Autor Wątek: Polonez Coupe by Portero Performance  (Przeczytany 53937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 10, 2014, 18:38:19 pm »

Offline elltry

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedyś elltry#683
    • Caro Coupe S2000 / Nissan Juke / Honda MSX / Honda TRX
    • Projekt S2000
KGB masz racje - mnie też aż tak nie ciekawi ten jamnik. Mam jeszcze 6 koncepcji autorskich naprawdę tłustych na poloneza ale jamnika jeszcze nikt nie zreplikował ... zobaczymy. Może coś mi się odwidzi i wtedy ruszy inny projekt ...

byle nie jamnik caro  :P



Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 12, 2014, 10:56:05 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Co do koloru Twojego auta, uważam, że jest wprost idealny. podkreśla jego zamierzoną seryjność, nie sprawia wrażenia, że jest coś nie tak :)

jamnik-truck dc z przyspawanym tyłkiem z drzwiami od poloneza (caro/atu/kombi) czyli drzwi, potem szyba i drzwi- gra gitara :) Takie kombo to też dobry pomysł na "analoga" postawionego na ramie z landcrusiera czy patrola, chociaż tam też po prostu truck roy czy dc pasuje.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 12, 2014, 12:15:05 pm »

Offline Speedy Polonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro minus 1.4 GLI 16V
Pewnie każdy na forum choć raz myślał o lansie w jamniku, ale mało kto ma środki na taką zabawę.
jezeli jamnik to np. z ATU
Coś jak klasyczne limuzyny z epoki przed fascynacją SUVami. Biały lakier, szyby ciemnione na beton i OBOWIĄZKOWO "bumerang" na klapie bagażnika.

Tu coś nowszego, ale to mi przypomina rozdmuchanego Atu Plusa, zwłaszcza od tylnego koła do końca.

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 12, 2014, 12:15:44 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
jamnik-truck dc z przyspawanym tyłkiem z drzwiami od poloneza (caro/atu/kombi) czyli drzwi, potem szyba i drzwi- gra gitara :)
To by wyszło mniej więcej coś takiego  :d



Lepiej spróbować replikę Borka jamnika, jak mu się nie będzie podobać to może jakieś muzeum odkupi :D Albo śluby może wozić  :d

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 12, 2014, 15:44:51 pm »

Offline elltry

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedyś elltry#683
    • Caro Coupe S2000 / Nissan Juke / Honda MSX / Honda TRX
    • Projekt S2000
Taki truck plus DC połączony z atu plus wygląda nawet całkiem całkiem :)
Nic tylko robić i otwierać biznes ślubowozowy :d  Inna kwestia kto by chciał takim poldkiem jechać do ślubu - chyba tylko FSO maniacy ;d

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 12, 2014, 16:47:18 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
Taki truck plus DC połączony z atu plus wygląda nawet całkiem całkiem :)
Nic tylko robić i otwierać biznes ślubowozowy :d  Inna kwestia kto by chciał takim poldkiem jechać do ślubu - chyba tylko FSO maniacy ;d


jakbyś wsadził mu przód z Borweicza a tylne lampy z jakiegoś starego auta to i na normalne śluby byś miał chętnych :P

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 13, 2014, 12:21:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mysle,ze przedluzka DC bylaby malo proaktyczna.bo wsiadanie utrudnione,
lepiej dac 6 drzwi, to nawet bardziej szpanerskie ,a mimo slupka B2 wsiadanie duzo wygodniejsze,bo srodkowe drzwi beda przeciez takie same jak przednie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 13, 2014, 14:42:57 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
postawionego na ramie z landcrusiera czy patrola
To jakoś da się pogodzić wymiarami? Szerokość to drugorzędna kwestia, bardziej chodzi mi rozstaw osi.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 13, 2014, 15:52:08 pm »

Offline elltry

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedyś elltry#683
    • Caro Coupe S2000 / Nissan Juke / Honda MSX / Honda TRX
    • Projekt S2000
W marę zbliżony rozstaw osi pod PN trucka ma nissan terano I.
Na takiej ramie stał żółty a'la analog z opola

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 13, 2014, 17:01:39 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
No właśnie o to mi chodzi, żeby raz na jakiś weekend kogoś do ślubu lub na imprezę przewieźć i zacząć jakieś profity z tych moich projektów czerpać (żeby mogły zarobić na swoje utrzymanie [ ubezpieczenie-przegląd-eksploatacja) wtedy mogę je zatrzymać, jeśli nie to pójdą pod młotek.   


Co do projektu jamnika to będzie oddzielny temat. Ja już mam wszystko w głowie co i jak ma być zrobione  wystarczy to urzeczywistnić :)

oczywiście żadne caro ani atu nie wchodzą w grę tylko borek dokładnie jak na zdjęciu



co do projektu analoga to polonez truck na ramie nissana terrano I jest ok .... myślałem już kiedyś o tym i pomyślę raz jeszcze w przyszłości ;)
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 13, 2014, 19:35:08 pm »

Offline elltry

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedyś elltry#683
    • Caro Coupe S2000 / Nissan Juke / Honda MSX / Honda TRX
    • Projekt S2000
co do projektu analoga to polonez truck na ramie nissana terrano I jest ok .... myślałem już kiedyś o tym i pomyślę raz jeszcze w przyszłości ;)
Aktualnie jestem na tym samym etapie... jakbyś chciał się podjąć takiej przeróbce to chętnie zlecę  :-)

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 17, 2014, 12:52:13 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
Jak to mawiają , system rozwalony  tym poldem
Ale cały czas nie dojrzałem albo niezajazyłem, szyby tylne i trójkąt BESPO KUNICE, ale oryginały dedykowane do coupe ustrzeliłeś??

Możesz pokazać jak wykończyłeś okna od wewnątrz (parapety, słupki itp.)? W sumie to ciekaw jestem jak to zrobiłeś w obydwóch autach.

Mimo wszystko wole 3D borka V6 :-P 

No i dołączam się  w kwestii planów  - w moich też jest 4x4 :-) ale w wersji najprościej jak się da czyli buda z poldka na rame jakiegoś starego prostego  4x4, jak terano czy pajero. Zabawa w nadwozie bez przeróbek mechaniki
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 17, 2014, 16:19:28 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
Ja mam pytanie odnośnie Poloneza 3D, no bo w Coupe wnęka na tylną boczną szybę jest w tym samym miejscu co w akwarium, a czy w wersji 3D jest w tym miejscu co w Borewiczu ten czarny plastik ?

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 17, 2014, 23:12:04 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
pojutrze prześle foto szyby i ze środka.

co do tylnej szybki trójkątnej to w 3d wypada w tym borkowym czarnym plastiku tylko róg trzeba trochę zmodyfikować. Mi sie też bardziej podoba 3d niz coupe

Jak mi się znudzi coupeta w takim stanie to rozpocznę zabawę w tuning. Na pewno wyleci silnik bo za takie spalanie co qpa teraz pali to ja mogę mieć mocniejszy i nowszy silnik po którym będzie czuć moc a nie mułowate AB 82km. Już pól miesiąca jezdze po 40km dziennie i staje się ta jazda powoli uciążliwa dla mnie. Brakuje mi tego przyj**ania pod butem... a nie, ja mu w gaz, żeby dynamicznie wyprzedzić a on mi zadyszki dostaje i zamula. Jak już się rozbuja to ok jest spoko mimo, że przy 100km/h miota nim po całym pasie a przy 120 lusterka się same składają :D W auto świat classic napisali o borewiczu, że to youngtimer, którym można jeździć na co dzień - jeśli stary polonez na gaźniku to rzeczywiście auto do jazdy na co dzień to chciałbym, żeby w charakterystyce jazdy nie odbiegało od innych aut w ruchu ...a nie jakby jechał kulawy dziad.  :d

tu nie mam sentymentu - auto jest repliką coupe, [nie oryginałem] a to jest polonez tuning klub więc albo zrobię z nim coś konkretnego żeby mnie nie wku**iał albo pójdzie pod młotek w takim stanie jak jest.

żeby jeszcze ten tunel fso był o te parę cm szerszy to bym przytargał takiego leksia is200 albo gs300 anglika na automacie i przepakował wszystko do qpy i byłoby na zewnątrz seria a pod maską gruby tuning + trochę szersze laczki

 
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 18, 2014, 00:40:18 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie przesadzaj ,jezdzilem borewiczem przez miesiac i jezdzi sie jak normalnym Polonezem ,tylko jest bardziej miekko i kiera ciezko chodzi,
osiagi jak wiekszosc OHVek ,idzie przywyknac, zwlaszcza gdy uswiadomisz sobie,ze jedziesz klasykiem i wypada jechac ostrozniej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 18, 2014, 07:20:28 am »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
A możesz wkleić zdjęcia z tworzenia wersji 3D ? :)

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 18, 2014, 07:53:45 am »

Offline czarnieski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.8K16
tu nie mam sentymentu - auto jest repliką coupe, [nie oryginałem] a to jest polonez tuning klub więc albo zrobię z nim coś konkretnego żeby mnie nie wku**iał albo pójdzie pod młotek w takim stanie jak jest.
Dokładnie to jest polonez tuning klub a nie classic auto. A ohv nadaje się tylko do wyrzucenia jej z budy i wywalenia w krzaki.

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 18, 2014, 10:28:30 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Na pewno wyleci silnik bo za takie spalanie co qpa teraz pali to ja mogę mieć mocniejszy i nowszy silnik po którym będzie czuć moc a nie mułowate AB 82km.

AntyOHVkowa filozofia widzę, ma coraz to nowych sympatyków.


Oczywiście, że OHV to najlepszy silnik do Poloneza - Polonez zaczynał z takim silnikiem i skończył z takim silnikiem, żadne wynalazki europejskie się nie przyjęły.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 18, 2014, 18:31:53 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
 
AntyOHVkowa filozofia widzę, ma coraz to nowych sympatyków.


Oczywiście, że OHV to najlepszy silnik do Poloneza - Polonez zaczynał z takim silnikiem i skończył z takim silnikiem, żadne wynalazki europejskie się nie przyjęły.

 <ok> <ok> <ok> <ok> <ok> <ok>
jednym słowem OHV TEAM.
z jednym się nie zgodzę, PSA diesel był ok, ale za ciężki...... i zwyczajnie podłużnice nie wytrzymywały...........
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Polonez Coupe by Portero Performance
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 18, 2014, 20:00:37 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
niech będzie ohv ohc sohc obojętnie byle by miało to moc - Powiem Wam, że tak naprawdę w starym polonezie podoba mi się jedynie nadwozie i to, że jest z Polski ale gdzie nie wejdziesz na forum motoryzacyjne to jest jednak więcej negatywnych opinii o polonezie niż pozytywów - że to "g" auto dla wieś(ków) plebsu itd chcę to zmienić!  Moim zdaniem gdyby fabryka montowała nowocześniejszy - mocniejszy silnik adekwatny do tej 1,5tony wagi to polonez odniósłby sukces w świecie. Te moje dywagacje na temat innych jednostek napędowych do poloneza rodzą się ze świadomości takiej, że cholerny vieśwagen golf mk1 gti spuszcza lanie mojej coupecie 1.5x a ja bardzo nie cierpię szmelc'wagenów są dla mnie jak germanizacja Polski trwająca od 1740roku dlatego wszystkie moje działania będą zmierzały do tego by pokonać te folksdojczową moto-ekspansje i zrobić tak żeby niepozorny poldek z niespodzianką pod maską, o której nikt nie będzie wiedział  zakurzył te zachodnie bryki. Na prawdę mam zamiar im tak dojechać, żeby zaczęli się wstydzić, że jeżdżą takimi kalekami co ich poldek dla wieśniaków objeżdża. Teraz pytanie tylko czy wejdę w kooperację z Japonią czy USA bo to się musi w końcu stać - ta rewolucja pod maską.

A możesz wkleić zdjęcia z tworzenia wersji 3D ? :)

tu foto specjalnie dla kolegi poldon82 jest bardzo nie poklei i bardzo losowo
























































































'






















przed (nie sugerujcie się datą na zdjęciach - po wymianie baterii nie chciało mi się ustawiać daty w aparacie)





po



Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER