Autor Wątek: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.  (Przeczytany 8854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« dnia: Styczeń 12, 2012, 13:02:18 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Witam

Szybkie pytanie dotyczące ogrzewania w aucie mojej żony: Caro plus z 2001r. po swapie na rovera - ogrzewanie podciśnieniowe.

Sprawa prezentuje się tak:
Auto bardzo wolno się nagrzewa - potrzeba dobrych 4-5km żeby złapał 90st.  Termostat nie puszcza - węże na dole chłodnicy zimne. Zresztą był zmieniany a przed zmianą ugotowałem 3 szt i wsadziłem ten najpóźniej otwierający się (ponad 70 st początek otwarcia, max około 88st.). Wiatrak na chłodnicy praktycznie się nie włącza (nie ma po co).

Letnie powietrza z kratek na desce leci po około 1.5km. Gorącego mimo plusowych temperatur nie stwierdzono no chyba że długo jeżdżąc po mieście. Dodatkowo przez nawiew szyby od strony kierowcy powietrze wylatujące jest wyraźnie cieplejsze od tego po stronie pasażera.

Klapka ciepło-zimno działa dobrze.

Układ chłodzenia bardzo prosty- wszystko w szereg: głowica -> nagrzewnica -> parownik LPG -> podgrzewanie przepustnicy -> termostat

Panowie poradźcie bo żona płacze że jej zimno w aucie a mi już pomysły się kończyły...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2012, 13:32:49 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Klapka ciepło-zimno działa dobrze.
Napewno tą linkę wczepiłeś zatrzaskiem w odpowiednie miejsce ? :P

Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2012, 13:36:54 pm »

piciek

  • Gość
może nagrzxewnica zasyfiona? bo nawet w ohv po 4-5 km już wyraźnie ciepło jest z kratek. ewentualnie jeszcze biały cycek pod panelem wyskoczył.

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2012, 13:50:51 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
nie lubię się powtarzać
Klapka ciepło-zimno działa dobrze.

może nagrzxewnica zasyfiona
Raczej nie przy okazji swapu ją płukałem a i jest dość spora różnica temperatur między przewodem wchodzącym a wychodzącym.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2012, 15:50:51 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Układ chłodzenia bardzo prosty- wszystko w szereg: głowica -> nagrzewnica -> parownik LPG -> podgrzewanie przepustnicy -> termostat
A Parownik nie powinien być równolegle? Przecież jak jest w szeregu to robi się "zwężka"
Ewentualnie pompa wody, chociaż ja mam ostatnio podobny problem u siebie tyle że u mnie leje się trochę na trójniku od parownika (parownik równolegle) i tak pomyślałem że może nagrzewnica się jakoś "zapowietrza"

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2012, 15:59:06 pm »

Offline CSR_GTI

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 714
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Civic VI
jest dość spora różnica temperatur między przewodem wchodzącym a wychodzącym.
Na włączonym wiatraczku? Zobacz czy tak samo sie dzieje jak nic nie dmucha w nagrzewnice.

Powinno sie zmienić i oba węże mniej wiecej porównywalna temperatura powinna być. Jeśli nadal będzie jeden wyraźnie zimniejszy to masz odpowiedź - brak obiegu.


Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2012, 17:42:14 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Parownik jeśli tylko się da, a prawe zawsze się da, montuje się szeregowo. To nie ma wpływu.

może nagrzewnica jest zatkana, ale z zewnątrz, nie przepływa dobrze powietrze przez nią (leżą na niej jakieś liście czy coś)
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2012, 19:07:52 pm »

Offline zastava

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fso Polonez Atu Plus 1.4 Rover / Caro 1.6 GLI / 3x Zastava1100p/ FSO 1500c
    • domki
Sprawdź podszybie - może zasyfione, albo gdzieś tunele od powietrza się poluzowały (rozeszły).
A co do parownika w szeregu to nie ma związku, ja mam w swoim poldroverze też wpięte w szereg parownik bo równolegle nie miałem ani ogrzewania ani "gazu" - zamarzał parownik

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:31:34 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Parownik jeśli tylko się da, a prawe zawsze się da, montuje się szeregowo. To nie ma wpływu.
To nie wiem ja od każdego gazownika jakiego znam kazał dawać zawsze równolegle hm... może i racja;)

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:39:47 pm »

Offline Pedrogsi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 431
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN CARO - 1,6 16V 96' PN ATU+ 2,0 8V 97'
ja też zrobiłem u siebie szeregowo i przyznam ze efekt jest o 100% lepszy! Ale tak jak ktos wczesniej napisał moze zapowietrzyła sie nagrzewnica - warto było by to dobrze obejrzec pod tym kątem
The Worst Foe Lies Within The Self....

