Autor Wątek: Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?  (Przeczytany 8245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 17, 2005, 23:54:30 pm »

kowal

  • Gość
tez mam taki od sierpnia :) narazie nienarzekam, chociaz mialem innego termeta to wytrzymal u mnie ~2 lat a pozniej blokowal sie ze temperatura leciala na 70st i dopiero stukniecie w termostat powodowalo powrot do normalnego dzialania. Wymienilem na inny termet i od wakacji spokuj

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 18, 2005, 00:11:46 am »

Patryk#153

  • Gość
No dwa lata to  jest dobrze jak na termostat. Nie ma to jak kupic odrazu padniety...na drugi raz tez kupie tego-w sumie zastanawiałem sie czy go jeszcze dostane, bo kupiłem go w takim dziwnym sklepie, ale widze ze sa dosc popularne-sprawdziłem na pudełku-88stopni ma. i róznił sie wygladem od poprzedniego-nie działajacego od nowosci....

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 13, 2006, 22:17:18 pm »

misza_

  • Gość
Witam
Ja również miałem problemy z termostatem , mój poldu? (1,6 GSI) nawet w tak? pogode jak teraz miał na wska?niku 80 stopni, a poza miastem nawet mniej. Wymieniłem go na termostat firmy Termot 88stopni. Wstępnie moge ocenić że to pomogło ponieważ silnik nagrzewa sie zdecydowanie szybciej niz wcze?niej no i wskazówka oscyluje powyżej kreski 90 stopni. Mam jednak jedno pytanie. Nie spuszczałem plynu z chłodnicy tylko po odkręceniu węża i wykręceniu obudowy temostatu dosyć sporo płynu wylało się, między innymi to co było w zbiorniku wyrównawczym . Po skręceniu wszystkiego wlałem nowy płyn do zbiornika wyrównawczego. Mam w zwi?zku z tym pytanie. Czy nie należy w jaki? sposób odpowietrzyć jeszcze układu? Czy to co wykonałem wystarczy?. Pytam ponieważ niechciałbym aby z mojego niedopatrzenia cokolwiek złego stało sie mojemu silniczkowi

Pozdrawiam wszystkichi dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi

Pytanie o walsciwa temperature wody w silniku?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 14, 2006, 00:00:57 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Zwykle nie trzeba ale jezeli masz parownik wpiety razem z nagrzewnica to dobrze podczas pracy silnika poluzowac obejme tak aby poleciał płyn -taka proforma :)
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG