Autor Wątek: Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?  (Przeczytany 8243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« dnia: Styczeń 10, 2005, 19:10:20 pm »

boczek#1851

  • Gość
Mam dwa polonezy i jeden rocznik 94Gle ma stary typ chlodnicy i szybko nabiera temperature 90 C i ja utrzymuje co mnie cieszy poniewaz szybciej nagrzany silnik powoduje jednoczesnie mniejsze spalanie,  drugi polonez rocznik 95  1.6Gli nowszy typ chlodnicy tzn chlodnica jest wieksza, temeratura zadko osiaga 90 C przewaznie oscyluje w granicy 70 C co powoduje duzo wieksze spalanie szczególnie jak sie jezdzi na kródkich odcinkach. Myslalem ze moze ten polonez ma kiepski termostat i przelozylem termostaty z jednego samochodu do drugiegi ale to nic nie daje. Mam pytanie czy wszystkie poldoloty z nowszym typem chlodnicy tak slabo sie grzeja? I czy przyczyna tego lezy po stronie wiekszej chlodnicy a moze te poldki maja tez inna pompe wodna i to jest jej wina?

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2005, 19:53:53 pm »

poltec#762

  • Gość
Witam

Zakryji cześciowo chłodnice w tym 95 GLi, na zimę się tak robi wtedy silnik się szybciej nagrzewa. Nowsza chłodnica lepiej oddaje ciepło, wydaje mi się że z powodu budowy (cienkiej, i zapewne mniejszych kanalików w środku oraz większej ich ilości lepiej oddaje ciepło). Jeżeli się nie mylę to nowsza wersja pompy różni się tylko wielkością kółka pasowego -  ale nie wiem napewno, może ktoś się wypowie.

Pozdrowienia z Polskiej Syberii

Re: Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2005, 20:47:16 pm »

boczek#1851

  • Gość
[To prawdziwy szczęściarz z Ciebie Kolego! Poczytaj sobie moje posty, to zobaczysz że ja walcze z zupełnie odwrotną sytuacją! Silnik przegrzewa mi się nawet w zimie:(((((((((


PS Jak chcesz to możemy zamienić sie chłodnicami :roll:

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2005, 20:53:54 pm »

yataman77

  • Gość
Mialem ten sam problem.Zima max 75 stopni.Wymienilem na NOWY termostat 87 stopni i jak reka odjal.Teraz w czasie jazdy non stop ok 87 stopni. :smile:

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2005, 00:14:43 am »

boczek#1851

  • Gość
wiesz ja mam termostat na 87 stopni i sie slpabo grzeje juz mnie trafia a po drugie starszy poldek po przejechaniu paru kilomeytrów nabiera odpowiedniej temperatury a drugi poldolot ma teperature 50 stopni zeby nabral temerature 70 czy wyzasza musze przejechac min 10 km przynajmniej to moim zdaniem nie jest normalne i chyba kupie na szrocie stary typ chlodnicy bo po miesiacu mi sie ten zakup zwróci na paliwie.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2005, 10:10:34 am »

boczek#1851

  • Gość
chyba kupie na szrocie stary typ chlodnicy bo po miesiacu mi sie ten zakup zwróci na paliwie.
Proponuję koledze swoją chłodnicę całkowice za darmo.....Grzanie nawet w zimie gratisowe :twisted:

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2005, 10:14:32 am »

kan

  • Gość
Wymiana chłodnicy nic Ci nie pomoże. Chłodnica wychładza płyn dopiero jak sie termostat otworzy. Ja bym raczej szukał przyczyny przy termostacie. Może masz tam zbyt duży kanał obejsciowy i Ci przepuszcza płyn albo jakiś patałach Ci zainstalował reduktor ( ile masz instalkę LPG) z wyjściem za termostatem.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2005, 11:10:54 am »

boczek#1851

  • Gość
Cytat: "kan"
Wymiana chłodnicy nic Ci nie pomoże. Chłodnica wychładza płyn dopiero jak sie termostat otworzy. Ja bym raczej szukał przyczyny przy termostacie. Może masz tam zbyt duży kanał obejsciowy i Ci przepuszcza płyn albo jaki? patałach Ci zainstalował reduktor ( ile masz instalkę LPG) z wyj?ciem za termostatem.


Termostat wymieniłem, korek od chłodnicy wymieniłem, korek od zbiorniczka wrównawczego wymieniłem, cały układ chłodzenia przeczy?ciłem, instalacja gazowa jest dobrze założona (zreszt?? ma już 4 lata)

Została.....chłodnica

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2005, 11:26:29 am »

siwmad

  • Gość
Ja mam ten sam problem termostat 87 stopni nowka sztuka  temperatura silnika okolo 76.
Co to moze byc?

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2005, 12:40:38 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "poldi_kielce"
Cytat: "kan"
Wymiana chłodnicy nic Ci nie pomoże. Chłodnica wychładza płyn dopiero jak sie termostat otworzy. Ja bym raczej szukał przyczyny przy termostacie. Może masz tam zbyt duży kanał obejsciowy i Ci przepuszcza płyn albo jakiś patałach Ci zainstalował reduktor ( ile masz instalkę LPG) z wyjściem za termostatem.


