Autor Wątek: Atu Plus - problem z ogrzewaniem  (Przeczytany 9051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« dnia: Listopad 04, 2012, 19:55:03 pm »

Offline Slawo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 2000/ BMW E36 Compact 2.8
Witam,
Mam problem z ogrzewaniem w Atu Plus. Przy przesterowaniu pokrętła na max. temp. ciepłe powietrze (ale bez przesady) dmucha tylko na szybę od strony kierowcy, z pozostałych otworów wentylacyjnych leci praktycznie tylko letnie powietrze. Jaka może być przyczyna?

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2012, 19:58:59 pm »

Offline zacekpl

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 723
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maniak RWD
    • PN 1.8 VVC '95/Sierra 2.0 '91/BMW 7 3.0 '92/ Opel Senator 2.6 92'
Nie spadły Ci przewody z kuli pod maska ?

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2012, 12:45:03 pm »

Offline Slawo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 2000/ BMW E36 Compact 2.8
Cytuj (zaznaczone)
Nie spadły Ci przewody z kuli pod maska ?
Nie, podciśnienie jest prawidłowo doprowadzane do układu sterowania.

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2012, 12:50:12 pm »

Offline zacekpl

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 723
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maniak RWD
    • PN 1.8 VVC '95/Sierra 2.0 '91/BMW 7 3.0 '92/ Opel Senator 2.6 92'
Gdzieś musi być nieszczelność, moze jakies węże pospadały Ci przy panelu albo klapkach przy nagrzewnicy. Musisz to wszystko posprawdzać

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2012, 21:32:59 pm »

Offline SzymonFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 465
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez kombi 1.6GSI
    • Szymonbud
Sprawdź czy linka ciepło zimno ci nie wyskoczyła  z mocowania to może być powód nie zbyt ciepłego powietrza . A druga sprawa sprawdź czy masz dociśnięte węże podciśnienia do panelu nawiewów może być nieszczelność i nie działa to tak jak trzeba  :]

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2012, 09:31:58 am »

Offline Slawo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 2000/ BMW E36 Compact 2.8
Cytuj (zaznaczone)
Sprawdź czy linka ciepło zimno ci nie wyskoczyła  z mocowania to może być powód nie zbyt ciepłego powietrza
To było to. 15 min roboty i sprawa załatwiona. Dzięki!

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2013, 23:07:40 pm »

Offline nicek27

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
Okeja, teraz trochę trudniej..
Miałem, a nawet i dalej mam jak kolega z wątku.
Zaczynając trochę dalszą podróż zjebałem brata, że kręcąc tymi pokrętłami od grzania ugotować mnie chce w tym aucie, a on znowu jako pasażer dygocząc cały mówi, że już wysiedzieć nie może z zimna..
Po powrocie podczas wymiany dechy zobaczyłem, że wyleciał przewód wchodzący tam gdzieś koło wiatraka. Druga sprawa, że nawet po jego włożeniu wiało pasażerowi na nogi jak u jakiegoś Flinstona.
Rozłożyłem wszystkie wyloty od nagrzewnicy(było na minusie w garażu więc cienko widziałem wyjmowanie nagrzewnicy) - do kratek, szyb. Pokleiłem wszystko na silikon, bo przewiewało w każdym łączeniu. Sprawdziłem przewody przy sterowniku - wszystko git.
Teraz pytanie, z jaki racji u kierowcy można się ugotować, a pasażer marznie? Czytałem o klapkach, ale jakie one mają znaczenie skoro idzie jeden wylot z nagrzewnicy rozdzielający się potem w prawo i lewo na szybę, to samo oddzielnie kratki czy nogi?
Jeszcze mam zagadkę, skąd wieje zimne powietrze - wkładając rękę pod schowek powiedzmy..(po zaklejeniu wszystkich połączeń już dużo mniej, ale jednak.)
Tak to już jest, że nawiew na szybę taki posrany w plusie? Na nogi czy kratki jeszcze taka różnica powiedziałbym niezauważalna, ale z szybą to parodia.
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2013, 00:16:14 am »

Offline strowger#1983

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Heavy User
    • Polonez, Fiat, Chevrolet, Toyota
Też się dołączę. Mam podobny problem jak Kolega nicek27. Grzeje trochę po lewej już pod koniec białego pola, ale po stronie pasażera jest wtedy zimno. Im dalej tym jest cieplej oczywiście. Ale prawa strona działa jakby z opóźnieniem - bo zaczyna tam być ciepło dopiero na początku czerwonego pola - jednak pod koniec grzeją mi równo obie strony. Problem mam we wspomnianym opóźnieniu i braku ustawienia "pośredniego" w ogrzewaniu bo jak ja sobie ustawię odpowiednią temperaturę, to pasażer ma wciąż zimno. A jak dam ogrzewanie na maksa, to owszem z obu stron ciepło jest równomierne, ale niestety jest go za dużo i wysiedzieć w samochodzie nie idzie...
Było:Polonez C+ 1.6GSI '99 - 437kkm - bez remontu: http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez-Caro/69918
Jest:Polonez C+ 1.6GSI '01/02 - 216kkm: klimatyzacja
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, 2007, 216kkm: http://www.polskajazda.pl/Samochody/Chevrolet/Lacetti/147971
Toyota Auris 1.6, 2015, 93kkm
http://www.youtube.com/user/strowger79

