Autor Wątek: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE  (Przeczytany 6533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« dnia: Listopad 28, 2013, 11:11:47 am »

klajbek11

  • Gość
Siema wszystkim. Kupiłem jakieś 2 tyg temu poloneza caro + na jednopunktowym wtrysku boscha ( 97 rok ). Smigam caly czas na LPG . Kilka dni temu nie udało mi się go odpalić na benzynie , dopiero po chwili coś załapał ale chodził jakby na 3 cylindrach , dusił się , miał muła. Po przełączeniu na gaz problem calkowicie znikał , rowny 1 tys obrotow. Wymieniłem filtry (paliwa i powietrza) i dalej nic. Wczoraj postanowiłem kupić płyn do przeczyszczenia wtryskiwacza, wlałem go dosyc sporo. I tak : pojezdzilem nim z 10 minut na benzynie , i nagle cos jakby go przetkalo , ładnie się zbierał , tylko czasami go przymuliło. Jednak np gdy jechałem 90 km/h i wciskalem sprzęgło to silnik momentalnie gasł. Nie jestem pewien czy ten płyn do wtrysku cos dal , bo wczesniej go tak nie ''tyrałem''. Pompkę paliwa wyraznie słychac po przekrecaniu zapłonu  więc raczej wykluczam tą możliwość. Czy to może być wtryskiwacz ? Może przytkane są jakieś przewody ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2013, 11:30:43 am wysłana przez klajbek11 »

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2013, 13:24:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
10 tys obrotow
moze ty motor kupiles,a nie Poloneza ?

w baku powinno byc min. 1/4 benzyny ,zeby pompa sobie lekko pracowala,
jezeli juz sie pompa nie zajechala ,to po resecie ECU powinno byc przyzwoicie,
czyli odlacz kleme aku na 5min ,poziej odpal silnik i zobacz jak pracuje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2013, 13:54:38 pm »

klajbek11

  • Gość
1 tys.**  poprawka  :D oki , zrobię tak jak mówisz i dam znać co z tego wyszło

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2013, 15:36:07 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak masz LPG bez silniczka krokowego, to odłącz sobie sondę lambda. Ze wstępnych testów wynika, że to pozwala na normalne odpalanie na Pb.

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2013, 16:56:24 pm »

Offline liku025

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Plus 1.6GLI BOSCH
jak nie pomogło to wypnij czujnik temp ten dwu pinowy i zobacz czy sie poprawi przy przyśpieszaniu (wolnych mieć nie będzie )

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2013, 22:28:00 pm »

klajbek11

  • Gość
sprawdzilem i sprawa wygląda tak : po resece silnik pracował normalnie, pojezdzilem chwilke na benzynie , pozniej jezdzilem na gazie. Jezdzac na benzynie słyszałem jakby dziwne syczenie w silniku  ( na gazie tego nie bylo ) . I nagle problem powrocil. Obroty zaczely spadac , zaczal gasnac , dusił się. Przed chwila zrobilem kolejny reset i znowu jest normalnie , nawet nie słyszę tego syczenia. Dziwna sprawa

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2013, 23:10:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak uslyszysz syczenie to otworz maske i zlokalizuj zrodlo syczenia,a nastepnie je uszczelnij,
jezeli syczenie wystepuje tylko w twojej podswiadomosci,to prawdopodobnie komp lapie bledy przy jezdzie na gazie (sonda zle emulowana) ,wiec trzeba zrobic reset kompa przy kazdym wylaczeniu zaplonu,
zazwyczaj robi sie to przekaznikiem ,ale moza zrobic ladny drutmod i odcic staly plus ,a na jego miejsce podac plus po stacyjce ,ktory jest w wiazce dochodzacej do wtyczi,

nie wiem,czy czujesz sie na silach do takiej operacji
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2013, 23:26:26 pm »

klajbek11

  • Gość
niestety raczej jestem ciemny w tych sprawach .. hmm to syczenie słyszałem tylko podczas dodawania gazu ,  gdy sie wkręcał  na wysokie obroty , a o dziwo na luzie tego nie było słychać , ten poldek jest nawiedzony :D ostatnio nie gasł po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki na LPG , pomogła dioda wstawiona w jakiś kabelek od alternatora.

