Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016  (Przeczytany 100998 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #620 dnia: Listopad 07, 2016, 15:21:34 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Żarty sobie robicie z tymi plandekami? Nie wiem jakie plandeki są w lidlu, ale jeżeli przemakają to jaki ich sens?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #621 dnia: Listopad 07, 2016, 18:48:56 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Przecież to normalne że woda się skrapla pod taką plandeką, nic dziwnego.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #622 dnia: Listopad 07, 2016, 20:33:14 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pozwolę sobie zabrać głos, bo w lublinie mam oplandekowaną pakę. Jedyna woda, jaka się tam dostaje, to przez (widoczną) dziurę w plandece PVC od góry (śladowe ilości; na podłodze skrzyni widać nakapane tylko centralnie pod tą dziurą), przez niedopięcie plandeki albo pod bortem. Jeszcze nigdy w żaden inny sposób woda się tam nie dostała; no chyba że plandeki w ogóle nie było. A warto wspomnieć, iż nieraz na rozciągniętej już nieco płachcie gromadzi się nawet kilkadziesiąt litrów życiodajnego płynu - nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby z tego powodu plandeka zaczęła przeciekać. Skropliny od wewnątrz się zdarzają, ale wyśmieję każdego, kto zasugeruje, że mogą się przyczynić do zmoknięcia czegoś, co się pod nią znajduje. Najczęściej wyparowują nim je w ogóle zauważę...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #623 dnia: Listopad 07, 2016, 21:53:36 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Nie jestem pewien jakie jest pochodzenie tej wody. Może to i skroplenie.
W każdym razie na aucie było trochę wilgoci i kropel tu i tam, zdecydowanie lepiej niż gdyby był bez plandeki. W instrukcji napisano że trzeba ją regularnie zdejmować.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #624 dnia: Listopad 09, 2016, 15:10:30 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Diesel testuje moją cierpliwość. Zgubił mi płyn chłodniczy w czasie jazdy, ponadto na 99% auto ma do roboty HGF'a  ;-| Zawiozłem chłodnice od niego do lutowania, tymczasem cały dzień wożę się pożyczonym abimexem w LPG.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #625 dnia: Listopad 09, 2016, 21:34:21 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Popatrz na to pozytywnie - jesteś w gronie wybrańców, którzy mają od kogo pożyczyć jeżdżącego poloneza; w dodatku poczujesz prawdziwy klimat FSO, a nie jakieś tam rovery i citroeny...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #626 dnia: Listopad 09, 2016, 23:24:29 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
W sumie ;) koledze jestem bardzo wdzięczny, chociaż jego abimex jest ,,pod moją kuratelą" bo właściciel wyjechał za granice na prace sezonowe ;) Znam ten klimat bardzo dobrze  :P z OHV miałem Caro 1.6 GLE którym zrobiłem 30tyś kilometrów, Caro Plusa 1.6 Gli - którym zrobiłem 11tyś km, a abimexem łącznie od czasu jak jeżdżę nim ,,z doskoku" będzie też z jakieś 3tyś ;)

W temacie, wspomnianym wcześniej abimexem zaholowałem kolegi akwarium z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #627 dnia: Listopad 10, 2016, 08:51:54 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Tak, diesel testuje cierpliwość, naszym dużo jeździliśmy jak był dostęp do taniego ON, jednak usterkowość była większa niż w roverze. Przyjemnie się jeźdźi 1.9 TD, ale swap sporo wychodzi, więc K16+lpg opcja najlepsza.

Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #628 dnia: Listopad 11, 2016, 08:37:17 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wymieniłem jedno przednie światło na nowego Zelmota oraz pojechałem na regulację która kosztowała mnie 0 złotych.  :-)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #629 dnia: Listopad 11, 2016, 21:38:04 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wczoraj odebrałem chłodnicę z lutowania, przyszedł też nowy przewód.

Dzisiaj wymieniłem przewód, włożyłem chłodnice, uzupełniłem Borygo, wszystko działa, nic nie cieknie  <spoko>

Poza tym poodkurzałem i potraktowałem wszystkie plastiki w środku dressingiem Poorboysa  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #630 dnia: Listopad 12, 2016, 11:42:34 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Fajnie jest jak chłodnicę można polutować zamiast kupować nową. To jest taka długa chłodnica czy taka krótka?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #631 dnia: Listopad 12, 2016, 12:39:03 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Chłodnica od 1.9 GLD , tam jest tylko jeden typ ;) nowych oryginalnych nie ma a nawet używane sa drogie. Na szczęście wyciek był do opanowania :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #632 dnia: Listopad 12, 2016, 14:53:01 pm »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Diesel testuje moją cierpliwość.
naszym dużo jeździliśmy jak był dostęp do taniego ON, jednak usterkowość była większa niż w roverze.