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2013, 09:39:39 am »

Offline michal17abc

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
    • Nie Polonez :)
sprawdź czy ci linka nie spadła od ogrzewania. mi jak sie zsunęła to z kierowcy grzała dobrze, lecz z pasażera zimno było... po założeniu odpowiednio linki grzeje jak głupi :)
Nie Polonez  <3 SDI :P

Tak po mojemu - parodia ... Zamienił stryjek siekierkę na kijek ;/

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2013, 12:36:18 pm »

Offline nicek27

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
Masz na myśli tą linkę od sterownika do nagrzewnicy? Nie da się jej chyba nieprawidłowo założyć.. Jak poldek zostanie to rozkładam całość i przeglądam co jest. Ewentualnie mam do wzięcia nagrzewnice po 50zł. tylko skąd pewność, że to będzie akurat to i czy będzie dobrze funkcjonowała. <co>
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2013, 13:22:08 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Masz na myśli tą linkę od sterownika do nagrzewnicy? Nie da się jej chyba nieprawidłowo założyć..
Ale powinna siąść w zatrzasku.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2013, 14:44:11 pm »

Offline michal17abc

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
    • Nie Polonez :)
Tak. Plastik na zatrzask i to kółko na taki kołek trzeba założyc. Ja wyjąłem radio i tylko to mi wystarczyło do operacji :)
Nie Polonez  <3 SDI :P

Tak po mojemu - parodia ... Zamienił stryjek siekierkę na kijek ;/

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2013, 16:10:49 pm »

Offline Bomber

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2.0C '84, Omega Bfl '03
U mnie z kolei jest tak: linka prawidłowo założona, nagrzewnica nowa, założona 2 lata temu-grzeje do dupy. Tzn. wieje w miarę ciepłym powietrzem, ale to trochę za mało jak na np. mróz -10. Zastanawia mnie natomiast jedna rzecz, kiedy skręcę w jakiś ostry zakręt przez chwilę grzeje zdecydowanie lepiej. Ilość płynu w normie.

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2013, 17:10:25 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
takie rzeczy jak ogrzewanie warto sprawdzić latem :) ja tak zrobiłem drugi raz i wszystko grzeje tak jak powinno, a może tak grzać bo w plusie obudowa musi być dobrze poskładana, bo z tego co zauważyłem to łatwo nie trafić w wtyłoczki kawałkami i wieje po bokach czyli nie tak jak powinno :P
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2013, 21:56:25 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
Wyimij radio i tam masz ta "raczke" do linki sterowania cieplem. Spruboj ja pociagnac do siebie i sprawdz czy lepiej to bedzie grzalo. (ona jest taka biala, kremowa przynaimniej u mnie)

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2013, 12:03:44 pm »

Pepiedo

  • Gość
Chciałbym się podpiąć pod temat. Przedwczoraj kupiłem Plusa. I jest problem z ogrzewaniem. Poprzednik wymienił nagrzewnicę na nową oryginalną, dał starą i paragon na nową. Niestety, przy temp otoczenia ok -5 w trakcie jazdy w aucie jest normalnie zimno. Dosłownie ZIMNO. Jak jeżdzę po mieście w aucie robi się gorąco. Ale wystarczy wyjechać na trasę, prędkość 100km.h i znów w aucie jest zimno. Termostat działa sprawnie z resztą był podmieniany i efekty te same. Linka zalożona na zatrzask. Koledzy, czy ktoś może pomóc i podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny?

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2013, 13:53:52 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
zasłoń tekturą chłodnicę i zobacz czy to coś da .

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 11, 2013, 22:18:34 pm »

Pepiedo

  • Gość
zasłoń tekturą chłodnicę i zobacz czy to coś da .
Zrobione. Auto momentalnie się zaczyna gotować. Zasłoniłem 3/4 chłodnicy, potem odsłaniałem. Niestety nie sprawdza się ten patent. Zauważyłem też, że jak zatrzymam auto albo jeżdżę pomału  to zaczyna lecieć ciepełko, jak wypadne na traskę to już letnie powietrze. Kur**a o co tutaj kaman? Czyżby obudowa z klapkami nie domaga?

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 11, 2013, 22:23:59 pm »

piciek

  • Gość
A jak wlaczysz nawiew z kabiny to tez jest zimno? Uklad na 100% odpowietrzony? Ja bym obstawial nieszczelna obudowe, nie jest dobrze zlozona po wymianie nagrzewnicy stad te cyrki.

Odp: Atu Plus - problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2013, 22:25:44 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
Nie doczytalem sie, ale jak jedziesz na trasie to jaka temp ma samochod? Trzyma w granichach 90 stopni?