Autor Wątek: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie  (Przeczytany 10730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rajdowiec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złombolowiec
    • Najsłabszy z możliwych Golf TSI
Sprawa ma się tak, że chcę mieć w Polonezie skrzynię A/T.
Rozmawiałem z właścicielem takiego czerwonego Trucka z 1.8is A/T i dostałem kontakt do jakiejś firmy z Częstochowy.
Niestety na pierwszego maila odpowiedzieli zdawkowo, że auto mogą wziąć na warsztat za rok, odpisałem, że czas nie ma dla mnie znaczenia i proszę o szczegóły i cisza. Prosić się nie będę, żeby ktoś mógł zarobić.

Operacja jest taka.
Przywożę Złombolowoza i kompletne E36 1.6/1.8 A/T. Potem Polonez odjeżdża, a E36 zabiera laweta.
Czy jest ktoś kto by się tego podjął? Nie ważne czy zapaleniec magik akrobata, czy jakaś firma.

Interesuje mnie też rząd kosztów.

Ktoś coś?
RALLYCROSSSSSSSS

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2016, 00:03:22 am »

Offline elltry

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedyś elltry#683
    • Caro Coupe S2000 / Nissan Juke / Honda MSX / Honda TRX
    • Projekt S2000
Tak z ciekawości zapytam o nazwę tej firmy - bo mój projekt zalegał w dwóch firmach właśnie w Cz-wie i trochę mogę powiedzieć na ten temat ;)

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2016, 03:42:10 am »

Offline Rajdowiec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złombolowiec
    • Najsłabszy z możliwych Golf TSI
A proszę Cię bardzo - MPClassic.

Ostatnio po chyba 2gim przypomnieniu się odpowiedzieli mi na maila. Zdawkowo i generalnie bez przekazu. W każdym razie temat z tą firmą zakończony.

A projekt ... będzie  ]:->
RALLYCROSSSSSSSS

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2016, 04:30:43 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
jest firma w Lublinie- Motorcity. ogłasza się że robi modyfikacje aut i motocykli. można znaleźć w goglach. Tel: (0048)690 15 99 44 (lub 46/47/48)
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2016, 17:58:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Nie dziwi mnie to. Wstawić silnik który dobrze pasuje i który wstawiało się 10 razy, a motor którego się nie wstawiało i w dodatku robi problemy ze wszystkim, to dwie różne sprawy.
W ogóle silniki BMW generalnie źle się swapują do Polonezów, i to nawet te 4 cylindrowe.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2016, 07:37:05 am »

Offline Grzesiek

  • elektryk wysokich napięć
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSO Podlasie
    • Caro R4 Turbo EMU Black 500+
    • 12.09 Performance
BXMaster, a czy kiedykolwiek montowałeś jakiś nieseryjny silnik, że się wypowiadasz jako znawca, więc przestań wciskać innym ciemnotę, że coś pasuje źle.
Jestem użytkownikiem takiego szczepana i powiem, że jakoś źle się tego nie montuje, a serwisuje się bardzo prosto i szybko.
banned napisał: spędziłem tyle a tyle dni, budując coś co działało źle, ale za to mogłem się pochwalić na forum
>>500.6KM/562.7Nm https://youtu.be/pUEHL-NOYAI
Polonez R4T 100-200km/h w 5,5s
1/4 ET: 12.384s@195.12 km/h 13,192s @189,8km/h 13,015s @177,4km/h
Polonez? Tylko w Turbo.

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2016, 20:26:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
To mocowania silnika i skrzynia nagle zaczęły pasować bez przeróbek?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2016, 23:01:49 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
To mocowania silnika i skrzynia nagle zaczęły pasować bez przeróbek?
A od kiedy wykonanie łap silnika/skrzyni jest komplikacją przy jakimkolwiek swapie? To jest standardowy zakres przeróbek przy czymkolwiek, czego nie wrzucała fabryka, czy to będzie opel, ford, czy też BMW.
Wybacz, może to zabrzmieć oschło, ale zajmując się tym na codzień ciężko czytać takie rzeczy :D Dlatego nie dziwię się wcale reakcji Grześka.

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2016, 13:26:28 pm »

Offline romoo

  • Mod samochodowy
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 108
  • Elektrocars - elektronika samochodowa
    • ------------
    • http://www.romoo.republika.pl
 To prawda BMW  nie  pasuje pod bude fso.
Jeśli już to wstawiać  2.0 z omegi wraz  z AT  ,  wał do skrócenia,  parę  rzeczy do przerobienia,  tunel do całkowitego wycięcia i na nowo wyspawania. Cały tłumnik. Cała instalacja elektryczna. Wspomaganie. Chłodzenie.