Przestańcie siać dezinformację, jeszcze ktoś nowy przeczyta i uwierzy. Przyciągnie sobie poldorovera, a potem będzie kupował w pakietach po trzy: zestawy do UPG, wszystkie czujniki i sondy, przepustnice, bagnety, cholera wie co jeszcze. I wylewał żale na FB, że w ptk-u mu doradzili "najbardziej bezobsługowy Polonez".
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #633 dnia: Listopad 12, 2016, 16:43:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ktoś tutaj twierdzi, że rover najbardziej bezobsługowy?! Chyba tylko ktoś, kto go sprzedaje. A francuskim dieslem też bym się jednak nie brandzlował...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #634 dnia: Listopad 12, 2016, 18:12:05 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Ja uważam. Myślę, że nie jest bardziej awaryjny niż OHV czy Diesel właśnie. Sam silnik na pewno od OHV jest o wiele trwalszy. Do osprzętu też nie mam zastrzeżeń. Po 20 latach padnięcie czujnika temperatury czy położenia wału nie jest niczym nienormalnym.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #635 dnia: Listopad 12, 2016, 18:50:18 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Rozumiem, że rozrządu nie musisz wymieniać?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #636 dnia: Listopad 12, 2016, 18:57:16 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wystarczy,ze uszczelka padnie i juz jest bardziej awaryjny niz OHV,
trwalszy to moze i jest,jak sie przy tej uszczelce jeszcze tuleje nie poluzuja, a wlasciwie mozna to ujac tak, ze obslugiwany "standardowo" nie doczeka u przecietnego wlasciciela kresu tej trwalosci,
OHVka rządzi pod wzgledem kosztow nabycia, serwisowania i eksploatacji razem i oddzielnie w kategoriach nabycia i serwisowanie-eksploatacja,
rover jest delikatniejszy, ale odwdziecza sie bardzo dobrymi parametrami,
a diesel jest ciezki,glosny i slaby ,ale malo pali i jest trwaly,
tylko co z tego,ze machnie pol miliona km ,skoro teraz ma 25lat i moze sie zaczac sypac ze starosci, a czesci drogie jak do rovera,
jak ktos nie robi 30kkm rocznie to kijem nie tykaj ,a i nawet przy takich przebiegach rover na gazie zasadzi mu kopa w ... pompę

a poza tym, to zabralem sie dzisiaj za wkladanie zamka z pilotami do alfy i bede musial jutro skonczyc,
ach te plastikowe samochody, bez sprawdzenia w necie,gdzie co upchali lepiej w ogole nie podchodzic ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #637 dnia: Listopad 12, 2016, 19:56:02 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Rozumiem, że rozrządu nie musisz wymieniać?

Paska w OHV też nie wymieniasz? Plastikowych kół ? Uszczelki pod głowicą pewnie też nie padają. No i zawory przecież też nie wymagają regulacji (przed Plusem). O regulacji gaźników, zielonym kabelku przy aparacie, problemach z modułami układu zapłonowego czy falowaniem obrotów w Abimexie, immo w GSi, etc. nie wspominając. Nie miałeś Rovera to nie hejtuj.
W Roverze sterowanie silnikiem jest proste jak budowa cepa i nie ma elementów typu w/w moduł zapłonowy. Prosty sterownik, pare czujników, cztery wtryskiwacze i jedna cewka. Nie bardzo ma się co popsuć.

W temacie to nic nie robię. Typowe czynności. Myję, sprzątam, wlewam paliwo i jeżdżę. ;) Szykuje się wymiana oleju za parę kilometrów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2016, 19:59:40 pm wysłana przez Multec »
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #638 dnia: Listopad 12, 2016, 20:00:40 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Paska w OHV też nie wymieniasz?
Nie jeżdżę, to po co mam wymieniać. <lol2>
Z tym rozrządem chodziło mi o ewentualne konsekwencje niewymienienia na czas i załapania się na awarię.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #639 dnia: Listopad 12, 2016, 20:09:07 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
OHV to też silnik kolizyjny więc konsekwencje strzału paska też występują. Mogą pogiąć się tylko laski, ale z reguły robią to również zawory. Owszem będzie to naprawa tańsza - zaworów mniej, tańsza uszczelka etc. Ale nadal w kwestii obsługi nie widzę różnicy. I tu i tu trzeba zmieniać. To nie M50 na łańcuchu.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...