zawsze pierwsze do czego lecą) co by luzy sprawdzić to jeśli mają inny znaczek na kołniezu niż "R" to mówię uprzejmie zeby zadzwonili po kolegów z drogówki. Przeważnie się kończy na fochu i puszczają bo to sa sepy na lapówę.
Prewencja nie ma prawa wlepić mandatu za stan techniczny. Od tego jest drogówka. Niemylcie też młotków z Prewencji z kształconymi ludzźmi z drogowki.

Raz chciał mi wlepić bilet za głośny wydech to się spytałem jak to zmierzył.
Raz mie młotek zatrzymał ale był sam w aucie to zapytałem od kiedy policmani dostali uprawnienia do zatrzymywania samemu.
Trochę poczytać co moga a potem rację gadać. Zabierają dowód? niech piszą za co. 
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 05, 2011, 20:47:01 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Prewencja nie ma prawa wlepić mandatu za stan techniczny. Od tego jest drogówka

nawet nie wiesz w jakim jesteś błędzie-za rażący stan techniczny każdy policjant może skonfiskować Ci dowód
art.128 ustawy o Policji

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2011, 20:50:26 pm wysłana przez Pio555 »

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:21:47 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Czemu czytasz tylko ustawy? Czytaj części szczegółowe jakimi są zaerządzenia i rozporządzenia.

ZARZĄDZENIE NR 609
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 25 czerwca 2007 r.

w sprawie sposobu pełnienia służby na drogach przez policjantów

 

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jednolity Dz. U. z 2007r. nr 43, poz. 277 ze zmianą Dz. U. z 2007 r. nr 57, poz. 390) zarządza się, co następuje:

Rozdział 1

Przepisy ogólne
        § 1. Zarządzenie określa metody i formy wykonywania przez policjanta zadań w zakresie czuwania nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach i jego kontrolowania, zwanych dalej „kontrolą ruchu drogowego”, a w szczególności organizację służby na drogach i sposób jej pełnienia przez policjantów, z uwzględnieniem współdziałania z innymi rodzajami służb Policji i podmiotami pozapolicyjnymi w zakresie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwalczania przestępczości na drogach.

§ 2. 1. Zadania Policji w zakresie kontroli ruchu drogowego wykonuje policjant pełniący służbę w komórce właściwej do spraw ruchu drogowego, posiadający przeszkolenie w tym zakresie, zwany dalej „policjantem ruchu drogowego”.

2. Policjant, inny niż wymieniony w ust.1, może wykonywać zadania w zakresie kontroli ruchu drogowego na polecenie kierownika jednostki organizacyjnej Policji lub dyżurnego jednostki.

§ 3. 1. Policjant ruchu drogowego może być skierowany do wykonywania innych zadań niż kontrola ruchu drogowego w przypadku zaistnienia zdarzenia wymagającego niezwłocznego podjęcia czynności służbowych.

2. Decyzję o skierowaniu policjanta, o którym mowa w ust. 1, podejmuje kierownik jednostki organizacyjnej Policji, upoważniona przez niego osoba lub dyżurny jednostki.

§  4. Zadania wymagające wiedzy specjalistycznej w zakresie:

 1) kierowania ruchem drogowym, z wyłączenie czynności podejmowanych na miejscu zdarzeń drogowych oraz przy zabezpieczeniu imprez na drogach,

 2) kontroli stanu technicznego pojazdów silnikowych,

 3) wykonywania czynności na miejscu wypadków drogowych,

 4) kontroli przewozu towarów niebezpiecznych,

 5) kontroli zapisów urządzeń samoczynnie rejestrujących prędkość jazdy, czas jazdy  i postoju (tachografów),

wykonuje wyłącznie policjant ruchu drogowego, mający odpowiednie przeszkolenie zawodowe, z zastrzeżeniem § 25 ust. 2.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2011, 21:23:38 pm wysłana przez centurion »
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:25:44 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Paragraf 2 czytelnie mówi:
Zadania wymagajace wiedzy specjalistycznej w zakresie:
- Kontroli stanu technicznej pojazdów silnikowych.
wykonuje wyłącznie policjant ruchu drogowego, mający odpowiednie przeszkolenie zawodowe, z zastrzeżeniem § 25 ust. 2.


