Autor Wątek: "Łódka" Caro 1.6 GLI Abimex  (Przeczytany 2581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"Łódka" Caro 1.6 GLI Abimex
« dnia: Lipiec 27, 2014, 00:22:13 am »

Offline pso

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.6GLI
Witam serdecznie, chciałbym przedstawić swój samochód którego posiadam od dawna ale jeżdzę nim właściwie od tego roku. Auto jest w mojej rodzinie od samego początku czyli od 16.12.1996 roku. Właścicielem był mój świętej pamięci dziadek. Auto całe życie w garażu, wyjeżdzało jedynie do lekarza i na wieś w wakacje. Przebieg aktualny niemal 78 tys, ale auto stało w sumie od 5 lat w garażu z racji wieku dziadka i tak licznik zatrzymał się przy 65 tys. Z racji iż każdy w rodzinie miał swoje auto nikt go nie używał. Miałem golfa II generacji i to był mój priorytet ale buda nie była w zbyt dobrym stanie więc go sprzedałem i został mi poldolot, w którego nie musiałem wkładać kasy bo nic się nie psuło właściwie :) W tym roku sprzedałem golfa i zabrałem się za "łódź" :) Nazwa "Łódka" wyszła z ust mojej przyszłej teściowej, która tak kojarzy sobie jazdę bujającym się polonezem :)

Auto w 99% bez rdzy, jedynie lewy tylny błotnik troche bierze ale po wypłacie będę to ogarniał. 3 tygodnie tamu założony gaz II generacji, ponieważ 12l PB /100 to za dużo ;] Aktualnie czekam na papiery z homologacji, 1 sierpnia czeka mnie przegląd po czym zabieram się poważnie za auto. Chcę mu przywrócić blask :) Aktualnie auto po wymianie rozrządu oraz wszystkich płynów ustrojowych. Zostały jedynie kable i świece.
Co do planów na ten rok to ogarnąć błotnik z rdzą, poddać lakier porządnej korekcie, umyć pod maską, mechanicznie naprawić wszystkie pierdoły i przygotować go do zimy. Chodzi mi po głowie również założenie teraz wspomagania gdyż moja druga połówka często nim jeździ a ciężko jej się kręci :)
Na przyszły sezon alufelgi jakieś klasyczne coś ala BBS MAHLE, BORBET ABARTH, koniecznie 15x7j oraz obniżenie go i usztywnienie zawieszenia.



Zdjęcia stare ale z tego roku :)

Odp: "Łódka" Caro 1.6 GLI Abimex
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2014, 11:08:58 am »

Offline gabriel0

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tester zawieszenia
    • FSO Polonez Caro MR91 1992r.
Śliczny lecz zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego ma taką atrapę a nie inną ?  :jezyk2:
12L? To jaką ty masz ciężką nogę? Mój GLE spalił 11 z momentami gdy go się kręciło do 5k jak się z pod świateł w wawie startowało. (i ta mina całej reszty uczestników ruchu drogowego, kiedy polonez wybija się pierwszy <rotfl2> )
Trzymaj się aby nie zeżarł doszczętnie twojego portfela.
Gdy go usztywnisz to już nie będzie "Łódka"  ;> chociaż i tak szeroki sporo mniej się buja jak wąski.


Odp: "Łódka" Caro 1.6 GLI Abimex
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2014, 11:31:11 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
12L? To jaką ty masz ciężką nogę?
Do tego nie trzeba ciężkiej nogi. To poprostu po mieście musi tyle spalić. Bosch jest jeszcze gorszy.

Egzemplarz fajny, dbaj o niego, załóż takie koło o jakim pisałeś, obniż zawias i utwardź, a będziesz się cieszył z jazdy :)
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: "Łódka" Caro 1.6 GLI Abimex
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2014, 12:07:05 pm »

Offline LeszekR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 521
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1980 - 58kkm Polonez 1989 - 63kkm BoroTruck 1989 - 68kkm Polonez 1996- 69kkm
A mnie tam podoba sie w takiej formie jakiej jest teraz <spoko>choć za bardzo fotek otworzyć nie mogę
Borewicz   1980
BoroTruck 1989
Akwarium  1989
Caro          1996

Odp: "Łódka" Caro 1.6 GLI Abimex
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2014, 17:54:45 pm »

Offline gabriel0

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tester zawieszenia
    • FSO Polonez Caro MR91 1992r.
Do tego nie trzeba ciężkiej nogi. To poprostu po mieście musi tyle spalić. Bosch jest jeszcze gorszy.

To na jakiej zasadzie działa idea Bosch-a? Nie dość że pali od cholery to jeszcze wół. Na dodatek nie da się przestawić zapłonu, chamstwo.

Odp: "Łódka" Caro 1.6 GLI Abimex
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2015, 23:58:14 pm »

Offline pso

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.6GLI
Temat trochę odkopię. Z autem nic się przez jesień/zimę nie działo - ostatnio padł moduł po cewkami-wymieniony na nowy i już śmiga. Przy okazji wyregulowane zawory. Jutro ruszam z robotą. Na pierwszy ogień komplet hamulców na przód tarcze + klocki. Dorwałem też nową wiązkę od czujników klocków i postaram się ją wymienić gdyż stara jest po prostu stara i kolejny raz trzeba ją cerować więc wolę wymienić.
Wpadły nowe gumy letnie (komplet 4 szt) - Nexen N'Blue Eco 185/70 R13 86 T - dosyć fajne parametry i cena - wymieniam je w poniedziałek.  Coś z wydechem się dzieje bo dziwnie buczy - jutro przy hamulcach zerknę.
Po namyśle nie obniżam go, felg też nie zmieniam - zostają ori kołpaki :)
Zastanawiam się nad kupnem blendy odblaskowej na tylną klapę.
Fotki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e90b169866a81d95.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9cd63c765b6e6c06.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82db53ca6a85ca43.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2481f536cf02775a.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2015, 00:00:15 am wysłana przez pso »

Odp: "Łódka" Caro 1.6 GLI Abimex
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:40:05 am »

Offline pso

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.6GLI
Wczoraj wpadła nowa środkowa rura wydechowa. Wyleciał kat i w jego miejsce został zamontowany tłumik z gle :)