Autor Wątek: Butla LPG, a tylna lampa  (Przeczytany 8627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2005, 23:45:32 pm »

Chomal#1856

  • Gość
zbiornik  nie bedzie syntetyczny tylko z takiego samego materiału jak ten pod podwoziem  :smile:  Blacha poprostu bede spawał zbiornik jedynie ze starego musze wyci?c krazek na wkręcenie pompki paliwa.
Narazie z powodu braku czasu jeszcze sie za to niewziolem ale to juznie w krotce  ;)

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 27, 2005, 23:47:24 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
nie przejdziesz przegladu...Zbiornik podwieszany rózni sie mocowaniami oraz umieszczeniem wielozaworu od toroidalnego...
  • Jef
  • Czaku

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 27, 2005, 23:54:29 pm »

Chomal#1856

  • Gość
Cytat: "mastah22"
nie przejdziesz przegladu...Zbiornik podwieszany rózni sie mocowaniami oraz umieszczeniem wielozaworu od toroidalnego...

A kto powiedział ze bedzie wisiał  :|  :?:
cała skrzynia bedzie powiększona i obnizona

a przegl?d to nie jest problem  :mrgreen:

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 30, 2005, 13:14:53 pm »

Chudson

  • Gość
a może zostawić butle tam gdzie jest a koło podwiesić zamiast baku ?? niektóre samochody tak maj?. O wiele pro?ciej  można to zrobić

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 05, 2005, 21:47:54 pm »

Offline polmo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
Cytat: "Chomal#1856"
Cytat: "mastah22"
nie przejdziesz przegladu...Zbiornik podwieszany rózni sie mocowaniami oraz umieszczeniem wielozaworu od toroidalnego...

A kto powiedział ze bedzie wisiał  :|  :?:
cała skrzynia bedzie powiększona i obnizona

a przegl?d to nie jest problem  :mrgreen:

Moze i nie ale tak sobie mysle ze to moze nie byc do konca dobry pomyslo bo w razie czego to niewiadomo jak ta przerobka wplynie na skutki wypadku. Z tego co wiem to jak zakladaja zbiornik LPG to nierobia to w jakim chca miejscu moze sa na to jakies przepisy :?:

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 06, 2005, 00:08:19 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
jak zakladaja zbiornik LPG to nierobia to w jakim chca miejscu moze sa na to jakies przepisy
owszem sa przepisy odnosnie umieszczenia zbiornika
  • Jef
  • Czaku

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 06, 2005, 10:57:50 am »

Offline polmo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
Cytat: "mastah22"
Cytuj (zaznaczone)
jak zakladaja zbiornik LPG to nierobia to w jakim chca miejscu moze sa na to jakies przepisy
owszem sa przepisy odnosnie umieszczenia zbiornika
Czyli jest doze prawdopodbienstwo ze nieprzejdzie przegladu i ze pomysl nie dokonca jest bezpieczny np podczas kolizji ?

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 06, 2005, 16:03:55 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
Czyli jest doze prawdopodbienstwo ze nieprzejdzie przegladu
jest takie prawdopodobienstwo.
Cytuj (zaznaczone)
ze pomysl nie dokonca jest bezpieczny np podczas kolizji ?
juz samo umieszczenie zbiornika walcoiwego wzdłóz nadkola jest niebezpieczne nie mówiac o innych "modyfikacjach"
  • Jef
  • Czaku

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 15, 2005, 01:25:13 am »

Chomal#1856

  • Gość
Straszcie, strascie :!:
Ja go tylko opuszcze o kilka centow a i tak bedzie w calosci zabudowany blach?

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 15, 2005, 09:13:27 am »

Offline polmo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
moim zadniem jezeli chodzi o takie sprawy to nawet pare centymetrow zawazac o skutkach.
Np kiedys koles wiechal mi fordem focusem w tyl samochodu tak ze sie wbij pod spod. I jak bys zauwazyl zbiornik z benzyna jest wyprofilowany a z gazem niebardzo wiec ja bys go oposcil to by niewystawal ??

