Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1569580 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9560 dnia: Październik 25, 2020, 20:50:03 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie wiem jak alufelgi mogą wyglądać jak kołpaki. Raczej działa to w drugą stronę - kołpaki maja zadanie imitować alufelgi a przynajmniej przykryć brzydkie stalówki. Opel poszedł krok dalej i oferował lub nadal oferuje felgi stalowe z kołpakami które wyglądają tak ze jak ktoś nie wie ze to podróba to będzie myslal ze to alufelgi.
Co do brzydkiego wzoru to idac tokiem myślenia kolegów powyżej można odnieś wrażenie że wśród oryginalnych felg FSO to tylko te "szprychowe" zwane bodajże ozetami sa prawilnymi alufelgami. Wszystkie pozostałe mialy od 3 do 5 ramion.
Uwazem ze felgi które pokazałem pasują do charakteru auta i bez problemu polonez na takich felgach mógł wyjeżdżać z fabryki. Na pewno lepiej wygląda polonez na takich felgach niż na 17-stakch które w ogóle nie pasują do tego auta.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2020, 20:51:52 pm wysłana przez Tales »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9561 dnia: Październik 25, 2020, 21:17:36 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Felgi jak felgi, o gustach się nie dyskutuje, chyba że chodzi o wiejski tuning  :P

Mnie podoba się większość wzorów z Poloneza, oprócz tego ATS Classic, ATS Cup, i Ronal Turbo- uważam że pasują do Poloneza estetycznie i epokowo
(Cup i Turbo do Polonezów od Akwarium wzwyż), ale jak coś kojarzę to wielu pełne felgi się nie podobają, i co poradzisz.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9562 dnia: Październik 25, 2020, 21:21:57 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Nie wiem jak alufelgi mogą wyglądać jak kołpaki. Raczej działa to w drugą stronę - kołpaki maja zadanie imitować alufelgi a przynajmniej przykryć brzydkie stalówki. Opel poszedł krok dalej i oferował lub nadal oferuje felgi stalowe z kołpakami które wyglądają tak ze jak ktoś nie wie ze to podróba to będzie myslal ze to alufelgi.
Co do brzydkiego wzoru to idac tokiem myślenia kolegów powyżej można odnieś wrażenie że wśród oryginalnych felg FSO to tylko te "szprychowe" zwane bodajże ozetami sa prawilnymi alufelgami. Wszystkie pozostałe mialy od 3 do 5 ramion.
Uwazem ze felgi które pokazałem pasują do charakteru auta i bez problemu polonez na takich felgach mógł wyjeżdżać z fabryki. Na pewno lepiej wygląda polonez na takich felgach niż na 17-stakch które w ogóle nie pasują do tego auta.

Zauważ że ostatnie Plusy miały alu felgi bardzo podobne jak kołpaki.


Achtung achtung nowa nazwa Poloneza
https://www.olx.pl/oferta/polonez-1991-akwarewicz-CID5-IDG23Nq.html#941c5a021f
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9563 dnia: Październik 25, 2020, 21:31:52 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Zauważ że ostatnie Plusy miały alu felgi bardzo podobne jak kołpaki
O których felgach konkretnie mówisz?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9564 dnia: Październik 25, 2020, 21:35:55 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie wiem jak alufelgi mogą wyglądać jak kołpaki.
No ja właśnie też nie wiem, po co ktoś takie wyprodukował, kiedy większość producentów, jak piszesz, stara się robić dokładnie na odwrót.
Ta alufelga na zdjęciu sprawia wrażenie, jakby po całej średnicy była wypukła względem opony - widocznie stąd skojarzenie z kołpakiem.
No ale felga ma się podobać przede wszystkim jej właścicielowi - i tego się trzymajmy!

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9565 dnia: Październik 25, 2020, 21:42:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Mmm, dyskusja o felgach, obok dyskusji o fotelach, to już tradycja tutaj. Ja tam uważam, że ta felga ze zdjęcia Talesa, wygląda całkiem fajnie, powiedziałbym, że w miarę klasyczny wzór. Powiem więcej, jak tak patrzę po nowych autach, to mało które felgi mi się podobają, same jakieś takie dziwadła. Np. to
https://a.allegroimg.com/original/03c059/0f89b03349d5a113b107af52446c/FELGI-AUDI-S5-A5-A4-B9-19-8W0-Q5-80A-AUDI-SPORT
Ja wiem, że do drogiej fury itd, ale są obrzydliwe.
Albo to, co to w ogóle jest?
https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/lll5o3s1zy201-PL/image;s=1000x700
Ja tam raczej jestem miłośnikiem klasycznych wzorów. Np. takie są ładne
https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x901c/66/e2/4b/alufelgi-5x112-18-et25-audi-q7-q5-a4-a5-a6-a7-b8-kola-felgi-dolnoslaskie-wroclaw-sprzedam-534827050.jpg
Z nowych felg, to wszystko widzę takie brzydkie. Starsze wzory,m to większy wybór. Te np. strasznie przypominają "nasze" riale.
https://ed-car.pl/wp-content/uploads/2018/09/komplet-felg-msw-oz-5x112-vw-audi-skoda-mercedes-19194502-ed-car.pl_5cacb15ebe6f2.jpg

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9566 dnia: Październik 25, 2020, 21:48:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wszystkie pozostałe mialy od 3 do 5 ramion.
sa jeszcze 6 ramienne tzn. ramionona to duzo powiedziane, bo to taka gwiazdka jest i generalnie jest paskudnym wzorem,
do PN salony oferowaly alusy, z ktorych kilka wzorow bylo ladnych, a druga ~polowa byla brzydka - takie jest moje zdanie,
za to te ladne maja powazna wade w postaci srednicy 13cali, bo powinny byc oferowane jako 14cali

Z nowych felg, to wszystko widzę takie brzydkie. Starsze wzory,m to większy wybór. Te np. strasznie przypominają "nasze" riale.
https://ed-car.pl/wp-content/uploads/2018/09/komplet-felg-msw-oz-5x112-vw-audi-skoda-mercedes-19194502-ed-car.pl_5cacb15ebe6f2.jpg
to sa takie, jak w ogloszeniu fb i w posiadaniu Talesa

tzn. prawie taki sam wzor, bo delikatnie sie rozni,ale smialo mozna to zrzucic na roznice rozmiarow
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2020, 21:54:51 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9567 dnia: Październik 25, 2020, 21:50:53 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Mmm, dyskusja o felgach, obok dyskusji o fotelach, to już tradycja tutaj. Ja tam uważam, że ta felga ze zdjęcia Talesa, wygląda całkiem fajnie, powiedziałbym, że w miarę klasyczny wzór. Powiem więcej, jak tak patrzę po nowych autach, to mało które felgi mi się podobają, same jakieś takie dziwadła. Np. to
https://a.allegroimg.com/original/03c059/0f89b03349d5a113b107af52446c/FELGI-AUDI-S5-A5-A4-B9-19-8W0-Q5-80A-AUDI-SPORT
Na nowym aucie pokroju audi a5 taka flega wygląda spoko. Gorzej jak ktoś felgę takiego typu w rozmiarze 17 cali zaklada do poloneza. Można takie "kwiatki" spotkać. Ani do dobrze nie wygląda i podejrzewam że polonez na felgach 17-calowych w połączeniu z oponami w kształcie paska gumy rez zbytnio dobrze nie jezdzi.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9568 dnia: Październik 25, 2020, 21:55:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
do PN salony oferowaly alusy, z ktorych kilka wzorow bylo ladnych, a druga ~polowa byla brzydka - takie jest moje zdanie
Jak Boga kocham, chyba pierwszy raz się z tobą zgadzam. Ale może już nie wyszczególniajmy dokładnie ładnych od brzydkich, bo tu już możemy się różnić. Ja za ładne uważam riale, tip topy 5-cio ramienne, te zaokrąglone, te takie trójramienne, jakie ma Mcfly na atuwce i pewnie jeszcze może ze dwa wzory. Reszta do śmieci.

Na nowym aucie pokroju audi a5 taka flega wygląda spoko. Gorzej jak ktoś felgę takiego typu w rozmiarze 17 cali zaklada do poloneza. Można takie "kwiatki" spotkać. Ani do dobrze nie wygląda i podejrzewam że polonez na felgach 17-calowych w połączeniu z oponami w kształcie paska gumy rez zbytnio dobrze nie jezdzi.
Nie chodzi o rozmiar, ani o auto, na którym jeżdżą. Po prostu takie wzory mi się nie podobają. No i też uważam, że wielkie felgi i cieniutkie opony, to nieporozumienie.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9569 dnia: Październik 25, 2020, 21:56:49 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
za to te ladne maja powazna wade w postaci srednicy 13cali, bo powinny byc oferowane jako 14cali
Tego juz się chyba nigdy nie dowiemy czemu, szczególnie przy wprowadzaniu lucasow nie zmieniono felg na 14-stki. Bali się ze zawieszenie bedzie padać jak muchy, buda pękać czy uj wie co.... :-/
FSO zamiast skupiwac się na sensownych modyfikacjach Caro, prawie całą energię w połowie lat 90-tych skupiło na próbie stworzenia z poloneza ladnego sedana. Co wg mnie nim nie wyszło. .

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9570 dnia: Październik 25, 2020, 22:14:32 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Co nie wyszło, jak Atu+ ma same plusy :P
A co do felgo to u mnie na osiedlu stoi nówka Espace czy tam Scenic i wyglądają jak by ktoś je dłutem skrobał.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9571 dnia: Październik 26, 2020, 00:03:21 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Co nie wyszło, jak Atu+ ma same plusy

Takie plusy że ją przeminusowałem :D
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9572 dnia: Październik 26, 2020, 11:04:43 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Atu plus ma na pewno "plus" w nazwie modelu...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9573 dnia: Październik 26, 2020, 16:14:04 pm »

Offline Zuppin

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 10
    • Łada 2107
Haha, no nie da się ukryć  <lol>

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9574 dnia: Październik 26, 2020, 19:11:29 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Atu plus ma na pewno "plus" w nazwie modelu...

I na akumulatorze.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9575 dnia: Październik 27, 2020, 05:21:25 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A widzisz, o tym nie pomyślałem. Czyli już dwa! A jeszcze na apteczce jeden jest!

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9576 dnia: Październik 27, 2020, 18:12:59 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
Tego juz się chyba nigdy nie dowiemy czemu, szczególnie przy wprowadzaniu lucasow nie zmieniono felg na 14-stki. Bali się ze zawieszenie bedzie padać jak muchy, buda pękać czy uj wie co.... :-/
Nie wiem czy nie chodziło też o przepisy homologacyjne
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9577 dnia: Październik 27, 2020, 20:44:28 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ale pod kątem jakiego regulaminu lub jakiej dyrektywy? Badania hamulcowe i tak musieli robić przy wprowadzaniu lucasow.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9578 dnia: Październik 27, 2020, 22:01:30 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
A kto zarobił na robieniu wytłoczek błotników tylnych? Bo może to jest klucz do zrozumienia, dlaczego zamiast pilnych ulepszeń mechanicznych, zainwestowano w bezsensowną wersję nadwozia.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9579 dnia: Październik 27, 2020, 22:15:48 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A kto zarobił na robieniu wytłoczek błotników tylnych? Bo może to jest klucz do zrozumienia, dlaczego zamiast pilnych ulepszeń mechanicznych, zainwestowano w bezsensowną wersję nadwozia.

Może bezsensowna, ale niezwykle popularna w tamtym czasie. Nexia, Astra, Lanos, Siena, Cordoba, Polo classic, później Thalia i Fabia. Najwięcej sprzedawało się wtedy takich małych sedanów. Zero praktyczności, ale może jakaś namiastka limuzyny? Później to poszło na wschód, bo tylko tam dostępne są np Polo czy Fabie w sedanie.