Autor Wątek: Pytania-odpowiedzi  (Przeczytany 33341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytania-odpowiedzi
« dnia: Luty 27, 2015, 22:09:15 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w tym wątku.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2015, 16:22:57 pm »

Offline Misiek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 702
  • Płeć: Mężczyzna
  • HEBEL TEAM
    • 2010 Mercedes benz w204 c180 kompresor, 1993 FSO Polonez Caro 1.4 16v #wonskydziadek
Co z ogólnopolskim w lipcu?
Caro Plusa 1.6 GLI 99 rok. Lubie dynamiczną i czasami agresywną jazdę
Cytryn Michał.

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2015, 16:30:35 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No właśnie, czy zlot w lipcu będzie? bo matura 4'tego :/

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2015, 20:18:39 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Nie planujemy klubowego zlotu w lipcu. Ten zlot ma szanse być największym zlotem fso jak dotąd.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2015, 22:25:57 pm »

Offline Misiek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 702
  • Płeć: Mężczyzna
  • HEBEL TEAM
    • 2010 Mercedes benz w204 c180 kompresor, 1993 FSO Polonez Caro 1.4 16v #wonskydziadek
Nie planujemy klubowego zlotu w lipcu. Ten zlot ma szanse być największym zlotem fso jak dotąd.
Wiele osób pobrało urlopy na 3 weekend w przekonaniu, że będzie zlot. Mogliście chociaż jakieś głosowanie zrobić na ten temat :)
Caro Plusa 1.6 GLI 99 rok. Lubie dynamiczną i czasami agresywną jazdę
Cytryn Michał.

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2015, 23:30:40 pm »

Offline Tomsonz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.4 GTi
Zlot w lecie to inna sprawa niż taka majówka....
Chcecie przez to powiedzieć, że PTK już upadło?
Polonezów nie do zliczenia, fan i posiadacz srebrnych kombi z roverem.... ( tak było kiedyś )

Aktualnie kiszę sobie GTi  do buczenia w weekendy.

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2015, 08:38:11 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ja kilka pytań praktycznych mam.
1. czy można płacić na miejscu bez wcześniejszej deklaracji?
2. jak wygląda częściowe uczestnictwo np. jeden czy dwa dni? - obawiam się że może mi się nie udać na całość załapać
3. Czy nocowanie w aucie = nocowanie w namiocie?
4. czy na torze FSO będzie możliwość wypożyczenia kasku? - nie będę kupował kasku dla jednego czy dwóch przejazdów
5. gdzie można skierować zapytanie o nocleg w ośrodku do organizatorów czy bezpośrednio do ośrodka?

Tyle na razie. Jak coś jeszcze wymyślę to nieomieszkam zapytać.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2015, 08:54:20 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Cóż, chciałbym jechać, ale maj pewnie odpada. W dodatku majowa pogoda raczej uniemożliwi spanie w aucie/namiocie (chyba, że ktoś lubi).

Bardzo niefortunna data, rozumiem, że już wszystko jest nieodwołalnie zaklepane i nie da się nic z tym zrobić?
Lipcowego zlotu na 100% nie będzie?

W dodatku po świętach zazwyczaj mniej pieniążków się ma, następny powód dla którego mi przykro, że zlotu nie będzie w lipcu...
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2015, 09:13:34 am wysłana przez kuba92 »

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2015, 09:23:25 am »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Nic nie stoi na przeszkodzie aby w tym roku wyręczyć dotychczasowych organizatorów i zorganizować zlot...
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2015, 09:32:06 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Dziwne takie połączenie 3 zlotów.
Najlepszym rozwiązaniem jest chyba jednak indywidualizm wg każdego upodobań.
Wybierałem się na zlot lipcowy, bo i pogoda i ciepło, ale tu po przeliczeniu pieniążków trzeba grubo się trzepnąć z kieszeni niestety.
Pytanko, płaci się 50zł za wstęp, jeśli jest ktoś pierwszego dnia musi jechać do domu i np kolejnego dnia  znowu musi wydać  50zł bez noclegu aby uczestniczyć w kolejnych dniach?