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:43:56 pm »

Offline CSR_GTI

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 714
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Civic VI
To nie wiem ja od każdego gazownika jakiego znam kazał dawać zawsze równolegle hm... może i racja;)
Przeważnie tak montują... równolegle. Rozcinają tylko węże i wsadzają trójnik. Dopiero kiedy nagrzewnica ma mniejszy opór przepływu niż parownik wtedy przez nią przepływa wiecej płynu i tzreba dac szeregowo

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:48:03 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
hmmm czyli trzeba kupić trochę węża i u mnie przełożyć, chociaż swego czasu jak chciałem parownik wkładać była ostra dyskusja szereg/ równolegle i każdy mówił to drugie,

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2012, 15:49:12 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
hmmm czyli trzeba kupić trochę węża i u mnie przełożyć, chociaż swego czasu jak chciałem parownik wkładać była ostra dyskusja szereg/ równolegle i każdy mówił to drugie,
cos ci sie pomylilo ,
kazdy kto sie zna mowil ,ze lepiej szeregowo - wiem bo sie znam i tak mowilem :p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2012, 16:04:56 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
A ja u siebie sprawdziłem jedną i drugą opcję, i po założeniu bez trójników (szeregowo) dużo gorzej grzał. Ja jestem za równoległym podłączeniem dopływu tylko tak aby nagrzewnica była na prostym przewodzie a parownik był podłączony do rozgałęzienia i odpływ podobnie.
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2012, 16:48:40 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
ja miałem w taki sposób podłączone u siebie, z tym że Caro minus.

1. Nagrzewnica
2. Parownik
3. Głowica

1
x 2
3

Efekt był taki że w zimę na otwartym zaworku na nagrzewnicę przy pracy na 1k rpm po chwili potrafił mi zamarznąć parownik bo całe ciśnienie szło do nagrzewnicy, dopiero podczas jazdy >2k rpm ciśnienie było odpowiednie aby szło również na parownik.

Aktualnie mam tak

1 x 2
   3

Nagrzewnica i Parownik nagrzewa się równo bo ciśnienie rozchodzi się równo a nie wali bezpośrednio na nagrzewnicę, jest ciepło(gorąco przy 90* na postoju) podczas jazdy normalnej na trasie.

Ale to Caro "-", a w "+" nie wiem jak by to wyglądało ale myślę że nie byłoby tak źle.

Oczywiście jest to podłączenie równoległe.
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 13, 2012, 17:05:22 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
ja miałem w taki sposób podłączone u siebie, z tym że Caro minus.1. Nagrzewnica2. Parownik3. Głowica1x 23Efekt był taki że w zimę na otwartym zaworku na nagrzewnicę przy pracy na 1k rpm po chwili potrafił mi zamarznąć parownik bo całe ciśnienie szło do nagrzewnicy, dopiero podczas jazdy >2k rpm ciśnienie było odpowiednie aby szło również na parownik.
to jakiś idiota podłączał. przy wyłączonym ogrzewaniu nie miałeś przepływu przez parownik.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 13, 2012, 17:15:44 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
to jakiś idiota podłączał. przy wyłączonym ogrzewaniu nie miałeś przepływu przez parownik.

Miałem, źle przeczytałeś mojego posta, podłączone było w taki sposób że przy zamkniętym zaworku szło całe ciśnienie na parownik, przy otwartym zaworku szło całe ciśnienie na nagrzewnicę a wtedy na parownik szedł jedynie nadmiar którego nagrzewnica nie ogarniała.

Aktualnie jest podpięte tak że ciśnienie rozchodzi się równo na parownik i nagrzewnicę.
Przypominam, Caro minus, rocznik 96'.
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2012, 17:23:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Miałem, źle przeczytałeś mojego posta
dobrze przeczytal ,to ty zle napisales
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 13, 2012, 17:29:02 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
W którym miejscu źle napisałem?
To poprawię.
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Caro plus po swapie rovera słabo działa ogrzewanie.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 13, 2012, 22:24:06 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Powiem wam że ten silnik nigdy nie generował jakoś ogromnych ilości ciepła. Wiatrak włączał się sporadycznie nawet w najgorsze upały.

Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.