Autor Wątek: Montaz elektrycznych szyb  (Przeczytany 22764 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 07, 2004, 08:32:41 am »

Wafel

  • Gość
nie no ja bede miał tez przycisk  a w pilocie mam możliwo?c sterowanie 2 dodatkowymi rzeczami :) (tylko jeszcze nic nie zainstaliłem... )

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 07, 2004, 08:44:52 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "Wafel#473"
nie no ja bede miał tez przycisk  a w pilocie mam możliwo?c sterowanie 2 dodatkowymi rzeczami :) (tylko jeszcze nic nie zainstaliłem... )

To że masz więcej guzików na pilocie o niczym jeszcze nie ?wiadczy. Nie zawsze dwa guziki to dwa kanały.

PS. Ale piękny OT nam się zrobił :mrgreen:.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 07, 2004, 08:58:27 am »

Wafel

  • Gość
na pilocie to ja mam 3 przyciski - a kombinacji według instrukcji to sie chyba nigdy nie naucze :D - bo to bajery to według instrukcji :)

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 07, 2004, 09:29:09 am »

Patryk#153

  • Gość
Tak jest, ponieważ mój alarm po zakupie okazał sie jednokanałowy(a miał byc dwu...) postanowiłem i tak wykorzystać siłownik i ułatwic sobie , bo zawsze mnie wkurzało że najpierw musze otworzyc drzwi, poci?gn?c wajche-bez sensu.
Zamontowałem z tyłu siłownik 3,5kg, mikro wł?cznik pod klap? który uruchamia siłownik(mas?), ale aby po zamknięciu auta nie działał, drugi taki rozł?czaj?cy go umie?ciłem w drzwiach, ze jak zamek zamknę to odcina. I powiem Wam że to bardzo wygodne rozwi?zanie, co prawda wolałbym  mieć dwukanałowy alarm, ale to już tez jest duzym ułatwieniem, naciskam wł?cznik na pilocie podchodzę do klapy, wciskam wł?cznik i już otwarte.

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 07, 2004, 09:58:27 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
No ja będę próbował uruchomić drugi kanał w alarmie. Podobno jest taka opcja tylko jeszcze nie wiem gdzie się z ni? wpi?ć. A nie mam czasu na szukanie.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 07, 2004, 10:02:17 am »

Patryk#153

  • Gość
No to zycze powodzenia, mi by się tez przydał, dwa przyciski mam w pilocie, może tez by szło to przerobic...ale to juz nie dla mnie takie przeróbki. chyba że sprzedam ten alarm i kupie drugi, ale to pomy?le jeszcze...

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 07, 2004, 13:22:19 pm »

Bolo

  • Gość
Co do otwierania klapy na pilota, to na foprum FSO TT jest arcik o tym...  :mrgreen:

Otwieranie klapy na guzik...mi sie raczej nie przyda...wiec nie bede sie w to bawil...ale to podswietlenie  "ziemi" jak sie otworzy drzwi...calkiem ciekawa propozycja...jedno male pytanie...podlaczyliscie to pod lampke oswietlenia wewnetrznego ??

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 09, 2004, 08:06:26 am »

Patryk#153

  • Gość
Ja mam poci?gnięte inne kable gło?nikowe, a oryginalne żyłki:) wykorzystane do o?wietlenia pojazdu: w drzwiach od dołu, nad tyln? szyb?, pod mask? i w bagazniku. Oryginalne o?wietlenie czasowe podł?czone jest do lamy z VW (żarówka 10W,dla pasażera do czytania 5W) i ono się za?wieca tak jak oryginalna lampka z czasomierzem. Dodatkowe o?wietlenie mogę wył?czyc całkowicie, b?dż osobno przy zamkniętych drzwiach-wtedy lampki u dołu drzwi o?wietlaj? wycieraczki z przodu-łatwo znale?ć co? co spadło np.

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 09, 2004, 08:50:31 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Patryk a jaki masz alarm. Może zadaj pytanie na forum www.obd2.pl w dziale autoproblem. Tam jest naprawdę sporo ludzi co wiedz? co w trawie piszczy. tylko musisz się zarejestrować ale to jak prawie na wszystkich forach (poza PTK  ;) ).
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 02, 2005, 12:14:57 pm »

kowal

  • Gość
Chodzi o to, ze jak nie masz wylacznika krancowego/przeciwprzeciazeniowego to jak zamkniesz szybe i bedziesz ciagle trzymal guzik to mozesz spalic silnik. Kumpel tak spalil silnik w clio - jak byly mrozy to chcial koniecznie szybe otworzyc - trzymal guzik trzymal az silnik strzelil (1.3k pln w plecy)...

