Autor Wątek: Rover - czasem nie chce zapalić  (Przeczytany 3300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rover - czasem nie chce zapalić
« dnia: Styczeń 02, 2005, 11:03:55 am »

hijax

  • Gość
mój poldek (rover 1.4 mpi rocznik 96) wykazuje takie zachowanie: wracam wieczorem do domu wszystko ok, nic nie wskazuje na co? dziwnego... wstaję rano... odblokowuje immobilizer.. przekrecam kluczyk i... tak jakby nie bylo paliwa... przewody wysokiego napiecia ok.. iskra jest... jak dmuchne w przepustnice eterm to nawet odpali a po chwili ga?nie... my?le -paliwo. Ale pompa pailwa ok.. filtr tez.. Zaciagam do serwisu... Płace 100zł. Odbieram - dziala. Pan mi mówi ze zaprogramowali od nowa komputer. A teraz szlag mnie trafia bo to juz trzeci raz sie dzieje... raz na miesiac. Jedyne co jest wspolne to to ze jest wilgosc w powietrzu - no bo mrzawka cala noc byla... Ma ktos jakies pomysly? Spotkalo kogos to samo? Pomożcie... Bo mój poldek zamienia się w skarbonkę  :?

Arek

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2005, 11:37:27 am »

WKLIW

  • Gość
znajomy miał tak w audi i była to przyczyna immobilizera bo pomimo zr wszystko było ok ten skubaniec odcinał paliwo.

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2005, 11:40:26 am »

hijax

  • Gość
no ale to by znaczyło że po prostu zawór odcinaj?cy immobilajzera raguje na wilgoć i przestaje działać... hm... a gdzie on jest? pewnie gdzie? w kanale pod podwoziem....

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2005, 13:13:15 pm »

Gifter

  • Gość
no to ci powiem ze mialem to samo co ty, druga sprawa to orżneli cie na 100zł a roboty bylo tyle co jednym palcem cos nacisnać :)

otwórz maske auta i po lewej stronie masz taki przycisk, nacisnij go i po sprawie :) banał ale nie kazdy o tym wie ze to czasami nawala :)


poniżej masz fotke tego dużego guziczka :)

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2005, 14:35:50 pm »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
To jest wylacznik, ktory odcina paliwko np. podczas dachowania. Jezeli to byla wina tego ustrojstwa to ja na Twoim miejscu pojechalbym do tej stacji i im k...ew nawsadzal :twisted:
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2005, 19:56:42 pm »

Gifter

  • Gość
hijax jak bedziesz mial problemy to naciskasz tego dziada i jesli po tym okaze sie ze pali na dotyk to masz ten guziczek do wymiany :)

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2005, 21:12:35 pm »

hijax

  • Gość
no ale dzis odpalil bez przyciskania... moze to i to - a moze nie... z tym ze jak nie chcial zapalic to slyszalem silniczek pompy po przekreceniu stacyjki. a wydaje mi sie ze ten wylacznik bezwladnoscioy odcina wlasnie zasilanie... kurcze - zaraz spojrze do ksiazki  :wink: Pytanko - czy fabryczny immobilizer odcina tez paliwo czy tylko rozrusznik? A tak wogole to mozna gdzies znalezc jakies info na temat tego immobilizera?

Pozdrofka

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2005, 21:47:02 pm »

Gifter

  • Gość
hijax ale wez pod uwage ten przelacznik jak ci nie bedzie chcial zapalic i zdaj tu relacje :)

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2005, 21:54:14 pm »

hijax

  • Gość
ok - jezeli te problemy z odpalaniem to reguła to powiino się znowu pojawić w okolicy miesi?ca... tfu.. odpukać a niemalowne...   8)

Re: po nocy... a rover ?pi
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2005, 18:55:02 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
Cytat: "hijax"
Pan mi mówi ze zaprogramowali od nowa komputer.Arek


ooo kurde to niech ci pokaza jak to robia, sa jedynymi w polsce albo moze nawet na swiecie ktorym to sie udalo zrobic he he he, niech se lepiej mozgi przeprogramuja  :lol:
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2005, 23:37:17 pm »

Gifter

  • Gość
no wła?nie :)

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2005, 12:25:53 pm »

hijax

  • Gość
[ Dodano: 2005-02-13, 12:26 ]
Cytat: "Gifter#354"
hijax ale wez pod uwage ten przelacznik jak ci nie bedzie chcial zapalic i zdaj tu relacje :)


no wiec... min?ł miesi?c...

w piatek jezdzilem... wieczorem (koło 22) zaparkowalem...  wychodze w sobotę rano i nic... i tak jest do teraz - nic... kompletnie... tak jakby nie bylo paliwa... juz byl reset kompa... ladowanie akumulatora bo się zachechlal...  wciskanie guziczka nic nie daje - slychac jak pompa pracuje... filtr paliwa nowy... jak mu eter zapodam to nawet zaskoczy... ale zaraz gasnie... posprawdzalem wszystkie zł?czki... sam juz nie wiem...

HELP HELP HELP  :cry:  :cry:  :cry:

[ Dodano: 2005-02-13, 20:32 ]
jeszcze jedno info... cały dzień był grzany farelk?... kolektor się zrobił nawet ciepły...  i suchy... i - nic. zero reakcji.

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2005, 22:39:00 pm »

kowal

  • Gość
to moze wali sie ten immo o ktroym piszesz w innym watku?

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2005, 22:53:27 pm »

Gifter

  • Gość
hmmm ja  w takim razie tez bym postawił na imobilajzera :)

Rover - czasem nie chce zapalić
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2005, 07:32:11 am »

hijax

  • Gość
Cytat: "kowal#1356"
to moze wali sie ten immo o ktroym piszesz w innym watku?


wiesz... poniewaz cala reszat wyglada na sprawne - postanowilem pozbyc sie tego dziadostwa ;)... no ale.. w tej chwili mozna go tylko wtoczyc na kanal i - szukac...