Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1569097 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9600 dnia: Listopad 03, 2020, 15:28:32 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Widocznie żaden złomiarz w pobliżu nie przejeżdża, skoro po co najmniej dwóch miesiącach te resztki nadal na sprzedaż. <mysli>

Zanim zajrzałem w ogłoszenie, to byłem przekonany, że tam będą dwie cyferki przed tymi zerami
No przecież przed zerami są dwie cyferki - jedynka i dwójka   <cwaniak2>

Komentarz mruka
Temu dogodzić...  <marzyciel>
2 września w ten sam sposób komentował to samo ogłoszenie, że cena 1500. Spuścili do 1200 - a jemu nadal źle!  <lol2>
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2020, 15:31:49 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9601 dnia: Listopad 03, 2020, 17:00:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No przecież przed zerami są dwie cyferki - jedynka i dwójka 
No tak, w sumie, masz rację. Inaczej to chciałem napisać, a wpadłem we własne sidła. Teraz już za późno, bo poszło w świat. Miałem na myśli dwie cyfry przed trzeba zerami, ale mi się poje*ało i wydawało mi się, że jest jedna cyfra i trzy zera. Gdyby było za tysiaka, to by się zgadzało.Nieistotne, bo to nawet na złomie nie zaważy wiele.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9602 dnia: Listopad 03, 2020, 18:55:55 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Swoją drogą, rzeczywiście ciekawe, dlaczego taka śmiesznie niska cena...  ;) <mysli>
Może ma jakieś wady ukryte  <lol> ]:->

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9603 dnia: Listopad 03, 2020, 20:26:28 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak są papiery i gaz wbity w dowód, to dobra cena.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9604 dnia: Listopad 06, 2020, 22:16:55 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9605 dnia: Listopad 07, 2020, 00:30:59 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Słyszałem dość niepochlebne opinie o resorach współczesnej produkcji z tych aukcji. Choć sam nie miałem z nimi do czynienia.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9606 dnia: Listopad 07, 2020, 00:47:42 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ja tez. Tylko poprzednia aukcja tego sprzedającego miala najlepsze opinie. Zaryzykuje i kupię.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9607 dnia: Listopad 07, 2020, 01:54:43 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Po co? Przejechałeś na oryginalnych 700 tys. km że zdechły?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9608 dnia: Listopad 07, 2020, 03:28:10 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Uwierz że potrafią zdechnąć wcześniej ...
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9609 dnia: Listopad 07, 2020, 07:36:30 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Montował ktoś resory od tego sprzedającego?
W 2018 kupiłem 3-piórowe. Jak się okazało, 3 pióro było docięte z dłuższego, cały resor przemalowy grubą warstwą farby. Trochę na nich pojeżdziłem, ale siadły jak moje stare 2-piórowe.

Potem od innego sprzedawcy (lokalnie w Wlkp.) kupiłem org. od Cargo i te super trzymają.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2020, 07:42:03 am wysłana przez AndrzejP »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9610 dnia: Listopad 07, 2020, 11:00:00 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Uwierz że potrafią zdechnąć wcześniej ...
moje ladnie siadly po 80kkm, nie wiem co poprzedni wlasciciel wozil,ale raczej czesto jezdzil z obciazeniem,
wymienilem na nowe 3piora z manufaktury, a orginaly poszly lezec do garazu,
gdy po kilku latach manufaktura pekla, to do ori dokrecilem trzecie pioro  pozyskane z pekaczy i ori odzyskaly wigor na poziomie wyzszym niz gdy byly nowe,
problem w tym, ze ostatnie pioro z manu sukcesywnie podciera srodkowe pioro i spodziewam sie,ze kiedys spowoduje jego pekniecie,
ale skladalem resory na szybko, bo auto bylo potrzebne i nie przewidzialem tego zjawiska (a moze bardziej liczylem sie z pozniejsza wymiana resorow, tylko ze dzialaja juz 15lat, a koncepcja zmienila mi sie w miedzyczasie)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9611 dnia: Listopad 07, 2020, 11:18:34 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
To normalne ze pióra obcierają o siebie. Dlatego są stosowane przekladki. W moich oryginalnych dłuższe pioro jest wytarte w miejscu gdzie stykało się z końcówkami krótszego pióra. Przekładki względnie przeżyły ale pioro jest wytarte. Gadałem z jednym gościem od regeneracji resorów i stwierdził on że gdy ubytki metalu są duże to taki resor nie nadaje się do regeneracji.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9612 dnia: Listopad 07, 2020, 12:29:39 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
He he, myślałem, że przekładki, jak już są, to po to, by zabezpieczyć dłuższe pióro przed przecieraniem się w miejscu, gdzie trze koniec krótszego, a nie tylko po to, by "przeżyć". W przednim zawieszeniu w lublinie problem też występuje, ale czy przekładki coś by pomogły? Należy przypuszczać, że niekoniecznie.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9613 dnia: Listopad 07, 2020, 14:59:19 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jakby tam były takie przekładki o całej długości pióra i obficie wysmarowane,  to może wtedy by wytrzymało. W Żuku np. w ogóle nic nie ma wsadzonego i też się ładnie resory wycierają. Nic nie jest wieczne.  Książka obsługi zaleca smarowanie resortów smarem  grafitowym,  ale co niby sam smar ma dać?  Aż tak zmniejszy tarcie? Co do poldka,  to mój plus stoi wysoko,  ale widywalem takie,  które siedziały nisko już na pusto. Zawsze też mi się wydawało,  że w caro były jakieś mocniejsze te resory, niż w plusach.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9614 dnia: Listopad 07, 2020, 18:39:48 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Bo przekładki się wycierają w miejscu tarcia. Już się parę osób tak nabrało że niby dobre, a po rozkręceniu się okazywało że zostały same boki i kawałek który nie pracował.

