Autor Wątek: Polonez TRUCK lb kundel ohv  (Przeczytany 8019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez TRUCK lb kundel ohv
« dnia: Sierpień 26, 2015, 20:01:09 pm »

Offline leonidasso

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 49
zdjęć wielu nie mam, ale trucka kupiłem za grosze z chłodni łódź, stan samochodu jak by to powiedzieć w najlepszym wypadku średni.
Miał połamany plusowy lakierowany zderzak i żółte halogeny. Ale mimo wszystko postanowiłem go uratować

Silnik 1.6 z padniętą uszczelką pod głowicą
Rocznik 99 pluszak z minusowym przodem
w planach po ogarnięciu blacharki cztero-garowy uturbiony silnik







 
Cytat: volant
Romantyczne jest wspólne łapanie stopa, a nie chlamydii

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2015, 21:59:22 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Bardzo fajnie że ratujesz Trucka. Seryjnych Poldków w lepszym lub gorszym stanie jest na pęczki, natomiast Truck to dzisiaj gatunek na wymarciu. Niezależnie czy to Plus czy 86->. Jestem ostatnio fanem modelu, cieszę się z każdej ocalonej przed hutą sztuki...
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2015, 11:13:21 am »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
w planach po ogarnięciu blacharki cztero-garowy uturbiony silnik
truckiem ze świateł.... robiłby robotę ;)

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2015, 11:40:46 am »

Offline leonidasso

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 49
Najpierw poszycie dachu, podłoga i wzmocnienie progów

w planach po ogarnięciu blacharki cztero-garowy uturbiony silnik
truckiem ze świateł.... robiłby robotę ;)

Cytat: volant
Romantyczne jest wspólne łapanie stopa, a nie chlamydii

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2015, 17:13:09 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
Czekam na zdjecia z prac blacharskich. Zgaduje ze dach polecial przez to ze zamontowany byl kurnik.

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2015, 18:51:55 pm »

Offline leonidasso

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 49
na podszybiu od kurnika
Cytat: volant
Romantyczne jest wspólne łapanie stopa, a nie chlamydii

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2015, 01:03:38 am »

Offline Rocky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
    • 126p'79,126el'96,Caro plus GTI'97
Jestem ostatnio fanem modelu, cieszę się z każdej ocalonej przed hutą sztuki...
Ja od zawsze byłem fanem Trucków z lat 86-93. Chciałbym kiedyś wyciągnąć takiego z krzaków. Albo Driftowóz zrobiony z Trucka,to by było coś :)
Wracając do tematu:Truck Turbo-to brzmi ciekawie :)
https://www.facebook.com/pages/Rocky-Garage/627042057348691
Zapraszam ;)
Cytuj (zaznaczone)
I to się chwali bo dla większości remont sprowadza się do szukania blach w kolorze i ich wymiany

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2015, 01:17:03 am »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
Było już na fb ale macie i tutaj. Szło na potęgę  ;p



Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2015, 12:31:24 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Dobre samochody, ale mają kilka konstrukcyjnych niedoróbek, które wkurzają :P

Powodzenia w przebudowach, ale jak chcesz robić z niego bolid to szkoda że trafiłeś na dłuższą wersję ;) Jest cięższa od osobowej jak i krótszej :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2015, 21:09:13 pm »

Offline zbychuk

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus kombi 1.6 ; Audi A-6 S-line ; Opel Vivaro DTI i Yamaha virago 1100
Zawsze można przerobić na karawan . Ze dwa razy widziałem poldka - karawan . Swoją drogą , ciekawe czy były fabryczne czy samoróbki . Trzymam kciuki za powodzenie  <spoko>

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2015, 22:45:51 pm »

Offline leonidasso

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 49
takie pytanie, truck zaczął się łamać. myślałem aby rozciąć rogi i wspawać rury w te progi, a w słupki kawałek profilu wrzucić do środka da to coś? bo się zastanawiam czy jest sens w takim wypadku ratować budę
Cytat: volant
Romantyczne jest wspólne łapanie stopa, a nie chlamydii

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2015, 06:59:47 am »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
Jak sie lamie to zmiana progow wew i zew albo zmiana budy. Ja zienilem progi w swoim. Roboty sporo. Oplaca sie tylko samemu robic.

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 11, 2015, 09:30:51 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
wymienić progi na takie z blachy 2mm i do tego dorobił bym jeszcze dodatkowe wzmocnienia we wszystkich pionktach łączenia budy z ramą, bo skoro hjuż się wygiął to znaczy że już osłabione
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 11, 2015, 14:12:08 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
LB to wersja najbardziej narażona na łamanie, najlepiej kupić coś 5os nie dość że praktyczniejszy to się nie łamie tak bardzo. Ja sądzę, że raz złamane auto to raczej nie materiał na odbudowę - pamiętajmy o podstawowej zasadzie po pierwsze i najważniejsze: ZDROWA BUDA!

Jak go zezłomujesz to nikt Ci za złe miał nie będzie, ale zawsze możesz spróbować go sprzedać jakimś przedsiębiorcom -teraz na takie coś można odliczać pełne VATy od paliwa.