Jeśli sie myle to mnie popraw i uzasadnij a ja wróce się na uczelnie ze skarga ze mnie głupot nauczyli
Za rażący stan (cokolwiek to znaczy)_ moze cie zatrzymać ale nie dowód i musi wezwać Policjantów z komórki Ruchu drogowego celem potwierdzenia faktu oraz przekazania twojej sprawy drogówce, ktora wtedy moze zatrzymac dowód i puscić, oddać dowód i podziekować, zatrzymać pojazd z dowodem..
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2011, 21:32:09 pm wysłana przez centurion »
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:49:48 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
to proponuje podjechać pod pierwszy lepszy patrol Policji np bez tłumika i wtedy sie przekonasz czy Ci nie zabiorą dowodu

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 05, 2011, 23:08:24 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Centurion - od kiedy to rozporządzenia i zarządzenia jak to napisałeś są PONAD ustawami? Zlituj się.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 05, 2011, 23:54:34 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
pierwszy lepszy patrol Policji np bez tłumika i wtedy sie przekonasz czy Ci nie zabiorą dowodu
Jeśli nie będzie to drogówka to nie mają prawa.


od kiedy to rozporządzenia i zarządzenia jak to napisałeś są PONAD ustawami? Zlituj się.
Więc lituję się nad toba i informuję że ty jako podwładny przedewszystkim wykonujesz polecenia służbowe przełożonego, w tym momęcie zarządzenie wydane jest przez Komendanta Gł. Policji.

Jeszcze jakieś niejasności czy dalej żyjecie w błędnym przekonaniu? Słucham dalej to odpowiem. Wy dalej chyba mylicie zabranie dowodu za stan techniczny z innymi wykroczeniami. Każdy funkcjonariusz ma prawo zabrać dowód jeśli dane są nie czytelne, jeśli brak przeglądu wbitego, brak oc itd, prewencja nie może wam zabrać się za sprawdzane stanu zawieszenia, głośności tłumików, toksyczności spalin czy też zbyt ciemnych szyb bo właśnie od tego jest drogówka która ma na wyposażeniu niektórych aut taki sprzęt.
Cały czas mówimy o stanie technicznym.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 06, 2011, 00:00:43 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Raczej chodzi o to, że policja RD może stanąć sobie przy drodze i po prostu zatrzymać każdego aby dokonać kontroli (przy okazji stwierdzę, że w takim razie możemy sobie darować coroczne przeglądy, które są tylko wyciąganiem kasy od obywateli i ukrytym podatkiem bo prędzej taka kontrola wyłapie niebezpieczne pojazdy niż te pożal się boże stacje diagnostyczne z ważnymi pieczątkami) natomiast policjant prewencji może zatrzymać pojazd reagując na popełnione wykroczenie lub tp. I teraz kłania się spryt i inteligencja funkcjonariusza. Jak wytłumaczyć powód zatrzymania. Ja już mam pod ręką kilka...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 06, 2011, 00:09:49 am »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
DF zdaje mi się czy zgadzasz się ze mną? <lol>
Dokładnie jak piszesz krawężniki muszą motać, a jak ktoś mało połapany i kumaty jest w prawie a tym bardziej młody i wystraszony to spuści głowę i podkuli ogon i prywdzieje skruszoną mine próbując się dogadać, a właśnie o to im chodzi.

Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 06, 2011, 00:33:21 am »