Ja nawet nie wiedziałem gdzie to kupić, więc raz na pół roku po prostu podlewarowywałem tył i dawałem smar w miejscu tarcia.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9615 dnia: Listopad 07, 2020, 18:52:15 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ciekawe, jak się zachowują plastikowe resory? Tzn. nie wiem, czy to plastik, ale ponoć coś takiego występuje. Jeden taki zaadaptował takie do żuka. Z forda niby, czy tam z czego.
Ja nawet nie wiedziałem gdzie to kupić, więc raz na pół roku po prostu podlewarowywałem tył i dawałem smar w miejscu tarcia
Jak jeszcze nie są wytarte, to regularne, częste smarowanie, zapewne pomoże. Jakby nie patrzeć, to siły tam występują spore, bo resory są siłą wyginane w kierunku przeciwnym do ich krzywizny, przez co ich końce dosłownie wrzynają się w pozostałe. U mnie w żuku są właśnie nieźle wytarte w tych miejscach, gdzie kończyły się poszczególne pióra.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9616 dnia: Listopad 07, 2020, 19:29:39 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2076
wycofali się z tych kompozytowych resorów. Miałem kilka przypadków, że zmieniałeś jeden pęknięty a za 2 dni pękał drugi.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9617 dnia: Listopad 07, 2020, 19:43:17 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Kiedys czytałem tutaj w jakimś temacie ze ktoś zastosował pióra z resoru z Iveco. Ciekawe czy bazując na kompontach dobrej jakości z innych wspolczesnych aut udało by się dobrać do poloneza coś sensownego.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9618 dnia: Listopad 07, 2020, 20:30:11 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ciekawe, że nikt, podczas projektowania tego szmelcu, nie wpadł na prosty pomysł wyprofilowania newralgicznych piór w taki sposób, by podczas pracy zawieszenia nie piłowały tych sąsiadujących od góry. Można było przecież zrobić ciupinkę dłuższe pióra i zawinąć je nieco w dół, by z tak ogromną siłą nie dotykały innego pióra ostrą krawędzią, lecz naprężenie bardziej rozkładało się. Ostatecznie, samo wyoblenie rzeczonej krawędzi, przy zachowaniu całkowitej długości - myślę, że uczyniłoby sporo dobrego dla dłuższego pióra, gdyż ruch podczas uginania byłby częściowo obrotowy - a tak wszystko idzie w posuw. No, ale kto wie - może to właśnie miało nie być przesadnie trwałe i mimo wszystko, twórcy byli zawiedzeni, że ludzie tyle czasu jeździli na tym bez awarii...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9619 dnia: Listopad 07, 2020, 21:05:34 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Można było przecież zrobić ciupinkę dłuższe pióra i zawinąć je nieco w dół, by z tak ogromną siłą nie dotykały innego pióra ostrą krawędzią, lecz naprężenie bardziej rozkładało się.
Coś takiego?
https://www.olx.pl/oferta/resor-tylny-tyl-man-tga-tgs-f-2000-5-pior-kolyska-wozek-8x8-8x6-8x4-CID5-IDzsY9Z.html
Tutaj dolny resor jest nieco zawinięty do dołu.