Autor Wątek: Polonez Kombi - prawie turbo  (Przeczytany 11399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez Kombi - prawie turbo
« dnia: Styczeń 18, 2013, 21:37:23 pm »

Offline nicek27

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
Zastanawiałem się, czy w ogóle opłaca się coś o nim pisać, bo kombi jak kombi, nic w nim nie ma, do tego jakoś nie mam super umiejętności pisania/opisywania.
Jako, że zanosi się na to, że Poldi póki co u mnie zostanie (prawie wsiadałem do auta żeby jechać po Tarpana Honkera), napiszę coniebądź o moim kombiastym.
Rok 2000, żadnego wyposażenia. Kupiłem go, bo od dawna planowałem Poloneza. Miał być Caro GSI, ale że potrzebuję czegoś większego i mniej spotykanego wybrałem kombi. Śledziłem aukcje, dzwoniłem, kilka ładnych ofert mnie ominęło i jako że byłem zajebiście ograniczony czasem, musiałem już wziąć coś bez większego zastanawiania się.
Jak go kupowałem miał 127kkm, obydwa zderzaki do wymiany, dach do malowania, serwis do przeprowadzenia. Od początku swojego żywota był w energetyce, potem kupił go jakiś tam koleś, założył gaz, pojeździł 2 czy 3 lata, od tamtej pory jeździ u mnie.
 Już w drodze powrotnej po zakupie zamówiłem wszystkie graty do serwisu. Polonez zaczął nowy rozdział w swoim życiu. Wszystkie filtry, paski i płyny, regulacja gazu.
 Potem sobie stał i czekał, bo musiałem wyjechać. W międzyczasie trafił do lakiernika. Dostał nowe zderzaki, nowe przednie prawe drzwi, czarny mat na dachu i odświeżenie lakieru. Może jakieś foto:



Tak sobie stał, aż przyjechałem co by go zabrać ze sobą do Niemcowa, gdzie aktualnie stacjonuję. Przed wyjazdem dostał jeszcze nowe łożyska na półosie.
(To była długa noc. Z Niemcowni wystartowaliśmy w czwartek przed południem DFem 125p z 1.8 DOHC., który miał zostać w PL. Mieliśmy piątek i sobotę na zrobienie poldka i ogarnięcie innych spraw(w poniedziałek znowu praca). Jako że 700km od domu w DFie przeskoczył rozrząd i zesrało 2 zawory, powrót na lawecie zabrał nam cały piątek, więc trzeba było działać w nocy. Szło nam nawet nieźle: <lol2>

Już w Niemcowie został wyprany cały środek. Poldi dostał nowy most, tylne hamulce i amortyzatory, krzyżaki i podporę na wale, nowe drążki kierownicze. Dodatkowo pomalowałem hamerajtem cały przód i tył pod spodem. Po całej akcji z drążkami ustawiłem zbieżność:


Aktualnie po pobycie w Polsce Poldi ma nową deskę rozdzielczą(poprawka po panach z energetyki i milionie dziur), elektryczne przednie szyby oraz fotele IC Relax. Czekam jeszcze na paczkę od Michrosa z centralnym zamkiem.
Używam go na codzienne dojazdy do pracy i czasem do szkoły. Od czasu do czasu latam nim do Polski. ponad 1100km z przyczepką za jednym zamachem nie robi na nim wrażenia. Gdyby jeszcze nie ten luz na kierownicy.. Ale to myślę załatwić może jakąś listwą ze wspomaganiem z angielskiego E36.

Jeszcze z ważniejszych - silnik. Póki co jest tam standardowy 1.6GSI, który ku mojemu zdziwieniu nawet fajnie chodzi, ale w moim małym skromnym warsztaciku składa się właśnie pewny silnik, który raczejnapewno zagości w komorze Poldka.
Planowany SWAP to początek ciepłych dni - marzec/kwiecień. Wtedy pójdzie zawiecha Bilstein, wentylowane hamulce z Tempry, dyfer i skrzynia F132 oraz co do układu kierowniczego jak już wspomniałem mam nadzieje listwa od E36.
Aktualnie do wstawiania brakuje kolektora wydechowego, intercoolera, paru szlaufów, troszkę wiedzy i dobrej pogody. :-)

W miarę postępów podczas przygotowań do swapa będę coś wpisywał. Póki co, to u mnie zima pełną gębą:
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2013, 21:47:17 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Fajne Kombi, ale czarne oklejenie folią polecałbym kontynuować na klapie i słupku A :) oraz na ramkach drzwi :P
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2013, 21:49:45 pm »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
Podoba mi się :) brakuje mu trochę ładniejszej felgi :) a co do luzu na kierownicy można go skręcić na przekładni i zmniejszy się :)
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2013, 21:51:33 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
A tak dwa tygodnie temu widziałem tego poloneza na orlenie w busku i tak sobie myślę  ładny Polonez się pojawił w okolicy i młody człowiek w nim (co rzadko się zdarza w tych okolicach). Kurde nie wiedziałem że to Ty bo bym podszedł.
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:02:50 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
W którym miejscu siedzisz? Przez rok jeździłem swoim Kombi ze Stuttgartu do domu. Teraz czasami jeżdżę do Stuttgartu przez Monachium z Salzburga. A od maja będzie do dyspozycji doładowany rover wiec możne jakiegoś spota byśmy walnęli jak nam się trasy zgraja...
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:06:57 pm »

