Autor Wątek: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)  (Przeczytany 15860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 13, 2015, 13:46:08 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Filtry kupiłeś najgorszy syf...
Nie trzeba było kupić Sędziszów?
Porównać Filtron do Sędziszowa to niebo a ziemia.
Filtron rzadki, bez opaski i kijowo wykonany.....
Miałem kiedyś tego denckermann'a to po wymianie zaczęło świecić się ciśnienie oleju, kupiłem Sędziszów i przestało.....
może wadliwy trafił.....
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 13, 2015, 15:19:14 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Porównać Filtron do Sędziszowa to niebo a ziemia.
Ogólnie też wolę Sędziszów, ale po ostatnich problemach (źle wpisany zamiennik wg Sędziszowa) nie wychwalałbym go aż tak.
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 13, 2015, 16:20:16 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
brudnego filtra, to ty chyba nie widziałeś :P,

« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2015, 16:23:24 pm wysłana przez maciejowski »
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 13, 2015, 17:03:11 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Porównać Filtron do Sędziszowa to niebo a ziemia.
Ogólnie też wolę Sędziszów, ale po ostatnich problemach (źle wpisany zamiennik wg Sędziszowa) nie wychwalałbym go aż tak.


Jago nie wychwalam tylko pisze opinię o nim, dla mnie jest i nic lepszego nie potrzeba.
Filtron jest rzadki, i kiepsko wykonany i zwyczajnie mi nie pasuje.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 13, 2015, 17:16:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
filtr powietrza Filtrona jest spoko, ale  sa tansze,a w okraglych filtrach powietrza trudno sie doszukaqc roznic majacych znaczenie wsrod producentow,

ale pasek Rolundus to badziewie jest, nie radze zakladac,bo szkoda czasu,
chociaz w sumie na starym kolku alternatora moze bedzie jakos chodzil,ale radze wozic w bagazniku stary pasek jako zapasowy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 13, 2015, 22:37:13 pm »

Offline trapezSC

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLE
Dzięki za wszystkie sugestie koledzy, paska nie kupowałem poprzedni właściciel kupił i zostawił w spadku razem z autem.
Co do filtrów to akurat takie mieli na stanie w sklepie i nawet nie przyszło mi do głowy żeby prosić o sprowadzenie innych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2015, 22:39:23 pm wysłana przez trapezSC »

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 14, 2015, 12:02:18 pm »

Offline trapezSC

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLE
Nowe  ori kierunki we właściwym kolorze już założone  <ok>








Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 14, 2015, 12:52:17 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
To teraz jeszcze nowe lampy i nowe halogeny, tylko nie żółte... Obecne wydają się jakieś szare, a nie białe.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 14, 2015, 20:11:37 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Polonezy na gaźniku po zdjęciu opaski z filtra Sędziszów albo montażu  nowszego filtra bez opaski reagują  znacznie gorszą elastycznością. Do gaźnikowca tylko Sędziszów.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 14, 2015, 20:22:07 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Polonezy na gaźniku po zdjęciu opaski z filtra Sędziszów albo montażu  nowszego filtra bez opaski reagują  znacznie gorszą elastycznością. Do gaźnikowca tylko Sędziszów.

Potwierdzam.
Mimo wyregulowanego gaźnika i zapłonu.... (czyt.  popsucia przez 70 letnia fachowca co zęby zjadł na polonezie i 125p), zwalił mi z nowego Sędziszowa opaskę bo będzie mocniejszy ( patent stosowany w poprzedniej dekadzie przez takich własnie pajacy), tym samym zrobił się muł.
A czemu chwalę Sędziszów bo jakość wykonania ( mowa o powietrza i oleju), opaska z dzianiny, i twardszy i gęściejszy papier, otulina gumowa sztywniejsza. To tyle odnośnie Sędziszowa& Filtron.
 
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 14, 2015, 21:14:10 pm »

Offline trapezSC

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLE
Czyli co panowie polecacie mi kupić jeszcze jeden filtr tym razem z sędziszowa ??

