Autor Wątek: Barwienie wykładziny+plastiki  (Przeczytany 4283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Barwienie wykładziny+plastiki
« dnia: Czerwiec 17, 2011, 11:33:13 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Witam
Osatnio wpadła mi taka koncepcja zabarwienia całej wykładziny+tylnia półka+plastiki po bokach za tylnią kanapą na czarno, czy wystarczą do tego jakieś zwykłe spreje typu Motip czy trzeba coś innego ? Nie będzie to potem śmierdzieć cały czas farbą np. podczas upałów ? I jeszcze drugi sposób chyba trudniejszy do wykonania-czy dałoby sie jakoś dorobić nową wykładzine np. ze skai czy nawet jakiś "domowych" wykładzin ? widziałem gdzieś u kogoś całą podłoge w czymś skóro-skajopodobnym i w połączeniu z czarnymi boczkami skajowymi wyglądało to całkiem ciekawie.
Pzdr

Odp: Barwienie wykładziny+plastiki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2011, 12:04:58 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
też się podłącze - mam teraz brązową wykładzinę, brązowe boczki, plastiki, półkę, brązowy pulpit, beżową podsufitkę

i chciałby to wszystko zamalować na czarno

pulpit i plastiki to - czymś do plastików
wykładzina i podsufitka to czym ?
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Barwienie wykładziny+plastiki
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2011, 13:11:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
też się podłącze - mam teraz brązową wykładzinę, brązowe boczki, plastiki, półkę, brązowy pulpit, beżową podsufitkę

i chciałby to wszystko zamalować na czarno

pulpit i plastiki to - czymś do plastików
wykładzina i podsufitka to czym ?

Jesteś chory.

Sprzedaj rarytasy i kup wersję  czarno-szarą ,a szare elementy pomaluj czarnym sprayem matowym Deco-Color po 8zł puszka albo jak masz kompresor to wiesz co robić- wyjedzie szybciej i taniej.

Czy się da dorobić? Wszystko się da, nawet prezerwatywę zacerować tylko w cholerę czasu Ci to zajmie.

Gdyby nie to że zależy mi na jak najniższej masie przy w miarę cichym wnętrzu to bym sobie całą kabinę obił czarnym aksamitem, ładnie się mieni i jest miły w dotyku.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2011, 13:29:03 pm wysłana przez BXMaster »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Barwienie wykładziny+plastiki
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2011, 14:05:10 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
też się podłącze - mam teraz brązową wykładzinę, brązowe boczki, plastiki, półkę, brązowy pulpit, beżową podsufitkę

i chciałby to wszystko zamalować na czarno

pulpit i plastiki to - czymś do plastików
wykładzina i podsufitka to czym ?

Jesteś chory
To samo pomyślałem hehe :P no ale do rzeczy, po spraju nie będzie walić mi pół roku w kabinie farbą ? :)

Odp: Barwienie wykładziny+plastiki
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2011, 14:13:31 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
też się podłącze - mam teraz brązową wykładzinę, brązowe boczki, plastiki, półkę, brązowy pulpit, beżową podsufitkę

i chciałby to wszystko zamalować na czarno

pulpit i plastiki to - czymś do plastików
wykładzina i podsufitka to czym ?

Jesteś chory.

Sprzedaj rarytasy i kup wersję  czarno-szarą ,


Kupisz? To co piszesz?,
Masz wersje interior czarną z modelu/wzoru 80'? bo ja nie mogę znaleźć...
Sprzedaj jak masz?
--------------
BXMaster jeśli wszystko da się zrobić tak jak piszesz to czemu by nie przemalować?????
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Barwienie wykładziny+plastiki
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2011, 16:36:30 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Śmierdzieć nie będzie, ale pomalować wykładzinę nie tak łatwo - wiem bo próbowałem. Z wierzchu czarny spray ładnie kryje, gorzej już w głębi.
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Barwienie wykładziny+plastiki
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2011, 17:57:48 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Problem z wykładziną jest o tyle ciekawy żę ona poprostu "pije farbę" i trzeba ją dobrze napsiukać. Jednak według mojego gustu brązowa wykładzina wygląda ślicznie. Nawet z czarnym wnętrzem.

Zerknij proszę tutaj:
http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=29629.0

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Barwienie wykładziny+plastiki
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2011, 18:26:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Kupisz? To co piszesz?,

Bez nerwów. Chcesz malować ,a nie chcesz kupować za pieniądze które dostaniesz za brąz? Gdzie tu logika?

Masz wersje interior czarną z modelu/wzoru 80'? bo ja nie mogę znaleźć...

To słabo szukałeś bo tego natłukli kilka razy więcej niż brązu, brąz znaleźć to jest problem. Oczywiście rozmawiamy o zestawie czarna deska-szare wykładziny, czarnych wykładzin na rynek krajowy nie było.

BXMaster jeśli wszystko da się zrobić tak jak piszesz to czemu by nie przemalować?

Bo to wyjdzie drożej i zniszczysz towar deficytowy.

no ale do rzeczy, po spraju nie będzie walić mi pół roku w kabinie farbą ?

Nie, trzy dni i nie będzie nic czuć.
ale pomalować wykładzinę nie tak łatwo - wiem bo próbowałem.

Na podsufitkę trzeba zużyć ze 3-4 puszki Deco Color, na tylną półkę jedną. Wykładzinę podłogową proponuję pomalować farbą do włosów albo poszukać jakiegoś barwnika do włókien syntetycznych.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2011, 18:27:52 pm wysłana przez BXMaster »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Barwienie wykładziny+plastiki
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2011, 18:52:06 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 640
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Może się wygłupię ale do barwienia takich rzeczy jak dywany tapicerkę to ja bym użył farby do włosów, jak włosy pokrywa i nie schodzi, to włókna tapicerki tez pokryje i nie pozlepia ich jak farba w sprayu.

Odp: Barwienie wykładziny+plastiki
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2011, 21:10:08 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
bo teraz mam problem taki, że całość mam w brązie a tylko drzwi (truck'owe) mają panel czarny (modelowy 86') i stąd pomysł żeby jednakowo wszystko w czarnym było dodam, że mam pomarańczową kanapę i fotele oryginał eksportówka i też miały iść do obszycia na czarno

ale jak mówicie żeby nie malować to jakoś panel będę musiał przemalować na brązowy
chociaż osobiście to podoba mi się taki środek jak tu ->


Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Barwienie wykładziny+plastiki
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2011, 13:31:36 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
ale jak mówicie żeby nie malować to jakoś panel będę musiał przemalować na brązowy
chociaż osobiście to podoba mi się taki środek jak tu ->

Rozbierz swoje wnętrze, sprzedaj na giełdzie i kup czarne, powtarzam: czarnych wyprodukowano dużo więcej niż brązowych.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E