Autor Wątek: Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?  (Przeczytany 8244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2005, 10:59:39 am »

kan

  • Gość
Istnieje i to nawet na 88st.C. Mam taki drugi i ten ostatni kupowałem jakie? 2 miesi?ce temu. Była takim niebiesko-białym pudełku a firma to chyba się TERMOT nazywa.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2005, 12:06:28 pm »

TOMEK1984NS88

  • Gość
Ja też ostatnio zmieniłem na 88st i jestem zadowolony

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 11, 2005, 12:51:15 pm »

boczek#1851

  • Gość
Kolego myslisz sie jesli sadzisz ze temperarura silnika nie odgrywa roli w poldku!!! No chyba ze jestes bogaty i stac cie na to zeby poldek palil ci 16, 17 litrów po miescie. To ze samochud jedzie to jeszcze nie znaczy ze on to toleruje. Teraz jeszcze jak sa mrozy -10 i masz instalacje gazowa to temperatura ukaldu chodzacego odgrywa bardzo duza role.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2005, 16:52:32 pm »

DooMinick#1823

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Ta temperatura rzedu 97C jest chyba trochę dziwna je?li chodzi o stare samochody, przecież te samochody miały głównie w chłodnicy wodę a trzy stopnie tolerancji to troche mało. Woda poprostu powinna wrzeć


Uklad w poldkach i pozniejszych fiatach jest ukladem zamknietym, cisnieniowym. Tak wiec plyn moze tam miec wyzsze cisnienie od atmosferycznego a co za tym idzie temp. wrzenia wody sie podnosi. Najlepszym tego dowodem jest jak masz przegrzany woz (powyzej 100st. C) i wode i wszystko niby OK. A jak otworzysz chlodnice czy zbiorniczek to nagle zaczyna wrzec.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2005, 18:04:10 pm »

boczek#1851

  • Gość
Cytat: "Bedzio#1833"
Istnieje!! sam taki zakladalem w listopadzie!! ja za to nie slyszalem o 85 stopniowym!!


Jak to Kolega nie słyszał!Ja ostatnio sobie takowy założyłem - od Caro PLusa

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 11, 2005, 22:51:52 pm »

tymon86

  • Gość
U mnie w dwoch roznych sklepach mozna dostac termostaty 83C(12,5zl), 87C(16zl) i 88C(17,5zl). Kupilem ten 88C chociaz byl najdorozszy i teraz moj polder trzyma 90C a zagrzewa sie nawet szybko  :twisted:
I jest to chyba taki sam jaki ma kan - firma termot, ponoc fabryczny bo na pudelku jest jakis certyfikat fiata czy cos takiego  :shock:

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 12, 2005, 00:35:00 am »

GeOrGe#411

  • Gość
DooMinick masz racje z zależno?ci? ci?nienia od temperatury wrzenia. Nigdy nie lubilem termodynamiki (pozdrowienia dla prof. Łacha) Nie wiem dokładnie jakie jest ci?nienie w układzie ale zależne jest od korka chłodnicy. Tak czy siak udało mi się kiedy? zagotować płyn, agdyby to była jeszcze woda i dotego termostat utrzymywał by 97C... Poprostu nawet uwzgledniaj?c zmianę temperatury wrzenia od ci?nienia  i to że to nie jest czysta woda tylko już np. z rdz? to jest za mała tolerancja.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 12, 2005, 03:22:02 am »

DooMinick#1823

  • Gość
Zagotowalem 2 auta z powodu niesprawnego wentylatora i korka. W jednym byl plyn, a w drugim woda (w tym 2l naleczowianki). Ford Sierra 2.0 DOHC na czerwonym polu majac plyn wywalal plyn spod korka zbiorniczka wyrownawczego. Dacia weszla na czerwone pole i chwile po tym uslyszalem DUP pod maska i syk i pare spod machy. Okazalo sie, ze trojniczek plastikowy taki malutki rozerwalo. Oba na czerwonym polu padly, wiec chyba nie ma roznicy czym sie auto gotuje :)

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 12, 2005, 15:04:29 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
W Katowicach w 4 sklepach pytałem i tylko 85 stopni, ale w moim "ulubionym" w którym dostaje wszystko gosdc mówił ze miał kiedy? 87 stopni.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 12, 2005, 15:18:23 pm »

kowal

  • Gość
ja mam 88 firmy termet albo termot nie pamietam dokladnie

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 13, 2005, 21:17:57 pm »

Pier

  • Gość
dzieki chlopaki, za tyle wypowiedzi :D
jutro ide do sklepu i powiem, ze niech sie dostawcy czesci spytaja :D czy nie ma przypadkiem tych termostatow, co ja szukma, albo poprostu pujde do innego sklepu, ale innych sklepow nie lubie ;) :twisted:

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 15, 2005, 10:38:50 am »

TOMEK1984NS88

  • Gość
Termostat możesz sprawdzić wrzycaj?ć go do wrz?tku i obserwuj?c co się dzieje , powinna chyba taka metalowa blaszka z uszczelk? ( niewiem czy dobrze opisuje bo dawno go niemiałem w ręku ) przesun?ć się gdzie? o 1-2cm

