Autor Wątek: różnice w gazie  (Przeczytany 7211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

różnice w gazie
« dnia: Listopad 18, 2004, 21:20:44 pm »

KARPIU#1848

  • Gość
jaka jest różnica między gazem letnim i zimowym  :shock: czy ten zimowy jest lepszy  :shock: i czy sprzedaż gazu zimowego zależy od widzimisię stacji paliw czy są na to uregulowania :? a tak nawiasem to poświrowali z cenami gazu :321:  u mnie w Tychach od 1.95 - 2.06 najdrożej na shelu i bp najtaniej na stacjach no name

różnice w gazie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2004, 22:51:51 pm »

gifek

  • Gość
cena gazu rośnie ponieważ zimą ludzie maja pozakaładane ogrzewania na LPG i gazu wiecej idzie i jak podniosa cene to i tak im to zejdzie :D:DD:

różnice w gazie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2004, 23:24:47 pm »

Waluś

  • Gość
Z tego co czytałem ostatnio, to włąśnie nie ma żadnych szczególnych norm co do jakości gazu i proporcji stosunku butanu do propanu. Także co niektórzy dostawcy dostawcy daja któregoś mniej z nich (Chyba właśnie propanu), gdyż jest dla nich taniej, a sprzedają po normalnej cenie. Zmiana ceny na okrs zimowy zawsze była, ze względu tak jak kolega napisał wcześniej, wzrasata zapotrzebowanie na gaz w celach grzewczych. A po zimie zazwyczaj taniał. Ale czy tak będzie w przyszłym roku???? Możliwe że nawet nie, znając naszych kochanych mądralińskich z Wiejskiej szukających oszczędnośni na biednych ludziach a nie u siebie.

różnice w gazie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2004, 23:55:22 pm »

Wafel

  • Gość
jest norma - ale nie ma obowiązku przestrzegania - tzn teoretycznie jeśli piszą ze sprzedają LPG to muszą być zgodne z normą, ale AUTOGAZ nie (bo to 2 różne rzeczy :) )

różnice w gazie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2004, 06:39:02 am »

KARPIU#1848

  • Gość
a co ma do rzeczy gaz który służy ludziom do ogrzewania chaty czy czegoś innego przecierz to gaz ziemny a nie ten "nasz sasmochodowy"? :mad: a co do spodziewanego spadku ceny na wiosnę to ja obstawiam około 3 zł za literek bo na bank debile dowalą taką akcyzę że nam w pięty pójdzie :mad:

różnice w gazie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2004, 07:28:58 am »

YARRA#1867

  • Gość
Karpiu69
Dwie sprawy:
1) jak kto ma ogrzewanie na gaz i przy domciu stoi butla to ma na PROPAN BUTAN czyli nasz kochany LPG :shock: !
2) co do cen gazu po zimie to niestety mam takie same czarne wizje jak Ty, bo te typy z wiejskiej coś sie zapatrzyli na Niemców a u nich LPG jest tańsze od benzyny zaledwie o kilka centów i u nas chcą to samo skur synki chyba zrobić :mad: . ja obstawiam po zimie cene gazu na jakieś 2,5 i jestem optymichą (fakt, że już rok temu prorokowałem taką cenę i jakoś się udało ale teraz już nadziei coraz mniej :x )

różnice w gazie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2004, 15:06:24 pm »

Chudson

  • Gość
Ja tam nigdy nie zauważyłem spadku ceny po zimie , natomiast zwyżkę przed zimą tak.
Jeżeli za bardzo zapatrzą się na niemców to gaz przestanie się opłacać i zaczne jeŹdzić na benzynie. Niemcy też by olali taką małą różnicę gdyby nie ulgi w ubezpieczeniach itp za ochrone środowiska - unas tego niema więc nikt nie będzie się zastanawiał czy zaśmiecać sobie bagażnik butlą

różnice w gazie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2004, 15:10:41 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "Maciek#938"
bena (akcyza nie wzrośnie) - 10.5l/100m - koszt 40zł
LPG (cena 3zł) - 12.5l/100m - koszt - 37.5zł


Obliczenia sa prawie prawidlowe, poniewaz nie wzioles pod uwage drozszych przegladow, tego ze benzyne jednak spalasz (gazniki odpalaja prawie zawsze na gazie, ale chyba przy duzych ujemnych temp. na benzynie jednak cza odpalic), ja do tego na odpalanie spalalem w zeszlym roku (jak nie ciagalem przyczepy - czyli nie jezdzilem na NoPb) co 3 miesiace ok 10-13l benzyny, wiec przy obecnych cenach beny i gaz za 3pln jazda na LPG bedzie drozsza niz na NoPb

różnice w gazie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2004, 15:20:11 pm »

Przemek#1844

  • Gość
a tak na marginesie... jaka jest relacja ceny LPG - propan-butan techniczny (czyli taki do domków) - moze jak wpakuja za wysoka akcyze to sie zrobi maszynke do tankowania propanbutanu do poldków?

różnice w gazie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2004, 17:45:44 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "kowalma#1356"
Cytat: "Maciek#938"
bena (akcyza nie wzrośnie) - 10.5l/100m - koszt 40zł
LPG (cena 3zł) - 12.5l/100m - koszt - 37.5zł


