Autor Wątek: różnice w gazie  (Przeczytany 7220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

różnice w gazie
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2005, 13:28:29 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
To chyba że u ciebie crasch. U mnie różnica wacha sięna poziomie 10-20gr na litrze. Nie powiem je?dzi się naprawdę miło (tankowałem kilka razy) ale spalanie było jednakowe  jak na zwykłym (nawet większe) więc sobie odpó?ciłem. Zakładaj?c że obecnie mam rozjechany na maxa gaz (ostatnio ?rednie spalanie 13,5/100) to poszedłbym z torbami. Może jak już dojdę do ładu z regulacj? i povergas stanieje to zanowu spróbuję.

PS. CNG to gaz ziemny. U nas jeszcze prawie nie do kupienia ale podobno w holadii to się od nich roi.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

różnice w gazie
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 20, 2005, 20:10:53 pm »

Maciek#938

  • Gość
Wiecie co a ja się ostatnio przejechałem trochę na gazie z Shella. Nie chodzi mi o sam? jako?ć, która obecnie również mnie nie powaliła, ale zrobili w balon o dobre 3l (jak nie lepiej). Aktualnie jestem w trakcie eksperymentowania z innymi stacjami. Wkurzaj?ce jest to, ze na markowych stacjach droższych s? takie przekręty.

różnice w gazie
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 20, 2005, 20:12:36 pm »

kowal

  • Gość
Ja tez sie do shella zrazilem, popsul sie ostatnio dosc mocno

różnice w gazie
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 21, 2005, 12:16:18 pm »

Roki

  • Gość
Ja tez ostatnio stwierdzilem, ze na shellu sobie zatankuje. I nie wiem moze to subiektywna ocena, ale wydaje mi sie jakby wiecej spalil. Fakt, ze moze chcialem za wszelka cene sprawdzic czy na gazie z shella chodzi lepiej;) A Cena Jest 4-7gr wyzsza.

różnice w gazie
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 22, 2005, 02:34:49 am »

Andreas#1822

  • Gość
Cytat: "Roki#1847"
Ja tez ostatnio stwierdzilem, ze na shellu sobie zatankuje.


A ja po 18tys na gazie ze stacji no name przeszedłem na BP. Zatkało mi parownik!!! WAŻNE!!!!!!!! - Na gazie ze sytacji No Name auto paliło tyle samo i osi?gi były takie same jak na gazie ze statoilu!!!!!!!!! Ale jednak syf zrobił swoje!!!
Wyliczyłem  że zaoszczędziłęm 120zł, a 130 dałem za czyszczenie parownika!!!!!

różnice w gazie
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 22, 2005, 02:41:28 am »

Roki

  • Gość
Hmm.....no ale nie masz przeciez pewnosci, ze jak przejedziesz kolejne 18k na gazie z BP, ze bedzie git. Ja tankuje generalnie na Krak-Gazie, w sumie ok.

różnice w gazie
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 22, 2005, 08:45:42 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
ja zwykle tankuje na stacjach no name i zadnego problemu nigdy nie miałem z parownikiem , jedyne co to sie kwalifikuje juz do wymiany (przynajmniej membrany) bo przejezdziłem (wsumie przejezdze w czerwcu bo parownik jest starszy niz mój polonez) 10 lat i nic nie było w nim zmieniane ani nawet rozbierany nie był , i z reguły zawsze na gazie z prywatnych stacji jeżdziłem
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

różnice w gazie
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 22, 2005, 09:25:09 am »

thomas#1840

  • Gość
Roki#1847,
Cytuj (zaznaczone)
Hmm.....no ale nie masz przeciez pewnosci, ze jak przejedziesz kolejne 18k na gazie z BP, ze bedzie git. Ja tankuje generalnie na Krak-Gazie, w sumie ok.

Andreas#1822,
Cytuj (zaznaczone)
A ja po 18tys na gazie ze stacji no name przeszedłem na BP. Zatkało mi parownik!!! WAŻNE!!!!!!!! - Na gazie ze sytacji No Name auto paliło tyle samo i osi?gi były takie same jak na gazie ze statoilu!!!!!!!!! Ale jednak syf zrobił swoje!!!


czyli Andreas my?lisz że na no name zasyfili ci parownik , po h... że? lazł na inn? stacje jak wozik ci chodził ?! u mnie był kiedy? go?ć który miał rabat na firmę i lał przez rok non-stop ten sam gaz na którym ja jeżdżę i po roku bezproblemowej eksploatacji rzucił się na gaz z STATOIL tańszy o 2!!!!!!!!! GROSZE :twisted:  
po dwóch tygodniach nieobecno?ci wpadł i mówi że musiał przez nas wymienić parownik bo mu cenzura auto , jak szybko wjechał przez brame tak szybko wyjechał - but i za brame  :x
to że gdzies wisi szyld koncernu nie znaczy że paliwka maj? dobre :roll:

różnice w gazie
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 22, 2005, 19:48:22 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "thomas#1840"

to że gdzies wisi szyld koncernu nie znaczy że paliwka maj? dobre :roll:



ja naprzykład na jednym z BP wrocławskich nie tankuje gazu bo jest oszukany
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

różnice w gazie
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 22, 2005, 21:11:41 pm »

Maciek#938

  • Gość
Zatankowałem teraz na LukOilu i fakt faktem, że na ilo?ci nie oszukuj?, ale gaz sam w sobie nie jest najlepsze, gdyż wolne obroty pozostawiaj? trochę do życzenia, dynamika w normie... Eksperymentuje dalej :)

Pozdrawiam

różnice w gazie
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 22, 2005, 22:24:15 pm »

Andreas#1822

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
czyli Andreas my?lisz że na no name zasyfili ci parownik , po h... że? lazł na inn? stacje jak wozik ci chodził ?!


