Autor Wątek: Problem pedał wpada w podłoge  (Przeczytany 5590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem pedał wpada w podłoge
« dnia: Październik 20, 2011, 20:31:29 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Jest problem po ostatnim spocie padły mi hamulce ;) na początku okazało się że przewód padł i wyciekł cały płyn lecz sprawa wygląda następującą. Zrobiłem przewód i wlałem płyniu po czym przystąpiłem do odpowietrzania hamulcy no i zaczęła się zabawa ile czasu bym tego nie robił pedał ciągle wpada w podłogę :( powietrza już nie było widać, a pedał ciągle w podłogę wchodzi na szczęście jakoś on hamuje lecz teraz to jest nawet gorzej niż na samych spowalniaczach, czuje że hamuje ale może z 10% skutecznością :D a pedał ciągle wchodzi w podłogę nie mam pojęcia co może być nie tak odpowietrzyłem (z odpowietrznika nie leciało już powietrze a hamulec dalej wpada czy możliwe jest że gdzieś dalej poprostu jest jeszcze powietrze a teraz go nie widać w płynie? i nadal lipa
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2011, 20:42:48 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Wpada odrazu w podłogę czy pod naciskiem schodzi powoli?
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2011, 20:52:00 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
od razu
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2011, 21:55:14 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
pompa, albo zapowietrzona albo do wymiany

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2011, 22:14:25 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
powiem tam przepchales tloczki w pompie pompa do regeneracji lub wymiany ja przepchalem w WV na praktykach klientowi nigdy przy odpowietrzaniu czy po wcisnienciu tloczka nie naciska pedalu do spodu trzpien w pompie wykonuje krotki ruch okolo kilka mm max do 8mm  (zalezy od pompy) pompuje sie tyle ile pracuje na sprawnym ukl max do 3 cm lepiej wiecej razy pompowac i nie przepchac niz pompowiac jak naglebiej i potem miec efekt niby zapowietrzonego ukl
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2011, 22:54:28 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Odpowietrzyłeś wszystkie koła?
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2011, 00:09:21 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
nie tylko przednie bo tylko jeden zbiorniczek mi się opróżnił i był pusty po tym jak przewód mi padł więc stwierdziłem że wystarczy tylko jedne koła odpowietrzyć




I jeszcze jedno ponieważ przy naciśnięciu pedału do podłogi w sensie do oporu(lekki opór na końcu czuć) słychać że tylne hamulce pracują :D (nie wiem czemu ale zacząłem je słyszeć ;), a przednie ojciec mówił że zaglądał pod auto to też tłoczki chodzą jak wcisnę pedał) wiec czy na pewno pompa jest zła skoro teoretycznie hamulce chodzą? A czy do regeneracji trzeba kupować jakiś zestaw naprawczy? Czy to jest na jakiś ogólnodostępnych uszczelkach które można kupić?
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2011, 00:24:15 am wysłana przez luka92 »
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2011, 01:39:48 am »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
Jeszcze raz odpowietrz hamulce, tylko wszystkie. Zaczynasz od najdalszego, czyli (przynajmniej w plusie) prawe tylne koło.
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2011, 07:04:50 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
czyli (przynajmniej w plusie)

W większości samochodów pompa jest zaraz przed kierowcą. :)

Odpowietrzanie zawsze robi się od najdalszego koła, możesz się pobawić jeszcze w odpowietrzanie pompy hamulcowej, podobno robi się to na przewodach wychodzących z pompy ale szczegółów nie znam. :P

