Autor Wątek: Polonez Coupe by Portero Performance  (Przeczytany 53935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 04, 2014, 23:41:41 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
ale jak na podkład zmatowany papierem 500 będziesz malował już bazą??

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 04, 2014, 23:54:32 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
A mnie wiesza się przeglądarka przy tym wątku  i nie widzę fotek.

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 04, 2014, 23:58:01 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
"Krążek 500 na sucho odpowiada 800 na mokro" nie ma potrzeby moczyć tego - nie ma najmniejszej ryski, jest gładko jak pupa niemowlaka poza tym przypominam, że to jest malowane akrylem jak w latach 80 - to jest inna technologia niż baza i klar stosowana w młodszych poldkach  :-)
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2014, 14:16:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
skad miales szyby ?

zabawa z blacharka to jedno ,ale jak bedziesz robil wnetrze, to dopiero zacznie sie zabawa,
fotele to pewnie z trucka przerobisz ,ale tylne boczki i inne detale to bedzie wyzwanie- nawet nie wiem jak to w oryginale wyglada
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2014, 14:22:45 pm »

Offline Serocki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Mężczyzna
    • MR 89
    • Fsoautoklub
Tylne boczki to najmniejszy problem, dobry tapicer ogarnia takie tematy szybko. Kwestia projektu i kasy. Spawanie plastików nie jest jakieś mega drogie, co by parapety i osłony słupka wewnętrznego dorobić.

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 05, 2014, 17:26:49 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Ja się też zajmuję spawaniem i obróbką plastiku więc nie będzie problemu. Oczywiście po takim zabiegu zmieni się nieco faktura plastiku na parapecie ale grunt żeby było w brązie panel słupka B ma fakturę gładką więc jest jeszcze łatwiej -

Tapicera mam już dorwane. Sprawa wygląda następująco 150 za fotel i 300 za kanapę 100zł, za każdy boczek. Wykładzinę mam brązową - nie dawno zrywałem resztki nie ściągniętej foli fabrycznej. Podsufitkę i panele tylnego słupka wykleję sam jasnym welurem. Wszystkie zdjęcia środka oryginalnej coupe'ty są dostępne w internecie wystarczy poszukać ;) Dajesz tapicerowi wzór i określasz gatunek materiału. Po 3 dniach odbierasz gotowe jak od Sue z Monkey Business, bulisz i masz - wkładasz i jedziesz :D 
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2014, 21:15:53 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
No i nie pozostaje nic innego jak cieszyć się jazdą polonezem "coup". Jeżdżę autem na co dzień - parę spraw, które mnie denerwowały w aucie poszyły w niepamięć - przyzwyczaiłem się do sprzęgła, do gaźnika itd.


bez obciachu mogę się pojawić w otoczeniu rarytasów takich jak np. jamnik 125p

 

mogę pojechać z kolegami z fso pomorze nad zatokę pucką i strzelić sobie foto u boku karmazynowego borewicza z programu "kup i zrób" tvn turbo i obok aut ekip złombolu

 

mogę pojechać na "trójmiasto klasycznie" pod ergo arenę

 

L54 w coupecie to jest tak dyplomatyczny kolor, że pozwolono mi zaparkować w miejscu dla arystokratów i vipów przed pałacem przebendowskich :P



jest parę detali do "dopieszczenia" ale w niczym mi to nie przeszkadza



Niecałe 2 miesiące rypania po godzinach i proszę efekt. Podsumuję: Polonez to jest bardzo wymagający pojazd do przebudowy, modernizacji czy tuningu. Potrzeba sporo cierpliwości i wytrwałości- czasu i kasy. Czasami potrzeba ubrać kapok żeby nie utopić się w przysłowiowym "krew mnie zalewa". Przy robocie rzucałem przeróżnymi przekleństwami jakich nawet w słowniku polsko-polskim nie ma - ale oto jest coupe. Mam nadzieję, że z każdym następnym polonezem robota pójdzie coraz lżej a projekty będą coraz grubsze i bardziej dopracowane.



Robię 2-3 miesiące przerwy i potem biorę na warsztat następną poldzine - myślę, że zaskoczę Was kolejnym projektem :) :D:D:D:D:D
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 07, 2014, 22:41:06 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
Wyszło świetnie ! :) Wnętrze już gotowe ? Jeśli tak to zapodaj jakieś foty :)

Robię 2-3 miesiące przerwy i potem biorę na warsztat następną poldzine - myślę, że zaskoczę Was kolejnym projektem :) :D:D:D:D:D
Kolejna replika czy pomysł własny ? ;>

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 08, 2014, 11:30:18 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Jak oryginał.
Gratuluje wytrwałości i samozaparcia.
Efekt uzyskany jest bardzo świetny:)
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 08, 2014, 21:09:45 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
środek jest na razie z panelami na czarno + seryjne kanapy i fotele z SLE

z nadwozia do doskrobania czarna farba z ramek szyb bo wygląda to paskudnie takie częściowo czarne częściowo niklowane plamki. Usuwałem to scansol'em i brało ładnie bo scansol wyżera tylko farbę a niklu i chromu nie rusza ale to też za jednym zamachem nie da rady ściągnąć tylko należy kilkakrotnie powtarzać nakładanie preparatu małym pędzelkiem.

Do dorobienia jest chromowana tylna ramka uchylnej szyby. Na razie jest zastępcza metalowa zrobiona na szybko.

No i do dnia dzisiejszego nie znalazłem nowej listwy metalowo- gumowej na drzwi przednie lewe - założona jest listwa plastikowa, która jak widać na foto jest dość pofalowana. Reszta wszystko jest spoko

po wyeliminowaniu tych dupereli będzie niemal IDEAŁ.   :]












Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 08, 2014, 21:21:07 pm »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
Ciekawy jestem co powiedziałby poprzedni właściciel gdyby go teraz zobaczył  <spoko>

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 08, 2014, 21:42:50 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
No nie wiem co by powiedział pan Józef gdyby zobaczył auto chyba ze względu na jego wiek nie będę mu się chwalił bo w takim wieku silne emocje mogą doprowadzić do zatrzymania pracy serca a tego bym nie chciał.  :P

Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 09, 2014, 22:00:50 pm »

Offline elltry

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedyś elltry#683
    • Caro Coupe S2000 / Nissan Juke / Honda MSX / Honda TRX
    • Projekt S2000
skad miales szyby ?
Dołączam się do pytania. Wyglądają na szklane, nie poliwęglan więc albo jesteś tym szczęściarzem który zdobył skądś oryginały albo dorabiałeś pod wymiar (co wiąże się z niemałym wydatkiem) :P
Jak rozwiązałeś kwestię uchylnej szybki trójkątnej ?? Otwiera się jak w oryginale czy jest stała ??

Robię 2-3 miesiące przerwy i potem biorę na warsztat następną poldzine - myślę, że zaskoczę Was kolejnym projektem :) :D:D:D:D:D
Co tym razem ?? :)
Ja też mam już w głowie zaplanowany drugi projekt trochę innego poloneza - tym razem coś zupełnie nie coupowatego ale póki co nie mam komu tego zlecić. Chyba że Ty byłbyś zainteresowany :P ??


Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 09, 2014, 23:14:12 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Już pisałem, że szyby boczne to bespo kunice. Trochę porysowane ale lepsze takie niż poliwęglan. Kupiłem je na tablica pl.  Tylne uchylne trójkątne na razie tylko z jednej strony mogę uchylać - z drugiej mi się nie chciało już tego robić bo docelowo będzie ramka z systemem uchylania/ zawiasu jak w bocznych szybach malucha 126 więc ramki "in progress" Aktualnie opracowałem taki system - nie wiem czy coś z tego skumacie ale chciałem to zrobić w maksymalnie uproszczony sposób.  :d :d :d 


co do kolejnego projektu to  nie widzę powodu, żeby ukrywać to w tajemnicy, że będzie to replika poloneza jamnika  <lol>
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 10, 2014, 00:05:50 am »

Offline elltry

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedyś elltry#683
    • Caro Coupe S2000 / Nissan Juke / Honda MSX / Honda TRX
    • Projekt S2000
No to super że szyby oryginały. Schemat czytelny, a jakże :)
Fiu fiu jamnik, to też zabawy trochę będzie. Obmyślałeś już konkretnie plan działania ?? Bo tu i ówdzie trzeba będzie wzmocnić podwozie, przedłużyć dach, wydech, wał, przewody hamulcowe, linkę ręcznego, wiązkę el. tylną, wykombinować środkowe drzwi wraz z małą szybką (której raczej na pewno nie idzie dostać - no chyba że np już ją masz  :d ), do tego boczki, dywan, podsufitka. Trochę tych zmian jest - no ale limuzyna jak się patrzy :)

Mi po głowie chodzi istny mix - roy-analog-borewicz w dieselu :d
A żeby było łatwiej może być nawet 4x2   :P

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 10, 2014, 14:43:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tyle pracy wlozyles i zwienczyles to takim nieciekawym kolerem - troche szkoda, ale ma sie podobac Tobie

co do jamnika to znowu replikujesz, co jest generalnie trudniejsze niz cos autorskiego ,a sam PN jamnik jest zwyczajnie pokraczny - nie to co DF jamnik,
nie myslales o jakims projekcie autorskim ,czyli jezeli jamnik to np. z ATU ,bo wtedy mialoby to rece i nogi ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 10, 2014, 15:04:18 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Borek jamnik z takim tyłem to byłoby coś <lol>

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 10, 2014, 17:04:55 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
KGB masz racje - mnie też aż tak nie ciekawi ten jamnik. Mam jeszcze 6 koncepcji autorskich naprawdę tłustych na poloneza ale jamnika jeszcze nikt nie zreplikował ... zobaczymy. Może coś mi się odwidzi i wtedy ruszy inny projekt ... jak życia mi starczy to zbuduję wszystkie swoje projekty, które mi w głowie siedzą :) Marzy mi się też przygotowanie profesjonalnego driftowozu z borka i wystartowanie w zawodach albo 1/4mili- sporo tego... cóż.. wszystko przede mną  :]
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 10, 2014, 17:34:08 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
co do koloru to uważam, że l54 wygląda naprawdę schludnie ale to jest kwestia gustu.













w kolorze srebrnym metaliku lub grafitowym metaliku tez wyglądałby dobrze
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 10, 2014, 17:40:57 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja

Cytuj (zaznaczone)
<lol>
jak z obrazka  :-)
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER