Autor Wątek: FSO Polonez 1.5 C  (Przeczytany 10543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FSO Polonez 1.5 C
« dnia: Listopad 06, 2016, 18:26:26 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Siemano, niedawno do mojego zbioru trafił kolejny wóz, a co ciekawe Kryzys  ;d

A historia pisze się mniej wiecej tak : Około miesiąc czasu szukania auta, zrobione ponad 2 tysiące km po Polsce w celu oglądania samochodów a wkońcu znalazł się na miejscu u mnie w mieście, dzieki czemu nie musze zmieniać tablic. Oglądałem samochody wystawione po 10 000 zł , niby po remontach , ale te remonty zostawiały dużo do życzenia...
Moj "Borysewicz" ma oryginalny choć wypłowiały lakier ( bez problemu odzyska blask po polerce ) wszystkie drzwi oryginalne i reszte elementów nadwozia też. Poprzedni własciciel dołozył mu te wskażniki, przerobił filtr powietrza ( choć sam nie wiem po ki uj...) obniżył go troche i załozył alumki Borbety A.

Co ciekawe udało mi się go zakupić poprzez mojego Fiata 125p... - a dlaczego ? Zrezygnowany po oględzinach kolejnego Borewicza pod Pajęcznem, wracałem do domu właśnie fiatem. Od znajomego dostałem info ze w Gliwicach stoi Cklasa, ale auto jest nie do ruszenia bo własciciel murem sie upiera ze nie sprzeda. To pomyslałem ze chociaż podajdę popatrzeć... Zajechaliśmy na miejsce, i tak patrze na ten wóz, zaniedbany, mech na nim rośnie, stoi na kapciach... Szybki szpil i zostawiłem karteczkę za wycieraczką. Po 2 godzinach oddzwonił do mnie własciciel i stwierdził ze go mi sprzeda , bo widział mnie, i fiata jak podjechalem i zostawiałem karteczke, gdyż sam przechodził obok ale sie schował i obserwował kto mu sie kręci koło auta. Powiedzial ze widział fiata, ze jest ładny i zadbany to stwierdził ze polonez też bedzie u mnie miał dobrze.

Po negocjacjach ceny, która była ciut za wysoka, bo zapomniałem wspomnieć wczesniej ze samochód ledwo co jezdzi, silnik jest złom totalny, hamulce to były zablokowane ze cięzko było go ruszyć... Ale po podpieciu akuma ( miałem wiekszy to wsadziłem byle jak ) i 20 minutach prób ruszenia wkońcu udało się go wyrwać z miejsca na którym stał.

Teraz czeka spokojnie na miejsce w garazu gdyż bede robić w atu uszczelniacze zaworowe, a jak skończe to biore borka na garaż, zmieniam silnik, robie heble i moge jechać na przegląd.

Zdjęcia wam podaję w linku gdyż mam słabego neta a mam wszystko wrzucone w zdjecia google.

https://goo.gl/photos/2oCKGaoU792CYFDLA

A i podrzucam filmik na którym słychać panewki  :d <rotfl2>

https://www.youtube.com/watch?v=cL7iNUTjUg0

https://www.youtube.com/watch?v=n2l2z7AGl9I

https://www.youtube.com/watch?v=CsXRqMdjWOw


PS. Licznik jest zmieniony na taki z obrotomierzem, oryginalny mam dostałem z autem. Dziadek który miał to auto od nowosci zrobił taką partyzantke i wsadził tam obrotek z jakiegos audika co wcale fajnie i estetycznie nie wyglada - wiec drugi własciciel włozył tam ten licznik

Ciekawostką są listwy - zamontowane tak zmyślnie. Aktualnie wszystkie zdjąłem :)

Poloneza, za milion czterysta?

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2016, 19:50:44 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Miałeś szczęście z tym właścicielem, takie historie tylko dodaję uroku zakupom samochodów ;) Fajnie, że wersja z dwoma reflektorami z przodu i ładnie zachowane brązowe wnętrze :)

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2016, 10:59:15 am »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Front już mam na cztery lampy więc jak będzie sprawny technicznie wtedy będę robił wygląd ;)
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2016, 11:53:54 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Osobiście uważam, że ,,dwuoki" Borewicz jest ładniejszy, ale to Twoje auto więc Tobie ma się podobać ;)

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2016, 14:25:27 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
A tak apropo kupie zdrowe ohv ;)
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2016, 15:33:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sprawdz na gieldzie, jimo sprzedaje

co do okraglych lamp w Borku to sa troche ladniejsze niz kwadratowe ,ale to kwadratowe sa rzadsze i zostawilbym takie,
kiedys mielismy Borka na kwadratowych, nie C ,tylko eksportowe LE ,wiec moze dlatego mam sentyment do kwadratowych ,ale chyba nie - po prostu Borek na kwadratach jest bardziej rarytasowy ,a jakbym mial zmieniac na ładniejszy przod to od razu nowszy nosek, bo uwazam,ze Polonez powinien z takim wyjezdzac ,jak nie od poczatku produkcji ,to od roku 1980 na pewno,
normalnie 10lat roznicy w dizajnie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2016, 16:52:35 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Pisałem do Jima, ale nie odpisuje
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2016, 18:45:02 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Juz odpisał  :P

#tapatalknięte

  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2016, 00:06:35 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Maćku jak załatwisz namiar na Szesnache 1.6 zdrową po pieniądzach  ;p to będzie do wytargania 1.5 GLE o przebiegu 39 tys z auta od mojego znajomego na wiosce u  mnie  Swapa  (prócz silnika ) mnie zaklepał ale wstrzymuje się przez to że silnik w zarąbistym stanie i  nie może po pieniądzach motoru znaleźć
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2016, 00:10:04 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2016, 20:24:37 pm »

Offline Polonez86

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.5LS
Gdybyś chciał się pozbyć tej atrapy na dwie lampy to byłbym chętny.

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2017, 01:06:11 am »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
A więc czas odgrzebać kotleta.
Fura dostała inny silnik, po przelocie 40 tysięcy - został rozebrany, uszczelniony od nowa (uszczelka miski złożona na reinzosilu, uszczelniacze wału, wałka, uszczelka pod głowicą, nowe uszczelniacze zaworowe,uszczelka pod dekiel)
Skrzynia inna z ohv, wał napedowy został stary, poniewaz chciałem zachować łącznik starego typu.
Hamluce zrobione od podstaw ; tylnie zaciski rozebrałem w drobny mak, także reczny teraz jest zajebisty :D na przodzie wylądował lucas na starym serwie, a przewody hamulcowe zostały wymienione na miedziane ( kupiłem miedz z metra, i pozarabiałem nowe końcówki )
Przy okazji rozebrałem deske w środku i wykopałem całą reklamówke niepotrzebnych kabli (czyt. dziadkowych patentów) i aż sie dziwie ze fura nie poszła z dymem.
Potem przeszedł przegląd i pare dni pojezdziłem, przy okazji wymieniłem bak bo sie okazało ze rura wlewowa przegniła :D

Następny etap to była polerka... prawie tydzień glinkowania bo w lakierze było tyle marasu że głowa mała. Musiał być nawoskowany jakimś gównem, strasznie cieżko schodziło to dziadostwo.
Nie decydowałem się na ściąganie wszystkich rys, z tego względu że lakier oryginalny, aż szkoda by było go szurać papierem ściernym.
Efekt przedstawiam wam na zdjęciach.

Pierwsze foto pokazuje jak wygląda błotnik tył i drzwi tył po glinkowaniu, a przód był nie ruszany.



Dla porównania przed polerką





a tutaj juz po polerce. Zrobiłem też zaprawki :)









Teraz tylko jeszcze koła, LPG, i detale :D
Planuje szeroką stal, a potem mam nadzieje ze uda się zdobyć ATS Classic :)

A jeszcze fota z moim fiaciurem :)



Poloneza, za milion czterysta?

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2017, 07:46:28 am »

Offline Fasola

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 16V
Serio to efekt polerki? Ja to myślałem, że polakierowałeś go :O kompletnie innego koloru nabrał ;)

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 17, 2017, 11:28:10 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3428
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
I to mi się podoba.
Ma smak jest zachowany w bardzo przyzwoitym stanie.
Czekam na foto wnętrza C-klasy.
Widział bym też w atrapie znaczek POLMO tak do kompletu a co tam.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 17, 2017, 11:53:38 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Tylko proszę oszczędź go i nie oklejaj tymi naklejkami jak resztę swoich wozów, może i to są jakieś zlotowe ale z daleka czy na zdjęciu nie widać co to jest i ktoś może pomyśleć że to jakieś "pokaż cycki dam ci ciacho" i jednak niesmak pozostaje :] Kół też szkoda ruszać, niech to będzie c-klasa pełną gębą.

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2017, 14:41:31 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Bardzo ładna C-klasa. Taki tuning fabryczny "in minus" dzisiaj jest rarytasem. Fajnie wyszło to polerowanie, te stare lakiery mają bardzo duży potencjał... <ok>
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 17, 2017, 15:25:46 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Okrągłe lampy, kwestia gustu ale dla mnie zmiana na minus  <do bani> Polerka za to jak najbardziej na plus, nie ten sam samochód  <spoko>

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 17, 2017, 15:37:37 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
faktycznie, przeciez c-klasa miala kwadratowe lampy jak eksportowki,
ale ogolnie to PN w tej wersji wyglada tak biednie,ze az przykro sie robi i to nawet na tle DFa (pomijam fakt,ze aparat jakis nie ten teges,bo PN wyszedl sporo mniejszy od DFa)

ale polerka to sie udala az za naddto,bo z pierwszych zdjec kolor wyglada na taki sam bez jak DF ,a po polerce jakis taki w zielen wpadajacy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 25, 2017, 21:15:17 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Mały Up. Borek ma sie świetnie, jezdzi cały czas, ostatnio odwiezdziłem zlot FSO AUTOKLUBU w Sulejowie :)
Dzisiaj zamontowałem mu Voltomierz z lublina 1 :)
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2017, 17:57:03 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Stan Obecny :)



Poloneza, za milion czterysta?

Odp: FSO Polonez 1.5 C
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 27, 2017, 21:27:06 pm »

Offline Bomber

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2.0C '84, Omega Bfl '03
Foty nie działają.