Autor Wątek: Oznaczenia mostów  (Przeczytany 10356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Oznaczenia mostów
« dnia: Listopad 30, 2011, 01:57:45 am »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Powiedzcie mi taka rzecz. Otóz na moscie od spodu są wybite jakies cyferki, która oznacza przełozenie ? i jak to wogole odczytać?
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2011, 09:21:55 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Cyferki wybite "na zewnątrz" mostu,to po prostu kolejny numer seryjny mostu.Jeśli chcesz odczytać przełożenie,to musisz odkręcić dekiel na moście i poszukać cyferek wybitych na kole talerzowym.Tam jest oznaczenie przełożenia  :-)

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2011, 09:34:11 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Nie do końca jest tak, jak pisze Buźka.
W zależności od tego w jakim stanie są wybite cyfry po kilku latach. Generalnie zasada jest taka, że 4 ostatnie cyfry oznaczają przełożenie mostu. Pomiędzy nimi znajduje się ukośnik ( / ) rozdzielający informację o ilości zębów kół. Można w ten sposób przełożenie swego mostu dzieląc liczbę większą przez mniejszą (np. 43/11 = 3,90(90)) pod warunkiem, że nikt wcześniej nie zmieniał przełożenia - ale takie sytuacje zdarzają się wybitnie rzadko. Fabryka stosowała również inną metodę - wymalowywanie przełożenia w postaci liczby zębów kół białą farbą na obudowie mostu - nie znam zasady jaką kierowano się w mazaniu cyfr farbą.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2011, 09:50:58 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jakby nie było,to najlepszą metodą jest odkręcenie dekla i sprawdzenie "wzrokowe" jakież to cyferki są wybite na kole.Wtedy mamy czarno na białym.W Morawskim jest tylko napisane lakonicznie  "numer tylnego mostu wybity na obudowie tylnego mostu"  :P

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2011, 10:10:15 am »

Offline Pedrogsi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 431
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN CARO - 1,6 16V 96' PN ATU+ 2,0 8V 97'
ja osobiscie spotkałęm sie z tym ze prócz nr seryjnego tak jak pisze Jimo ostatnie 4 są przełozeniami tylnego mostu to te liczby są nieco wieksze od pozostałych z czego sie,ładnie wyrózniają do odczytu
The Worst Foe Lies Within The Self....

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2011, 10:32:50 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Pstryknąłem fotkę mojego mostu ze starego roverka.Faktycznie,są tam dodatkowe cyferki,oznaczające przełożenie.Jakoś nie zwróciłem na to uwagi,kiedy go rozbierałem,ale oczywiście nie gwarantuje to zgodności z zawartością mostu,bo ktoś mógł wymieniać "flaki"  :P :P



Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2011, 11:15:42 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
No to jest wybite 10 43, czyli zgadza sie z fabryczną produkcją do PoldoRovera.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2011, 11:40:45 am »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Dzieki chłopaki , bo mnie ciekawosc zzerała jak to sie odczytuje i gdzie :D
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2011, 12:45:35 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
A teraz przy okazji zagadka. Jaki ja mam most ?



Z uwagi na brak dostępnych publicznych kanałów odkładam ciągle wymianę uszczelki pod pokrywą. Wtedy wiedziałbym już na pewno...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2011, 13:09:56 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
A teraz przy okazji zagadka. Jaki ja mam most ?
3,9 lub 4,3 ;)

Stawiam, że jednak 4,3 - bo to zapewne z cargo, mieli więcej odlewów korpusów gotowych pod 3,9 z wybitymi już numerami ewidencyjnymi ponieważ "to na pewno zejdzie", a trzymanie stocku 4,3 było uciążliwe ze względu na mało zamówień. Stąd przekwalifikowali sztukę ;) Jakie masz wskazania prędkości (szybkościomierz, gps) wzg. obrotów?
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2011, 13:10:28 pm »

Offline Pedrogsi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 431
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN CARO - 1,6 16V 96' PN ATU+ 2,0 8V 97'
A teraz przy okazji zagadka. Jaki ja mam most ?

Jowejowy :D :P 10/43 widac wybicie
The Worst Foe Lies Within The Self....

