Autor Wątek: Kolejny SWAP w SMP  (Przeczytany 8044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kolejny SWAP w SMP
« dnia: Styczeń 19, 2005, 12:44:42 pm »

SerU#408

  • Gość
Dzięki Mroziowi i Piotrkowi moje 131 ma już pod mask? 2.0 :mrgreen: (wielkie dzięki chłopaki :mrgreen:)

Swap z 1.3 na 2.0 nie był wcale taki prosty jak by się wydawało. A to nie pasowały łapy mocowania silnika (w 132 i polonezie s? dłuższe niż w 131), dwururka ze 132/Argenty nijak nie pasuje do układu wydechowego 131 (wali w podłogę i rozrusznik), skrzynia biegów przesunęła się w lewo i nie dało się jej przykręcić do podłużnic (walka z ni? trwała bite 2 godziny), układ obiegu wody też wymaga przemodelowania i inne drobniejsze pierdoły.

Poniżej kilka fotek ze wczorajszej operacji:

Tutaj Piotrek pozdrawia wszystkich niedowiarków i oponentów SWAP-ów a Mroziu usiłuje wyci?gn?ć rękę spomiędzy skrzyni i silnika :mrgreen:


Widok ogólny na Testarossę :D


Piter mocuje się z modułem i cewk? zapłonow? (swap ze stykowca na elektonika)


A tutaj osobi?cie przerabiam plastikow? butelkę flexem :D


Dzis mam zamiar poskładac ten cały bałagan do kupy (wydech, obieg wody, układ zasilania i resztę pierdół) i przeprowadzić pierwsze testy drogowe :mrgreen:

Wg danych fabrycznych na seryjnym silniku 2.0 z przełożeniem 3,9 samochód robi 400m w 16,5 sekundy a 100 osi?ga po 9.9/9.5 sekundy (róznie dane podaj?) :mrgreen:

U mnie sprawa wygl?da tak, że ten silnik nie jest seryjny  8) a przełożenie mam 4.1 :mrgreen:

No zobaczymy co to będzie.... :twisted:  :mrgreen:

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2005, 12:48:10 pm »

kowal

  • Gość
SMG - REAKTYWCJA? :)

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2005, 15:01:15 pm »

SerU#408

  • Gość
SMP w SMG - REANIMACJA  :roll: :mrgreen:

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2005, 15:31:31 pm »

Gifter

  • Gość
Bratq ale mam nadzieje ze bede mogl sie z toba przejechac????

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2005, 16:11:48 pm »

poltec#762

  • Gość
RESPECT  :twisted:  Gratulacje, pozytywnych przy?pieszeń. Skrzynia ze 131??? rozrusznik mam nadzieje obłożyłe? izolacj? :lol: ale kogo ja pytam.  ;)

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2005, 18:29:53 pm »

Abadon

  • Gość
Zdazysz na spota?:)

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2005, 18:58:30 pm »

Gifter

  • Gość
nie zd?rzy rozmawialem z Sergiuszem przed godzina, wydech do roboty ma i wiele pierdół, a ja nie bede na spotcie bo sie ucze na marketing :(

PS.Seru to ma zdrowie do kombinowania i przekladania silników :) jakby w serwisach FSO bylo takich kilkunastu Sergiuszy to auta chodzilyby jak marzenie :D

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2005, 21:02:27 pm »

Maciek#938

  • Gość
RESPEKT i jednocze?nie gratulacje dla ekipy SMP kolejnego udanego swapu  :roll:  :roll:  :roll:  Naprawdę podziwiam Was panowie !!!

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2005, 17:11:08 pm »

Gifter

  • Gość
no Serq pochwal sie jak tam idzie :D

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2005, 20:44:45 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Gifter#354"
no Serq pochwal sie jak tam idzie :D

Może jaki? filmik do tego  :roll:  :roll:  :roll:

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2005, 15:19:26 pm »

SerU

  • Gość
Smochód je?dzi i kręci b?czki na asfalcie :mrgreen: Szczególowa relacja z wczorajszych perypetii przedstawię wieczorkiem-a jest o czym opowiadać :)

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2005, 15:26:49 pm »

kowal

  • Gość
SerU to jest serducho z bandita?