W moim trucku ST Zoltan zrobił wzmocnienia przeciwłamaniu, mogę zrobić jakieś foto jak się akurat napotkam z autem i aparatem w ręku ;)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2015, 17:20:51 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
U mnie zmiana progow wygladala tak.

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2015, 20:36:52 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
kupiłem za grosze z chłodni łódź
Pamiętam go przez chwilę na OLX. Z tego co pamiętam, coś ponad tysiąc kosztował, i to chyba bliżej dwóch niż jednego.
Na żywo, Białymstoku też widziałem. Fajny egzemplarz. Dość nietypowy. Ktoś powie, że to podobnie jak każdy truck obecnie - ale ja mam zielonego DC. I co najmniej jeden taki (tylko w dużo lepszym stanie) jeździ już po okolicy. Jeszcze trzy inne takowe kojarzę u nas, tylko w plusowskiej budzie i w dizlu.
PS. Gratuluję determinacji. Ja byłem gotów co prawda jechać po traka na drugi koniec Polski, lecz skończyło się na jechaniu ledwie nieco ponad 60 km.
U mnie zmiana progow wygladala tak.

I tak był w lepszym stanie niż mój.  :d

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2015, 21:46:37 pm »

Offline leonidasso

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 49
U mnie zmiana progow wygladala tak.
Nie no u mnie aż takiej tragedii nie ma tylko dziury takie na dwa palce na słupkach, i drzwi zachowują się jakby osiadły na zawiasach. Panikuję trochę bo już jeden mi się złamał jak jechałem z poznania z kosiarką dyskową na pace

LB to wersja najbardziej narażona na łamanie, najlepiej kupić coś 5os nie dość że praktyczniejszy to się nie łamie tak bardzo. Ja sądzę, że raz złamane auto to raczej nie materiał na odbudowę - pamiętajmy o podstawowej zasadzie po pierwsze i najważniejsze: ZDROWA BUDA!

Jak go zezłomujesz to nikt Ci za złe miał nie będzie, ale zawsze możesz spróbować go sprzedać jakimś przedsiębiorcom -teraz na takie coś można odliczać pełne VATy od paliwa.

W moim trucku ST Zoltan zrobił wzmocnienia przeciwłamaniu, mogę zrobić jakieś foto jak się akurat napotkam z autem i aparatem w ręku ;)

Dlatego kupiłem trucka, a nie caro czy atu. DC/ROY też mnie nie grzeją bo według nowych przepisów tylko pół VATu odliczę.

Pamiętam go przez chwilę na OLX. Z tego co pamiętam, coś ponad tysiąc kosztował, i to chyba bliżej dwóch niż jednego.
Na żywo, Białymstoku też widziałem. Fajny egzemplarz. Dość nietypowy. Ktoś powie, że to podobnie jak każdy truck obecnie - ale ja mam zielonego DC. I co najmniej jeden taki (tylko w dużo lepszym stanie) jeździ już po okolicy. Jeszcze trzy inne takowe kojarzę u nas, tylko w plusowskiej budzie i w dizlu.
PS. Gratuluję determinacji. Ja byłem gotów co prawda jechać po traka na drugi koniec Polski, lecz skończyło się na jechaniu ledwie nieco ponad 60 km

Dałem za niego 1,5 koła. Pojechałem po niego autostopem, a z budą jeździłem prawie trzy miesiące. Bywam nim czasami na Krywlanach. Przywiązałem się do niego trochę, mimo że mam fochy na niego czasami. Jeździ dzielnie Tiry się bierze łatwo i zgrabnie i w moich rączkach zrobił już 6 tys. przebiegu


Jest jeszcze piękny srebrny LB na mazowieckiej. Ani grama rdzy
i ROY w genielnym stanie na piaskach w lepszym niż nie jedne caro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 23:16:46 pm wysłana przez leonidasso »
Cytat: volant
Romantyczne jest wspólne łapanie stopa, a nie chlamydii

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 12, 2015, 06:10:29 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Tego srebrnego to nawet wczoraj jadącego widziałem. Mnie osobiście niezbyt się podoba. Ten kolor to fabryka w ogóle? W takim szarawym metaliku z minusową szoferką to widziałem tylko traki z zabudową karawanową...
Pięcioosobowe wersje również podlegają pełnemu odliczeniu VAT, ale pod jednym warunkiem. I nie chodzi o "kilometrówki". :-)
Po prostu należy przerobić na dwuosobowy, czyli wywalić drugi rząd siedzeń i wykonać odpowiednie badanie na SKP. Ludzie robią takie kombinacje, a podwójna kabina to naprawdę dobra rzecz...

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2016, 22:37:20 pm »

Offline leonidasso

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 49
relacja z placu boju


















Cytat: volant
Romantyczne jest wspólne łapanie stopa, a nie chlamydii

Odp: Polonez TRUCK lb kundel ohv
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 20, 2016, 18:15:01 pm »

Offline Maciek BP

  • Psuj
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 251
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: 97' C20NE
Powodzenia w pracach:) ahh te Trucki, zawsze mi sie podobały najbardziej w DC ale w okresie gdy szukałem auta nie było nic ciekawego:/