Autor Wątek: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.  (Przeczytany 13937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 06, 2012, 03:43:12 am »

Offline KristofX

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.4GSi16v :D
Nie podobno tylko na pewno. Mojemu znajomemu jak wjechali w Trabanta, to rzeczoznawca wycenił wartość auta na 4000 i stosownie do tego wypłacili mu odszkodowanie.
Ale Rafałowi chodziło o wycenę rzeczoznawcy jako podstawy do ubezpieczenia AC. Z tego co wiem to w PZU jest taka możliwość, jak również można u nich wykupić AC na auto starsze niż 10 lat.
Cytat: BMW Autoklub
...wstąp do PTK... Poza doradzeniem w kwestii silnika i ustawień samochodu, potrafią przeprojektować pół auta na odległość.

'97 FSO Polonez Caro 1.6GLi "F-18"
'00 Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.4GSi16v "Wisienka"
'98 Subaru Impreza GT

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 07, 2012, 01:15:49 am »

Offline Łukasz_ERW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 372
  • Płeć: Mężczyzna
Co do wyrejestrowania... Jak masz jeszcze ważne OC to je po prostu wypowiadasz. Kary za brak ważnego OC raczej nie dostaniesz, co innego gdybyś nim jeździł. Jak już będziesz chciał złomować za rok to płacisz OC na miesiąc (podobno są już firmy, która pozwalają na to, a nie na pół roku czy cały) - tylko, że zapłacisz stosunkowo drogo, bo nie będziesz miał już zniżki skoro brak ciągłości. Ale czasem można uwzględnić zniżkę z innego auta. A jak się nie da zapłacić tylko za miesiąc to płacisz za pół roku (czy tam 3 miesiące czy za ile się da minimum), następnie złomujesz pozostałości samochodu i ubiegasz się w firmie ubezpieczeniowej o zwrot niewykorzystanej części OC. Podobno oddają, ale trzeba na to poczekać parę miesięcy. Musiałbyś się dowiedzieć jak to jest dokładnie.
I tak moim zdaniem byłoby legalnie. Jak nie będziesz jeździł, nie złapie Cię milicja na drodze, nie zrobisz szkody tym samochodem to przecież nikt Ci nie przyjdzie sprawdzać czy samochód stojący w pokrzywach ma ważne OC.

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 07, 2012, 01:24:38 am »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
Co do wyrejestrowania... Jak masz jeszcze ważne OC to je po prostu wypowiadasz. Kary za brak ważnego OC raczej nie dostaniesz, co innego gdybyś nim jeździł. Jak już będziesz chciał złomować za rok to płacisz OC na miesiąc (podobno są już firmy, która pozwalają na to, a nie na pół roku czy cały) - tylko, że zapłacisz stosunkowo drogo, bo nie będziesz miał już zniżki skoro brak ciągłości. Ale czasem można uwzględnić zniżkę z innego auta. A jak się nie da zapłacić tylko za miesiąc to płacisz za pół roku (czy tam 3 miesiące czy za ile się da minimum), następnie złomujesz pozostałości samochodu i ubiegasz się w firmie ubezpieczeniowej o zwrot niewykorzystanej części OC. Podobno oddają, ale trzeba na to poczekać parę miesięcy. Musiałbyś się dowiedzieć jak to jest dokładnie.
I tak moim zdaniem byłoby legalnie. Jak nie będziesz jeździł, nie złapie Cię milicja na drodze, nie zrobisz szkody tym samochodem to przecież nikt Ci nie przyjdzie sprawdzać czy samochód stojący w pokrzywach ma ważne OC.

Jakbyś czytał co było wcześniej pisane to wiedziałbyś że w momencie wypowiedzenia OC firma wysyła tą informację do FG, a oni sprawdzają czy ubezpieczyłeś auto w innej firmie, a jak nie to kara.

A co do ciągłości w oc to nie jest tak, że jak przez rok nie masz żadnego OC to tracisz zniżki, tracisz je po 5 latach bez żadnego OC.  Nie istnieje coś takiego jak ZNIŻKA Z INNEGO AUTA! Zniżkę masz na osobę i możesz mieć 50 aut zarejestrowanych na siebie i na każde masz dokładnie taką samą zniżkę, a jak jednym autem spowodujesz stłuczkę to tracisz zniżki na wszystkie auta! Tak więc jeżeli nie masz pojęcia na jakiś to nie wprowadzaj ludzi w błąd.
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 07, 2012, 01:27:10 am »

szerszeń ;D

  • Gość
jasso przyznaj się pracowałeś w UFG. :P

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 07, 2012, 01:29:23 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Jak nie będziesz jeździł, nie złapie Cię milicja na drodze, nie zrobisz szkody tym samochodem to przecież nikt Ci nie przyjdzie sprawdzać czy samochód stojący w pokrzywach ma ważne OC.
Na szczęście jeszcze tego nie robią... Niemniej jeśli chciało by się oddać takie auto na złom to legalnie się już tego nie da zrobić bez zapłacenia kary na Fundusz Gwarancyjny. Nawet jeśli owo auto to tylko kawałek nadwozia w krzakach, to i tak powinien zgodnie z przepisami mieć ubezpieczenie. Jedyną opcją uniknięcia płacenia OC jest zaświadczenie o "dużej wartości historycznej pojazdu", które na szczęście można dość łatwo zdobyć.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 08, 2012, 13:54:32 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Albo tak jak ja kupić auto od policji i postawić w krzaki a zarejestrować "kiedy ma się ochotę" :P
Także potwierdzę, że wypowiedź Łukasz_ERW mija się z prawdą. Nie wolno w tym durnym kraju mieć auta bez przymusowego oc bo są za to kary nawet jak auto stoi non stop na kobyłkach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 13:56:24 pm wysłana przez Bartekcom »
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 08, 2012, 15:52:49 pm »

e1mo

  • Gość
A orientuje się ktoś, jakby tak np zarejestrować auto gdzieś za granicą, (np na ujka w niemczech :P) gdzie nie trzeba placic ubezpieczenia "caly czas" :?: Opłaci sie takie kombinowanie :?: :>

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:27:23 pm »

piciek

  • Gość
Ale Rafałowi chodziło o wycenę rzeczoznawcy jako podstawy do ubezpieczenia AC. Z tego co wiem to w PZU jest taka możliwość, jak również można u nich wykupić AC na auto starsze niż 10 lat.

ja mam ciągle AC na poldka rocznik '99, rzeczoznawstwo polega na tym, że przy podpisywaniu umowy podajesz jakie jest wyposażenie i rocznik auta. Teraz na dniach będę przedłużał AC, ciekawe na ile teraz wycenią...

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 08, 2012, 19:09:09 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A ile to kosztuje to AC?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 08, 2012, 19:24:30 pm »

piciek

  • Gość
w zeszłym roku AC wyniosło mnie 317zł.

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 12, 2012, 16:14:35 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Młota który te przepisy wymyślił powinni wsadzić do więzienia i niech zdycha o chlebie i wodzie.

Taka ogólna konkluzja, bo sam mam  taki problem z moim GLD. :)

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:27:01 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Przepisy zostały skonstruowane pod dyktando PZU, więc nie ma się czemu dziwić... <mysli>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap