Autor Wątek: nowe reflektory do +?  (Przeczytany 7111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nowe reflektory do +?
« dnia: Styczeń 03, 2012, 23:52:31 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Po blisko 14 latach niezłe (wtedy) świata (krótkie) mojego Plusa zaczynają być mocno słabsze od krótkich u dwa lata mlodszej Corolli, mimo zastosowania w Poldim jakichś żarówek +30% <smutny>
Wiem, że można niby umyć odbłyśniki ale nowy reflektor w Wesemie
http://sklep.wesem.pl/photo/_pdf/pl/k_134_0295_pl.pdf
kosztuje stówę z groszami wiec kusi wymiana bo i tak reflektory trzeba wyjąć. Niestety boje się o jakość bo kupiony ostatnio migacz przedni "do plusa" wygląda z bliska jak jakiś odpustowy badziew  <smutny>
Czy ktos mial ostatnio do czynienia z nowymi reflektorami do Plusa?
Mam póki co ten luksus, że na potrzeby mojego Poldiegi nie muszę skąpić wiec szukam czegoś porządnego  <lol>

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2012, 23:55:04 pm »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
Lepiej poszukać używanych w dobrym stanie. Odbłyśniki pod odpadają same z zatrzasków po mimo że to Wesem...
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2012, 00:00:06 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Na allegro jest gosciu ktory regeneruje odblysniki, kumpel robił u niego do E30 i jest gitara wiec poszukaj i zorientuj sie ile za regenerke z wysylka, moze bedzie taniej
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2012, 00:04:46 am »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
@RSilak: używane w dobrym stanie to mam u siebie  <lol>
Skoro odradzasz Wesema (halogeny dodatkowe robią chyba niezłe) to może spytam inaczej: która fabryka robilła swiatła w 1998 do Polonezów. Może są jeszcze gdzieś jakieś zapasy "fabrycznych" i nie zakurzonych.

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2012, 00:05:55 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
ZEM Ełk.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2012, 00:09:25 am »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
Oddaj odbłyśniki do regeneracji , obudowy lamp odmaluj ładnie na srebrno, daj do tego nowe szkła i porządne żarówki a otrzymasz lux lampy :)
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2012, 00:13:13 am »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
@RSilak: używane w dobrym stanie to mam u siebie  <lol>
jeśli narzekasz to masz w złym stanie, ja mam w bardzo dobrym stanie... i wolę jeździć nocą Polonezem niż matki Pundo II które ma soczewki....
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2012, 00:48:45 am »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Na allegro jest gosciu ktory regeneruje odblysniki, kumpel robił u niego do E30
Najwiecej ofert ma facet z Kościana(nu?)  York-Maltanczyk , ale ma tylko 17 komentarzy. To ten?

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2012, 09:22:00 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A zacznijmy od tego czy byłeś na regulacji tych swoich lamp... Po tylu latach to na 99% masz opadnięte odbłyśniki i świeci ci pod zderzak zamiast przed.
Pierwsza kolejność to zmienić mocowania odbłyśnika i prawidłowo wyregulować lampy...

A i warto też zmierzyć napięcie na żarówkach. Może ci prąd gdzieś ucieka i zwyczajnie żarówka nie świeci pełną mocą...

Po blisko 14 latach niezłe (wtedy) świata (krótkie) mojego Plusa zaczynają być mocno słabsze od krótkich u dwa lata mlodszej Corolli
Pytanie jeszcze czy w tej corolli też są dobrze ustawione światła. Dobijają mnie w nocy posiadacze zachodnich fur którzy "krótkimi" świecą ptakom po gniazdach...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2012, 12:31:14 pm »

Offline Despero

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG
Lepiej poszukać używanych w dobrym stanie. Odbłyśniki pod odpadają same z zatrzasków po mimo że to Wesem...
Potwierdzam, Wesemów nie bierz, dziadostwo jakich mało... Odbłyśniki same odpadają, bo mają jeszcze gorsze spinki niż fabryczne lampy, z resztą na zdjęciu widać że z czoła odbłyśnika są cztery kwadratowe wytłoczenia pod te spinki. Jak raz spinki odpadną od odbłyśnika, to już tego się nie da zrobić, rzeźbienie w gó*nie.
Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG 240 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 92U LPG 210 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 LPG 60 tys. km
Lublin 3 2,4 TD Andoria 3,5t '00 340 tys. km
Był: Polonez Atu+ GLi '98 LPG 230 tys. km

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2012, 13:28:05 pm »

piciek

  • Gość
ZEM Ełk są o wiele lepiej wykonane, spinki tak nie wypadają, i osłonka żarówki jest o wiele ładniejsza. Kumplowi wesemowska lampa wytrzymała niespełna rok, u mnie od 12 lat są oryginały i spinki nie wypadły jeszcze a po dołach czasem dosyć ostrych jeźdzę.

