Autor Wątek: pieni się płyn chłodniczy  (Przeczytany 8374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pieni się płyn chłodniczy
« dnia: Listopad 01, 2004, 18:17:32 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
niewiem co jet grane .ale zauwazyłem że plyn chłodniczy ładnie się pieni.ładnie to widac jak po jezdzie odkreci sie korek wlewu plynu do chłodnicy.czy powodem może być to że pomieszałem płyny borygo z petrygo.uszczelka pod głowicą to pewnie nie jest.bo niewidać babelków w zbiorniczku wyrownawczym.zreszta niedawno była wymieniana po tym jak sie wypaliła między 3 i 4 cylindrem.

pieni się płyn chłodniczy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2004, 19:23:54 pm »

Maciek#938

  • Gość
Jeżeli pomieszałeś ze sobą dwa różne płyny to faktycznie mógł powstać taki efekt...

pieni się płyn chłodniczy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2004, 19:26:04 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
"Borygo i petrygo to roztwory glikolu z woda, wiec nie powinno byc zadnych szopek" - kolege cytuje :D . A jak spradzales te pienienie? Otworzyles korek jak silnik pracowal, czy na zgaszonym silniku takie cos sie dzieje?
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

pieni się płyn chłodniczy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2004, 19:29:27 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
po zgaszeniu silnika i odczekaniu 2- 3 minut i odkręceniu korka wlewu plynu widac ładną pianę

pieni się płyn chłodniczy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2004, 19:31:16 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "MaciejFSO#1830"
"Borygo i petrygo to roztwory glikolu z woda, wiec nie powinno byc zadnych szopek" - kolege cytuje :D . A jak spradzales te pienienie? Otworzyles korek jak silnik pracowal, czy na zgaszonym silniku takie cos sie dzieje?

Pomimo, że ogólnie to roztwory glikolu z wodą to jednak różnią się składem, dlatego mieszanie ich nie jest zalecane.

pieni się płyn chłodniczy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2004, 19:47:18 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
to co jeszcze moze być.jutro  postaram się wymienić płyn na jednoliyt.zobacze co będzie sie działo.. bo jak by poszla uszczelak to by był płyn w oleju i potężne bąble w zbiorniczku.ale chyba nie jet to najgorsze co może być tj pękniety blok.

pieni się płyn chłodniczy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2004, 19:49:07 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Cytat: "Maciek#938"
Cytat: "MaciejFSO#1830"
"Borygo i petrygo to roztwory glikolu z woda, wiec nie powinno byc zadnych szopek" - kolege cytuje :D . A jak spradzales te pienienie? Otworzyles korek jak silnik pracowal, czy na zgaszonym silniku takie cos sie dzieje?

Pomimo, że ogólnie to roztwory glikolu z wodą to jednak różnią się składem, dlatego mieszanie ich nie jest zalecane.

Ale takie szopki nie powinny sie dziac.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

pieni się płyn chłodniczy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2004, 20:07:01 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
ma ktos jescze jakieś doświadczenie w tym temacie.bo przyjdzie mi silnik wymieniać.

pieni się płyn chłodniczy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2004, 20:13:19 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Cytuj (zaznaczone)
to co jeszcze moze być.jutro postaram się wymienić płyn na jednoliyt.zobacze co będzie sie działo.. bo jak by poszla uszczelak to by był płyn w oleju i potężne bąble w zbiorniczku.ale chyba nie jet to najgorsze co może być tj pękniety blok

Albo walnieta glowica! Robiles planowanie glowicy ja wymienales uszczelke?? A przynajmniej sprawdzales czy nie jest krzywa?
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

pieni się płyn chłodniczy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2004, 20:23:50 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
głowica była już raz planowana.ale zrobie to jeszcze raz .może cos pomoze.ale jak to blok to jak to sprawdzić.

pieni się płyn chłodniczy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2004, 20:27:33 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Podobnie jak glowice!  :roll: Tzn. bierzesz linial i sprwadzasz po przekatnej od jednego rogu do drugiego, mona jeszcze wzdluz osi walu (wystarczy w 3 miejscach) i w poprzek osi walu (troche wiecej niz 3  ;)  tak dla pewnosci). Oko na lini krawdzi bloku i patrzysz pod swiatlo.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

pieni się płyn chłodniczy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2004, 22:31:09 pm »

paroos#1831

  • Gość
Zdazylo mi sie tylko raz, ze plyn mi sie pienil. Zaraz po wymianie, jak czekalem az calkiem pusci termostat i wkrecalem go na obroty, to puszczal banki jak sie odpowietrzal. Moze sie gdzies zapowietrza?

Ps. Ja tez mieszalem wczesniej borygo z petrygo i nie mialem zadnych efektow ubocznych, wiec to raczej nie ma zwiazku.