Autor Wątek: Kto mi dorobi trójniki do czujników temperatury na wąż?  (Przeczytany 3142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kto mi dorobi trójniki do czujników temperatury na wąż?
« dnia: Październik 27, 2016, 13:25:47 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Dzień dobry.
Możecie polecić jakiegoś fachowca, tokarza ?
Albo sami takie rzeczy robicie?
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Kto mi dorobi trójniki do czujników temperatury na wąż?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2016, 16:53:34 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Proponuje allegro
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Kto mi dorobi trójniki do czujników temperatury na wąż?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2016, 22:15:30 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Na alledrogo nie ma tego czego chcę...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Kto mi dorobi trójniki do czujników temperatury na wąż?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2016, 21:02:01 pm »

Offline chudy8604#1971

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
    • BoroKombi 1.8 16V TURBO
A mozesz troche rozwinac temat... potrzebujesz zamontowac czujnik na wezu gumowym???? Czy po prostu przerobic jakies oryginalne mocowanie??? Na waz gumowy mam maly patent....

Odp: Kto mi dorobi trójniki do czujników temperatury na wąż?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2016, 21:30:06 pm »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
Podaj najpierw wymiary tego pierdolnika -czyli śr. zewnętrzna ,długość i w którym miejscu ma być wspawana mufa pod czujnik(jaki czujnik ,wymiary- skok gwintu)np. z nierdzewki zrobić.Nie ma problemu.

Odp: Kto mi dorobi trójniki do czujników temperatury na wąż?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2016, 11:01:37 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Więc tak.
Chcę mieć dodatkowy wskaźnik temperatury bo jestem nieufny z natury...
Kupiłem sobie takie coś:
http://archiwum.allegro.pl/oferta/adapter-czujnika-temperatury-wody-czujnik-wskaznik-i5224445082.html
ale chcę czujnik mieć na małym obiegu a tam jest wąż 16 mm.
Nie znalazłem takich wynalazków na wąż 16 mm
Więc teraz aby to wstawić potrzebuje dwóch mufek redukcyjnych z 30 mm na 16 mm...

A druga potrzeba jest taka, że na takim samym adapterze chcę mieć włącznik wentylatora chłodnicy.
Niestety taki włącznik ma gwint 22 x 1,5 a w adapterze jest 10 x 1. Ponadto w zakupionym adapterze jest za mało miejsca na rozwiercanie więc niestety trzeba by wykonać taki adapter od nowa - wytoczyć albo inny patent np nakrętka 22 x 1,5 przyspawana do kawałka rurki fi 34. No chyba, że są włączniki na gwint 10 x 1
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Kto mi dorobi trójniki do czujników temperatury na wąż?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2016, 18:29:32 pm »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
Może zamiast rzeźbić wystarczy ci coś takiego:
https://www.morsmarket.pl/pl/p/Redukcja-miedziana-5240%2C-28-18mm%2C-SANHA/311

A tu chłopaki mają chyba to, czego szukasz. Ogólnie występują w przyrodzie te redukcje pod czujnik na średnice mniejsze, niż 30.
http://nagaz24.pl/trojnik-15x15-do-czujnika-temperatury-m10,s,6228,p,pl.html

Co do włącznika wentylatora - myślę że prościej wysterować przekaźnik wentylatora z małego czujnika z pomocą drobnej elektroniki niż rzeźbić wymyślne adaptery na zamontowanie włącznika przeznaczonego do chłodnicy na wężyku małego obiegu - skoro jesteś pewien, że tam chcesz go zamontować.

Pozdrawiam

Odp: Kto mi dorobi trójniki do czujników temperatury na wąż?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2016, 22:20:54 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
To nie taka wielka znowu rzeźba. To proste prace tokarskie.
Redukcje miedziane są krótkie i nie mają żadnego kołnierza, który zabezpieczałby przed zsunięciem węża. Na nic mocne zaciskanie. Już przerabiałem. Jest ryzyko zsunięcia od wstrząsów co raz mi się zdarzyło...
Ten trójnik 15 x 15 ciekawy ale chciałbym jednak zobaczyć to na zdjęciu a na wskazanej stronie tego nie oferują...
Napisałem, że drugi adapter ma być do włącznika wentylatora i ten już na waż 34 mm do chłodnicy a nie na małym obiegu...
A wykonanie drobnej elektroniki może i jest prostsze ale zależy dla kogo... Dla tokarza na pewno jest prostsze wykonanie adaptera. Jakbym miał dostęp do tokarki to prędzej bym sam to wykonał niż zdobył schemat "prostej elektroniki".
Oczywiście nie ma chętnego jak widać do wykonania tego ani mechanicznie ani elektronicznie...
Takie czasy. Wszyscy wolą gotowe i bezmyślne...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Kto mi dorobi trójniki do czujników temperatury na wąż?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2016, 06:39:33 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A nie prościej zakupić elektroniczny wskaznik temperatury, czujnik przymocować w żądanym miejscu, ładnie osłonić coby nie było wpływu z zewnątrz i masz pomiar.

Odp: Kto mi dorobi trójniki do czujników temperatury na wąż?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2016, 09:49:57 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
No to proste faktycznie jest. Oglądałem te elektroniczne. Tylko przy okazji grzebania w aucie można by to zrobić tak żeby jeszcze jakoś porządnie wyglądało i cieszyło wykonaniem...
Są rożne podejścia do aut. Od skrajności, że wszystko ma być oryginalne, seryjne i z epoki do skrajności - posklejania jakoś klejem i trytrytkami czegokolwiek co było pod ręką aby tylko jeździło... Ja jestem gdzieś pośrodku.
Przerabiam teraz moje auto od tej wersji "nieważne jak zrobione ciesz się, że jedzie" do tej gdzieś pośrodku.
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.