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 15, 2005, 13:08:52 pm »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Najpierw zapytam kto widziała rozwalon? butle od gazu samochodow?  :?:    w samochodzie po wypadku moim zdaniem to naprawdę trzeba się starać żeby j? rozdarło jest wykonana naprawdę solidnie i troszkę waży (bez gazu) przy uderzeniu prędzej wyrwie się z korzeniami naprawdę tyle co ludzi ma lpg jako? się nie słyszy że podczas wypadku rozdarło butle i zabiło wszystkich  :?

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 15, 2005, 22:08:02 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
Najpierw zapytam kto widziała rozwalon? butle od gazu samochodow?  w samochodzie po wypadku moim zdaniem to naprawdę trzeba się starać żeby j? rozdarło jest wykonana naprawdę solidnie i troszkę waży (bez gazu) przy uderzeniu prędzej wyrwie się z korzeniami naprawdę tyle co ludzi ma lpg jako? się nie słyszy że podczas wypadku rozdarło butle i zabiło wszystkich
zgadzam sie w 100%z tym co mówisz,rzeczwiscie butla staje sie jednym z najmocniejszych elementów auta w tym momencie i wasnie to jest grozne,taka butla,szczególnie gdy jest nieprawidlowo zamontowana moze stac sie realnym zagrozeniem dla zdrowia i zycia...
  • Jef
  • Czaku

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 16, 2005, 09:57:58 am »

Chomal#1856

  • Gość
Cytat: "mastah22"
zgadzam sie w 100%z tym co mówisz,rzeczwiscie butla staje sie jednym z najmocniejszych elementów auta w tym momencie i wasnie to jest grozne,taka butla,szczególnie gdy jest nieprawidlowo zamontowana moze stac sie realnym zagrozeniem dla zdrowia i zycia...


Mastah wie co mowi w koncu montowal ludziom  butle ;)
A ja to poprostuopuszcze do takiej wysokosci jak teraz jest zbiorniki wszystko bedzie solidnie zabudowane wiec tu nie ma obawy :)

Ale jakos nie posiadam się z wen? tworcz? zeby sie za to zabrać :(

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 21, 2005, 21:54:10 pm »

ajk#1212

  • Gość
owszem butla jest twarda, chyab z pol centa grubosci :)
a co do montazu butli takiego ze nie da sie zarowki wymienic - mam to samo. nieudolni ci niektorzy fachowcy, albo trzeba stac nad glowa i mowic co ma robic.

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 21, 2005, 22:17:24 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
albo trzeba stac nad glowa i mowic co ma robic.
Ja osobiscie wole jak mi klient stoi nad głowa i mówi jak co chce,a nie odbiera auto z czesniej ustalonymi elementami i zaczyna wydziwiac...
  • Jef
  • Czaku

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 21, 2005, 22:19:33 pm »

Chomal#1856

  • Gość
Cytat: "mastah22"
Cytuj (zaznaczone)
albo trzeba stac nad glowa i mowic co ma robic.
Ja osobiscie wole jak mi klient stoi nad głowa i mówi jak co chce,a nie odbiera auto z czesniej ustalonymi elementami i zaczyna wydziwiac...


mastah22 Na uroczysku mowiłe? co innego  :smile:  :smile:

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 21, 2005, 23:08:34 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
mastah22 Na uroczysku mowiłe? co innego  
bo generalnie sie tego nie praktykuje ale jak masz słuchac tych jeków i skomlen przy odbiorze to czasem wolisz gdy klient stoi ci nad głowa...
  • Jef
  • Czaku

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 21, 2005, 23:14:35 pm »

Chomal#1856

  • Gość
Swieta prawda

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 22, 2005, 10:45:53 am »

Offline polmo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
Ja uwazam ze juz minely te czasy kiedy klijenta traktowalo sie jak smiecia. W dzisiejszych czasach jest taka konkurencja ze warto dbac o klijentow bo przeciez to oni polecja dany zaklad znajomym

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 22, 2005, 14:37:20 pm »

ajk#1212

  • Gość
ale tu nie chodzi o zmiane wczesnijszych ustalen - jak mozna zamontowac butle tak ze sie nie da dostac do swiatel podczas gdy za butla jest pol metra bezuzytecznego wolnego miejsca? (moja butla ma 35l)