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2005, 16:48:50 pm »

Gifter

  • Gość
ja jestem na 99% pewien że nie, ale :) sprawdze to na zlotcie :D silnik bandita wpadł mi dokładnie w ucho :D

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2005, 17:38:05 pm »

Mrozek#83

  • Gość
Z bandita - to nie sciema. To ten wypierdalacz co się mu zapłonu po ksi?żkowemu nie da ustawić :mrgreen: , ale to akurat był namniejszy problem... ale o tym co sie działo już sam aktor pierwszoplanowy, czyli "star of last night" sie wypowie  :roll:

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2005, 17:52:35 pm »

Gifter

  • Gość
Mroziu jak już wczesniej pisalem :) nie uwierze dopóki nie usłysze ale po twojej u?miechniętej mordce zgaduje ze Serka auto chodzi w miare dobrze  :lol:

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2005, 19:00:45 pm »

SerU#408

  • Gość
Czas na relację. Zastanawiam się czy zacz?ć od końca czy od pocz?tku bo i jedno i drugie było ciekawe i z jedej strony komiczne a z drugiej cholernie denerwuj?ce  :mad:  8)

Zacznę jednak od pocz?tku :mrgreen:

Po dotarciu do garażu zabrali?my się z Mroziem za wydech, który wymagał poskładania na cztery ręce. Po jakiej? godzince walki w końcu się udało poskładać wydech do kupy. Następnie przyszedł czas na uporanie się z mechanizmem linki gazu gdyż po prostu najnormalniej w ?wiecie przepustnice nie wracały na swoje miejsce i wolne obroty oscylowały w granicach 2 ty? rpm. Po zastosowaniu wymy?lnie poskręcanej i powyginanej spręzynki mechanizm zacz?ł pracowac jak należy. Następnie krótka walka z dr?żkiem stabilizatora i co?, co napsuło nam najwięcej krwi: zamarzaj?cy parownik. Miliony kombinacji, wpinanie węży praktycznie w każde dostępne miejsce, szukanie przyczyn, wył?czanie z obiegu nagrzewnicy, ręczne pompowanie wody w rurach, unoszenie zbiornika wyrównawczego metr nad samochód-NIC TO NIE DAWAŁO! Non stop zamarznięty parownik i gejzer ze zbiornika wyrównawczego  :mad:  :twisted: W końcu około 22.30 do garażu przyszedł mój ojciec i doł?czył do walki. W pewnej chwli zauważył  przewód id?cy do parownika, który podejrzanie nisko zwisał. Po jego uniesieniu wszystko minęło :) Po prostu był za długi i w najniższym punkcie był poniżej całego układu wodnego i to sprawiło, że powstała w nim bańka powietrzna, która skutecznie zablokowała obieg wody   :oops:

Po tych przygodach nadszedł czas na finalne ustawienie wolnych obrotów i zapłonu na benzynie. Najlepiej silnik pracuje na zapłonie wyprzedzonym o 17-20 st :mrgreen: Daje tu o sobie znać brak podci?nieniowego wyprzedzenia zapłonu (aparat takowe posiada ale niestety ga?nik już nie :( - trzeba nad tym będzie popracować). Po wstępnym ustawieniu nadszedł czas na dziewiczy rejs :mrgreen: Nie wygl?d?ł on jednak za różowo-okrutnie ?lizgało się sprzęgło a pedał był tak straszliwie wysoko, nie miał skoku jałowego i brał dosłownie na samej górze, że jazda była praktycznie niemożliwa. Dodatkowo samochód prawie w ogóle nie reagował na wciskanie pedału gazu. Przymusowy powrót do garażu i ponowne regulacje. Po regulacji linki sprzęgła i instalacji gazowej wybrali?my się z Mroziem w droge powrotn? do Wrocka. Po drodze za?witała mi my?l, że może lepiej będzie najpierw zatankowac a pó?niej dopiero odwie?ć Mrozia do domu jedak odrzuciłem t? my?l i bocznymi drogami skierowali?my się w stronę mroziowego domostwa. Samochód sobie trochę popyrkiwał i w pewnym momencie znów przestał reagować na wciskanie gazu-stracił moc. Po kolejnych kilkuset metrach stało się jasne, że skończył się gaz. Przerzuciłem więc na benzynkę i droga trwała nadal. Nie trwało to jednak za długo. Około 2 km od Mrozia domu zabrakło także benzyny  :twisted: Znajdowali?my się pomiędzy dwoma miejscowo?ciami, była godzina 1 w nocy, lał deszcz i w ogóle było strasznie przyjemnie  :twisted: Chc?c, nie chc?c Mroziu uderzył z buta do domku i po pewnym czasie powrócił swoim bolidem, podczepili?my linkę i zaholował mnie 11 km do najbliższej stacji z gazem. Po zatankowaniu postanowiłem przetestować nowy zestaw napędowy i na placyku przy stacji LPG wykręciłem kilka piruetów i b?czków na do?ć szorstkim asfalcie :mrgreen: W domu byłem około godziny 2 w nocy.

