Autor Wątek: Caro Plus, radio  (Przeczytany 9226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Caro Plus, radio
« dnia: Listopad 12, 2015, 21:34:59 pm »

Offline sunset

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi, Polonez Caro Plus, Mercedes W124
Witam wszystkich. Ciężko wygrzebać jakieś dane z neta albo po prostu słabo szukam. No ale do rzeczy. Orientujecie się jakie radio od nowości proponowane było wraz z kupnem Caro/Atu z serii Plus? Rozumiem, że coś takiego jak fabryczne radio FSO nie istniało, chodzi mi w o to w jakie radio można było doposażyć auto przy kupnie go z salonu? Pozdrawiam.

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2015, 21:44:06 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie no, dajewo dawało jakieś swoje "oryginalne" radia, przynajmniej ja miałem takie, jak będę w domu to mogę dokładnie powiedzieć co to było.

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2015, 22:00:28 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Radia były różniste,najczęściej kaseciaki-sony,pioniery czy kenwoody. Sam widziałem w kilku plusach od nowości zamontowane radio pioneer keh-2700r

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2015, 12:32:28 pm »

Offline sunset

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi, Polonez Caro Plus, Mercedes W124
Jeśli kojarzycie dokładne modele, to będę bardzo wdzięczny, bo chcę wzbogacić swoje cudo o taką nutkę oryginalności właśnie.
Przy kupnie dostałem jakiegoś Kenwood`a na CD, ale na pewno nie jest dedykowany fabrycznie, bo w tej wnęce, hm... zostawia trochę luzu. :)

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2015, 14:53:38 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2015, 14:58:34 pm wysłana przez Bartek GSi »

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2015, 15:08:51 pm »

Offline Tomek1994

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GSI `99
Ja miałem w swoim kaseciaka Panasonic RD-310

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2015, 11:46:37 am »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
A to nie jest tak ze każdy dostawał u Dealera co innego. Bo u mnie bylo jakies radio Pan a Hit na kasety i w sumie u kogoś spotkałem się z tym samym
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2015, 13:08:50 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Dokładnie rodzajów radia,było tyle ilu dealerów w Polsce. Także założysz cokolwiek z tamtych lat i będzie oryginał.

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2015, 13:47:49 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie wiem czy to tak do końca, że każde z tamtych lat jest oryginalne bo jak dla mnie owszem każdy dealer mógł zakładać inny model, ale jeśli mowa o oryginałach to tylko te z sygnowaniem daewoo można traktować jako prawdziwe oryginały, obczaiłem co ja miałem założone u siebie, więc tak radio nazywało się DAEWOO AKF-4235 - auto z salonu w Krk przy Armii Krajowej.

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2015, 17:11:03 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Z tą zaślepką to racja z tym,że Polonez dosłownie oryginalnego radia nie miał ( w sensie dedykowanego) w przeciwieństwie do konkurencji takiej jak np. Astra F, Sweter 3 lub Peugeot 106 i wiele innych, ale i te w najbiedniejszych wersjach miały zaślepki zamiast radia :p Dlatego uważam, że za oryginał do minusa może robić Unitra (nie pamiętam modelu, może safari? W każdym razie już na kasety), a w plusie cokolwiek z logiem Daewoo.

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2015, 19:45:24 pm »

Offline mak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Rover, Kant i dwa Yugo
Do wczesnych Caro, fajnie mogła pasować taka Diora:
http://www.oldradio.pl/karta.php?numer=1249&Diora,RPS_650

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2015, 00:12:13 am »

Offline sunset

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi, Polonez Caro Plus, Mercedes W124
Wielkie dzięki Panowie za odpowiedzi. Najsensowniejsze będzie chyba wstawienie tego z logiem Daewoo, tak jak ktoś tu podsunął. Czy jest wśród Was osoba, która posiada takie i chciałaby jednego z kujawsko-pomorskich Poldków uszczęśliwić tymże radyjkiem? :)

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2015, 17:17:00 pm »

Offline djcygan2009

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 151
  • Płeć: Mężczyzna
    • EX Polonez Caro Plus 1.6 GSI
Nie wiem jaki masz zamysł, ale po tym co czytam sądzę, że robisz swoje auto w 100 % w ori stan dlatego takiego radia poszukujesz i nie zależy Ci na funkcjonalności, tylko aby było w 100 % w oryginale. Ze swej strony dodam jak chcesz używać radia i mieć jaką funkcjonalność to nie polecam montowania takiego radia, no chyba, że słuchasz tylko stacji radiowych i muzykę nagrywasz na kasety.
NO BASS NO FUN :)

Lanzar MAX 12 + CarPower HPB-1502 -> Ground Zero 30 SPL + Crunch GTX 3000D -> ??

