Autor Wątek: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai  (Przeczytany 6293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« dnia: Kwiecień 19, 2015, 16:14:06 pm »

Offline Carolina

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
    • Caro+ 1.6 GLI
Postanowiłam pochwalić się swoim poldkiem ;)

Poloneza Caro Plus 1.6 GLI w kolorze zielonej butelki (w stu procentach seryjny) zakupiłam w listopadzie 2014 za niewielkie pieniądze. Buda była zdrowa, jedynie co było trochę rdzy na nadkolach i pod bocznymi listwami, silnik dobrze pracował, instalacja LPG, jedyne co było do wymiany to sworzeń wahacza. No, ale po kilku dniach użytkowania zaczęło się sypać, ale nie poddałam się i reanimowałam go za każdym razem :) Jak na razie do tej pory poldek cieszy się takimi nowościami (póki czas pozwala, to coś przy nim robię):
  • nowa chłodnica, w poprzedniej zrobiła się dziura :D
  • wymieniony pasek rozrządu,
  • wymieniony sworzeń wahacza,
  • nowy drążek kierowniczy,
  • odwrócone mocowania resorów w celu obniżenia tylnego zawieszenia,
  • zmiana koloru,
  • przyciemnione szyby.
Aktualnie pompa paliwa i zbiornik paliwa jest do wymiany (pompa byłą zatarta już przy kupie, w zbiorniku jest dziura, której naprawy się nie podejmę - jestem w trakcie poszukiwania nowego zbiornika), na dniach ucinam przednie sprężyny (trochę gleby nie zaszkodzi). No i oczywiście jestem w trakcie poszukiwania alufelg :3

Przed malowaniem:




Po zmianie koloru:




Zdjęcia robione na szybko zaraz po skończonym malowaniu :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2015, 17:42:01 pm wysłana przez Carolina »

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2015, 16:49:00 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Resory się raczej się nie powinno odwracać tylko sklepać ale co ja tam wiem o obniżaniu :P
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2015, 16:54:02 pm »

Offline PLUS

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Będzie Caro Plus.
    • brak
Bardzo ładny Polonez, ten odblask na klapie czym był przyciemniany? I jak się spisuje silniczek GLI? Pozdrawiam! :)

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2015, 16:55:31 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Fajnie wygląda :) Inaczej :)
Tylko ja bym zmienił kolor grilla bo wygląda jakby miał nakładkę zimową HEKO :P
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2015, 21:05:12 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
zestawienie kolorystyczne fatalne. wygląda jak jeden okular co jeździ w mojej okolicy. kiedyś był niemiecką taryfą, a później ktoś pomalował dach w czarny mat.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2015, 21:20:54 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
zestawienie kolorystyczne fatalne. wygląda jak jeden okular co jeździ w mojej okolicy. kiedyś był niemiecką taryfą, a później ktoś pomalował dach w czarny mat.
No i dobrze, jeszcze ktoś pomyśli, że Poldek niemiecką taryfą był :P
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2015, 21:36:51 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
zestawienie kolorystyczne fatalne. wygląda jak jeden okular co jeździ w mojej okolicy. kiedyś był niemiecką taryfą, a później ktoś pomalował dach w czarny mat.

Do tego strasznie naćkane bez ładu i składu- listwy mogłyby być wszystkie pod kolor a nie takie nie wiadomo co. Z szybami to samo- jak już ciemnić to cały tył. Osobiście bym to ogarnął przed glebą i alusami.
LOW & SLOW

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2015, 21:38:30 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Fajna robota,od dawna obiecuję sobie że kupię Plusa i strzelę go w czarny metalic, coś jak w prospektach...
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2015, 21:52:09 pm »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Ładnie to wygląda :) . Po mojemu listwy w jeden kolor powinny iść albo wszystkie z nadwoziem albo czarne ale to już jak kto woli. No i szybki też. Ale tak to dobra robota wygląda naprawdę dobrze
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2015, 22:15:10 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Fajna wariacja na temat Poloneza :) Poza tym miło się czyta, że płeć piękna również jest zainteresowana jazdą tym autem :) Jakie dalsze plany ? wystarcza Ci 1.6 GLi czy swap na coś innego ? W kwestii baku radziłbym poszukać oryginału po szrotach bo z nowymi bakami rzemieślniczej produkcji to różnie bywa...

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2015, 00:07:56 am »

Offline Carolina

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
    • Caro+ 1.6 GLI
Odblask na klapie był przyciemniany jakąś resztką czarnej folii :P Niestety nie jestem w stanie sprecyzować co to była dokładnie za folia.

Wszystkie listwy zostały pomalowane na czarny kolor, jak i wszystkie tylne szyby są już przyciemnione, jak pisałam wyżej zdjęcia zostały zrobione zaraz po całym malowaniu, a były dopracowywane jeszcze detale parę dni później, wrzucę nowe zdjęcia jak już go obniżę :) Grill zostanie czarny taki jaki jest - ewentualnie chcę wstawić grill z caro minus.