Dzi? rano samochód zapalił od dotknięcia i zawiózł mnie do pracy wesoło popyrkuj?c fatalnie spasowanym i makabrycznie przytkanym układem wydechowym :mrgreen:

Jutro jadę ustawić zbieżno?ć gdyż samochodem nie da się normalnie je?dzić-każda dziura w drodze to loteria-pojedzie na prawo czy lewo? Poza tym trzeba porz?dnie wyregulować silnik i instalację gazow? ale to już zrobię we własnym zakresie :D

Na razie nie wypowiadam się o osi?gach gdyż samochód nie nadaje się jeszcze do przeprowadzenia testów ze względu na niedokończone wspmniane wyżej drobne bol?czki. Jedno jest pewne-pięknie ci?gnie i wciska w fotel powyżej około 2,5 ty? obrotów (piszę około bo nie mam obrotka  :oops: i jego też trzeba będzie niebawem zainstalować :D)

Na zakończenie pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować Mroziowi i Piterowi za pomoc w realizacji tego szalonego pomysłu. Dodatkowe podziękowania dla Mrozia za wczorajszy spacerek w deszczu i holowanie na stację. Wielkie dzięki chłopaki :D Poza tym dziękuję Gifterowi za telefoniczne wsparcie podczas operacji :D

Aha! I jeszcze jedno: to JEST SILNIK Z BANDZIORA :D  :mrgreen:  :roll:

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2005, 19:19:55 pm »

Piotrek_

  • Gość
loozik 8) :roll: :mrgreen:

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 21, 2005, 20:00:05 pm »

Mrozek#83

  • Gość
Cytat: "SerU#408"
Po regulacji linki sprzęgła i instalacji gazowej wybrali?my się z Mroziem w droge powrotn? do Wrocka. Po drodze za?witała mi my?l, że może lepiej będzie najpierw zatankowac a pó?niej dopiero odwie?ć Mrozia do domu jedak odrzuciłem t? my?l i bocznymi drogami skierowali?my się w stronę mroziowego domostwa. Samochód sobie trochę popyrkiwał i w pewnym momencie znów przestał reagować na wciskanie gazu-stracił moc. Po kolejnych kilkuset metrach stało się jasne, że skończył się gaz. Przerzuciłem więc na benzynkę i droga trwała nadal. Nie trwało to jednak za długo. Około 2 km od Mrozia domu zabrakło także benzyny  :twisted: Znajdowali?my się pomiędzy dwoma miejscowo?ciami, była godzina 1 w nocy, lał deszcz i w ogóle było strasznie przyjemnie  :twisted:

Dobrze że to nie było 5 km lub więcej :roll: bo deszcz i nocna pogoda dała mi sie troche we znaki i jakies choróbsko mnie zaczęło brac   :x  ale luuzik, fajnie było.  Ale przyjemniej jechało mi sie w moim, tamten jakis gło?ny był  :P  :mrgreen:  poza tym przy takiej dynamice tego zdławionego 2.0 to swoim tez bym mu dał rade  ;)  :mrgreen: Wiec lepiej sie Serku pospiesz z poprawkami bo bedzie obciach  :twisted:

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2005, 09:01:42 am »

Gifter

  • Gość
:cry:  :cry:  jestem wzrószony Bratq, to takie miłe że mnie dopisałę? do podziękowań,  ja tak żadko dostaje podziekowania :)

Kolejny SWAP w SMP
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2005, 12:36:06 pm »

Pablo-X

  • Gość
pieknie sie zapowiada ten samochodzik z tym secem  :D
juz oczami wyobrazni widze go lecacego bokiem  :o  oczywiscie zaraz za moim bolidem  :wink:
a tu mał? prywate zrobie- juz niedługo na klubowym ftp pojawi sie filmik przezemnie sklecony. w filmiku bardzo duże stęzenie poloneza  8)