Pozatym jest druga zaleta wylacznika przeciazeniowego - jak podlozysz rekde podczas zamykania i mocniej przytrzymasz szybe to szyba stanie, bez tego mogles sobie spokojnie polamac palce jak wlozylbys miedzy szybe a ramke drzwi przy zamykaniu....

Ja jezdzilem 4 miechy bez tego modulu domykania i w tym czasie dwa razy wypalily mi sie styki w guzikach i nie dalo sie szyb zamknac :mrgreen:

Ja kupilem ten modul nazywa sie PROXIMA SSM2 i ma jeszcze pare bajerow - naciskasz guzik raz krotko - szyby ida na max na dol lub na max na gore chyba ze przerwiesz zamykanie naciskajac guzik sterujacy w dowolna strone, przytrzymasz dluzej to ida szyby tak dlugo jak trzymasz guzik. Zamykasz drzwi z pilota szyby ida w gore, otwierasz i szyby wracaja do polozenia sprzed zamkniacia auta. Czas po jakim powracaja szyby mozesz zapogramowac 1h lub 15min.

Za modul dalem chyba 125zl, ale uwazam ze warto - dlaczego?
Najprostszy modul domykania - 60zeta, 4 przekazniki zeby nie wypalaly sie stylki (moze w guzikach z kompletu z szybami to nie wystepuje, w moich guzikach z allegro niestety styki guzikow nie sa przystosowane do tak duzego pradu) to tez ze 40zeta... Robi sie 100zl... A dorzucasz 25zl i masz zajebisty bajer :) Naprawde przydaje sie w miescie jak musisz sie zatrzymac i kogos zapytac - dojezdzasz, krotkie nacisniecie guzika szyba sie otwiera. Dowiesz sie, wlaczasz sie do ruchu, naciskasz guzik i zapominasz ze szyba sie zamyka - super sprawa

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 02, 2005, 13:42:34 pm »

Wafel

  • Gość
a po ki diabła to w poldku?? skoro nasze silniki maj? wył?czniki przeci?żeniowe?? wystarczy włożyć łape i zobaczyć że jej nie zgniecie.

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 02, 2005, 13:44:30 pm »

kowal

  • Gość
Wafelq - nie maja  :!:

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 02, 2005, 13:46:15 pm »

Wafel

  • Gość
maj?!! moze Twoje nie - ale moje maj?!!

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 02, 2005, 13:47:51 pm »

kowal

  • Gość
To wzioles sobie lepszy kompet - bo sprawdzalem i reke mi dosc mocno przycielo, pozatym widac ze nie ma przeciwprzeciazeniowych wylacznikow bo jak mialem szyby zamkniete i dawalem jeszcze zamykanie to mi przygasalo podswietlenie deski  :!:

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 02, 2005, 13:49:39 pm »

Wafel

  • Gość
i tak ma być  - bo pr?d idze przez nie - przynajmniej mi to tak Drucik wyjasniał.

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 02, 2005, 13:51:59 pm »

kowal

  • Gość
Wg. mnie nie maja zabezpieczenia, ale jest tak Drucik powiedzial to nie bede sie klucic :mrgreen:
A teraz jak mam szybe zamknieta na max i chce ja zamknac to sie nic nei dzieje - nawet przekazniki nie cykaja :)

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 02, 2005, 13:59:53 pm »

Wafel

  • Gość
a ja nie mam przekaxników i działa  :roll:

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 02, 2005, 14:01:47 pm »

kowal

  • Gość
To zobaczymy jak dlugo - Drucik mowil ze jak nie mial przekaznikow to tez mu wypalilo styki

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 02, 2005, 14:03:56 pm »

Wafel

  • Gość
w przyciskach :)
i nie styki a diody siadały  :roll: jak je wywalić to wszystko gut działa :) pozatym i tak bede zmieniał elektryke - bo znalazłem oryginalna wiazke fso - tylko jeszcze musze zdobyć oryginalne przyciski

Montaz elektrycznych szyb
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 02, 2005, 14:05:23 pm »

kowal

  • Gość
Buhahahaha orginalne przyciski to sa... ale po 40 zeta sztuka  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:
Tez szukalem i gadalem z Olo#35

[ Dodano: 2005-01-02, 14:06 ]
Cytat: "Wafel#473"
w przyciskach :)
i nie styki a diody siadały  :roll: jak je wywalić to wszystko gut działa :) pozatym i tak bede zmieniał elektryke - bo znalazłem oryginalna wiazke fso - tylko jeszcze musze zdobyć oryginalne przyciski


Wafel pierdolisz glupoty - otwierales ten przycisk? chyba nie - otworz i zobaczysz ze jedyna dioda jaka tam jest to od podswietlenia, i jak ja wylutujesz to guzik i tak dziala, a wypala sie STYK