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2013, 01:35:54 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
gdybys poczytal forum ,to bys znalaz wyjasnienie dlaczego nie gasnie,
w moim w ASO tez wstawili diode
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2013, 09:34:16 am »

klajbek11

  • Gość
ale ja wiem dlaczego nie gasł , dotyczyło to wszystkich modeli rocznika 97+ , jakiś błąd fabryczny alternatora podobno czy coś. Mniejsza z tym , zobaczymy jak się dziś Pb sprawuje

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2013, 14:01:34 pm »

piciek

  • Gość
Błąd wiązki wnętrza, a dokładniej podświetlenia hydrokorektora. Wystarczytam zmienić żarówkę na diodę, by rozwiązać problem z gaszeniem silnika.

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2013, 22:07:38 pm »

klajbek11

  • Gość
Tak jak mówiłem .... Nawiedzony polonez ... Na benzynie teraz pracuje idealnie , ale jak przelaczylem na gaz , po przejechaniu 200 m przymulilo go jak wczesniej na benzynie na jakies 3 s, po czym poczułem wyraźnie gaz , jakby sie ulatniał , od razu sie zatrzymalem i otworzyłem maskę , na 100 gdzieś tam uciekał gaz. Strasznie go było czuć i usłyszałem jakby syczenie , "tsssss" ..... Podjechalem do znajomego , który sprawdził szczelność .. Niby ok. Po kolejnym odpaleniu na gazie i przejechaniu sie problemu juz nie było. Mimo wszystko na gazie teraz nie jeżdzę , w pon oddam go chyba do serwisu. Chce jeszcze chwile pożyć :D

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2013, 00:18:49 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
co to za życie bez Poloneza :( ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2013, 00:50:09 am »

klajbek11

  • Gość
Siemka to znowu ja. Powracam z tym samym problemem. Jeździłem na benzynie jakis tydzien i nie było kłopotu. Dzis postanowiłem zacząć znowu jeździć na gazie . I tak po zrobieniu ok30 km i chwilowym postoju próbowałem odpalić na benzynce. Efekt : strzał z rury i powrót mula , co chwile gasł . Oczywiście reset ecu i wszystko jest idealnie przez jakis czas. Co myślicie ? Do wymiany sonda lambda? Czy to cos innego ? Nowa sonda 160 zł :x i tak przy okazji , ile sond jest w poldku 1 czy 2 ? Z góry dzięki za pomoc 

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2013, 02:26:21 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
odetnij podtrzymanie pamieci,
w szybkich pytaniach masz podany sposob z kolorkami przewodow
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2013, 18:25:30 pm »

klajbek11

  • Gość
Będę szczery , czytałem to i nic z tego nie rozumiem , w elektronice samochodu jestem totalnie zielony . Nie wiem w ogóle gdzie jakis kabelki od tego sie znajduje etc. Btw dzis rano w ogóle nie odpalił.

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 06, 2013, 18:32:37 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Będę szczery, jak chcesz cokolwiek naprawić samemu w aucie skoro nic nie umiesz i nic ni rozumiesz..
Znajdź sobie kogos ogarniętego do pomocy, poczytajcie te tematy i naprawicie a jak nie to zostaje jazda rowerem ;)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2013, 18:32:03 pm »

klajbek11

  • Gość
Nie znam sie po prostu na elektryce autka. Ok odlaczylem sondę , pojezdze troche i sprawdzę czy problem sie pojawi. Poki co słyszę tylko delikatny strzał podczas odpalania na pb. Ale to chyba normalne. Moje pytanie : czy spalanie bez sondy jest duzo większe ? Jakie mogą byc konsekwencje ?

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2013, 00:39:09 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
benzyny bedzie duzo zlopal ,hmm bardzo duzo zlopal ,moze szarpac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: 1.6 GLI BOSCH PROBLEM NA BENZYNIE
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 09, 2013, 21:46:18 pm »

klajbek11

  • Gość
powracam.. sorki , ze tak Wam głowę zawracam ,ale Tylko na Was mogę liczyc:) totaalnie nie ogarniam juz co jest nie tak. Jezdzilem kilka dni z wypiętą sonda lambda.. smigal jak trzeba , tylko paliwka zlopal więcej , ale nic go nie dusilo. Dzis kupilem : komputer , sonde i czujnik temp. Po wymianie tego wszystkiego po kilku km jazdy i kilku odpaleniach problem powrocil. Zero pomysłu ;>