Autor Wątek: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.  (Przeczytany 5924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« dnia: Styczeń 18, 2015, 17:36:14 pm »

Offline pulposlaw

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
    • Polonez Caro 1.6 MR'93
No to i ja się pochwale, raczej udzielam się na grupie FB, aniżeli bezpośrednio na tym forum, więc jakoś nie miałem okazji się tutaj pochwalić swoim zielonym szerszeniem.
Ogólnie to w domu polonezy były od zawsze - pierwsze było Akwarium, potem już było z górki. Nawet ich nie liczę, ale było kilka trucków w wielu różnych opcjach, jedynie ROY nigdy nie zawitał w nasze ręce. Czemu ja wybrałem poloneza? Nie wiem, jakiś sentyment, łatwa dostępność części, a może fakt, że brat i ojciec znają ten samochód na wylot. Nie uznaje poloneza jednak za samochód którym będę jeździł całe życie, ale na pewno szybko nie opuści naszego domu. Osobiście wygodniej mi się jeździ nowszymi samochodami, ale jednak w żadnym samochodzie nie czuje się tego co w polonezie.. :D
Poldek w tym roku dzielnie, bez ani jednej awarii, nawet najmniejszego zająknięcia (wypijając jedynie trochę oleju - ale co, olej ma dawać? Wiadomo, że bierze!) przejechał trasę ~1600km, w tym przez górskie serpentyny w Bieszczadach, w których był niestety pałowany na dwójce, bo inaczej było ciężko w 5 osób, z wypchanym po brzegi bagażnikiem i bagażnikiem dachowym :v.







Przy 140 z górki uchyla się kierunkowskaz - tym samym tworząc dodatkowy wlot do komory silnika, chłodząc go poprzez cyrkulacje powietrza. Wot, technika :v




Co zrobiłem odkąd go kupiłem? Hm, czego nie zrobiłem...
Wymiana cylinderków i szczęk hamulcowych z tyłu, Lucasy :D
Wymiana i polakierowanie drzwi oraz noska - te z którymi kupiłem to był koszmar blacharza, warstwa szpachli na drzwiach grubości rzędu kilku cm.
Przerobienie instalacji elektrycznej instalacji gazowej - tamta stwarzała problemy.
Regulator napięcia
Podpora i krzyżaki wału
Kompletne sprzęgło
Regulacja zaworów
Wymiana chłodnicy
i pewnie wiele wiele innych, ale obecnie jeździ bezawaryjnie, pomijając fakt choinki na elektryce, bo przy włączonych światłach mijania, stopu i cofania przestają działac kierunki i wycieraczki, a obroty zaczynają falować - pewnie gdzieś urwana masa, albo zaśniedziały przewód.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2015, 17:39:51 pm wysłana przez pulposlaw »

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2015, 18:05:22 pm »

Offline trapezSC

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLE
Bardzo fajna maszyna jakieś felgi w planie masz czy zostajesz na seryjnej stali + za halogeny też muszę sobie sprawić żółte, bardzo fajnie wyglądają.

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2015, 18:11:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
rzadko wystepujacy kolor, nawet ciekawy,
do takej zieleni pasuja te żółte halogeny, ale niech Ci do glowy nie przychodzi zmieniac kierunki na pomaranczowe,
jednak przymocuj kierunkowskazy do lamp,zeby nie wypadaly,
jezeli pekl zaczep ,to krotki wkret daje rade
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2015, 23:48:26 pm »

Offline pulposlaw

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
    • Polonez Caro 1.6 MR'93
Planuje do niego wrzucić oryginalne felgi FSO, o takie, bo mam:



Najprawdopodobniej środek pomalowany na czarno, a ranty w polerke, ewentualnie całe czarne.

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2015, 01:13:34 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Auto spoko  <ok>
Co do elektryki to sprawdzałeś ładowanie? szczególnie pod obciążeniem.

Felgi ok, ale nie polecam czarnych bo przy, jakby nie patrzeć, ciemnym kolorze auta zleją się z oponami w czarną niewidoczną masę ;)

Jak już przy oponach jesteśmy to mam nadzieję, że nie zakładasz oponek do CC? :P
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2015, 01:27:31 am »

Offline pulposlaw

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
    • Polonez Caro 1.6 MR'93
Oponki do CC? Można jaśniej :P? Obecnie śmigam na jakichś dziwnych zimówkach, które są aby sobie zime przejeździły, ale na lato będę musiał coś kupić, bo te które mam już są 'plastikowe', że tak powiem i pomimo dość pokaźnego bieżnika mają już słabą przyczepność, szczególnie w deszcz.

A, no i wiadomo że planuję odmalowanie ramek na czarno. Ale zastanawiam się tez na spolerowaniu dolnych ramek i zdjęciu ramek obrysowych (tak jak jest to na drzwiach kierowcy), bo wygląda to ciekawie :D

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2015, 01:28:41 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Chodzi o oponę za wąską i zbyt małą w obwodzie dla Poloneza, na fotce takie właśnie są ;)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2015, 11:34:49 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Do Poloneza to tylko 185/70/13 jeśli chcesz mieć ori 13.
Na kołpaku fabrycznym też ładnie wyglądał.
Nie myślałeś nad tym aby wyszukać czerwone boczki od groclinów i przyozdobić go w relaxy dla przykładu?
Brakuje mi tu Heko pełnego:)
Reszta jak najbardziej na plus.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2015, 14:47:52 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Bardzo fajny Polonez, pamiętam jak stał na olx.pl. Rzadko spotykany kolor, a szkoda bo według mnie jeden z ładniejszych i ciekawszych. Fajnie, że 1997 i jeszcze na abimexie. Co do felg, według mnie najładniej prezentowałyby się w obecnej postaci, jednak jak już chcesz zmieniać to z przedstawionych przez Ciebie opcji uważa, że czarny środek i rant w poler to lepsza opcja  <spoko> Całe czarne alufelgi stają się niezauważalne i nie widać że auto ma alusy. Co do profilu opon w Polonezie oprócz 185/70,  175/70 również da radę. Ładnie się prezentuje, polecam solidnie zakonserwować go antykorozyjnie  <spoko>

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2015, 16:30:48 pm »

Offline ADAM84

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ ATU 1.6 ROVER ORI LIMITED :D
Piękny polonez ! piękny kolor (mój ulubiony)  <spoko>
Moja fioletowa niunia i jeszcze dwa skarbeczki :D

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2015, 17:40:40 pm »

Offline pulposlaw

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
    • Polonez Caro 1.6 MR'93
Owszem, stał na olx.pl bo chciałem go sprzedać, ale jako, że za wystawioną cenę było niskie zainteresowanie, zrezygnowałem :P Poza tym polonez wywołuje mieszane uczucia, coś jak z rodzicami w czasach liceum - raz się kocha, raz nienawidzi. Ale koniec końców zostaje w rodzinie, bo szkoda go puszczać w świat, bo jakby nie trafił na sympatyka marki to zapewne by skończył po maksymalnie 2-3 latach na złomie, a tego bym nie chciał. A oponki wiadomo, 185, zawsze poldki u mnie na takich jeździły i było ok. Na kołpaczkach faktycznie ładnie wyglądał, ale niestety nie mam kompletu. Obecnie śmigam z przodu na 13, z tyłu na 14 ( z niższym profilem opony), ale w zimę i tak niewiele nim jeżdżę. Planuje obniżenie go z tyłu, bo straaasznie wysoko siedzi, nie wiem czym to się ma, ale straszna koza i nie stoi w poziomie. Ogólnie środek jest dość zagmatwany - obicia drzwi od IG, siedzenia natomiast zwykłe taborety. Mam też oryginalne naklejki mistral i zobaczę jak się będzie z nimi prezentował. Wiem, że wychodziły tylko na borkach eksportowanych do francji, ale na caro tez mogą ciekawie wyglądać :P

Ogólnie poldek ma u mnie bardzo dobrze, bo ma swój własny garaż
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2015, 17:45:02 pm wysłana przez pulposlaw »

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2015, 19:28:19 pm »

Offline Marko1925

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1992 Audi 80 B4 2.0 8v 115KM
Fajny kolor jest w tym polonezie. 153 green metalic?

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 20, 2015, 01:52:27 am »

Offline pulposlaw

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
    • Polonez Caro 1.6 MR'93
Green Metallic na bank, ale numer Ci podam jak sprawdzę, bo nie pamiętam :P

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2015, 09:26:42 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Na kołpaczkach faktycznie ładnie wyglądał, ale niestety nie mam kompletu
Jak coś mam do oddania komplet 3szt stan 5- jeden stan 4zmałym+. Całość do oddania za jedyne 20zł +KW. Idealne do zimowego setupu na stali ;).
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Polonez Caro 1.6GLI Abimex 1997r.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 20, 2015, 20:24:22 pm »

Offline pulposlaw

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
    • Polonez Caro 1.6 MR'93
No ja podziękuję bo w zimę z przodu i tak mam 13, a z tyłu 14 :v