Golden

  • Gość
Oto moja historia :)
Trzeba było pojechać z Białegostoku do Wrocławia i być we WRO na 9 rano. Pojechaliśmy we 2: ja i mój kumpel moim dupowozem (mondeo '04r). Powrotny start z WRO ok godziny 15. To był jakoś przełom stycznia i lutego (ze dwa lata temu) więc ogólnie większość jazdy po zmroku. Ja zmęczony dodatkowym szkoleniem od Warszawy spałem jak zabity - obudziłem się pod sklepem nocnym 200 metrów od mieszkania mego kumpla, było ok 22. Kumpel poszedł po piwo do sklepu a ja w tym czasie zająłem miejsce kierowcy. Widzę, że w oddali za murem cmentarza czaja się psy. Kumpel wraca i mówie do niego żeby pas zapiął bo stoją (oni ogólnie czatowali tam na tych co wyjeżdzając z pod nocnego jadą w lewo przez podwójną ciągła). My dajemy w prawo i grzecznie sobie jedziemy osiedlową uliczką. Widzę w lusterku że ostro dają za nami. Mówie do kumpla, z lekkim niedowierzaniem, że chyba nas gonią :). A jak - zatrzymują. Stajemy grzecznie, opuszczam szybę i gaszę silnik żeby nie pomyśleli że uciekniemy :). Do mnie podchodzi jeden i gada swoja standardową formułkę a drugi otwiera dzwi pasażera i pada pytanie: "dlaczego pan prowadził pojazd". Zbaranieliśmy...Obaj zmęczeni, ostatnie marzenie to wypić piwo i pójść spać :). Po dłuższej chwili milczenia z nasze strony (patrząc jeden na drugiego zastanawialiśmy sie o co kur... im chodzi) pada ponowne :"powtarzam, dlaczego pan prowadził pojazd". Kumpel odpowiada: "a co nie wolno?" - "to pan ma prawo jazdy??? - proszę okazć!". Nadal oczekują wyjaśnień dlaczego on prowadził. Pytam kolegę do któego momentu zaczynamy opowiadać  ;D - on na to, żeby od początku (czując oczywiście, że będzie ciekawie;D ).
Wykładam im więc nasze ostatnie 25 godzin życia: wyjazd, szkolenie, powrót w ciężkich warunkach i ogólne nasze zmęczenie. Pada pytanie ze strony policjantów do kumpla: "i co mamy uwierzyć, że pański kolega odzyskał nagle siły witalne na nasz widok???" Wtedy moje zmęczone szare komórki lekko się otrząsnęły i zrozumiałem o co im chodzi... Walę więc prost z mostu bo szkoda mi czasu...: "jeśli panowie podejrzewają, że którykolwiek z nas jest po wpływem alkoholu to prosimy o natychmiastowe badanie alkomatem!" - "to panowie są trzeźwi? - tak?".
Opadło mi chyba wszystko co może opaść :). Myślę sobie - co za debile...(prewencja to była oczywiście).
Widząc, że nic nie ugrają czepiają sie do gaśnicy, trójkąta no i każa otworzyć bagażnik (oczywiście o stanie technicznym auta nawet słowa nie pisnęli, a pewnie jakbym polonezem jechał to byłby ich główny punkt). W bagażniku świerzo pobrane z magazynu zastępcze zestawy komputerowe, drukaki laserowe itp. Już myśleli że skroiliśmy ;D. No to ja im stanowczym głosem ze mogę WZki przedstawić  -nawet nie spojrzeli...
Kumpel nie wtrzymał i na głos w samochodzie: no k.. co za debile :) Widząc, że nic nie ugrają prosza o dokumenty i ida do radiowozu. My wyluzowani śmiejemy się i czekamy na dokumenty. Wracaja (po 30 min) i wala do kumpla, że dostanie mandat za przekroczenie podwójnej linni ciagłej (fakt jadąc do tego sklepu przejechał przez nią). On na to, że takowej nie zauważył bo śnieg przykrywał ją a znaków pionowych nie było. Oni na to, że wiedzą że ona tam jest ;D. On, że tego nie wie bo to nie jest jego okolica (meldunek ma u babki w innej części miasta), ale jak oni uważają że ta linia jest widoczna to my chętnie teraz tam podjedziemy i zrobimy zdjęcia...
Wycedzlili przez zęby "dobranoc" i tak się to skończyło...

Widać po powyższym jakie to taborety czasami się trafiają. Najważniejsze:spokój, stanowczość i chęć natychmiastowej konfrontacji (oczywiście jeśli wiemy że mamy o co walczyć).

Odp: Co z tą policją?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 06, 2011, 00:47:59 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Raczej chodzi o to, że policja RD może stanąć sobie przy drodze i po prostu zatrzymać każdego aby dokonać kontroli (przy okazji stwierdzę, że w takim razie możemy sobie darować coroczne przeglądy, które są tylko wyciąganiem kasy od obywateli i ukrytym podatkiem bo prędzej taka kontrola wyłapie niebezpieczne pojazdy niż te pożal się boże stacje diagnostyczne z ważnymi pieczątkami) natomiast policjant prewencji może zatrzymać pojazd reagując na popełnione wykroczenie lub tp. I teraz kłania się spryt i inteligencja funkcjonariusza. Jak wytłumaczyć powód zatrzymania. Ja już mam pod ręką kilka...
To znaczy co? Prewencja nie ma prawa zatrzymywać do rutynowej kontroli?