Offline SzymonFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 465
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez kombi 1.6GSI
    • Szymonbud
No no i kolejne kombi wypłynęło ładnie się prezentuje no i będzie kombi z roverkiem turbo tego jeszcze nie było . Powodzenia w dalszym modzeniu i jak najmniej problemów z autkiem i nową jednostką pod machą życzę na przyszłość  <ok>

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:08:56 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
i będzie kombi z roverkiem turbo


jeśli mówisz o moim to to auto już dawno jest w  krainie taniej benzyny i prosty dróg... a rover turbo by i to chyba nie jeden...
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:09:29 pm »

Offline nicek27

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
A tak dwa tygodnie temu widziałem tego poloneza na orlenie w busku i tak sobie myślę  ładny Polonez się pojawił w okolicy i młody człowiek w nim (co rzadko się zdarza w tych okolicach). Kurde nie wiedziałem że to Ty bo bym podszedł.
Oj błąd popełniłeś.. Ja taki raczej komunikatywny, na nowe znajomości otwarty. Akurat byłem na złomie w Busku po dechę i kilka innych gratów.(z moim bratem i Marcinem chyba się już znacie z tego co kojarzę?)
RSilak, jesli już będzie jeździło turbo to pójdzie felga 15 Momo Corse lub OZ Racing na trochu obniżonym zawieszeniu. Ale nie mów, że Cromodora brzydka.. :-)
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:10:54 pm »

Offline SzymonFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 465
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez kombi 1.6GSI
    • Szymonbud
jeśli mówisz o moim to to auto już dawno jest w  krainie taniej benzyny i prosty dróg... a rover turbo by i to chyba nie jeden...


Nie moówie o twoim tylko o aucie autora tematu a rovera turbo w kombi nei było jeszcze a normalnych to bywały i są dalej

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:14:45 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
na złomie w Busku po dechę
A tak się zastanawiałem kto zabrał deskę z poloneza tego rozbitego. Myślałem że nikt inny nie czyści okolicznych szrotów z części do poloneza poza mną:)
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:15:13 pm »

Offline nicek27

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
Okej, co by nie było nieporozumień: mam zamiar wstawić silnik z Lancii Themy Turbo 2.0 16v - 205KM - przypadkową historię jego kupna kiedyś opiszę.
Póki co już mam przespawany dzwon, miskę, smoka i inne pierdoły. Wiązka już jest, wszystkie elektroniczne graty, skrzynia, most, wał również. Jedynie potrzeba mi kolektor wydechowy i intercooler, który myślę zdobędę na tygodniach. Jeszcze mam trochę problemów z rozkminką podłączenia elektryki, ale po cichu liczę na pomoc forumowych znawców tematu.

POLD20, ten szrocik bogaty w polonezy obok Kauflandu już że tak powiem: dobrze poznałem. :-) Przy poldku Kombi nie ma już czego szukać.. <lol2>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2013, 22:20:08 pm wysłana przez nicek27 »
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:19:04 pm »

Offline nicek27

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
błąd.. <uoee>
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:19:54 pm »

Offline SzymonFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 465
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez kombi 1.6GSI
    • Szymonbud
mam zamiar wstawić silnik z Lancii Themy Turbo 2.0 16v - 205KM


Czyli mój błąd ale i tak nie ma kombi z takim silnikiem pod macha jaki ty planujesz wsadzić ;d

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:21:36 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Na tym szrocie to tak powiem że jestem stały klient i co lepsze to biorę dla siebie:) Jest tam nawet atu rover którego były właściciel chwalił się że ma 130KM:)
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:23:25 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
 
Przy poldku Kombi nie ma już czego szukać..
Rarytasów żadnych tam nie znajdzie się już bo u mnie na strychu są <lol2> :d
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:24:25 pm »

Offline nicek27

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
mam zamiar wstawić silnik z Lancii Themy Turbo 2.0 16v - 205KM


Czyli mój błąd ale i tak nie ma kombi z takim silnikiem pod macha jaki ty planujesz wsadzić ;d

Stabilizator z tego kombi jeździ właśnie w tym 125p 1.8DOHC co klęknął na autostradzie <lol2>
Żeby nie było, że jestem jakimś darmowym zapaleńcem, że naplanuje, a na koniec chja będzie:



Czekam na ciepłe dni, wtedy mogę jeździć do pracy moto lub 125p pikapem, który przybędzie do mnie w okolicach marca. Póki co jestem zdany na poldka.
Mateo - zapraszam na priv. Jestem w okolicach Frankfurtu nad Menem. Spota chętnie bym ogarnął.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2013, 22:28:06 pm wysłana przez nicek27 »
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:26:32 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Jaką turbosprężarkę masz przy tym silniku?? Garrett??
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:28:39 pm »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
RSilak, jesli już będzie jeździło turbo to pójdzie felga 15 Momo Corse lub OZ Racing na trochu obniżonym zawieszeniu. Ale nie mów, że Cromodora brzydka..
Pasuje też, ale jak będzie Turbo to na ładnej feldze będzie fajny sleeper :)
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2013, 22:29:50 pm »

Offline nicek27

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
Jest Garrett, chyba 3 ale nie pamiętam już dokładnie. Miałem regenerować, ale najpierw zrobiłem remont głowicy, a turbo zobaczę jak będzie śmigało. Będzie lipa to się zrobi, jak wróci płynność finansowa <lol2>
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Odp: Polonez Kombi - prawie turbo
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2013, 00:46:19 am »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
zacne kombi :)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D