Autor Wątek: Butla LPG, a tylna lampa  (Przeczytany 8601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Butla LPG, a tylna lampa
« dnia: Październik 28, 2004, 18:08:24 pm »

Ricky Martini

  • Gość
Mam małą butlę na LPG zamontowaną z prawej strony bagażnika i zastanawia mnie pewna kwestia. Czy, żeby wymienić żarówkę w lampie mam jechać do gazownika, czy mogę sam odkręcić i przesunąć butlę na czas naprawy? Znajomy mówił mi, że pasów butli nie mogę rozpinać, bo potem jej nie wypozycjonuje. Sanek od butli też nie odkręcę, bo zasłania ona boczne śruby.
Pytam, bo chciałem założyć zderzak od Plusa. A wtedy też mi butla będzie śruby zasłaniać.

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2004, 18:15:00 pm »

barthezo

  • Gość
ja mam tak samo. mam butle 60 L w poprzek postawiona!!
strasznie mnie wkur*********
zarowki te gorne moze wymienie a le zeby do tamtych sie dostac muse butle popuszczac.
koledze pewnie chodzilo o to zebys nie przestawil kątu butli bo wtedy wskaznik sie popieprzy;/
smialo odkrecaj butle i uloz ja tak samo pozniej.

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2004, 22:14:56 pm »

vollvo#1821

  • Gość
ja mam malą butle  45 l i tez ja mam zboku ale madrze zrobiona bo mam zostawiony duży dość dostęp do lampy tylnej i butla mi nie przeszkadza

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2004, 22:15:44 pm »

kowal

  • Gość
a najlepsze opcja to butla w koło :)

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2004, 22:56:42 pm »

barthezo

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
ja mam malą butle 45 l i tez ja mam zboku ale madrze zrobiona bo mam zostawiony duży dość dostęp do lampy tylnej i butla mi nie przeszkadza

w moim przypadku umieszczajac butle z boku chocby nie wiem jak madrze to i tak sie nie uda bo mam cholera 60 litrow:)

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2004, 23:05:40 pm »

Bartrek

  • Gość
Co do lamp.. Uwierzcie, ze mozna wymienic te zarowki :) Wujalem kiedys cala te wewnetrzna czesc lampy, a mam butle tak blisko (40L) ze nie mozna latwo wsunac reki.
Mam wylamany kawalek plastiku (tego co zaslania czesc bagaznika od gor). A co do zarowek - trzeba po prostu kombinowac, ktora wyjac najpier, ktora potem itd.. taka gra logiczna :)

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2004, 23:17:26 pm »

barthezo

  • Gość
uwerz mi nie we wszystkich przypadkach to sie sprawdza;]

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2004, 14:41:35 pm »

Ricky Martini

  • Gość
Ok. Ale jeśli nawet uda mi się wyjąć żarówkę, to i tak zderzaka nie odkręcę. Bez przesunięcia butli NIE DA RADY.
Pytanie: czy butlę mogę tak sobie bez ceregieli na chwilę odkręcić? Jeśli nawet to na co mam uważać.

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2005, 20:58:50 pm »

Offline polmo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
Ja odkrecalem i nic nie bylo tylko poprostu robilem to delikatnie i z kolega  do pomocy
Cytat: "Bartrek"
Co do lamp.. Uwierzcie, ze mozna wymienic te zarowki :) Wujalem kiedys cala te wewnetrzna czesc lampy, a mam butle tak blisko (40L) ze nie mozna latwo wsunac reki.
Mam wylamany kawalek plastiku (tego co zaslania czesc bagaznika od gor). A co do zarowek - trzeba po prostu kombinowac, ktora wyjac najpier, ktora potem itd.. taka gra logiczna :)
watpie w to ale niezaprzeczam 100% :roll:

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2005, 12:08:58 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
Pytanie: czy butlę mogę tak sobie bez ceregieli na chwilę odkręcić? Je?li nawet to na co mam uważać.
mozna ale proponuje uwazac na miedziane przewody z gazu,bo moze sie zdarzyc(choc to bardzo małoprawdopodobne) ze zbiornik straci szczelnosc,ale nic sie nie bój nawet jesli to gaz nie stracisz całego gazu ktory masz w zbiorniku ;) Tak ze delikatnie mozesz ja odkrecic i przesunac,nei ma problemu.
  • Jef
  • Czaku

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 27, 2005, 16:10:35 pm »

Chomal#1856

  • Gość
to sie nazywa patent  :roll:
zeby wymienic zarówke godzina pracy i poł auta rozebrac  :mrgreen:
a ja mam w kole i jestem szczesliwy  :mrgreen:

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 27, 2005, 17:10:06 pm »

KuLaPL

  • Gość
Chomal, z zapas na dachu wozisz czy w schowku ?
Przecież nawet jak zapas położysz to i tak więcej miejsca zajmie niż butla ...
Ja mam w poldku butle 65 albo 60 l (nie pamiętam dokadnie) ustawion? poprzecznie (na osi)  :smile:
A z tego co wiem to butle można ruszyć byle by nie uszkodzić tych przewodów co wchodz? do butli bo maj? miedzina (czyt. miękkie) końcówki i można rozszczelnić butle.