Termostat wymieniłem, korek od chłodnicy wymieniłem, korek od zbiorniczka wrównawczego wymieniłem, cały układ chłodzenia przeczyściłem, instalacja gazowa jest dobrze założona (zresztąś ma już 4 lata)

Została.....chłodnica

A może pompa płynu chłodzącego już po prostu nie wyrabia... Chłodnica jeżeli nie cieknie i nie jest zamulona (a temu idzie zaradzić) nie powinna powodować takowych objawów.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2005, 13:12:07 pm »

kan

  • Gość
Jak by pompa nie wyrabiała to by się raczej przegrzewał. A może po prostu jest czujnik uwalony albo gdzieś jest styk zanieczyszczony i dobrze pokazuje jak się rozgrzeje lub wyschną kable albo na jakiejś dziurze wskaŹnik wskoczy na własciwe miejsce.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2005, 19:44:14 pm »

kapral24

  • Gość
u mnie poldek 1,9 diesel to samo zakrycie chłodnicy nie pomaga jutro wymieniam termostat

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2005, 01:22:49 am »

Waluś

  • Gość
A ja się teraz dowiedziałem na kurie na widlaki (omawiano akurat budowę wózka) że najlepsza temperatura pracy silnika spalinowego to 97 Stopni. Pierwsze DF-y ponoć uzyskiwały t? temperaturę, a póxniej jak wprowadzili kilka zmian silnik był wiecznie nie dogrzany. Podobn?a kwestię poruszono w "usprawnieniach poloneza". Tam kole? pisze żeby na zimę ocieplić komorę silnika i sam silnik, nawet żeby tylko miske olejow? ocieplić. Także z tego wynika że nasze silniki s? lekko niedogrzane (u mnie akurat oscyluje koło 90 stopni), co ma wpływ na ilo?ć paliwa jakie auto spala. Hmmmm. NIe wiem co  o tym s?dzić. Skoro tak jest to czemu fabryka nad tym nie pomy?lała????

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2005, 00:00:45 am »

Pier

  • Gość
przerobic czujnik temperatury w chlodnicy do swoich potrzeb trzeba :roll: do tego pol chlodnicy wyciac :twisted: i oblepis komore silnika welna mineralna i od spodu dac blache oslaniajaca przed chlodzacym powietrzem :twisted:

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2005, 13:51:27 pm »

Chudson

  • Gość
a najlepiej to czapeczke na obudowe filtru powietrza i szaliczek wokół miski olejowej.

Jeżeli termostat jest sprawny to nie warto nic poprawiać ,  fakt ,że w trasie może olej się za bardzo chłodzić ale te kilka stopni różnicy nie wiele zmienia - gdyby to był jaki? bardzo precyzyjny nowoczesny silnik to jeszcze rozumiem ale przecież polskie silniki toleruj? ogromne różnice we wszystkim ( w luzach , sprężaniu, ilo?ci działaj?cych tłoków ,zaworów czy cewek a abimexie ) poldek zawsze pojedzie :D

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2005, 22:27:18 pm »

Pier

  • Gość
mam problem
od kiedy tylko czytam forum, to co jakis czas sie pojawia temat termostatu :) i oczywiscie wszyscy pisza, ze 87 stopni jest najlepszy :D 8)
no i jakis czas temperatura w moim ciapku trzyma sie na poziomie 75-80 stopni  :mad: (a zawsze byla w okolicy 90 (yyyy.... a moze kiedys, przed instalacja gazu...yyyy...)
ale co innego, wchodze do mojego ulubionego sklepu i prosze termostat "ten najcieplejszy" a pan mi podaje 85 stopni :shock:
to ja do niego, ze ja chce 87... :twisted:  a on i pani obok, ze od kiedy tylko pamietaja, to zawsze byly (u nich w sklepie) tylko 82 i 85  :cry:
wiec mam pytanie:
CZY TERMOSTAT 87 STOPNI NAPRAWDE ISTNIEJE, CZY TO TYLKO WYMYSL KLUBU JEST? (do "starego" poloneza 1,5)
jesli istnieje, to ide szukac po innych sklepach, a jesli nie, to o co ja sie pytalem ? :roll:

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 10, 2005, 22:41:09 pm »

warszawiak

  • Gość
miałem ten sam problem temperatua ok 70 stponi a termostat sprawował sie poprawnie . Pomogło jak wymieniłem czujnik temperatury wszystko w normie tem ok 90 stopni koszt 10 pln :D

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 10, 2005, 22:45:54 pm »

Pier

  • Gość
moje pytanie bylo inne :

"CZY TERMOSTAT 87 STOPNI NAPRAWDE ISTNIEJE, CZY TO TYLKO WYMYSL KLUBU JEST? "

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 11, 2005, 02:14:07 am »

Bedzio#1833

  • Gość
Istnieje!! sam taki zakladalem w listopadzie!! ja za to nie slyszalem o 85 stopniowym!!

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2005, 09:18:29 am »

GeOrGe#411

  • Gość
Ta temperatura rzedu 97C jest chyba trochę dziwna je?li chodzi o stare samochody, przecież te samochody miały głównie w chłodnicy wodę a trzy stopnie tolerancji to troche mało. Woda poprostu powinna wrzeć :( Mnie na studiach uczyli że temperatura ok. 90C jest najlepsza i pod tak? temperatura projektowano silniki do samochodów (oczywi?cie mog? być wyj?tki ale wyj?tek potwierdza regułę)