Autor Wątek: Nowa Warszawa.  (Przeczytany 10260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nowa Warszawa.
« dnia: Luty 26, 2013, 19:56:05 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Polecam lekturę wywiadu, po przekopaniu internetu... znowu w głębi duszy pojawia się mała iskierka nadziei... może na starość przejadę sie jeszcze czyms spod znaku FSO co jest dużo młodsze ode mnie:

http://300kucy.pl/projekt-new-warsaw-wywiad

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2013, 14:54:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Polecam lekturę wywiadu, po przekopaniu internetu... znowu w głębi duszy pojawia się mała iskierka nadziei... może na starość przejadę sie jeszcze czyms spod znaku FSO co jest dużo młodsze ode mnie:

http://300kucy.pl/projekt-new-warsaw-wywiad
przeczytalem i widze jedynie grupe marzycieli, ktorzy cos robia ,ale wlasciwie jedynie wirtualnie,
tworzenie modelu to nie jest zbyt kosztowne zajecie, a produkcja to bardzo duze koszty,
jeszcze nic nie maja ,a juz ankieta dostepnych kolorow ,
chca to puscic na podwoziu BMW ,a marza mu sie ogromne silniki z aut luksusowych ,jakim Warszawa nigdy nie byla,

nawet jak uda im sie zbudowac 8 szt tych BMW 750iL New Warsaw  ,to daleko tu do znaku FSO ,bo nawet tlocznikow do tych blach nie zrobia (a moze wogole bedzie to laminat),
to nie sa projektanci samochodow ,tylko malarze marzeń

P.S.
jeszcze ta nazwa po angielsku polskiego projektu jest przygnebiajaca
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2013, 11:58:07 am »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
Ja mam nadzieje, że im to się uda, udało się z syreną, choc był to zupełnie inny projekt, niż stworzenie nowego auta od podstaw, ale udało się, już nie wspomne o tym jak się odezwali, tu na forum i w większości tylko czytali "że to sie nie uda", " za mało czasu" itp.
Mają marzenia i chcą je zrealizowąć, a nie siedzą i pierdzą w stołek.

Co do nazwy, też bym wolał by, nazywała się poprostu "Warszawa" a nie "New Warsaw"
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2013, 09:45:37 am »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
michal235c
Poszukaj w interecie ile taki projektów na papierze powstało przez ostatnie 20lat, a na drodze nikt nawet nie spotkał prototypu sklepanego w garażu. Ci ludzie mają jakieś marzenia i rysują sobie cuda, a podejrzewam, że w rzeczywistości nie wiedzą gdzie się olej do silnika wlewa.
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2013, 13:44:42 pm »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
Cytat: michal235c w Luty 28, 2013, 11:58:07 am

    michal235c

Poszukaj w interecie ile taki projektów na papierze powstało przez ostatnie 20lat, a na drodze nikt nawet nie spotkał prototypu sklepanego w garażu. Ci ludzie mają jakieś marzenia i rysują sobie cuda, a podejrzewam, że w rzeczywistości nie wiedzą gdzie się olej do silnika wlewa.

Nie wnikam, ile tego powstało i powstaje, nadal na papierze i potem już koniec. Może akurat im, się uda i ta niby "new warsaw" wyjedzie na droge, chociaz w jednym egzemplarzu. I niektórym będzie się podobać, a inni powiedzą , że to kupa gó...na.
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2013, 15:46:44 pm »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
To czy się komuś spodoba czy też nie to już oddzielna kwestia. Chodzi mi o to, że większość z tych osób nie posiada ani zaplecza do zrobienia takiego prototypu, ani nie dysponują środkami żeby to komuś zlecić. Osobiście jestem jak najbardziej za tworzeniem takich projektów i realizowaniem choćby w postaci jednej sztuki, bo niestety produkcja seryjna to są miliony i ogrom formalności.
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2013, 19:46:42 pm »

Offline sztywny13

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez
    • www.sztywny.of.pl
http://www.kozmo.pl/

Zbudowanie coś samemu to kupaaaaa $$$. Chłopak z linku wyżej wiele zrobił, jeszcze więcej chciałby, lecz to kosztuje.

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2013, 10:07:09 am »

piciek

  • Gość
Może większe powodzenie by te projekty miały, gdyby nie każdy beształ od razu pomysłodawcę i wmawiał mu że się nie uda. Jak ktoś widzi tylko grupę marzycieli, chciałbym powiedzieć, ze to co dla niektórych jest sufitem, dla niektórych jest podłogą.
http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=33847.0

bieżace informacje o projeckie New Warsaw
https://www.facebook.com/NewWarsaw

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2013, 16:42:56 pm »

Offline maciekkk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • 83 tyś :)))
    • Caro 1.6 CE 97'
wszystko ok, ale ten samochod wcale ladny nie jest....

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2013, 14:11:45 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
FSO

Póki co to licencji nie kupili :)

wszystko ok, ale ten samochod wcale ladny nie jest....

8 000 ludzi się podoba więc nie jest źle.


To czy się komuś spodoba czy też nie to już oddzielna kwestia. Chodzi mi o to, że większość z tych osób nie posiada ani zaplecza do zrobienia takiego prototypu

Konstruktor twierdzi że zrobił tę Syrenę na Euro, temat też tu na forum był. Pierwszy prywatny Mercedes-MacLaren SLR który sobie jeździł po drogach to była replika zbudowana w Polsce. Facet wziął Mercedesa beczkę, uciął dach, zdjął blachy i wyspawał skorupę przypominającą McLarena. Myślę że ten gościu może (jeśli starczy mu hajsu) kupić sobie BMW 750i, uspawać na tym nową skorupę i zrobić własne wnętrze. Problem polega na jedynie na tym że czym innym jest uspawanie SAMa który może popękać, a czym innym wyprodukowanie kilku chociażby sztuk pełnowartościowego samochodu i znalezienie odbiorców. O homologowaniu w Polsce nawet nie marzę bo to się chyba nawet Leopardowi nie udało.

