Autor Wątek: FSO Polonez 1.8 dohc  (Przeczytany 3147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FSO Polonez 1.8 dohc
« dnia: Grudzień 07, 2015, 18:55:57 pm »

Balcer

  • Gość
Cześć, chciałem Wam przedstawić mój wrześniowy nabytek. Jest to FSO polonez z 1984r. Historia zakupu jest dosyć ciekawa- pewnego razu pojechałem razem z ojcem do sklepu motoryzacyjnego w naszym mieście. Ja kupowałem części do bmw, on do wujowego poloneza którego naprawiał. Sprzedawca słysząc, że mamy poldka zapytał czy nie mamy ochoty na kolejnego. Powiedział nam kilka informacji, mówiąc, że właściciel to swego rodzaju kolekcjoner. Początkowo odpuściliśmy temat, ale ja coraz bardziej myśląc o polonezie z DOHCem pod maską miałem chęć go obejrzeć. Dwa dni później znowu pojechaliśmy do tego sklepu po numer do właściciela żeby się umówić na oględziny- udało się to jeszcze tego samego dnia.

Takiego go ujrzałem pierwszy raz   


Środeczek w bardzo fajnym stanie :)


Otwierając maskę podniosłem też swoje ciśnienie  :P




Lux ten polonez



Mało myśląc powiedziałem właścicielowi, że bierzemy, ale dopiero za tydzień bo muszę uzbierać kasę  :lol2:
Ten tydzień był baaaaardzo długi i pracowity- sprzedałem wueskę, parę części oraz zapakowałem całego LT  złomem  ;)
 
A tutaj już wyciągamy po 10-cio letnim postoju. (sory za moje seksowne majtki  :) )


Pakujemy na lawetę



 Już z nowym, dumnym właścicielem :)



W sumie od tego czasu bardzo mało się w nim zmieniło bo tylko go dokładnie wymyłem, założyłem żółte żarówki oraz zmieniłem kierownicę na MC.

Na Zakończeniu Sezonu ze Skierniewickimi Klasykami ;)



Żeby nie było tak kolorowo to powiem, że samochód jest najprawdopodobniej składakiem. Na początku trochę mnie to rozczarowało, ale później stwierdziłem, że przynajmniej będę mógł go spokojnie modyfikować na własne potrzeby ;)

Wracając jeszcze do poprzedniego właściciela- po sprzedaży zostały mu jeszcze dwa poldki- atu i caro, oba z 1.4 pod maską :) Borek poszedł pod młotek bo mu kobita kazała.. ;)

Odp: FSO Polonez 1.8 dohc
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2015, 22:55:27 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Założyłeś temat, a już 7 września była o nim dyskusja na forum.

Pomimo że nie oryginał, wygląda dość rasowo.

Odp: FSO Polonez 1.8 dohc
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2015, 01:59:00 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
bardzo fajnie wygląda, tylko kołpaxy jak najszybciej wywal.
ATS Classic 8" by tu robiło :-)
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: FSO Polonez 1.8 dohc
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2017, 21:35:54 pm »

Balcer

  • Gość
witam, dawno mnie tu nie było- pora nadrobić zaległości.

może nie będę się dokładnie rozpisywać co zrobiłem, ale  głownie jeśli chodzi o mechanikę to swap hamulcy na lucasa oraz szeroki most. Dołożyłem także alumki RH 15''.




Odp: FSO Polonez 1.8 dohc
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2017, 09:44:06 am »

Offline motomaciey

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem hardocerem!
    • Polonez Cargo Ambulans 1994r.
    • EMS
Hosting Ci zdjęcia pożarł w pierwszym poście. Od czego jest silnik?

Odp: FSO Polonez 1.8 dohc
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2017, 10:03:26 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Zwyczajowo gdy mowa o Polonezie z DOHCem, chodzi o DOHCa dedykowanego do Poloneza, czyli DOHC Fiata  :-)
Nie wiem czemu prasa z uporem maniaka ostatnio pomija istnienie tej wersji. Wg. papierów FIA powstało ich w sumie jakieś tysiąc kilkaset, może dwa tysiące egzemplarzy. Nawet jeżeli większość aut istniała tylko w sfałszowanej dokumentacji, to nadal można założyć że wyprodukowano ich co najmniej tyle ile Polonezów z silnikiem Forda, czyli kilkaset sztuk. Namierzono sporo DOHCów z tym silnikiem nabitym w tabliczce znamionowej, nie mówiąc już o swapach które były bardzo popularne (jak na finansowe możliwości Polaków).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2017, 10:05:36 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: FSO Polonez 1.8 dohc
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2017, 13:14:10 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Namierzono sporo DOHCów z tym silnikiem nabitym w tabliczce znamionowej, nie mówiąc już o swapach które były bardzo popularne (jak na finansowe możliwości Polaków).

Kiedyś myślałem, że żaden fabryczny 2.0 DOHC nie dotrwał do naszych czasów, okazało się, że jednak jest ich kilka sztuk, ale ja te które znam jestem w stanie policzyć na palcach jednej ręki :( O ilu zachowanych fabrycznych 2.0 DOHC wiesz ?

Odp: FSO Polonez 1.8 dohc
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2017, 16:40:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Coupet wypłynęło przez ostatnich 10 lat kilkanaście oryginałów w sieci, i DOHCów podobna liczba, a swapów kilkadziesiąt. Mówisz że oryginalnych DOHCów na forach było kilka szt. to akurat tyle ile Fordów, a wielkość produkcji tych ostatnich jest dokładnie znana.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E