Zestawienie kolorystyczne wg mnie nie jest fatalne, ale to już kwestia gustu. Chciałam, żeby ten polonez był nietuzinkowy i nie był kolejnym "polskim ae86" bo ile można. Ja jestem zadowolona i chyba o to chodzi :)

Generalnie dobrze się nim jeździ nie narzekam jak na razie, jedyne co mnie denerwuje to wieczne problemy z odpalaniem - jako, że zbiornik i pompa jest do wymiany nie ma ciągle benzyny i jest odpalany na gazie - ale jakoś daję sobie z tym radę.

Czy wystarcza mi 1.6 Gli? Hmmm, chyba nie :D W sumie to ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad swapem - ale zanim do tego dojdzie to minie sporo czasu, nie jest to już tania zabawa i trzeba dobrać odpowiedni silnik. Ogólnie to chciałabym częściej korzystać z "zalety" tył napędu, a z tym silnikiem on totalnie nie ma mocy i trzeba czekać aż nadejdzie zima i nasypie śniegu, jak na razie konsultuję z chłopakiem i z kolegą różne możliwości dodania mu trochę więcej mocy bez konieczności wymiany silnika na inny, także zobaczymy jak się sprawy potoczą :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2015, 17:42:13 pm wysłana przez Carolina »

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2015, 00:14:41 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Może idź tropem kolegi MarCaro - OHV Turbo ONLY LPG, nawet fajnie by się to komponowało z zewnętrzną nietuzinkowością auta :)
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2015, 00:30:33 am »

Offline Carolina

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
    • Caro+ 1.6 GLI
A tutaj krótki filmik z tego co wycisnęliśmy z całkowicie seryjnego poloneza (no i to jeszcze przed malowaniem) :)

https://www.youtube.com/watch?v=OwriXnUiYdQ

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2015, 08:48:58 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Co jak co,ale muzyka to jest do tego filmiku dopasowana pierwszorzędnie.Tak lajtowo,jak tylko się da.  :d
A jak już się odezwałem nie proszony,to tylko napiszę,że rzeczywiście niektóre elementy na tym aucie nie pasują za bardzo do tej śnieżnej bieli i walą po oczach,ale z drugiej strony odnoszę wrażenie,że to auto nie jest oczkiem w głowie właścicielki,tylko chwilowa fanaberią (że tak brzydko napiszę) więc nie przykłada ona aż takiej wagi do detali.Można i tak.Nie każdy chucha i dmucha na takie auto,co już napisał w innym temacie kolega PKP.Każdemu wolno i już.Lepiej mu i tak tu,niż w hucie  :P

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2015, 08:57:48 am »

Offline Carolina

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
    • Caro+ 1.6 GLI
No właśnie to auto jest moim oczkiem w głowie :D Jak już pisałam wyżej detale zostały dopracowane, ale w późniejszym czasie (czasu zabrakło za pierwszym razem na wszystko) i niedługo wrzucę zdjęcia :)

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 20, 2015, 11:29:24 am »

Offline Maciek BP

  • Psuj
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 251
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: 97' C20NE
wygląda na pewno lepiej niż przed malowaniem oczywiscie biore pod uwagę to, że skoro był malowany to była robiona blacharka a to już ogromny plus, kolor i stylizacja auta ma się podobać w tym przypadku Włascicielce. powodzenia w dalszych pracach

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 22, 2015, 18:57:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Fajna robota,od dawna obiecuję sobie że kupię Plusa i strzelę go w czarny metalic, coś jak w prospektach...
masz jakies prospekty, na ktorych widac, ze to metalik ?
bo na tych ktore widzialem i na okladce Morawskiego wyglada jak zwykly czarny (pastelowy wg. prospektu Alfa Romeo 156 - widac jest problem z nazwaniem grupy kolorow nie metalizowanych, skoro ktos nazwal pastelowymi kolor czerwony i czarny ;] )
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 29, 2015, 10:58:53 am »

Offline Carolina

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
    • Caro+ 1.6 GLI
Przedwczoraj został obniżony przód mojego poloneza. Poleciało 3 i pół zwoja. Nie było łatwo wykonać ten zabieg, ale mój chłopak spisał się na medal, ja niestety nie podołałam :D

Wymieniony został w końcu bak paliwa i pompa paliwa. Niestety dalej występują problemy z odpalaniem. Pompa nie chce pracować :/

I zdjęcie na szybko zaraz po obniżeniu ;)

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2015, 14:39:14 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Dla mnie bomba :)
Kierunkowskaz na błotniku przyciemnij :P
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: POLONEZ Caro Plus 1.6 GLI Dubai
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 29, 2015, 17:40:31 pm »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
Pompa nie chce pracować :/

Sprawdźcie przewód elektryczny zasilający pompę, tuż przy zbiorniku (łączący pompę z resztą instalacji). Skoro pompa wymieniona to raczej tu będzie problem.