Autor Wątek: Dolnośląska liga KDL 2015  (Przeczytany 10905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dolnośląska liga KDL 2015
« dnia: Styczeń 19, 2015, 22:43:49 pm »

Offline burat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Subaru Impreza + PoldoRover 22B :)
Więc jak już sezon 2015 ruszył to czas coś wkleić nowego  <spoko>
Walimska Zimówka była mega loterią oponiarską ,a wyszło na to ,że najlepsze na te warunki były prawie gładkie slicki choć trzeba było mieć jaja aby je założyć i się odważyć po takiej zmarzniętej breji lecieć na prawie gładkiej oponie  ]:->
Klasę wygrał kolega Kuraś , ja byłem drugi potem Skoda Favorit i Polonez Wolf kolegi Koniecznego ,a potem dwa fiaty 125p Adama Tomaszewskiego i Darka Nowickiego  <ok>
To mój filmik ,a ja juz nie mogę doczekać się imprezy 28 marca czyli "Fregaty" która będzie jechała przy Jeziorze Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim czyli na odcinku na którym się wychowałem w mega specyfikacji to jest mój cel nr1 w tym roku  <spoko> <spoko>
https://www.youtube.com/watch?v=epKElRLqOi8
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2015, 23:48:02 pm »

Offline burat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Subaru Impreza + PoldoRover 22B :)
jeszcze taki fajny klip z klimatem wczorajszego dnia  <spoko>
https://www.youtube.com/watch?v=Epr0PcHG5OI&feature=youtu.be
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2015, 21:02:40 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
W drugiej części filmu jazda zajefajna, a to was chyba nowa przekładnia zdradziła
http://youtu.be/epKElRLqOi8
Gdyby tam był nawrót w lewo to złożenie byłoby bezbłędna  :P

Nie myślałeś żeby go całego dać w żółć i czerń?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2015, 23:26:42 pm »

Offline burat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Subaru Impreza + PoldoRover 22B :)
żółć czerń taki był plan ,ale sponsor nie dogadał się z firmą reklamową co do oklejenia i teraz było tak a od następnej imprezy będzie już w barwach odpowiednich  :]
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2015, 21:42:12 pm »

Offline kuras180

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 197
    • polonez 125
Moje wypociny bo do jazdy to duzo brakowalo .Tak spokojnie to chyba nigdy nie jechalem.
Brak treningu zrobil swoje, zjechalismy z lawety i odrazu pojechalismy na start a Poldem nie jezdzilem od Bielawy czyli jakies 3 mc.
Ale na nastepnych zawodach bedzie juz ogien taki jak powinien byc <spoko>
https://www.youtube.com/watch?v=CT-Gum6kZDk&feature=youtu.be

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2015, 00:20:49 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Całkiem ładną jazdę zaprezentowali też Sławczyński/Konieczny, gdyby ten Polonez miał kilkadziesiąt KM więcej, to byłoby naprawdę wspaniale.

https://www.youtube.com/watch?v=Rqr00x2BUdA
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2015, 19:34:30 pm »

Offline burat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Subaru Impreza + PoldoRover 22B :)
odwrotna kolejność jeśli chodzi o załogę , gwoli kronikarskiej ścisłości  :], ale tak Mateusz fajnie jedzie tylko musi podregulować jakoś te 2.0 i będzie dobrą  konkurencją   :-)
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2015, 21:20:38 pm »

Offline kuras180

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 197
    • polonez 125
Od poczatku mowie kola kola i jeszcze raz kola!
Ale w koncu chyba zrozumieli i Mateusz cos mowil ze na nastepnej imprezie pojedzie juz na 15", bo na tych motorynkowych 13 i 14 na niskim profilu nie da sie szybko pojechac sprawdzone!!!

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2015, 23:56:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Powierzchnia styczna jest mała przy 13 na niskim profilu, ale na wysokim, albo na 15 się przełożenie wydłuży, a to auto brzmi jakby już schodziło za bardzo z obrotów przy zmianie.

Tego silnika mało kto potrafi ugryźć i dużo to kosztuje. Dowgird robił samą głowicę i też to słabo jedzie.
Przy replice do rajdów amatorskich bym w ogóle odszedł od Fiat DOHCa, tylko poszedł w podrasowane VVC.

Tak a propo burat, to nie wiem czy był to zamierzony efekt, ale udało Ci się podrobić dźwięk wydechu:
https://www.youtube.com/watch?v=_yiiV8QGW3U
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2015, 22:11:56 pm »

Offline burat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Subaru Impreza + PoldoRover 22B :)
absolutnie nie ,ale teraz ten dźwięk mi się podoba i zostanie raczej tak ,a jak jeszcze mi pokazałeś  to ,to na bank już tak zostanie  <lol> <lol>

jeszcze trzeba będzie tylko ten gwizd jakoś spróbować zamontować  ;> ]:-> ]:->
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2015, 22:23:38 pm wysłana przez burat »
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2015, 11:00:56 am »

Offline kuras180

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 197
    • polonez 125
Banned nie tyle chodzi o powierzchnie styku co o  srednice kola! Male kolo duzo szybcie traci przyczepnosc  i zybciej sie blokuj epodczas chamowania
Ale ten 2000 pieknie chodzi marzenie <cwaniak2>
Szymon w 10;19 min tego filmu co jedzie Bubel Coupeta nie szla czasem nasza dojazdowka na Walimiu teraz. Bo odrazu jak tamtedy jechalem to miejsce mi sie przypomnialo nawet mowilem to mojemu pilotowi
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2015, 11:06:17 am wysłana przez kuras180 »

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2015, 11:13:31 am »

Offline kuras180

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 197
    • polonez 125
A i zapomnialem nadmienic ze u Mateusza lezy juz w garazu 1.8 vvc z ZR-a :d
W nastepnym sezonie moze byc ciekawie w klasie bo buduje sie pare aut a inni caly czas modifikuj ai ulepszaja

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2015, 13:56:44 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Banned nie tyle chodzi o powierzchnie styku co o  srednice kola! Male kolo duzo szybcie traci przyczepnosc  i zybciej sie blokuj epodczas chamowania

Ale z czego to się bierze? Bo mnie wydaje się, że po prostu przy większej średnicy koła, powierzchnia opony jest bardziej płaska i dlatego jest większa powierzchnia styku. Prędkość obrotowa koła przy różnych średnicach powinna być bez wpływu na układ hamulcowy, ponieważ większa prędkość obrotu jest rekompensowana przez mniejszą siłę jaka wynika z krótszej dźwigni tworzonej przez mniejsze koło. Czyż nie?

Ale ten 2000 pieknie chodzi marzenie

3:37, Polonez podstawiony dla Johna Lyonsa i Polonez Stawowiaka też się doskonale kręcił.
https://www.youtube.com/watch?v=44jdHKoCzF4

W nastepnym sezonie moze byc ciekawie w klasie bo buduje sie pare aut a inni caly czas modifikuj ai ulepszaja

A jak wyglądają czasy Twojego Poloneza w porównaniu np. do aut w normalnej klasie pojemnościowej?

A i zapomnialem nadmienic ze u Mateusza lezy juz w garazu 1.8 vvc z ZR-a

Oby dał mocny przelot co by ten ryk był odpowiedni i koniecznie jakiś krótki most, to wtedy już tylko kłówki braknie żeby to jeździło jak trzeba.

Skądinąd, tu by można coś poszukać o strojeniu:

http://www.dvapower.co.uk/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2015, 14:22:02 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2015, 16:17:22 pm »

Offline kuras180

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 197
    • polonez 125
Jechalem w pojemnosciowej 2 razy w tamtym sezonie i 2 razy 1 miejsce.
 Z golfami gti astrami GSI 16v bmw 2.0 jakies meganki celiki radzi sobie bez problemu , gorzej jest z reno Clio sport przed i po lifcie to sa male lekkie i bardzo mocne auta i je trudo ugrysc.
W normalnych kjs-ach bez problemuy mozna wygrac klase pojemnosciowa jak i bardzo wysoko wbic sie w generalke.
Na takich imprezach jak Walim czy Kamionki jest caly czas mocno pod gore czego nie widac na filmach i tu juz barkuje mocy zeby walczyc jak rowny z rownym . Ale caly czas nad tym pracuje <spoko>

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2015, 20:41:06 pm »

Offline burat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Subaru Impreza + PoldoRover 22B :)
Kuraś tak to jest to miejsce.

Raczej VVC nie trafi do Wolfa Mateusza jak z nim rozmawiałem ,a raczej do jakiegoś innego projektu , ten ma zostać jako replika raczej i w sumie mu się nie dziwię  <cwaniak2>
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2015, 14:02:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Eee tam, co pod maską to tylko na BK widać, za to widać że Fiat DOHC nie jedzie, a w tych barwach powinien jechać bardzo.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 26, 2015, 14:36:32 pm »

Offline bred

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 221
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez fiat syrena tarpan
W nastepnym sezonie moze byc ciekawie w klasie bo buduje sie pare aut a inni caly czas modifikuj ai ulepszaja

samo auto nie zrobi wyniku, ważny o ile nie ważniejszy jest ogarniający driver

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2015, 17:58:43 pm »

Offline burat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Subaru Impreza + PoldoRover 22B :)
no auta się budują ale coś słabo przybywają , jednak mamy nadzieję ,że jednak sukcesywnie będzie ich przybywać. Sami mamy pomysł i już w sumie to realizujemy, a mianowicie "KDL Trophy" na zasadzie takiej ,że sami się dogadujemy jakie imprezy nominujemy do zdobywania punktów , punktacja jest zależna od ilości aut w danej imprezie i na koniec sezonu z rzutki po 20 zł dajmy na to zwycięzcy cyklu dostają pucharki ,a jak się uda sponsora cyklu to może coś więcej ;) Pierwsza eliminacja poszła ,czyli Zimówka Walimska. Imprezy mogą być dla zaklatkowanych jak i KJSy dla aut bez klatki , kwestia dogadania się czy punktują wszystkie imprezy czy na przykład 6 w roku i wtedy są wyrównane szanse :)
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2015, 18:26:19 pm »

Offline kuras180

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 197
    • polonez 125
Juz 28 marca  Grand Car Trophy .Rajd w kolo jeziora Bystrzyckiego. Odcinek z dawnego rajdu Polski ,Elmot
Lista startowa opierwa  na 106 aut z wplaconym wpisowym .
Bedzie 5 Polonezow 3 Fiaty 125 1 lada Vfts i 1 Skoda <spoko>

Odp: Dolnośląska liga KDL 2015
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2015, 15:44:42 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
burat, pochwaliłbyś się co tam jest na rzeczy z amortyzatorami, bo widziałem na stronie BOB Car że je wymieniliście bo poprzednie były za krótkie i jakieś problemy wyszły.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E