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2005, 20:22:54 pm »

Chomal#1856

  • Gość
nie chodzi mi o to ze tak s? umieszczone ze nie mozna sie ruszyc. Gdyym ja miał butle umieszczon? w bagazniku tak jak Ty to dla mnie to katastrofa bo juz bym nic nie przewiozł a swego czasu całe schody tym poldem przewiozłem za jednym podejsciem schody o długosci 3,5metra i główny element w cało?ci poskładany. Gdybym wtedy ial butle tak jak Ty to mogl bym o tym zapomniec :!:
A jak potrzebuje wolny bagaznik to kolo daje za siedzenie pasazera
Teraz kombinik nad tym zebt butle z gazem opuscic na wysokosc baku bak wywalic i wsztawic dzies z boku taki mały 10-15 litrowy a kolo zapasowe odstawic na swoje miejsce  :mrgreen:

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 27, 2005, 21:02:22 pm »

KuLaPL

  • Gość
Przyznaje że pomysł całkiem niezły, ale z wykonamiem będzie problem ...
A co do Twojej wypowiedzi to schody masz na +, a próbowałe? jechać w 4 osoby z pełnym bagażnikiem ? Co wtedy z kołem ? zostawiasz ?

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2005, 21:15:49 pm »

Chomal#1856

  • Gość
Cytat: "KuLaPL"
Przyznaje że pomysł całkiem niezły, ale z wykonamiem będzie problem ...
A co do Twojej wypowiedzi to schody masz na +, a próbowałe? jechać w 4 osoby z pełnym bagażnikiem ? Co wtedy z kołem ? zostawiasz ?


a dlaczego mial bym zostawiac kolo juz nie raz tak jechalem ale odk?d mam 14" kola i z tyłu na pełnym profilu 90mm po ostatniej takiej podrozy jechalemw pięc osób pelny bagaznik i urwalem nadkole  :mad:
az tym zbiornikiem to juz jestem tak daleko za za kilka dni moze nawet przed spotem bede miał zrobione  :mrgreen: to się pochwale :P

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 27, 2005, 21:18:46 pm »

KuLaPL

  • Gość
To sie pochwal gdzie będziesz mieć te zbiornik na bene ?

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2005, 21:33:17 pm »

wiciu

  • Gość
różnica jest przecież oczywista: jak jest zbiornik w poprzek to nic długiego w samochodzie nie przewiozę, ale je?li butla jest w miejscu koła to: mogę w każdej chwili przewozić długie przedmioty, jak koło mi przeszkadza to mogę je przesun?ć lub wyj?ć i dlatego zamontowanie butli w miejsce koła zapasowego jest 100 razy lepszy rozwi?zaniem

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2005, 21:34:23 pm »

Chomal#1856

  • Gość
w magazniku zaraz za wlewem do wysokosci nadkola na moje oko to wejdzie do niego okolo 10-12 litrów butla opuszczona do wysokosci aktualneo baku a zapas  zaraz na butli Mysle ze to spokojnicko wypali  :mrgreen:

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 27, 2005, 22:11:12 pm »

Synek1990

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
ja mam mal? butle 45 l i tez ja mam zboku ale madrze zrobiona bo mam zostawiony duży do?ć dostęp do lampy tylnej i butla mi nie przeszkadza


Ja tak samo mam zrobione tylko ze mam butle 40 l mala roznica ale mam tam odleglosc  na dłoń moze wiecej miedzy swiatlem a butla :roll:

Butla LPG, a tylna lampa
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 27, 2005, 23:30:43 pm »

Łyku

  • Gość
Chomal, jak zrobisz to zapodaj fotki albo wysmerfuj jakis artykulik bo mnie to zaciekawilo, zastanawia mnie tylko skad wezmiesz surowiec na bak


Kurde, ale by bylo fajnie zatankowac beny do pelna za 20-30 zl :)