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2015, 11:04:21 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Nic nie stoi na przeszkodzie aby w tym roku wyręczyć dotychczasowych organizatorów i zorganizować zlot...

Wiesz jaki to ogrom roboty?

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2015, 11:15:15 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
iesz jaki to ogrom roboty?
To pytanie czy stwierdzenie. Jeśli pytanie to uderz do Zoltana czy Jimo. Jeśli stwierdzenie to wiemy że organizator ma prze...ne...


I jeszcze kolejne pytanie:
6. Co z sympatykami marki nie posiadającymi FSO czy innego auta z epoki PRL. Jakie są dla nich warunki uczestnictwa...
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2015, 11:16:55 am wysłana przez Bocian_s#313 »
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2015, 11:16:22 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Stwierdzenie, wiem jak to "od kuchni" wygląda. I to jest zawsze 10x więcej pracy niż się wydaje.

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2015, 11:18:51 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
Na początku mi się temat bardzo spodobał, ale teraz mam takie przemyślenie ze sporo osób w tym pewnie ja nie dotrze właśnie dlatego że to długi weekend bo:
1.   Potężny ruch i  korki w obydwie strony  niezależnie od pory dnia – przegrzane k16 HGFy w korkach itp. :-p (żart)
2.   Zapewne zlot będzie całkiem fajny i na pewno duzy ale na pewno też nie dotrze trochę osób które już mają rodzinę /dzieciaki  i taki okres wolą spędzić tam gdzie atrakcje są dla całej rodzinki. Tak se myśle że nie każda zona ma ochotę spędzać długi weekend majowy wśród polonezów:-) lub zostać sama w domu na  taki weekend.
Ja np. na pewno nie pojade poldasem z dzieciakami za warszawę bo mi ogłuchną w aucie  i na pewno ich nie zostawię samych w domu.

Suma summarum, jak dla mnie termin tylko pozornie jest atrakcyjny na takie imprezki.

BTW, plan imprezy jest bardzo atrakcyjny!!
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2015, 11:20:31 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
To tym  bardziej powinieneś zrozumieć dotychczasowych organizatorów i zrobić coś za nich. Ja nie mam czasu więc "biorę co dają" ale może akurat znajdzie się kilku młodych energicznych którzy pociągnął ten wózek. Szczególnie ze sporo już jest dograne w Karolewie, a może i termin jeszcze wolny...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2015, 14:57:14 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Ja proponuje tygodniowy melanż na WWLu połączony z atrakcjami na placyku i mysle, ze wybierzemy się z krakowską ekipą na taki wypad w lipcu jak będzie elegancka pogoda.

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2015, 17:08:55 pm »

Offline Arko Greenblack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus '97
Ja niestety odpadam :(
Termin w tym roku definitywnie chybiony. Szkoda, że tradycja Karolewska upadła.
W sumie PTK na tym zlocie będzie w mniejszości, tak mi się przynajmniej wydaje.

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2015, 17:45:51 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
To chyba jest wątek o Pierwszym Międzyklubowym zlocie FSO.
Proponuję założyć oddzielny wątek na lamenty.

Do tematu:
Czy każde auto ma posiadać NNW, czy kierowca w nim i/lub pasażer? Bo moje auta nie mają a ja tak.
Czy ubezpieczenie NNW ma być "sportowe" czy dowolne, byle kwit się zgadzał?
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 02, 2015, 20:32:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a gdy mowilem,ze to ostatni zlot w lipcu,to bylo zaprzeczanie,
niestety, ale tutaj starszna drozyzna, moze przeszloby na zlocie mercedesow lub lexusow, ale w FSO to tylko dla "klasykow" - obawiam sie, ze nie ma ich az tylu,by to byl faktycznie ogromny zlot,
data jak data, bardzo imprezowa, ale faktycznie nie wakacyjna,
w polaczeniu z drozyzna za nocowanie w namiocie, w ktorym nie da sie nocowac przy takiej pogodzie, stwierdzam, ze najzwyczajniej w swiecie mnie nie stac,

dlatego dolaczam sie do pytania, czy mozna uczesniczyc w zlocie bez noclegow ? wtedy jest cien szansy, ze bym sie zjawil

