Autor Wątek: dwa zaciski na kolo  (Przeczytany 3090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dwa zaciski na kolo
« dnia: Listopad 21, 2004, 22:18:17 pm »

kiko

  • Gość
Witajcie. co trzeba zrobic aby wsadzic po 2 zaciski hamulcowe na kolo , chodzi mi o tyl a dokladniej o hamulec reczny hydrauliczny.  teraz mam hydraulika ale podpietego w standardowy uklad hamuulcowy ale to mie nie pasuje, chce wsadzic osobne zaciski do recznego. .   co sie z tym wiaze, jakie modyfikacje, ??


pozdro

dwa zaciski na kolo
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2004, 23:25:26 pm »

Pier

  • Gość
tylko i wylacznie dorobienie mocowania dla drugiego zacisku (te przednie powinny byc ok) no i przerobienie oslony kurzowej

dwa zaciski na kolo
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2004, 23:34:25 pm »

SerU#408

  • Gość
Poza tym kolejny zbiorniczek na płyn hamulcowy, drugi "zestaw" przewodów hamulcowych, druga pompa, zabawa z mocowaniem i problemy na przegl?dach (w końcu to drugi, niezależny od głównego układ hamulcowy a to już poważne odstępstwo od fabryki). Zastanawia mnie jednak po co :?:

dwa zaciski na kolo
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2004, 23:38:18 pm »

Pier

  • Gość
no wlasnie... po co? przeciez jak zaciagniesz hydrauliczny, to ci silnik zgechnie  :roll:

dwa zaciski na kolo
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2004, 23:38:48 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "SerU#408"
Poza tym kolejny zbiorniczek na płyn hamulcowy, drugi "zestaw" przewodów hamulcowych, druga pompa, zabawa z mocowaniem i problemy na przegl?dach (w końcu to drugi, niezależny od głównego układ hamulcowy a to już poważne odstępstwo od fabryki). Zastanawia mnie jednak po co :?:


Wła?nie po co    :?: :?:  :?:
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

dwa zaciski na kolo
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2004, 23:42:26 pm »

boczek#1851

  • Gość
Tak od strony formalnej to hydrauliczny ręczny nie ma prawa przej?ć przegl?du :D , chyba, że mechaniczny pozostał niezmieniony.

dwa zaciski na kolo
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2004, 23:44:44 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Wogóle auto z dwoma układami hydraulicznymi hamulców (dotego po dwa zaciski na koło)nie ma prawa przegl?du przej?ć chyba .
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

dwa zaciski na kolo
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2004, 23:53:17 pm »

boczek#1851

  • Gość
W sumie tak, bo jest to "zmiana konstrukcyjna w układzie hamulcowym", a co? takiego wymagałoby osobnej homologacji.

[ Dodano: 2004-11-21, 23:59 ]
Mnie kiedy? chcieli (policja=ludzie od wypisywania mandatów i nic więcej) zabrać dowód rejestracyjny, za to że mam kierownicę od malucha(!!!). Powiedzieli, że to poważna zmiana konstrukcyjna w układzie kierowniczym! Za takie hamulce to chcieliby zabrać chyba jeszcze dowód osobisty, prawo jazdy, legitymację Ligi Ochrony Przyrody i paszport Polsatu!  :D

dwa zaciski na kolo
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2004, 12:38:46 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
a jechał ktos kiedys i probowal jak sie jedzie z recznym hydraulicznym ?? jak nie jechal to niech sie nie pyta "po co to"  :twisted:  :twisted:

dwa zaciski na kolo
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2004, 13:02:16 pm »

Pablo-X

  • Gość
Cytat: "SerU#408"
Poza tym kolejny zbiorniczek na płyn hamulcowy, drugi "zestaw" przewodów hamulcowych, druga pompa, zabawa z mocowaniem i problemy na przegl?dach (w końcu to drugi, niezależny od głównego układ hamulcowy a to już poważne odstępstwo od fabryki). Zastanawia mnie jednak po co :?:


wg. mnie to podpinanie sie z hydraulicznym recznym w uklad orginalny bylby o wiele wieksza modyfikacja w fabryczny uklad hamulcowy. I z takim recznym na drugim obwodzie jest wieksza szansa,ze przejdzie przeglad.

Tak jak pisze Nuki
Cytuj (zaznaczone)
Tak od strony formalnej to hydrauliczny ręczny nie ma prawa przej?ć przegl?du  , chyba, że mechaniczny pozostał niezmieniony.


PS.
Reczny hudrauliczny jest bardzo przydatny  :mrgreen:

dwa zaciski na kolo
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2004, 16:34:52 pm »

kiko

  • Gość
Cytat: "Bedzio#1833"
a jechał ktos kiedys i probowal jak sie jedzie z recznym hydraulicznym ?? jak nie jechal to niech sie nie pyta "po co to"  :twisted:  :twisted:



dokaldnie !!!

[ Dodano: 2004-11-22, 16:38 ]
wlasnie wymontowalem hydrauliczny reczny  z oryginalnego ukladu, wiec oryginalny nie zostanie zmieniony, dlatego chce osobne zaciski itd, pompa juz zmontowana pod autem  ,  to juz mam za soba, teraz tylko dodatkowe zaciski,  wydaje mi sie ze najlepiej byloby to pospawac. wyciac ze starego mostu takie uchwyty i dospawac, najprostrze rozwiazanie( tak mi sie wydaje )


tylko wole sie popytac bo jak ktos juz to robil to wie co i jak .


pozdrawiam