Co do nazwy, też bym wolał by, nazywała się poprostu "Warszawa" a nie "New Warsaw"

Jak to zrobią to może nazwą Warszawa, ba może nawet kupią licencję na nazwę i wzór znaczka. Co do nazwy "projektu" z tym nie zawalczysz. Teraz jest taka kretyńska moda żeby wszystko nazywać z angielska, czasami skądinąd niepoprawnie. Ostatnio widziałem na Akademii Filmowej "shorty filmowe". Skądinąd notoryczne ostatnio używanie słowa "projekt" to też zwyczaj anglosaski. Kiedyś projekt funkcjonował u nas przecież tylko jako jako jakiś rysunek techniczny lub stylistyczny, teraz nawet pomysł wspólnego chlania nazywa się w ten sposób.

Poszukaj w interecie ile taki projektów na papierze powstało przez ostatnie 20lat, a na drodze nikt nawet nie spotkał prototypu sklepanego w garażu. Ci ludzie mają jakieś marzenia i rysują sobie cuda, a podejrzewam, że w rzeczywistości nie wiedzą gdzie się olej do silnika wlewa.

To jest zupełnie normalne na zachodzie. Jest mnóstwo aut które powstało, lub miało powstać w takich okolicznościach. Pewien znany konstruktor np. kilkanaście lat temu zbudował samochód który bezustannie przerabia. Jest to ten sam egzemplarz który wygląda zupełnie inaczej niż jego pierwsza wersja. Ponoć potrafi się poruszać z ogromnymi prędkościami, nie sprzedał sztuki żadnej. Część z nich od początku było mrzonkami które nie miały szans. Kiedyś w polskim Top Gearze czytałem artykuł o rzadkich supersamochodach, w tym np. o jakimś iditycznym buggy na bazie VW które wyglądało jakby zrobiono je z klocków Lego, a miało rzekomo jeździć 400km/h. :] chociaż sami pisali że nie widziano by w ogóle jeździł. Jak widać marketing i głośne wrzaski są wszystkim ,a realne dokonania niczym, bo nawet się nie zająknęli o Stratopolonezie który przecież nie raz i nie dwa pokonywał bokiem zakręty na torach i w ten sposób wygrywał wyścigi. Pewnie gdyby Jaroszewicz naściemniał że auto rozpędza się do 350km/h, ma 600KM i planowali produkcję z myślą o sprzedaży to wtedy redaktorzyny od siedmiu boleści by raczyli coś napisać :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2013, 16:24:04 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Rozwiązanie jest proste - potrzeba kogoś kto nie wie że się nie da.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2013, 07:57:13 am »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
Rozwiązanie jest proste - potrzeba kogoś kto nie wie że się nie da.
Ja jestem zdania, że jak najbardziej się da. Mam znajomego który buduje od lat motocykle i z tego żyje, każdy motocykl jest indywidualnym projektem itd. Ale zaczął od zbudowania sobioe motorynki jak miał 16 lat, bo nie było go stać żeby kupić i powoli się rozwinął. Kwestia tylko finansów w sumie przy tak ambitnych projektach jak "Nju Łorsoł", bo nawet jak się nie ma warunków i umiejętności to za kasę ktoś to za nas zrobi.

Uzyskanie homologacji w Polsce... Wszyscy słyszeli, nikt nie widział.
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 16, 2013, 20:01:00 pm »

piciek

  • Gość
jutro o 12:35 w legendach PRL-u ma być conieco o New Warsaw :P

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2013, 23:13:08 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Mam znajomego który buduje od lat motocykle i z tego żyje

Z tym że zbudować motocykl albo kit car to trochę prostsza sprawa z uwagi na rodzaj konstrukcji.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2013, 23:19:26 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Jakby komuś naprawdę zależało to by dał radę - tyle w temacie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2013, 19:44:11 pm »

Offline nicek27

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
Ja tam na nic tego typu nie liczę. Nie ma i nie będzie.
Jeśli już miałoby być i swoją jakością dorównywać nowym "polskim" rometom, junakom itd. to z dala z takim gównem.
Raczej podziękuje takich wynalazków. Mimo wszystko znaleźli by się pewnie nabywcy na NEW WARSAW <lol2>
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2013, 10:49:00 am »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
Żeby to chociaż przypominało Warszawę, którą ponoć zostało zainspirowane, jak dla mnie to bardziej twórców inspirował Bentley Continental.
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2013, 11:07:21 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
jutro o 12:35 w legendach PRL-u ma być conieco o New Warsaw :P
Oglądałem ten odcinek który w sumie nic nadal nie wnosi do tematu. Internauci wybrali dany wizerunek auta, które teraz jest tworzone jako model w skali jakiejś tam. Chociaż niby coś twórca mówił że na 200% Auto powstanie i w sumie tego trzeba im życzyć i być dobrej myśli:)

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 21, 2013, 12:49:09 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Przypominam, że jak pojawili się na forum w ubiegłym roku, przed EURO, to też ich wyśmialiście. Ale to taka mentalność narodu.

Odp: Nowa Warszawa.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 21, 2013, 12:57:04 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Dokładnie, był śmiech i nikt w to nie wierzył, a i tak dopieli swego i Syrenkę zbudowali.
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...