Obliczenia sa prawie prawidlowe, poniewaz nie wzioles pod uwage drozszych przegladow, tego ze benzyne jednak spalasz (gazniki odpalaja prawie zawsze na gazie, ale chyba przy duzych ujemnych temp. na benzynie jednak cza odpalic), ja do tego na odpalanie spalalem w zeszlym roku (jak nie ciagalem przyczepy - czyli nie jezdzilem na NoPb) co 3 miesiace ok 10-13l benzyny, wiec przy obecnych cenach beny i gaz za 3pln jazda na LPG bedzie drozsza niz na NoPb

Masz rację w praktycy dochodzą koszta droższych przeglądów... Pozostaje mieć nadzieję, że jednak cena gazu nie dojdzie do wspomnianych 3zł za litr przy cenie benzyny około 3.8zł (na wzór niemiecki).

W Niemczech właśnie z tego powodu bardzo mało kto decyduje się na instalowanie LPG, gdyż nawet uwzględniające jakieś tam zniżki to się po prostu nie opłaca. I u nas może być bardzo podobnie jeżeli wejdą w życie czarne scenariusze... Jak to powiedział mój wujek, który pracuje w gazowni w praktyce jest to zabicie kury znoszącej złote jajka. Ponieważ przy obecnych i tak już wysokich stawkach budżet państwa zarabia naprawdę sporo na autach z LPG...

Pozdrawiam

różnice w gazie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2004, 09:22:27 am »

kowal

  • Gość
Do cen jazdy na gazownie wypadalo by jeszcze dorzucic koszta kabli WN i swiec, bo na benzynie mozna je wymieniac duuuzo rzadziej.
W DE sprawa z gazownia jest ciut inna - poprostu tam instalacje sa baardzo drogie. Ceny gazu (na stacjach przy autosradzie) jak bylem tam na wiosne przy ok 0.55eur, benzyna ok 1-1,1eur.

różnice w gazie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2004, 09:48:51 am »

KARPIU#1848

  • Gość
a jaki jest koszt kabli wysokiego napięcia bo w moim poldku już z 50 000 nie wymieniane :oops: ...a świece to ostatnio wymieniłem :P

różnice w gazie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2004, 09:56:21 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
czesc wam !!!

Napisałbym coś na temat gazu ale nie bede , bo juz mnie to wszystko wkurza co oni robią z tymi cenami.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

różnice w gazie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2004, 10:05:20 am »

kowal

  • Gość
Cytat: "karpiu69"
a jaki jest koszt kabli wysokiego napięcia bo w moim poldku już z 50 000 nie wymieniane :oops: ...a świece to ostatnio wymieniłem :P


Kolo 25zl

różnice w gazie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2004, 10:10:03 am »

KARPIU#1848

  • Gość
za 1 sztukę ? 4 to stówka no trudno a jakiegoś konkretnego producenta polecacie?

różnice w gazie
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 20, 2004, 10:11:03 am »

kowal

  • Gość
Za komplet Santech

różnice w gazie
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2004, 10:11:35 am »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "karpiu69"
za 1 sztukę ? 4 to stówka no trudno a jakiegoś konkretnego producenta polecacie?

Firmowe Ełk, lub Sentechy to cena około 35zł za komplet. Takie polecam.

różnice w gazie
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2004, 10:13:36 am »

KARPIU#1848

  • Gość
dzięki za info

różnice w gazie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2005, 22:21:40 pm »

Marcyg

  • Gość
Cze?ć.
Chciałbym sie odnie?ć do pierwszych postów w tym temacie. Byłem miesi?c temu za miedz? i nie mogę się zgodzić, ze gaz jest tam "kilka centów tańszy". Relacja jest podobna jak u nas czyli ok 1:2. Bena 95 kosztuje 1.05-1.15 euro, a gaz 0.55-065 euro. Poza tym coraz wiecej Niemców zaczyna je?dzic na gaz, bo jest po prostu tanszy. 6-7 lat temu, przy autobahnie nie było ani jednej stacji z LPG. Teraz jest to coraz bardziej powszechne. Warto dodać, że s? tam też stacje z innym gazem o oznaczeniu CNG (albo podobnie) który kosztuje ok 0.45 euro.
Pozdrawiam.

P.S.
W dwa dni pykn?łem moim poldim 3000km po niemieckich autobahnach.

I mam wrażenie, ze tamtejszy gaz jest jakby lepszy. Auto poszło 180km/h i jeszcze był zapas.

różnice w gazie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2005, 11:38:32 am »

Crashtest#1600

  • Gość
Jako ze pojawil sie PowerGaz na Shellu w miescinie obok postanowilem zatankowac.
Co prawda za 20 zeta ale co tam. Po wyjechaniu ze stacji i ruszeniu spod skrzyzowania kopara mi opadla   :shock:   bo nie wiedzialem co sie dzieje.
1 > 2 po chwili 85. Auto na "zwyklym" gazie od 5,5 do 6,0 tys obrotow nie chcialo sie wkrecac, a tu dokreca az milo  :twisted:
Cena taka sama jak na ujowych stacjach.