Autor Wątek: klocki hamulcowe LUCAS  (Przeczytany 6727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

klocki hamulcowe LUCAS
« dnia: Styczeń 15, 2005, 09:35:25 am »

Max

  • Gość
Cześć !  Co myślicie o nieorginalnych klockach jakiegoś polskiego producenta? Za oryginalne krzyknęli mi w sklepie ponad 70pln,a za te drugie 37 pln to je wziąłem.Niby z wyglądu bardzo podobne,kabelki z kostką też są....niby to samo,ale tak się właśnie zastanawiam...hmmmm ? Pozdro !

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2005, 09:44:06 am »

kowal

  • Gość
Na hamulcach nie ma co oszczedzac...
Ja kiedys mialem jakies klocki dziadoskie bo moje sie skonczyly a w sklepie nie mieli lucasa... po paru dniach sie ich pozbylem - piszczaly, hamowanie gorsze... wrr...

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2005, 11:39:54 am »

Piotrek_

  • Gość
jak klocki, to conajmniej lucas - zielone opakowanie zabezpieczone naklejka holograficzna. klocki do starego ukladu kosztowaly rok temu 35 zlociszy ;)

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2005, 12:05:20 pm »

Max

  • Gość
Cytat: "Piotrek#389"
jak klocki, to conajmniej lucas - zielone opakowanie zabezpieczone naklejka holograficzna. klocki do starego ukladu kosztowaly rok temu 35 zlociszy ;)

 No właśnie zapomniałem powiedzieć,że to jest układ Lucas (C+ 98 r.)

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2005, 12:27:41 pm »

marcin 18

  • Gość
Ja też zrobiłem ten błąd i kupiłem podruby Lucasów i żałuje ,piszczą jak cholera :cry:

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2005, 14:24:51 pm »

Piotrek_

  • Gość
ja już zapomniałem jak to jest z piszcz?cymi heblami  :roll:

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2005, 15:35:06 pm »

zapalka

  • Gość
Tez mam Lucasy i moc hamowania jest nieporównywalnie wieksza!!!Nie warto oszczedzac i kupic jakis tani i piszczący szmelc :mrgreen:

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2005, 16:58:52 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
a ja mam klocki nie lukasa :blbl: tylko jakieś niemieckie i nie narzekam nie piszczą ,  są w miarę miękkie nie takie co zamiast klocek się ścierać to ściera tarczę , hamulce mam dobre :D
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2005, 17:09:11 pm »

Mleczi#1835

  • Gość
Ja Sie Zszokowalem jak wszedlem do sklepu:)Pytam sie CZy sa Klocki Do Poloneza i Mowie ze Lucasy orginalne a on do mnie 65zl  a ja mysle o w kurwe jak drogo do df`a placilem polowe mniej a mialem do 4 kol:)

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2005, 17:17:38 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Mleczi#1835"
Ja Sie Zszokowalem jak wszedlem do sklepu:)Pytam sie CZy sa Klocki Do Poloneza i Mowie ze Lucasy orginalne a on do mnie 65zl  a ja mysle o w cenzura jak drogo do df`a placilem polowe mniej a mialem do 4 kol:)


pewnie powiedział ci cenę za klocki do układów hamulcowych Lucasa , bo do starych układów są tańsze klocki Lucasa

jestem ciewkaw czemu klocki do układu hamulcowego Lusaca są droższe o drugie tyle prawie co do starego układu hamulców , powierzchnie trącą mają mniej więcej taką samą (jedne są węższe ale za to dłuższe a drugie krótsze ale za to szersze) :?: tylko inaczej trochę wyglądają
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2005, 11:16:50 am »

marian

  • Gość
Ja jak miałem DF ze starym układem hamulcowym to na klockach robiłem ok. 15kkm, a w poldim na lukasie robie ok. 50kkm, więc jest różnica

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2005, 13:05:18 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
W DF-ie to miałem tak ze tylne klocki to mi ?cierał zawsze pod k?tem , czyli górn? częć wycierał szybciej niż doln? , i nie wazne jakie to klocki były , inaczej natomiast jest z hamulcami Lucas klocki się na całej powierzchni równomienie ?cieraj? , a w starym układzie to miałem tak ze z reguły klocek od strony wewnętrznej ?cierał się szybciej niz ten od zewnętrznej a w Lucasie nie mam tego problemy , jak juz się kontolka zapala zuzycia okładzin choć z reguły jeżdzę az blacha zacznie trzec o blachę  :oops: to jeden i drugi klocek jest starty do blachy ten wewnętrzny i ten zewnętrzny, na klockach Lucasa zrobiłem na przodzie ok 35kkm , natomiast mam teraz niemieckiej firmy jakie? i już mam przejechane ok. 30kkm na nich. Polskie klocki nie s? zwykle najlepszej jako?ci , do starych układów można kupić komplet za chyba 13 zł. na przód , do układu Lucasa widziałem kiedy? po 34zł. Ja dałem za ten niemieckie (nie Lucas ) co? koło 60 zl. a Lucas kosztował wtedy 70 pare złociszy . Poza tym polskich producentów klocki to osobi?cie nie polecam .
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2005, 17:21:30 pm »

Maciek#938

  • Gość
Ja mam w starym układzie hamulcowym klocki Lucasa (co? około 35zł komplet na przód) i po przejechaniu 35 tys km ich wymiana nie jest jeszcze bynajmniej konieczna. Dlatego polecam, a polskie podróby to szkoda słów. Należy pamiętać jedno: CO JAK CO, ALE NA HAMULCACH NIE MOŻNA OSZĘDZAĆ !!!

