Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 123667 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Wybaczcie że zakładam nowy temat ale mam dość. Ostatnio się ciągle spotykam z pogardą u innych osób na temat poloneza, jakie to złe auto itp
Naprawdę nie rozumiem co kieruje takimi ludźmi na przykład wrzucam tu fragment rozmowy z regionalnego forum na temat mojego poloneza:

myszaradom

Wysłany: Dzisiaj 8:06       
Zawias jest taki
Przód, sprężyny od trucka diesla (grubsze od standardowych), cięte o 3 zwoje, plus amortyzatory Ta-technix z Transportera T4 o skróconym skoku (8cm), w planach na przyszły sezon zwój lub dwa jeżeli pewna osoba dorwie się do kątówki.

Tył: 3 pióra klepane, plus obcięte i skrócone kolumienki, w planach: wyrzucenie jednego pióra (lub wszystkich i zastąpienie sprężyną), założenie amorków też ta-technix gazowych z astry 2

Co do jazdy to cóż teraz uszczelniacze na głowicy do wymiany, ale skrzynia jedna już nie wytrzymała, most powoli też, z wyścigów to np audi a3 1.9tdi 110km do 130 od zera cały czas równo, nie jedno BMW 2.0 lub 1.8is z pod świateł się zdziwiło.
          
      
Dusza
Moderator
   
Wysłany: Dzisiaj 9:24       
:shock: poczytaj o budowie sprężyn. Bo resory przemilcze :roll: Każda jest liczona a obicanie zwojów zmienia całkowicie jej wytrzymałość i warunki pracy... Powodzenia w dalszym druciarstwie..
_________________
       
      
Ice

Wysłany: Dzisiaj 9:53       
Tak czułem, że zaraz polecą herezję. Myślałem, że masz auto które rzeźbisz, z racji kosztów. Ale widzę, że Ty w tego Poloneza naprawdę uwierzyłeś i myślisz, że z gówna tort zrobisz. NISKO.

Po prostu ręce opadają, tak samo mina sprzedającego w sklepie gdy proszę o jak najlepszej jakości część, a on mi odpowiada że to przecież tylko "Polonez"
Spotkaliście się z takim nastawieniem innych ludzi?

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2011, 12:18:08 pm »

Offline Przemooo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
    • Caro 1,6 gle 1995
nie raz i nie dwa :) trzeba miec ich w dupie i na swiatlach pokazac ze ich limuzyny moga sobie podskoczyc :D z reszta wiekszosc co tak pierdoli to kolesie ktorzy jezdza przednionapedowkami i sami w swoim samochodzie nie zrobili nic
jest Caro 1.6 GLE 1995
było Caro 1,8 16v 1996

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2011, 12:21:08 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Każda jest liczona a obicanie zwojów zmienia całkowicie jej wytrzymałość i warunki pracy...

Z tym się zgadzam w 100%, ale Ty masz z trucka więc, kolo nie wie nawet o jakiej fedrze pisze :P

a reszta to jak Przemooo piszę  <ok>
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2011, 12:23:14 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Daj spokój. Nie ma sensu się wdawać w gadki z burakami, którzy tylko wymieniają części w warsztatach i uważają się za tunerów, a nie potrafią nic zrobić nic samemu.

gdy proszę o jak najlepszej jakości część, a on mi odpowiada że to przecież tylko "Polonez"
Niestety do Poloneza to już nawet producenci części się nie przykładają.

Chcąc kupować części najwyższej jakości trzeba się przesiąść na jakiegoś VAG, do których części jest multum i które to auta powszechnie są uważane za najlepsze. Niestety takie są polskie realia. Wiele razy już o tym było...

Pracuję w sklepie i na bieżąco widzę jakie ludzi mają poglądy na samochody. Momentami niewiadomo czy się śmiać czy płakać.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2011, 12:25:05 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Mysza, szczam na takich ludzi. Sam udzielam się na forum regionalnym - www.cmteam.pl. Szanują każdego bez względu na posiadane auto.
Są userzy którzy mają 126p, Polonezy są dwa, starsze jak i kilkuletnie auta.

Olej takich ludzi i rób dalej swoje, auto ma dawać Tobie frajdę, a nie innym :)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2011, 12:26:47 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Najgorsze jest to że umoralnia mnie osoba że mam złe auto która sama jeździ matizem, z całym szacunkiem dla tego auta no ale moim zdaniem to zupełnie inna liga co do poloneza.
Co do sprężyn to fakt nie znam się na tym ale jeżeli jeździ masa osób na takim czymś (ja sam półtora roku) i nic się nie dzieje to o co chodzi....

