Autor Wątek: urwana klapa bagażnika  (Przeczytany 7514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

urwana klapa bagażnika
« dnia: Maj 21, 2011, 15:12:57 pm »

Tomek_

  • Gość
witam ponownie
wczoraj pojawił się u mnie następujący problem, podczas zamykania bagażnika urwał się jeden zawias - następnie odpadł też i drugi
wygląda to tak jak by bolec który trzyma obie strony zawiasu po prostu się zapiekł i ukręcił  ;-|
założone mam mocniejsze siłowniki chyba od caro+, nie pamiętam
chciałem wybić pozostałości ale ani drgnie, z rozwieceniem jest problem bo jest za blisko karoserii
czy jest opcja żeby to jakoś naprawić ? bez wymieniania całej klapy ?

pozdrawiam

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2011, 16:01:33 pm »

Offline Dominik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 360
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GSI
Miałem to samo. Tylko że mi się urwał jeden zawias. Odkręciłem urwany zawias od karoserii, a od klapy odciąłem. Kupiłem drugi zawias, pojechałem do znajomego i mi go przyspawał do klapy, potem wyregulowałem klapę i działało.

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2011, 23:16:00 pm »

Offline Łukasz_ERW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 372
  • Płeć: Mężczyzna
Miałem tak kiedyś. Chyba jakoś to rozwiercaliśmy, nie pamiętam. Jak nie zapomnę to jutro zobaczę jak mam zrobione.

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2011, 00:43:51 am »

knrdlvn

  • Gość
Pospawałem ze sobą dwa wiertła i jakoś poszło, ale była masakra.

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2011, 12:22:45 pm »

waszczo

  • Gość
Urwane zawiasy mam w obu polonezach i w trzecim też miałem :P Ja mam na to taki sposób, że odkręcam klapę, nacinam od góry mocowania przy klapie, rozginam delikatnie przecinakiem i wybijam resztkę sworznia zawiasu. Potem wystarczą dwa spawy na końcach nacięcia żeby się nie rozgięło bardziej i zamiast sworznia wkładam śrubę szóstkę.

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2011, 13:40:58 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ja zapobiegam takim sprawom i smaruje często te zawiasy :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2011, 01:23:56 am »

Tomek_

  • Gość
Stingerek zawsze pomoże dobrą radą ;)

niestety, biorąc wszystkie za i przeciw (konieczność spawania podłużnicy pod kolumną kierownicy, klapa, kupno opon, koniec przeglądu we wtorek itp) postanowiliśmy pozbyć się polonez  :( jeśli ktoś ma zapotrzebowanie na jakieś części to zapraszam

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2011, 01:57:53 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
za łatwo się poddajesz :) opony pp 30zł sztuka na szrocie.. do tego zrobienie klapy 50zł... spawanie podłużnicy od 50 do 150zł..

Jak chcesz przez 200-300zł oddać auto na szrot... to chylę czola- za brak samozaparcia.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2011, 01:58:39 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Sprzęgło do twojego poldka kosztuje 250zł.....
też go oddasz na szrot przez to?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2011, 15:20:02 pm »

Tomek_

  • Gość
ja go nie oddaje na złom tylko rozbiore na części, to nie jest tak że łatwo się poddaję, po prostu widze że nie można go uratować, skoro w podłużnice w dowolnym miejscu moge wbić śrubokręt  <uoee> i mówie tutaj o tej co trzyma dzwignie ręcznego
nie chce czekaż aż kiedyś się złamie, urwie się kolumna kierownicy, albo nie wyhamuje przez opony za 30 zł( już na takich jeździłem) i w rezultacie zabije siebie albo kogoś
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 15:21:46 pm wysłana przez Tomek_ »

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2011, 15:29:40 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
ja go nie oddaje na złom tylko rozbiore na części, to nie jest tak że łatwo się poddaję, po prostu widze że nie można go uratować, skoro w podłużnice w dowolnym miejscu moge wbić śrubokręt  <uoee> i mówie tutaj o tej co trzyma dzwignie ręcznego
To zmienia postać rzeczy.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2011, 19:47:21 pm »

kodzik

  • Gość
Mój tato jeździł carrotką i nigdy nie smarował zawiasów i nic się nie urywało.Przecież wszystko można naprawić albo rozebrać całego na części i kupić karoserię samą z papierami. 

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2011, 15:23:53 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Dziś mi się urwał bolec trzymający tą klapę, identyczny objaw jak u pana numer 1 tzn. tak jakby się zapiekł i ukręcił... Jakieś pomysły na wybicie pozostałości bolca z zawiasów w klapie? Bo sam zawias przy budzie odkręcę po prostu.

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2011, 23:01:34 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Dobra, z tatą działaliśmy do 22:30 i ogólnie się udało, zamiast bolca jest zainstalowana śruba, jutro tylko regulacja została.

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2011, 09:31:38 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Że tak zapytam.

Kiedyś miałem ten sam problem - podczas zamykania klapy urwał się prawy zawias, a bardziej to ukręcił ten bolec. Roboty było od ciula, ale udało się to naprawić (rozwierciliśmy) i dosztukowaliśmy z jakiejś śruby. Problem jest taki że od tamtego czasu, (może to było i wcześniej, ale nie zwróciłem uwagi) klapa mocno wystaje po za linię karoserii, konkretnie to jej lewa strona. Możecie mi powiedzieć w jaki sposób się ją reguluje?
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 21, 2011, 14:03:22 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
popuścić śruby na zawiasie w karoserii i opuścić niżej  :-) jak nic nie da to otwory w zawiasie możesz trochę wyżłobić żeby zakres regulacji zwiększyć
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 21, 2011, 19:36:31 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Najprostsze możliwości wydają się być najtrudniejszymi :d Dzięki, ustawiłem, idealnie nie jest, ale zawsze coś lepiej.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2012, 23:33:12 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Tym razem ja mam ten problem u siebie. Tylko jest tak ciemno, że nie mogłem się dopatrzyć jak ten zawias jest zbudowany.
Puścił jeden z nich w każdym razie. Jak rozumiem przy karoserii jest na śruby, a przy samej klapie jest spawany?

Czy da się to zrobić bez spawania samemu? Bo z tego co piszecie to na śrubę jakoś to robicie, ale nie do końca sobie umiem to wyobrazić. Muszę poczekać do rana i się przyjrzę szczegółowo.

A zawias można nowy kupić?

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2012, 23:39:28 pm »

Odp: urwana klapa bagażnika
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 12, 2012, 01:28:25 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
O dzięki. Czyli zostaje kupno zawiasu i  spawanie teraz.