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2015, 22:11:58 pm »

Offline sunset

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi, Polonez Caro Plus, Mercedes W124
Zgadza się, chcę autko doprowadzić do stanu pełnej oryginalności i w zasadzie brakuje mi tylko tego radia (chyba, że o jakichś brakach nie wiem, pomijając oczywiście też rzeczy eksploatacyjne). Jeśli o samo radio chodzi i jego funkcjonalność, to przecież do słuchania można używać adaptera kasetowego, dzięki któremu jest możliwość odtwarzania całej muzyki np. z telefonu. Mam w innym swoim aucie taki bajer i jest to naprawdę wygodna opcja. Jakość dźwięku w zasadzie taka jakbym słuchał płytę CD.

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2015, 22:21:05 pm »

Offline Blackbull

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu-
Dokładnie taka kaseta jest idealnym rozwiązaniem polecam wszystkim

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 16, 2015, 18:08:31 pm »

Offline djcygan2009

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 151
  • Płeć: Mężczyzna
    • EX Polonez Caro Plus 1.6 GSI
Jeśli o samo radio chodzi i jego funkcjonalność, to przecież do słuchania można używać adaptera kasetowego, dzięki któremu jest możliwość odtwarzania całej muzyki np. z telefonu. Mam w innym swoim aucie taki bajer i jest to naprawdę wygodna opcja. Jakość dźwięku w zasadzie taka jakbym słuchał płytę CD.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, że jakieś adaptery konwertery i tym podobne chińskie zabaweczki mają coś wspólnego z jakością dźwięku i z wygodą. Kiedyś kolega w Audi mając ori radio na kasety używał takiego czegoś jakiejś wkładanej kasety a do niej podpięta mp3 a ja z nim jechałem to słuchaniem tego nie można było nazwać, ciągle przerywało to się zawieszało i tyle było ze słuchania, nie mówię już o przełączaniu utworów lub ich wyszukiwaniu. Są dwa wyjścia albo oryginalny stan albo funkcjonalne radio, chyba, że ktoś ma mocne nerwy i anielską cierpliwość do takich kaset no name, ale nie pisz proszę takich farmazonów, że jakość z takiej kasety = jakość z płyt CD bo ktoś przeczyta i głosić to będzie.
NO BASS NO FUN :)

Lanzar MAX 12 + CarPower HPB-1502 -> Ground Zero 30 SPL + Crunch GTX 3000D -> ??

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2015, 18:14:53 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Fakt, porównywanie adaptera do CD to lekkie przegięcie ale nie wieszałbym też tak na tym psów. Miałem takie urządzonko i nawet dawało radę. Pamiętajmy że na fabrycznych głośnikach. i radiu z epoki z odpowiedniego do auta przedziału cenowego cudów nie będzie
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2015, 19:52:06 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Takie kasety to miały sens ale 10-15 lat temu gdy się chciało w swoim maluchu puścić muze z discmana  ]:-> a radio na cd trochę kosztowało.
Ja z własnego doświadczenia z tymi kasetami raczej w dzisiejszych czasach nikomu bym nie polecił.

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2015, 20:31:21 pm »

Offline djcygan2009

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 151
  • Płeć: Mężczyzna
    • EX Polonez Caro Plus 1.6 GSI
Dokładnie tak jak przedmówca pisze, ale w tym wypadku autor tematu stawia na oryginalność za co go bardzo cenię. A jak komuś nie zależy na tym to radio nowe w miarę funkcjonalne można kupić od 300 zł, oczywiści mówię tu o normalnych firmach a nie super hitach z alledrogo za 100 zł.
NO BASS NO FUN :)

Lanzar MAX 12 + CarPower HPB-1502 -> Ground Zero 30 SPL + Crunch GTX 3000D -> ??

Odp: Caro Plus, radio
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 18, 2015, 02:04:59 am »

Offline sunset

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi, Polonez Caro Plus, Mercedes W124
@djcygan2009, opisujesz tu jakiś skrajnie ekstremalny przypadek, nie miałem w życiu takiej sytuacji z adapterem, szczerze mówiąc. Nic nigdy nie przerywało, ani się nie zawieszało, wadliwy egzemplarz musiał się Twojemu koledze trafić. :)
Co do jakości dźwięku, do tejże w zasadzie nigdy też nie miałem zastrzeżeń, bo ani żadnych szumów, ani zniekształceń dźwięku nie uświadczyłem. Jak na potrzeby przejażdzki samochodem dla mnie dźwięk był zawsze jak najbardziej w porządku. W kwestii wygodny też w zasadzie nie miałem do czego się doczepić - po prostu włożyłem adapter, podpiąłem telefon i muza sobie cały czas z telefonu leciała. Nie wiem, gdzie tu niewygoda. Pozdrawiam. :)


« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2015, 02:08:02 am wysłana przez sunset »