Przede wszystkim na pocz?tek  trochę kultury wrodzonej :)  Poza tym to słowo pisze się przez "ch" :)
Jestem pewien, że przyczyn? zatkania parownika był gaz ze stacji no name w Kielcach obok nowego Shella. Przejechałem na nim 18tys km. Widziałem parownik podczas czyszczenia - czarnobura ma?.
Znam paru gazowników i każdy z nich mówi, że jak klient przyjeżdża na wymianę filtra, a je?dził na BPgazie, to i po 30tys filtr jest czysty.
Przy wymianie pier?cieni - na tłokach miałem miejscami 4mm nagaru.
Nie staram się tu siać propagandy. Stwierdzam fakty. Wiem że s? dobre stacje no name ale nie zamierzam sprawdzać ich gazu. Wiem jedno - chcę tankować czysty gaz. Może być słabszy lub droższy - nie dbam o to. Koszty naprawy silnika s? o niebo wyższe niż grosze  "zaoszczędzone" , nie mówię o nerwach i straconym czasie.

Mr Thomas nie jest chyba tak naiwny czy głupi, żeby sobie wmówić, że po 2ch  tygodniach gaz ze Statiolu zatkał go?ciowi parownik. Wg mnie nie wymaga to komentarza.

różnice w gazie
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 23, 2005, 08:16:05 am »

thomas#1840

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Mr Thomas nie jest chyba tak naiwny czy głupi, żeby sobie wmówić, że po 2ch tygodniach gaz ze Statiolu zatkał go?ciowi parownik. Wg mnie nie wymaga to komentarza


nie "panuj " mi kolego  bo to mój nick a nie imie i chyba nie widziałe? kolego gazu w postaci w jakiej dostajesz go do zbiornika , nie napisałem że go?ciowi zatkało parownik ( sk?d że? to wyrwał ) a tylko że parownik był do wymiany co oczywi?cie też nie było prawd? bo naci?gnęli go w tym niby serwisie jakich wiele , miał po prostu peknieta membranę . co powoduje takie skutki i jak to pro?ciej naprawić nie będę Ci opisywał bo widzę że? fachura - nie wychylam się , napisze tylko że mój na jednym gazie palony jest non stop na ekologicznym paliwku i już będzie 60 kkm jak  wymieniona była membranka i nic nie wskazuje na to aby zbliżała się wymiana ( poprzednia dała rade 110 kkm)

Cytuj (zaznaczone)
Jestem pewien, że przyczyn? zatkania parownika był gaz ze stacji no name w Kielcach obok nowego Shella. Przejechałem na nim 18tys km. Widziałem parownik podczas czyszczenia - czarnobura ma?


a widziałes parownik zanim zacz?łes tankować na stacji no name  8)  napewno przeszłe? tam z innej stacji , chyba ze masz nowa instalkę - sorka

Cytuj (zaznaczone)
Znam paru gazowników i każdy z nich mówi, że jak klient przyjeżdża na wymianę filtra, a je?dził na BPgazie, to i po 30tys filtr jest czysty.


przyjedż kiedy? do mnie to pokażę Ci w nocy jakie cysterny podjeżdżaj? na stację BP zlewać im gaz  :roll:

Cytuj (zaznaczone)
Nie staram się tu siać propagandy. Stwierdzam fakty. Wiem że s? dobre stacje no name ale nie zamierzam sprawdzać ich gazu. Wiem jedno - chcę tankować czysty gaz.


i ja tak my?le , s? stacje które zarabiaj? na stałych klientach lej?c im gaz DOBRY i z mała marż? , klient wróci
i sa stacje gdzie tankowany gaz nie nadaje się nawet do kuchenek ale tam przebicie jest większe i sraj? to czy ktos wróci czy nie  :mad:

różnice w gazie
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 24, 2005, 00:08:53 am »

Andreas#1822

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
nie napisałem że go?ciowi zatkało parownik ( sk?d że? to wyrwał ) a tylko że parownik był do wymiany


Zgadza się - nie napisałe? -a wyrwałem to z kontekstu, ja napisałem że zatkało mi parownik- Ty odpisałe? o tym kolesiu - ja pomyslałem że chodziło o zatkanie - i....... wszystko jasne :)
Od nowo?ci tankowałem na tej stacji - dlatego jestem pewien na 100%.

Je?li możesz to powiedz jakie te cysterny zaopatruj? w gaz BP, zobaczę czy w Kielcach także. Na tamtej No name zaopatrywał chyba intergaz - zielone logo na białym tle.

Zawsze to lepiej wymienić się wiadomo?ciami - dla naszego i silniczków dobra :)
Pzdr!

różnice w gazie
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 24, 2005, 15:01:41 pm »

Maciek#938

  • Gość
Dlatego osobi?cie ostrzegam przed LPG z LukOila, gdyż auto jest jednak mniej elastyczne, czasami szarpie i wariuj? wolne obroty. Na bank gaz pochodzi z LukOila, gdyż często widzę tam firmowe cysterny... Dobrze, ze przynajmniej nie kantuj? na ilo?ci, to należy im przyznać.

Najbliższe tankowanie - Orlen - zobaczymy jak tam to wygl?da.