Autor Wątek: Polonez Analog  (Przeczytany 22744 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 01, 2012, 10:12:37 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4132
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Owszem o to.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2012, 17:42:28 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 09, 2014, 13:09:35 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Chcesz nagle wykupić wszystkie Analogi czy co? daj też innym sie cieszyć z takiego unikata...
Na chęciach się skończy, bo o sprzedaży żadnego z nich nie ma mowy.
Szanowni Panowie, szczególnie po obejrzeniu kilku Analogów na Motonostalgii w maju tego roku jestem zdania, że osoby jakie je posiadają nie do końca zdają sobie sprawę z ich unikatowości. Daleko szukać - Analog p. Mikiciuka z Otrębus, który stoi na dworzu w chwastach i rdzewieje na potęgę. Ja nikomu nie będę bronił skupować Analogów do kolekcji, jeśli tylko ma zaplecze, żeby je trzymać w pięknym stanie. Nie czepiajmy się.

Pomóżmy Jackowi!

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 09, 2014, 13:30:39 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
To w jakim one są stanie to ja doskonale wiem. Analoga Mikiciuka należałoby odkupić (co możliwe raczej nie jest) i profesjonalnie wyremontować, bo to co zostało zrobione to żenada. Pomalowany na sztukę razem z np. nakrętkami piast czy oponami. Nie mówiąc o zaciekach itp... :)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 09, 2014, 15:28:59 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Trzeba było się pojawić na Autonostalgii w tym roku, bo FSOAUTOKLUB wystawiał 5 sztuk Analogów + wyremontowane rama od czwartego i skrzynia od pierwszego. Można powiedzieć, że stały obok siebie niemalże wszystkie. :)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 09, 2014, 15:57:36 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3454
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Za wysoko mu tyłek podhabrowałeś, brzydko wygląda...
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 09, 2014, 16:41:35 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
który stoi na dworzu w chwastach i rdzewieje na potęgę

Wczoraj oglądałem tego Poloneza z bardzo bliska. Jest obecnie wstawiony na halę, na łączeniu dwóch budynków, z dachu leje się woda prosto do paki. Pomalowany jest "na sztukę" żeby ładnie wyglądał z daleka. Oglądałem go jak było ciemno więc prawie nic nie widziałem (tyle, na ile mi pozwoliła latarka w telefonie), no i auto z jednej strony było przystawione eksportowym minusem w Orciari (sprowadzonym z Holandii, może niektórzy kojarzą zdjęcia - turkusowy, Orciari w kolorze, parapety oklejone drewnem, szyberdach z roletą) ale:
- pająk oraz wkład kierownicy z Plusa zamiast minusowego (było coś kombinowane od czasu jak Mikiciuk nim jeździł)
- sprężyny, wydech mocno pordzewiały
- podłogi brak - pod nogami pasażera dziura wielkości takiej, że dałoby się przez nią przejść (na prawdę nie przesadzam za bardzo)
- wnętrze jest zaniedbane, widać, że w latach 90 jeździł nim palacz (podsufitka ma charakterystyczny brudek po fajkach), fotele (kiepsko obszyte na żółto IG Standard) są MEGA wypłowiałe, conajmniej kilka lat dzień w dzień stał zamknięty w słońcu sądząc po ich stanie
- na ramie zaczyna wychodzić rdza
- próg zaczyna się rozwarstwiać

Auto nie jest do remontu, jest do kompletnej renowacji i odbudowy, właściciel zrobiłby przysługę nam sprzedając go odpowiedniej osobie (TomekK, pozdrawiam), bo w obecnym stanie temu autu szybciej do huty niż do zabytku...

I będąc tam ogólnie strasznie przykro mi się zrobiło, że to auto nie weszło do produkcji, bo wygląda na prawdę solidnie i ciekawie - dziś nie jeździłbym Caro tylko Analogiem gdyby tylko były one dostępne powszechnie...
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2014, 16:44:23 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 09, 2014, 19:49:05 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Trzeba było się pojawić na Autonostalgii w tym roku, bo FSOAUTOKLUB wystawiał 5 sztuk Analogów
Wiesz Multec, długo dochodziłem do siebie po tym co widziałemna Motonostalgii (tj. jak ujrzałem stan techniczny unikatów). Na forum FSO AK dostałem "zrypę", ale zdania nie zmienię. Te samochody (w większości, nie mówię, że wszystkie) jak najszybciej powinny znaleźć nowych właścicieli i przejść kompleksową odbudowę. Dobrze, że właściciele nie wożą nimi piachu na budowę. Na tym się kończą dobre wieści o tych samochodach.
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 09, 2014, 20:24:45 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
W zasadzie wszystkie oprócz auta Mikicuka i tych, które są w dobrym stanie (nr 5 biały, auto DJP ; nr 7 fioletowy Muzeum Techniki 800km przelotu) zostaną wyremontowane. 1 i 4 w chwili obecnej przechodzą kompleksowy remont (na wystawie były elementy z tych aut już wyremontowane). Nr 3 jak i nr 2 czekają na remont. Warto zaznaczyć, że nr 2 w sumie jest w całości w oryginalne, niestety stan kiepski..
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 09, 2014, 21:40:20 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ten nr 4 jest już dłuższy czas w odbudowie i końca (chyba) nie widać, wiadoma sprawa, że fundusze to jest pewne ograniczenie przy takich projektach, ale żeby to aż tyle trwało, zwłaszcza, że mam zdjęcie, na którym widać jego ramę pomalowaną na żółto zrobione jakieś... 5 lat temu. I że się tak spytam ma ktoś jakieś bliższe zdjęcia numeru 2?
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2014, 21:42:34 pm wysłana przez lakidude »