Najważniejsze to nie mieszać  silnika i skrzyni z różnych aut.

Myślę ze ok 5-6 klocków by starczyło.
Modyfikacje i naprawy prądu w sprzęcie jeżdżącym.

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2016, 21:36:54 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
A od kiedy wykonanie łap silnika/skrzyni jest komplikacją przy jakimkolwiek swapie? To jest standardowy zakres przeróbek przy czymkolwiek, czego nie wrzucała fabryka, czy to będzie opel, ford, czy też BMW.
Wybacz, może to zabrzmieć oschło, ale zajmując się tym na codzień ciężko czytać takie rzeczy :D Dlatego nie dziwię się wcale reakcji Grześka.

Mnie też nic nie dziwi. W Polonezie te podstawowe komplikacje zostały rozwiązane przez fabrykę dla kilku silników, czy jak w K16, całej rodziny, więc swap na BMW jest trudnym swapem w porównaniu do K16. Alternatywnie możemy powiedzieć że swap na BMW ma normalną trudność, a na K16 jest banalny, teraz pasuje?

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2016, 14:46:32 pm »

Offline ujban88

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 262
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 125p
więc swap na BMW jest trudnym swapem w porównaniu do K16. Alternatywnie możemy powiedzieć że swap na BMW ma normalną trudność, a na K16 jest banalny, teraz pasuje?


Swapowcy od siedmiu boleści, porównanie przekładki silnika bmw i rovera to tak jak rozebrać silnik w drobny mak a wymienić żarówke pozycji
Bmw nie wkładałem do poloneza/125p ale jak ktoś tu napisał ze tunel do wyciecia to 6 tyś minimum szykuj, sam tunel zrobic to kilka dni ale to się wiąrze takze z innymi modyfikacjami nawet nie połączonymi bezpośrednio z silnikiem, bo pożniej czy ogrzewanie sie zmieści, pedały itp a jak cos sie nie miesci to nalezy to dostosowac do reszty

Gdybym miał czas to bym sie podjął bo lubie tchnąć ducha w żelastwo
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2016, 14:48:27 pm wysłana przez ujban88 »
Moc V-ki

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2016, 19:39:11 pm »

Offline romoo

  • Mod samochodowy
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 108
  • Elektrocars - elektronika samochodowa
    • ------------
    • http://www.romoo.republika.pl
Polonez 2.0  taki  ze złotym alternatorem  i czerwoną komora silnika z youtuba  i silnikiem łopla   to kawałem Mojego swapu.

Ogólnie poszło , swap z BMW po wybebeszeniu komory silnika FSO i przymiarkach nie został zrealizowany bo  po prostu za dużo cięcia.
Modyfikacje i naprawy prądu w sprzęcie jeżdżącym.

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 09, 2016, 19:41:04 pm »

Offline romoo

  • Mod samochodowy
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 108
  • Elektrocars - elektronika samochodowa
    • ------------
    • http://www.romoo.republika.pl
Skrzynia automat jest dużo pulchniejsza od  manuala zwłaszcza  w tylniej części, tak że nie wiem czy podłokietnik by się zmieścił.
Modyfikacje i naprawy prądu w sprzęcie jeżdżącym.

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 09, 2016, 22:22:22 pm »

Offline elltry

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedyś elltry#683
    • Caro Coupe S2000 / Nissan Juke / Honda MSX / Honda TRX
    • Projekt S2000
Haha znam tą firmę.
Wspawali u mnie cały przód i tył z e36 (zawieszenie). Koszty też nieadekwatne do czasu. Trwało to wieki, pomimo że za każdym razem kiedy do nich jechałem mieli już przyspieszać z pracami.

Odp: Polonez + BMW / Swap silnika i skrzyni / Warszawa ale dowieźć auto mogę wszędzie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2016, 22:02:44 pm »

Offline kuras180

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 197
    • polonez 125
Taki swap to nic nadzwyczajnego, co innego jak by trzeba bylo wsadzic jakies v8 .Skrzynia nie jest bardzo duza troche tunel trzeba by bylo  powiekszyc i reszta jak przy kazdym innym swapie czy to opla r4 v6 czy innego forda