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 15, 2005, 11:13:09 am »

boczek#1851

  • Gość
Mam pytanie moze mi ktos powie po co jest ta tylna czesc w termostacie? Mi kiedys sie rozlewcial termostat tzn tylna czesc odpadla dobrze ze sprezynka nie poszla dalej bo by byl klopot ale wyjolem ten termostat przeczyscilem i ta tylna czesc wyrzycilem i teraz juz od 2 lat jezdze i nie ma problemów, termostat trzyma odpowiedznia temperature i jest git. Dodam ze w drugim poldku tez ostatnio wywalilem ta tylna czesc termostatu i tez jest ok. Acha i jeszcze jedno kiedys mialem czasem problemy z odpowietrzeniem parownika gazowego teraz po usunieciu czesci termostatu nie ma juz problemów ukladu nie trzeba odpowietrzac. Wiec co daje ten tyl w termostacie bo mi sie wydaje ze tylko problemy  :D

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 15, 2005, 11:28:33 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Cytat: "Gzres"
Mam pytanie moze mi ktos powie po co jest ta tylna czesc w termostacie? Mi kiedys sie rozlewcial termostat tzn tylna czesc odpadla dobrze ze sprezynka nie poszla dalej bo by byl klopot ale wyjolem ten termostat przeczyscilem i ta tylna czesc wyrzycilem i teraz juz od 2 lat jezdze i nie ma problemów, termostat trzyma odpowiedznia temperature i jest git. Dodam ze w drugim poldku tez ostatnio wywalilem ta tylna czesc termostatu i tez jest ok. Acha i jeszcze jedno kiedys mialem czasem problemy z odpowietrzeniem parownika gazowego teraz po usunieciu czesci termostatu nie ma juz problemów ukladu nie trzeba odpowietrzac. Wiec co daje ten tyl w termostacie bo mi sie wydaje ze tylko problemy  :D
Chodzi Ci o taki "grzybek" z usczelka na trzepieniu ze sprezynka?? To jest jeden z zaworow. Ale nie powiem Ci od czego bo nie mam traz ksiazki, a nie pamietam. Ale on reguluje chyba maly obieg(??).
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 15, 2005, 11:47:41 am »

boczek#1851

  • Gość
Tak chodzi mi o ten "Grzybek" i tez tak cos mysle ze on reguluje mniejszy obieg. Ale co ten obieg tak naprawde powoduje ja ten grzybek zdemonotowalem i nie widze zadnej róznicy na gorsze tylko na lepsze. Po zmianie np plynu nie trzeba odpowietrzac ukaldu. Wiec poco ten "Grzybek" w termostacie.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 15, 2005, 12:53:53 pm »

GeOrGe#411

  • Gość
Mam nowy taki termostat tz. 87C firmy Mera z Białegostoku w ręku. Ten grzybek pełni chyba rolę zaworka jednokierunkowego. Spycjalnie go zalałem wrz?tkiem żeby zobaczyć jak dokładnie działa termostat. Jednak nic sie nie dzieje z tym grzybkiem. Albo też grzybek ten służy do utrzymania jakiego? tam ci?nienia w układzie między pomp? a termstatem. Nie mam juz jakie? dwa lata polskiego silnika pod mach? więc nie pamiętam jak tam dokładnie jest :(

[ Dodano: Wto 15 Lut, 2005 ]
Jeszcze raz luknełem na termostat i już wiem poco jest ten grzybek ;) Jak jest zimny płun to ten grzybek nie dotyka wnetrza termostatu i płyn płynie wokół tego grzybka przez mały obieg. Gdy Silnik osi?gnie temperature odpowiedni? Otwiera się główny zawór w termostacie (tz. ten w jego ?rodku) otwiera sie obieg przez chłodnicę i jednocze?nie ten grzybek zostaje doci?nięty do obudowy termostatu zamykaj?c mały obieg (tz. bypass którym płyn płyn?c omija chłodnicę gdy temp. jest za niska)

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 15, 2005, 14:15:58 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
jak tak was slucham to przypomnialo mi sie jak moj ojciec ile to sie nagotowal w garnkach termostatow 10 lat temu  :lol:  :lol:  :lol:

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 15, 2005, 14:41:52 pm »

TOMEK1984NS88

  • Gość
Cytat: "Bedzio#1833"
jak tak was slucham to przypomnialo mi sie jak moj ojciec ile to sie nagotowal w garnkach termostatow 10 lat temu  :lol:  :lol:  :lol:


Ale po co On je gotował ? Sprawdzał czy s? dobre ?
Jak na mój gust to to jest chyba dobra metoda żeby sprawdzić ?

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 15, 2005, 14:44:40 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
tak! gotowal je z termometrem do wysokich temperatur i sprawdzal czy sa dobre! bo wtedy jak mi sam mowil to znalezc wlasciwie dzialajacy termostat to graniczylo z cudem...

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 15, 2005, 22:56:38 pm »

Patryk#153

  • Gość
mam od ponad 2,5 roku termet zielonkawo białe opakowanie z certyfikatem fiata, napisaen jest ze to nowa zmieniona konstrukcja, ulepszona i działa rewelacyjnie. na prawde polecam. jest niezły.