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2011, 12:27:31 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Tja to przecież normalne trzeba sie na to znieczulić i nie zwracać uwagi, ot przykłąd z wczoraj jade sobie dość szybko pasem do skrętu w prawo za mną jakiś młody gówniarz w audi a3, zobaczył chyba że ten "rozklekotany" coś podejrzanie za szybko jedzie więc zaraz przed samym zjazdem mnie wyprzedził dosłownie na milimetry sie zmieścił potem z racji że go strąbiłem to że zaraz za skrętem były tory tramwajowe to zatrzymał sie zaraz za nimi tak że ja stanąłem na torach, znowu go strąbiłem to tylko fakolce poszły, potem przez jakiś kilometr co chwila stawał a jak widzial że włączam kierunek zeby go wyprzedzić to ruszał i tak pare razy ale matoł... oczywiście na tylnej szybkie jakaś naklejka z adresem forum audi tuning coś tam coś tam. Takich przykładów moge podać mnóstwo :)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2011, 12:28:29 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Mysza, szczam na takich ludzi. Sam udzielam się na forum regionalnym - www.cmteam.pl. Szanują każdego bez względu na posiadane auto.
Są userzy którzy mają 126p, Polonezy są dwa, starsze jak i kilkuletnie auta.

Olej takich ludzi i rób dalej swoje, auto ma dawać Tobie frajdę, a nie innym :)
Wiem wiem olewam ale chodzi tu o nauczenie trochę szacunku innych, bo mnie nie obchodzi czym sobie ktoś tam jeździ.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2011, 12:30:02 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Chamiska i debila szacunku nie nauczysz, on to wyniósł z domu niestety.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2011, 12:30:08 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Trojan wiesz jak jest tatuś kupił niemieckie TEDEJI z 100tyś km przebiegu nie bity i w ogóle igła a młody szaleje...:|
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2011, 12:33:22 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
ehhh co za czasy...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2011, 12:38:10 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
No tak tatuś kupi autko co ma 300 kucy, synuś sobie doda szpojler, mega fele, naklejki i już jest wielki szpaner i tjuner, tylko potem tatuś sie zastanawia czemu jego synek sie owinął wokół drzewa...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2011, 12:45:50 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
Dla tego nie ma co się smyrać tylko od razu dosadzić z ostrej rury, 300km w budzie poldka i pozamiatane(proporcja wagi też dojdzie).
Nie jeden się zdziwi.
A że nie każdy potrafi używać swoje auto to nawet teoretycznie słabszym można przy odpowiednim użyciu nieźle zamotać.

Polonez jest Polski, i tutaj mentalności ludzi nie zmienisz, ja tylko czekam na prawdziwe mrozy bo wiem że odpali mi zawsze, a plastiki TeDeI nie koniecznie. ;}
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2011, 12:48:35 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Czasy są takie, że przeciętny polaczek kupuje za oszczędności życia, lub za kredyt 10 letniego tedeika z niemiec od dziadka, srednio 180-220tys przebiegu to obecna bariera psychologiczna. Zaczyna eksploatować samochód, który to zaczyna się psuć, bo przecież ma juz realnie ponad 600tyś km i tu jest kłopot. Przychodzi do sklepu po najtańsze części, które to okazują się dla niego za drogie. No ale przecież polaczek nie może sobie pozwolić na to, żeby sąsiedzi widzieli, że ma zepsuty samochód, więc zaciąga kolejny kredyt na naprawę. Przed innymi oczywiście chwali swoje super autko, jakie to bezawaryjne i wogóle super. Nie rozumiem takich ludzi wogóle.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2011, 12:52:59 pm »

snikers

  • Gość
Polonez jest Polski, i tutaj mentalności ludzi nie zmienisz, ja tylko czekam na prawdziwe mrozy bo wiem że odpali mi zawsze, a plastiki TeDeI nie koniecznie. ;}

Polonez jest tak Polski jak opel astra

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2011, 12:57:03 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
No i teraz inaczej troche budują auta, przykład że kiedyś mercedes o mało nie splajtował przez to że "beczki" robiły milionowe przebiegi bez remontu, czyli klient przychodził do salonu kupował auto i słuch o nim zaginął :D teraz części są projektowane tak że zawsze sie coś popsuje po 100 czy iluś tam tys km, i koncerny to że sprzedadzą nowe auto to dopiero początek ich zarobku po potem po roku, dwóch, klient wraca po części zamienne, często oryginalne tak jak np w lexusach, ich nie naprawisz u pana "Władka" i nie kupisz częsci z sklepie za rogiem tylko z każdą pierdołą trzeba jechać do autoryzowanego serwisu.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 04, 2011, 13:22:54 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
ten temat wygląda jak:

- mamo mamo mamo  ! a on mówi że mój rowerek jest gorszy niż jego.... powiedz mu coś !

- no już dobrze dobrze on jest gupi i tyle.


Przestańmy wszyscy.. ile samochodow telewizorów czy telefonów tyle opinii.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 04, 2011, 13:25:21 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Opinie opiniami to jedno ale zachowanie na drodze to drugie  <blee>

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 04, 2011, 13:26:28 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Polonez jest tak Polski jak opel astra

chyba jednak trochę bardziej ...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 04, 2011, 13:43:02 pm »

Dawid_fso_bn

  • Gość
Powiem tak takie opinie należy od razu lekceważyć ponieważ nie warto się denerwować opinią debili.