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2012, 14:17:09 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Aktualnie produkowane WESEM'y to Zelmoty, więc nie powinny być takie złe. Wykonane są na oko jak oryginały.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2012, 16:47:35 pm »

Offline Despero

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG
Aktualnie produkowane WESEM'y to Zelmoty, więc nie powinny być takie złe. Wykonane są na oko jak oryginały.
Obudowa i szkło praktycznie niczym się nie różnią - WESEM'owa obudowa ma kolor szary i tyle różnic, za to szkło nie ma wytłoczenia "FSO", jakością nie odbiega. Za to odbłyśnik i jego mocowanie do obudowy, tragedia. Spieprzyli najważniejszy element lampy, to wygląda jakby nie mieli fabrycznej licencji na produkowanie identycznych lamp w konstrukcji, albo po prostu zrobili bubel ot tak.
Polonez Atu+ GSi '98 23E LPG 240 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 92U LPG 210 tys. km
Polonez Caro+ GLi '99 LPG 60 tys. km
Lublin 3 2,4 TD Andoria 3,5t '00 340 tys. km
Był: Polonez Atu+ GLi '98 LPG 230 tys. km

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2012, 17:34:29 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Raczej to drugie, bo przejęli całą dokumentację z Zelmotu. Notabene mam  tu reflektory oryginalne z Zelmotu i one też nie mają logo FSO, za to dają dużo lepsze światło niż ZEM.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2012, 18:54:03 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
u mnie od 12 lat są oryginały i spinki nie wypadły jeszcze a po dołach czasem dosyć ostrych jeźdzę
Żebyś w złą godzinę tego nie pisał :P . Ja wymieniałem po 10 latach, bo się spinki ukruszyły przy wymianie żarówki. 12 lat to bardziej z miłości do Ciebie się trzymają niż z zasady, że tak ma być. :)
Pomóżmy Jackowi!

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2012, 18:55:12 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Panowie,
wielkie dzieki za wszystkie  uwagi  <ok>.

Przyszedł chyba czas na małe podsumowanie:
- porównać napięcie na akumulatorze z napięcie na blaszkach żarówek, wyciągnąć wnioski i je zrealizować,
- jeśli nie pomoże to szukać reflektora Zelmotu lub w ostateczności Wesema
- jeśli to też nie pomoże to dać oryginał do regeneracji.

Niejasna jest dla mnie sugestia Bociana "zmienić mocowania odbłyśnika", bo nigdy w reflektorach nie grzebałem (wymieniłem na nowe tylko halogeny w zderzaku bo stare były pordzewiałe). Można cos wiecej? Regulacja hydrauliczna działa choć chyba już tak wysoko poświecić jak dawniej to nie dam rady.


Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2012, 08:16:19 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Niejasna jest dla mnie sugestia Bociana "zmienić mocowania odbłyśnika",
Sprawa o tyle skomplikowana że te plasticzki do mocowania odbłyśnika są łagodnie mówiąc "trudno dostępne". Niestety ze starości lubią się wykruszyć i odbłyśnik opada na spód lampy. Wtedy świeci gdzie chce i możesz zapomnieć o jakiejkolwiek regulacji. Zazwyczaj taki reflektor świeci bliżej i bardziej w prawo niż powinien.

Regulacja hydrauliczna działa choć chyba już tak wysoko poświecić jak dawniej to nie dam rady
No i wszystko jasne. W polonezie regulacja hydor działa zasadzie, że jak ciśnienie w układzie maleje (bądź poprzez regulację bądź bardzo często przez wycieki płynu z obwodu) to lampy świecą niżej a co za tym idzie oświetlają mniej drogi przed autem. Dlatego jak pisałem na początku zacznij od odwiedzenia stacji diagnostycznej i korekcji ustawień reflektorów.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2012, 13:16:13 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Sprawa o tyle skomplikowana że te plasticzki do mocowania odbłyśnika są łagodnie mówiąc "trudno dostępne".
Tu można zapytać
http://allegro.pl/caro-polonez-spinka-mocowania-reflektorow-i1964870544.html#tabsAnchor

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 05, 2012, 19:59:12 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
to nie jest od malucha? bo ja w desperacji kupiłem od malucha i przyłapałem trytytką do odbłyśnika. tylko kurde teraz za nisko świeci i nie da się bardziej podnieść, ale umyte reflektory świeca idealnie

Odp: nowe reflektory do +?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2012, 13:07:24 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
umyte reflektory świeca idealnie
Mógłbyś dokładniej opisać ten proces mycia? Bo auto stoi na chodniku i chciałbym do minimum ograniczyć mu czas pozostawania bez oczka, co by nie kusić złego. Myslałem o myciu ale tutaj ktoś napisal ze mu przy myciu zszedł cały odblask z odbłyśnika
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 13:20:55 pm wysłana przez Adampio »