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 14, 2015, 21:34:44 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Kiedyś tata kupił do abimexa filtrona i był duży problem, bo nie miał tego pierścienia muł był jak jasny ciasny, spalanie jak skur*****n i do tego po dość krótkim czasie pojawiły się problemy z kompresją (pewnie jakiś syf na zaworach siadł), więc dorobił z izolacji od kabla ten pierścień, ale dalej cudów nie było, potem kupił Sędziszów i była wyraźna poprawa, spalanie trochę spadło, lepiej się wkręcał, zapalał i trochę ciszej pracował, do tego wykonanie było lepsze (pierścień i dodatkowy filtr z takiej jakby waty przed papierem), więc można zaryzykować, ale za to ja w roverze miałem filtrona i nie czułem jakiejś zamuły, lewego powietrza czy podobnych objawów. Pany a co sądzicie o Filtronach do benzyny?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2015, 21:38:52 pm wysłana przez lakidude »

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 14, 2015, 21:46:04 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
W obecnym Caro 30 tyś. km na filtronie i jakoś żadnych problemów,w poprzednim Boschu przez 20 tyś km jakoś problemów nie było. Bardziej bym raczej skoncentrował się na terminowej wymianie filtrów.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 14, 2015, 21:48:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
daj sobie spokoj z kupowaniem innego filtra ,bo nie warto - okragly filtr najlepszy jest najtanszy :p,
opaska z filcu filtrowego to wynalazek lat 90-tych i przedluza ona zywotnosc filtra,bo wylapuje ona grubsze czasteczki ,wiec oszczedza papier filtrujacy,

a jezeli komus inaczej chodzi silnik w zaleznosci od tego jaki filtr zalozy to gaznik do regulacji sie nadaje - nie wazne,ze Sedziszow stawia duzy opor ,czy maly ,bo jezeli duzy,to nie jest to dobry filtr,
specjalnie sobie testowalem mega brudny filtr kontra nowy czysty - podlaczony laptop i brak zauwazalnej roznicy w pracy silnika - na gazie oczywiscie , pracy wyrazonej pracą attuatora,a nie na sluch,
w DFie tez bawilem sie w zdejmowanie i zakladanie opaski z filcu ,rowniez brudnej i wolne obroty sie nie zmienialy - to byly czasy,gdy regulacje gaznika w AB mialem w jednym palcu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 14, 2015, 22:05:13 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
KGB, chodziło mi o to, że po prostu Filtron przez to, że nie miał pierścienia był nie szczelny, a że gaz I generacji to trzeba było butować coby się dziadyga zebrał do jazdy, więc spalanie musiało wzrosnąć poza tym coś jest nie tak z reduktorem w tym poldku bo 18l/100km to dla niego ostatnio standard, a jak na benie chodził to mogę się tylko domyślać bo wyżej wspomniany pacjent jeździ tylko na LPG :d Po założeniu Sędziszowa stało się tyle, że był szczelny, więc miał trochę łatwiej zassać gaz. Poza tym jak już wspominałem, ja tam zrobiłem 15 tys, na filtronie może go raz kompresorem przedmuchałem i nie było żadnych problemów. Ale wiadomo opinia jak dupa każdy ma swoją :)

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 14, 2015, 22:20:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie wiem o jakim pierscieniu mowisz ,bo wszystkie filtry okragle tego typu sa do siebie blizniaczo podobne,jezeli chodzi o wykonanie pianki,
czy to Sedziszow, Filtron czy Exmot ,to pianka rozni sie praktycznie tylko twardoscia i kolorem (sa żółte,pomaranczowe i różowe) ,
widzialem filtry z blacha dziurkowana rzadko okraglymi otworami i z siatki z otworami w romby,
jedne maja warstwe wewnetrzna i zewnetrzna siatki inne tylko wewnetrzna - wystarczy tylko wewnetrzna oczywiscie,
kazdy ma papier zalany z dwoch stron pianka,ktora tworzy szkielet i jednoczesnie uszczelki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 14, 2015, 22:31:08 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Hmmm jakby Ci to opisać, w porównaniu do filtru z Sędziszowa to ten filtr nie miał nadlewu na całym swoim obwodzie, ogólnie był o parę mm niższy niż odpowiednik, jak go znajdę to wrzucę foto o co dokładnie chodzi, w każdym razie poza wysokością nie różnił się niczym.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 14, 2015, 22:37:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
chcialbym to zobaczyc,
jezeli odlew byl zdeformowany to taki produkt nie powinien wyjsc poza fabryke
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 15, 2015, 08:30:23 am »

Offline trapezSC

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLE
Chciałbym nadmienić koledzy że mój poldek jest bez LPG i jeździ póki co tylko na benzynie rozważam założenie lpg w przyszłym miesiącu lub za 2 miechy.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE ( Pierwszy Polonez w życiu)
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 15, 2015, 17:10:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie bedzie Ci latwo znalezc kogos,kto  przylozy sie do konwersji w Polonezie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.