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 30, 2011, 13:10:51 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
10/43 - ROver.
Ale masz OHV... więc licznik cie przekłamuje :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2011, 13:31:50 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Pedro, Stingerek jak przypatrzycie się bardziej tej fotografii to jest wybicie i 11 i 10.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 30, 2011, 13:57:11 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Właśnie sądziłem, że w karetkach i cywilnych cargo powinny być raczej mosty 10/41 jak w dużych fiatach. Nie znam historii mego auta. Być może most był wymieniany. Ten jest bez stabilizatora. Nie wiem. Być może były różne wersje fabrycznie.
Co do pomiarów to GPSem nie dysponuję. Natomiast wybieram się na przejażdżkę to zwrócę uwagę na obrotomierz...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 30, 2011, 14:13:05 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
Ja miałem cargo 95 na lukasie i też bez staba było, wydaje mi sie że dopiero cargo plus miał staba :) u mnie było ewidetnie 3.9 choc historia auta byla kolorowa i też nie mogłem sobie reki uciac że ten most oryginalny a raczej po vinie nie mialem jak sprawdzic bo byly nowe numery...
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 30, 2011, 18:06:50 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak jeszcze przy okazji tego tematu i odnośnie przekłamywania na moście roverowskim,to ja w starym poldku mając silnik 1,6 ze skrzynią orginalną i na moście z roverka (takiego już kupiłem) zauważyłem przekłamywanie gdzieś tak +/- 10km/h W skrzyni był wałek napędu licznika z 15-toma zębami.Pomogło założenie wałka z 16-toma zębami.Może nie jest idealnie,ale prędkości już się prawie zgadzają,a z tego,co sprawdzałem po słupkach odblaskowych obok jezdni,to na 1 kilometrze brakuje może kila metrów,znaczy,chodzi mi o przebieg na cyferkach.Wczoraj nawet sprawdzałem obie skrzynie,tą z 1.6 i tą z roverka.Pokręciłem nimi taką samą ilość razy i ta z ohv miała nieduże przekłamanie na napędzie licznika w stosunku do roverowej.Ale nie chodzi tu o dużo,bo w jeździe było to prawie niezauważalne.Ciekawe,jak to rozwiązali w kombi,gdzie były mosty 4.3.Pewnie był w skrzyniach cały napęd licznika z roverka?

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 30, 2011, 19:27:07 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Moje wskazania przy 3 tys. obrotów na III - 58 km/h, IV - 75 km/h i V - 92 km/h mniej więcej odczytane z prędkościomierza. Natomiast napęd prędkościomierza w skrzyni mam inny niż ten z 1,6. Nie pamiętam teraz oznaczenia na skrzyni. Będę musiał znowu się pod niego położyć...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2011, 20:17:35 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Cytuj (zaznaczone)
Moje wskazania przy 3 tys. obrotów na III - 58 km/h, IV - 75 km/h i V - 92 km/h mniej więcej odczytane z prędkościomierza. Natomiast napęd prędkościomierza w skrzyni mam inny niż ten z 1,6. Nie pamiętam teraz oznaczenia na skrzyni. Będę musiał znowu się pod niego położyć...
Po mojemu to przełożenie 4,3 mniej więcej takie same wartości mam u siebie w Atu GTi.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 02, 2011, 00:09:52 am »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
no sprawdziłem bez sciagania dekla mam 10;43 tak jak byc powinno :D sobota montaz ]:->
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: Oznaczenia mostów
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 02, 2011, 07:48:42 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Moje wskazania przy 3 tys. obrotów na III - 58 km/h, IV - 75 km/h i V - 92 km/h mniej więcej odczytane z prędkościomierza. Natomiast napęd prędkościomierza w skrzyni mam inny niż ten z 1,6. Nie pamiętam teraz oznaczenia na skrzyni. Będę musiał znowu się pod niego położyć...

Po mojemu to przełożenie 4,3 mniej więcej takie same wartości mam u siebie w Atu GTi.
No to ja mam coś koło 95km na V biegu ale ja mam most od 1.6 więc rzeczywista prędkość (mierzona 3 różnymi GPS-ami oraz raz przez panów policjantów) to coś koło 105, 110 Km/h. Czeka mnie zmiana mostu ;)
O a tak przy okazji nie ma sposobu na sprawdzenie w jakim jest stanie most oprócz włożenia go do auta i słuchania jak pięknie wyje :D