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2011, 17:20:26 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
no ja zawsze tak odpowietrzałem ;) ale ostatnio usłyszałem że wystarczy jeden układ odpowietrzać jak w jednym było tylko robione ;) no ale może uda się ruszyć odpowietrznik z tyłu chociaż wątpię ;) w lato poległem :D a słyszałem jeszcze jedną teorie odpowietrzania w samochodzie mianowicie najpierw prawy tył potem prawy przód potem lewy tył potem lewy przód takie teorie też słyszałem ale niewiem czy mają racje bytu bo używam tylko tej jedynej i słusznej która jak dotąd się sprawdzała ;)
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2011, 21:24:26 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
bedziesz slyszal i chodza ale i tak bd pedal wpadal plyn ham przechodzi miedzy sekcjami tloczacymi przednich i tylnch kol tloczki chodza w takich gumkach jak tloczki w zacisku i one wlasnie powoduja taki efekt wpadania w podloge jak sie skoncza
pompe starego typu da sie regenerowac tylko trzeba delikatnie rozbierac by sprezynki nie wystrzelily ci gumek itd a tak wogule nie masz czasami wyciekow z pompy przy serwie? jak cos poluzuj sruby czy cos nie wykapie

a wogule podjedz na stacje diagnostyczna i sprawdz sile hamowania i roznice sil hamowania moze nie musi byc to wina pompy chodz najprawdopodobniej jest
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2011, 21:27:05 pm wysłana przez Hagar »
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2011, 00:10:41 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
sprawa sie rozwiązała jednak przednie hamulce się bardzo ale to bardzo zapowietrzyły a wycieków przy serwie nul ;) hamuje teraz lepiej niż przed ;) pedał twardy jak skała ;) ale serwo działa ;) a mimo to pedał jest wysoko ;) i hamuje idealnie ;) więc pompa sprawna ;) mam nadzieje że już nie będę miał z pompą problemów ;) wytrzymała 21 lat bez naprawy to mogłaby się nie zepsuć przez jeszcze 20 :D  temat do zamknięcia
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2011, 21:32:10 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
nie zamykajcie... mam podobny problem dopisze się
otóż po zrobieniu wczoraj, hamulców z tyłu wszystko wróciło do normy i były świetne, wkurzało mnnie "trzymanie" na lewym przednim zacisku - zdjalem zacisk, przyczyną był zaklinowany w jarzmie klocek :) rozebralem wyczyściłem, lekko wcisnąłem tłoczek hamulca jednak w tym momencie nie odkrecilem pokrywki od płynu hamulcowego...
złożylem pompuje i pedał wpada w podloge z lekkim oporem... w ogole pompa jakby nie pompowala na sekcje przednich hamulcow, tylne nie są super ale hamują normalnie obydwa, przód dosłownie nic, chciałem odpowietrzyć lewy przod coś tam wycieka ale nie tak jak powinno a prawy przód nic nie idzie płynu...
co robić? pompa hamulca kaput? wkur... sie i tyle . jak coś to mam drugą ale wymiana pompy hamulcowej do moich ulubionych rzeczy nie nalezy  :553:

pacjent to caro plus 1997r 1.6gli oczywiscie system lukasa.
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 29, 2011, 02:32:02 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
A może nikt nie ma odwagi ci powiedzieć ?

odkręć odpowietrznik i pompuj aż cię K.... płyn zaleje :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2011, 14:54:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
trzeba odkrecic odpowietrznik i czekac az plyn zacznie sie przelewac - nie trzeba pompowac ,bo to nic nie da,plyn splynie grawitacyjnie,
pozniej trzeba odpowietrzyc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 29, 2011, 19:04:09 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
odkręć odpowietrznik i pompuj aż cię K.... płyn zaleje :)
no i pompował bym sobie do usranej śmierci...
prawdopobnie coś zostało uszkodzone związane z sekcją przednich hamulców, zmieniłem pompę hamulcową na inną, używaną, do tego płyn zalałem nowy odpowietrzyłem cały układ zaczynając od tylnego prawego koła i jak ręką odjął, wręcz bym powiedział że jest lepiej niż przed całą robotą :)
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: Problem pedał wpada w podłoge
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 29, 2011, 21:08:53 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Temat chyba został wyczerpany. Zamykam. OT do kosza.