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2014, 00:06:00 am »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 905
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Sie aż musze przejechać kiedyś na te otrębusy popatrzeć na to co tam gnije...
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 10, 2014, 10:41:45 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Takie zdjęcia to sam sobie znalazłem, chodziło mi o bardziej dokładne (wnętrze, co pod machą itp.) :)

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 15, 2014, 14:58:44 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & Lancia Y'99 1.2 16V
a jesli nie to poda dane wlascicieli...bo widze ze to tajemnica

Przepraszam, że się wtrące ale jakbym się postawił na miejscu jednego z właścicieli tych analogów to nie życzyłbym sobie żeby podawać namiary do mnie ludziom o lekko fanatycznym podejściu do mojego auta..


Swoją drogą, to czy ktoś mógłby poratować jakimś rzetelnym spisem numerycznym tych analogów - zdjęcie + plus któtki opis bo sam się pogubiłem z tymi numerkami.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2014, 15:46:04 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Z jakiej niby racji miałbym podawać czyjeś dane? Po pierwsze nie mam ich zgody, a po drugie to chyba się nie znamy... :)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 15, 2014, 16:13:28 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3454
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Z jakiej niby racji miałbym podawać czyjeś dane? Po pierwsze nie mam ich zgody, a po drugie to chyba się nie znamy...

Też jestem tego samego zdania, gość pojawił się nie wiadomo skąd, chce danych i namiar na właścicieli.....
dziwne podejście....
Wątpię w to czy właściciele życzyli by sobie, aby obcy kolo szwendał się im po garażu i szukał Analaoga:D.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 15, 2014, 16:30:25 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
.a jesli nie to poda dane wlascicieli...bo widze ze to tajemnica
A po co mi dane właścicieli?! Przecież i tak nie pojadę specjalnie 200 czy 300 km tylko po to, żeby zobaczyć analoga, czy też maniakalnie błagać właściciela, żeby go odsprzedał... Jeśli ktoś miałby zdjęcia i dobrą wolę się nimi podzielić to chętnie bym je obejrzał i koniec kropka :)

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 30, 2014, 14:41:26 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Dajcie spokój z polowaniem na świętego Grala, którego miejsce powinno być w muzeum. Lepiej zbudować replikę analoga na podbudowie zmodyfikowanej ramy patrola II albo taniej honkera. Bez żadnych obaw o uszkodzenie perełki w terenie można mieć MEGA frajdę za stosunkowo niskie pieniądze.
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 30, 2014, 22:46:17 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Lepiej zbudować replikę analoga
Święte słowa, ale nie na ramie czegoś innego, tylko na tej "oryginalnej", której ogólne plany są w zakładce "galeria" bo jest to możliwe i przy lepiej zaopatrzonym warsztacie do zrobienia w pełni samodzielnie.
Swego czasu nosiłem się z zamiarem zrobienia sobie takiej repliki, nawet zebrałem sporo części, które w tedy na złomach były po cenie kilograma, ale i tak było to max 15% całości :) Ogólnie to według mnie idea jak najbardziej szczytna, szkoda tylko, że dość trudna w wykonaniu bo przepisy życia nie ułatwiają, części do takiego projektu coraz ciężej dostępne, no i to że dość mało szczegółowych informacji na jego temat się zachowało (chociaż z tego co pamiętam to kiedyś była na sprzedaż książka z pełną dokumentacją Analoga).

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 03, 2014, 05:29:31 am »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Swoją drogą, to czy ktoś mógłby poratować jakimś rzetelnym spisem numerycznym tych analogów - zdjęcie + plus któtki opis bo sam się pogubiłem z tymi numerkami.




I że się tak spytam ma ktoś jakieś bliższe zdjęcia numeru 2?




Ulotka oraz fotki z tegorocznej MotoNostalgii.
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: Polonez Analog
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 09, 2014, 09:25:08 am »

Offline berecik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo
Mam pytanie troszeczkę odbiegające od tematu. Kojarzy ktoś czy była zbudowana replika DF Kombi 4x4??
Wiem że DF Kombi co raz mniej ale części od Nivy w brud i bardzo tanie. Może tego się ktoś podejmie ;)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.