Wiele osób pobrało urlopy na 3 weekend w przekonaniu, że będzie zlot.
nie przesadzaj,dopiero marzec sie zaczal,
gdzie te osoby pracuja, w korpusie bratniej pomocy militarnej na ukraine ? (czy ukraina ma jakies zloza ropy, zeby usa tam korpus bratniej pomocy mialo po co wysylac ?)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytania-odpowiedzi
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 02, 2015, 21:12:50 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
1. czy można płacić na miejscu bez wcześniejszej deklaracji?
2. jak wygląda częściowe uczestnictwo np. jeden czy dwa dni? - obawiam się że może mi się nie udać na całość załapać
3. Czy nocowanie w aucie = nocowanie w namiocie?
4. czy na torze FSO będzie możliwość wypożyczenia kasku? - nie będę kupował kasku dla jednego czy dwóch przejazdów
5. gdzie można skierować zapytanie o nocleg w ośrodku do organizatorów czy bezpośrednio do ośrodka?
1. Można, zapewne stawka będzie trochę wyższa w dniu imprezy. To ogłosimy niebawem. jeśli chodzi o miejsca w pokojach, to może być róznie.
2 Opłata za uczestnictwo w zlocie jest jedna- podobnie jak na karolewie. W cenie jest zlot i możliwość startu na torze fso.
Przybywasz na sam tor, czy tylko na jeded dzien, czy uczestniczysz w całej imprezie-opłata jest stała.
3-z tego co wiem nie-nocleg w aucie jest za free, ale w cenie noclegu w namiocie jest też dostęp do łazienki (cywilizowanej)
Dopytam i odpowiem konkretnie.
4. z kaskiem nie będzie problemu-zawsze można od kogoś pożyczyć. Ja postaram się udostępnić jakieś dwa moje do waszej dyspozycji.
5. noclegami zajmuje się Palec z forum 125p. Niebawem będzie ogłoszona lista dostępnych konfiguracji pokojów. Palec przebywa na ptk, można pisać PW

nocleg nie jest obowiązkowy. Z identyfikatorem można wejśc dnia następnego.

NNW- to ubezpieczenie jest potrzebne, gdy chcemy startować na torze fso. NNW może być na samochód, może być na osobę z innego źródła-ważne by móc przedstawić dokument ubezpieczenia sędziemu. Nie musi być typowo sportowe.
 Próby sprawnościowe organizowane na torze są w pełni legalne i działają za zasadach PZM. są sędziowie, wytyczona przez nich trasa, badanie kontrolne, etc.
Auto powinno spełniać wszystkie wymagania regulaminu PZM- czyli być po prostu sprawnym, wyposażonym samochodem z dokumentami z paroma dodatkami, jak ww kaski.
Po prostu stawiamy się jak na zwyczajny KJS

Atrakcji dla rodzin z dziećmi jest wiele-plac zabaw, plaża, las, ścieżki rowerowe i inne zalety przebywania nad wodą. Ośrodek jest "na poziome" więc jak najbardziej można się wybrać z cała rodziną. dodatkowo terenu jest tak wiele, że bez problemu można "uciec" od zlotowania. Także zapraszamy kompletach :)

Co do aut tzw plastików- jest dla nich przewidziany parking 50m od naszego placu zlotu, zaraz przy ośrodku. Brak możliwości wjazdu na plac zlotowy to jedyna niemożliwość dla plastika.



Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r