Autor Wątek: poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4  (Przeczytany 2845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« dnia: Luty 07, 2005, 21:52:58 pm »

dzemu

  • Gość
mam poważny problem z alarmem agent w poldku (rover 1.4). Po przekręceniu kluczyka pompa paliwa nie startuje (pompa została sprawdzona z lewego napięcia). Bezpiecznik od pompy jest napewno dobry. W momęcie przekręcenia kluczyka brzęczy jeden z 4 przeka?ników pod jednostk? centraln? (przeka?nniki zostały wymontowane i sprawdzone-s? ok). Jedyn? możliwo?ci? według mnie jest alarm(seryjnie zamontowany) być moze on odcina pompe??? jak omin?ć ten alarm?? możę kto? posiada jego schemat??? pomocy!!! z gory dziekuje!

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2005, 22:40:18 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
sprawdz jeszcze wylacznik bezwladnosciowy pompy paliwa w komorze silnika ,a konkretnie wcisnij go, to ze przekaznik pbrzeczy to jest cus nie tak, a probowales zamieniac je miejscami ??, tam sa cztery takie przekazniki i jeden z nich jest "wolny" znaczy sie nie wykorzystany
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2005, 23:48:04 pm »

dzemu

  • Gość
przeka?niki na 100% s? dobre, były sprawdzane na osobnym zasilaniu, wył?cznik bezwładno?ciowy tez raczej jest dobry (był sprawdzany), teraz sprawdzam alarm, ale bez schematu to troche trudno, ale po kabelkach ?ieżkach powili co? sie wyja?nia, pozatym bateria w alarmie okazało się ze była wylana.

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2005, 09:11:31 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
NO to tu akurat nie pomogę  :sad: .
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2005, 13:27:17 pm »

dzemu

  • Gość
Pradziłem sobie z odł?czeniem tego alarmu, ale powrocił poprzedni problem- wali bezpiecznik od przka?ników wtrysku (dowiedziałem się ze wisi na tym bezpiecziku pompa paliwa, lambda, cewka zapłonowa, wtryskiwacze), rozpiołem cewke, lambde, pompe sprawdziłem(pozatym pompa jest zabezpieczana dodatkowo mniejszym bezpiecznikiem),a bezpiecznik dalej wali. Po ominięciu alarmu poldas kilka razy zapalił, chwile pochodził, potem, przy prubie zapalenia leciał ten bezpiecznik, teraz leci bezpo?rednio po przekręceniu stacyjki. Jak sprawdzić wtryskiwacze????? Czy moge mieć zwarcie na wtyczce od lambdy(na grzałke może płyn?ć spory pr?d)?? pomocy!!



znalazłem zwarcie na jednym z 3 różowo br?zowych przewodów wychodz?cych z przeka?ników pod jednostk? centraln?. Co zasilaj? te przewody????

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2005, 23:08:10 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
po przekreceniu zaplonu oprucz wymieninych czesci w tamtym watku napiecie pojawia sie jeszcze pojawia na

-zacisk 86 przekaznika pompy paliwa a konkretnie jego cewke, (druga strona cewki  
  idze na styk 20 kompa);
-styk 11 kompa

 
Cytuj (zaznaczone)
znalazłem zwarcie na jednym z 3 różowo br?zowych przewodów wychodz?cych z przeka?ników pod jednostk? centraln?. Co zasilaj? te przewody


musisz mi podac numery tych kabli
oto widok zlacza przekaznikow
u gory gniazdo 8 stykowe ktore jest z lewej strony skrzynki przekaznikow, a na dole gniazdo 6-cio stykowe ktore faktycznie jest z prawej strony skrzynki przekaznikow i z prawej strony gniazda 8-smio stykowego

[3][2][1]    
[5][  ][4]      
[8][7][6]

[3][2][1]
[4][5][6]

czyli trzymajac sprzynke przekaznikow lewe gniazdo 8 stykowe ma byc wyzsze od tego 6-cio
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2005, 23:38:15 pm »

dzemu

  • Gość
jednostke centraln? mozemy pomin?ć, ponieważ rozpiołem j? a zwarcie nadal było.
Zwarcie jest na zł?czu [8]- powyżej tego zł?cza jest niewykożystany styk (jeżeli dobrze pomiętam, bo jest juz pu?no i nie chce mi sie biec do garażu). Jest to napewno na tym zł?czu ponieważ gdy go ominołem zwarcia nie było, ale silnik nie mogł odpalić! wywnioskowałem ze ten kabelek moze i?ć do silnczka krokowego który jest między filtrem powietrza a kolektorem, wyjołem wtyczke, poruszałem troche ni?, odizolowałem troche wi?zki, zwarcia jakiego? ewidentnego tam nie znalazłem, a po złożęniu silnik zacz?ł chodzić normalnie. został kilka razy sprawdzony, i nie wybiło bezpiecznika. Czy to mogło być przyczn???? musze wyeliminoeać to zwarcie, bo w grunie żęczy nic nie zrobiłem, a będzie kłopot gdy znowu sie pojawi w trasie!!!

