Autor Wątek: Urwana linka podnoszenia szyby  (Przeczytany 1569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Urwana linka podnoszenia szyby
« dnia: Sierpień 19, 2015, 03:03:02 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Witajcie.
Mój wóz przebył ostatnio 2300 km po całym kraju, i jedyną usterką jaką zaliczył, było wpadnięcie szyby pasażera do środka drzwi.
Nie bardzo to cieszy Lubą, bo w takie upały szyba jest zablokowana klockiem drewna  :]
Z początku myślałem, że klasycznie przegnił ten element, który trzyma szybę, i faktycznie, napuchł tak, że nie dało się domknąć już szyby, ale jest poważniejszy problem. Mianowicie zerwała się linka, mechanizm się zablokował na amen i nie współpracuje. Drzwi mają już dwie dziurki na dole, ale zastanawiam się, czy naprawa tego to aż taki horror, żeby wymieniać całe drzwi? Wiem, że muszę wymienić szybę z prowadnicą, co już robiłem, ale zerwana linka mnie trochę martwi, podobno włożenie całego mechanizmu nie jest takie proste.
Czy ktoś już to robił u siebie? Warto się zająć demontażem tych elementów z innych drzwi i montażem w moich, czy lepiej od razu szukać dobrych drzwi pod lakier?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Urwana linka podnoszenia szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2015, 07:47:53 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
bez przesady-mechanizm jest łatwiej wymienić niż szybę. nie rozumiem tylko czy przednia, czy tylna. z tyłu trzeba uważać by nie poplątać linki.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Urwana linka podnoszenia szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2015, 19:19:21 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Nie jest to horror ani z tyłu ani z przodu. Jak nie ruszasz prowadnic to jest to bardzo łatwe. Jak ruszasz, to będziesz musiał je poustawiać żeby szyba się nie klinowała.
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Urwana linka podnoszenia szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2015, 22:42:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jeżeli nie znasz pełnej historii auta, a linka jest urwana, to sprawdź, czy w ogóle była dobrze nawinięta. Bo u mnie jakiś mędrzec tak kiedyś zamontował mechanizm, że działał odwrotnie, a linka w jednym miejscu prześlizgiwała się nie po rolce, lecz po łączeniu blach.

Odp: Urwana linka podnoszenia szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2015, 13:34:28 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dzięki za odpowiedzi. Szybę też chciałbym wymienić, jest porysowana, ale jeżeli uda się bezinwazyjnie przełożyć cały mechanizm i tą rdzewiejącą szynę, w której siedzi szyba, nie będę jej wyjmował  :].
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...