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2005, 17:36:37 pm »

kowal

  • Gość
Hamulce i uklad kierowniczy  :!: na tym nie mozna oszczedzac

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2005, 18:19:38 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Sprawdziłem opakowanie po klockach które zalozyłem , opis na opakowaniu jest po niemiecku , nazwa "Rames"(czy jako? tak) Made in U.S.A. , cena na opakowaniu 68zł dokładnie , takze chyba te klocki s? poruwnywalne do Lucasa.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2005, 06:30:27 am »

ajk#1212

  • Gość
ile można przejechać kilometrów na klockach Lukas, mam 60tys i nie wiem czy były wymieniane.

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2005, 06:38:56 am »

Bolo

  • Gość
Cytat: "neig55"
ile można przejechać kilometrów na klockach Lukas, mam 60tys i nie wiem czy były wymieniane.


Ja zrobilem 40kkm (kontrolka zaczela mrugac), po 45kkm kontrolka swiecila sie ciagle no i wymienilem... wiec moim zdaniem max to bedzie 50kkm, ale sprawdzenie klockow to chwila moment, zdejmujesz kolo, odkrecasz jedna srubke, luzujesz tez jedna...i mozesz juz sprawdzis stan klockow...

Cytat: "Sterciu#1839"
Cytat: "Mleczi#1835"
Ja Sie Zszokowalem jak wszedlem do sklepu:)Pytam sie CZy sa Klocki Do Poloneza i Mowie ze Lucasy orginalne a on do mnie 65zl  a ja mysle o w cenzura jak drogo do df`a placilem polowe mniej a mialem do 4 kol:)


pewnie powiedział ci cenę za klocki do układów hamulcowych Lucasa , bo do starych układów s? tańsze klocki Lucasa

jestem ciewkaw czemu klocki do układu hamulcowego Lusaca s? droższe o drugie tyle prawie co do starego układu hamulców , powierzchnie tr?c? maj? mniej więcej tak? sam? (jedne s? węższe ale za to dłuższe a drugie krótsze ale za to szersze) :?: tylko inaczej trochę wygl?daj?


Poniewaz te nowsze maja kontrolke zuzycia  :smile:

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2005, 10:31:51 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Bolo#928"
Cytat: "neig55"
ile można przejechać kilometrów na klockach Lukas, mam 60tys i nie wiem czy były wymieniane.


Ja zrobilem 40kkm (kontrolka zaczela mrugac), po 45kkm kontrolka swiecila sie ciagle no i wymienilem... wiec moim zdaniem max to bedzie 50kkm, ale sprawdzenie klockow to chwila moment, zdejmujesz kolo, odkrecasz jedna srubke, luzujesz tez jedna...i mozesz juz sprawdzis stan klockow...

Cytat: "Sterciu#1839"
Cytat: "Mleczi#1835"
Ja Sie Zszokowalem jak wszedlem do sklepu:)Pytam sie CZy sa Klocki Do Poloneza i Mowie ze Lucasy orginalne a on do mnie 65zl  a ja mysle o w cenzura jak drogo do df`a placilem polowe mniej a mialem do 4 kol:)


pewnie powiedział ci cenę za klocki do układów hamulcowych Lucasa , bo do starych układów s? tańsze klocki Lucasa

jestem ciewkaw czemu klocki do układu hamulcowego Lusaca s? droższe o drugie tyle prawie co do starego układu hamulców , powierzchnie tr?c? maj? mniej więcej tak? sam? (jedne s? węższe ale za to dłuższe a drugie krótsze ale za to szersze) :?: tylko inaczej trochę wygl?daj?


Poniewaz te nowsze maja kontrolke zuzycia  :smile:


Te co pisałem wyżej ze kupiłem s? do układu hamulców lucasa i bez czujnika zuzycia , bo wtedy nie było innych w sklepie jak kupowałem a powiedzieli mi ze te s? też dobre a nawet lepsze niz lucasy.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2005, 11:29:34 am »

Rysiu#1883

  • Gość
co do kontrolki zużycia okładzin hamulcowych w + to po wymianie klocków zrobiłem 5 ty? km i zaczęła sobie kontrolka migać!!!przecież klocki były nowe przewodu nieprzetarte itp.troche mnie denerwowała to wyj?łem żarówke od tej kontrolki z zegarów 8)

klocki hamulcowe LUCAS
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2005, 11:41:07 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
ja nie wierze wogóle tej kontrolce , bo albo się kable przetr? i nie ?wieci wcale albo zapala się po założeniu nowych klocków , dlatego mam bez czujnika i mi to nie przeszkadza ze kontrolka się nie zapali ja się przytr? .....wtedy tylko bedzie słychać tarcie  blachy o blachę :twisted:
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.