Dziękuje za pomoc!! pozdrawiam

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2005, 14:22:13 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
no po przekreceniu zaplonu wlacza sie przekaznik glowny i napiecie pojawia sie :
na silniku krokowym zlacze 8 stykowe styk numer 3
na wtryskiwaczach zlacze 8 stykowe styk 8 wewnatrz polaczony ze stykiem 3
na cewce zalonowej zlacze 6 stykowe styk 2
i na zaworze elktromagnetycznym filtra z weglem aktywnym  zlacze 8 styk 3
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2005, 19:12:13 pm »

dzemu

  • Gość
wielkie dzięki AndrewS#100 twoje podpowiedzi s? bardzo pomocne! Jestem już blisko odnalezienia tego co zasila mi ten przewód. Pod zbiornikiem płynu chłodz?cego s? dwie zł?czki- jedna jednokrotna (br?zowy przechodzi na czarny) i druga większa na której mam ten przewód (różowo br?zowy). Na t? większ? wtyczke wchodzi 8 przewodów(niędzy innymi różowo br?zowy) a wychodzi 5 przewodów(niebieski, niebiesko-czerwony, br?zowo-biały, czarno-fioletowy, siwy) Czy można dokładnie okre?lić jaki w jaki przewód przechodzi ten różowo br?zowy??? czy będe musiał dojć tego drog? eliminacji??

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2005, 11:37:16 am »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
kolorow niestety nie mam opisanych popatrze jeszcze jak jest u brata w poldku i jutro napisze
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2005, 16:47:13 pm »

dzemu

  • Gość
Dzięki będe bardzo wdzięczny. Gdy rozł?cze t? wtyczke to silnik ga?nie, i nie można go odpalić. Przy rozł?czonej tej wtyczce nie ?wiec? wszystkie lampki na desce z zegarami.

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2005, 15:15:12 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
no na schemacie w morawskim sa zaznaczone tylko dwa zlacza jedno dwukrotne przez nie jest zasilona plusem z aku skrzynka przekaznikow i do niej wchodzi przewod o oznaczeniku koloru C czyli czarny i potem zmienia sie w O czyli brazowy, jest jeszcze zlacze 13-sto krotne ale na nim jakos nie widze kabla rozowo brazowego sa natomiast nastepujace
Bialy idze do kompa i do skrzynki przekaznikow po drugiej stronie bialego jest niebieski ktory idze na bezpieczniki
brazowo-zolty idze do alternatora z drugiej strony wtyczki przechodzni na czarno-fioletowy i idzie na kontrolke ladowania aku
potem jest bialoczerwony idze na wylacznik bezwladnosciowy w zlaczce przechodzi na niebieski i idzie na skrzynke bezpiecznikow i potem na pompe paliwa
dalej jest bialo-czarny idzie do kompa w zlaczce przechodzi na brazowo-bialy i idze potem do cewki zaplonowej z cewki w takim amym kolorze idzie do obrotomierza
i ostatni zaznaczony na tym schemacie bialo-brazowy idze na czujnik cisnienia oleju we wtyczce zmienia sie na szaro-czarny i idze na lampke slabego cisnienia oleju
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2005, 22:36:17 pm »

dzemu

  • Gość
Dzięki za podpowiedzi!!
A u mnie na wtyczce taki kabelek jest (różowo brązowy). Tylko nie mam bladego pojęcia gdzie idzie bo wchodzi potem w wiązke. Narazie poldon chodzi bez większych problemów :P  ale mam wstręt do przekręcania kluczyka bo nie wiem kiedy znowu pojawi się zwarcie, jak zrobi się troche cieplej to będe musiał to dokładnie przeszukać. Wszelkie dalsze podpowiedzi są mile widziane!!! Dziękuje z góry!!

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2006, 20:57:28 pm »

bykuinlove

  • Gość
cze?ć!
Poszukuje cewki zapłonowej do Rovera z silnikiem 1,4 czyli takim jak w poldkach były. Moze macie jakie? namiary gdzie mógłbym tak? dostać niedrogo?
Z góry dziękuje!!!

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2006, 11:28:55 am »

hektor821

  • Gość
witam. jaki? tydzien temu miałem dokładnie ten sam problem. palił mi sie bezpiecznik przekażnika wtrysku. czasem silnik odpalił i dało sie jechac a czasem od razu wywalało bezp. u odłaczenie wtrysków nic nie dało. po różnych kombinacjach doszedłem do tego że mi sie 2 przewody zwarły. były to przewody od 3 wtrysku. izolacja na nich sie albo przetarła albo przegrzała i w zależno?ci jak mi sie silnik poruszył to sie zwierały, bezpiecznik sie palił i kaplica. rozprułem wi?zke od kompa do  wtrysków i znalazłem miejsce w którym było zwarcie, zailolowałem i jest ok. może to komu? pomoże

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2006, 12:25:25 pm »

riwer

  • Gość
...a ja to czytam i jestem w szoku jak? wiedze posiadaj? panowie-Andrews.Dzemu-

poważny problem ze zwarciem w poldku 1.4
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2006, 14:57:48 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "bykuinlove"
cze?ć!
Poszukuje cewki zapłonowej do Rovera z silnikiem 1,4 czyli takim jak w poldkach były. Moze macie jakie? namiary gdzie mógłbym tak? dostać niedrogo?
Z góry dziękuje!!!

Od kilku ładnych miesięcy ?migam na zwykłej cewce polonezowskiej z ga?nikowca z elektronicznym (koniecznie) zapłonem. Puki co nie zaobserwowałem niepokoj?cych efektów jej pracy.
ale najlepsza jest cena. Używka jakie? 20zł nowa około 60  :mrgreen: .
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.