Autor Wątek: fotele intergroclin  (Przeczytany 9465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fotele intergroclin
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 19, 2004, 08:01:50 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Witka.
Ja też mam groklinki w wersji standard. Żeczywiście są to dobrze wyprofilowane fotele turystyczne. Są stosunkowo twarde i w porównaniu z plusami czy kanapami to mają dużo lepsze trzymanie na boki. Niestety mają jedną wadę. Dla kogoś z szerokim siedzeniem ;) mogą się okazaćza wąskie w siedzisku. Ja poradziłem sobie z tym problemem podkładając ręcznik kompielowy pod poduszkę siedziska. Siedzę teraz o jakieś 2cm wyżej ale już nie odbija mi się na d.... konstrukcja fotela. Potężni ludzie wiedzą o czym mówię.
Naprawdę polecam. Jak do poldka rewelka. Co do plusów i kanap. CHyba jednak wolałbym plusowskie. Przynajmniej sztywne i równe.

PS. Uwaga dla wszystkich posiadaczy groklinków. Uważajcie na boczki przy wsiadaniu. U mnie niestety się przetarł w fotelu kierowcy  :( . Wszystko przez to że mam nieco długie nogi (1,9m wzrostu) i seryjną kierę (nad tym już pracuję). Przy wsiadaniu, szczególnie jak blisko jest zaparkowane inne auto, muszę się nieŹle poskładać żeby wysiąść i wsiąść. Może wiecie czy są pokrowce na groklinki.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

fotele intergroclin
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 19, 2004, 10:21:25 am »

Pablo-X

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Okropne są te siedzienia która ma Pablo w swoim ciężarowcu!!
Ja miałem okropne problemy z wsiadaniem i moja miednica sie w nich nie miesciła
Ajk też ledwo wsiadł mimo że jest chyba ze 20 (jak nie wiecej) cm odmenie niższy i drobnijeszy.
I są za twarde.


Wszystko co napisales to prawda. Ale zalezy z jakiego pkt. widzenia. Ja jestem szczuply wiec pasuje akurat do tych foteli- ale zdaje sobie sprawe,ze wieksze osoby moga miec niewygodnie. (PS.-jesli ktos kupuje nowe fotele,producent moze je dowolnie poszerzyc-zrobic na wymiar).
Wsiadanie/wysiadanie- jesli ma sie zajete obie rece jest praktycznie niemozliwe- trzeba sie podeprzec.
Sa rzeczywiscie twarde.Ale nie odczuwam zmecznia z jazdy w tych fotelach.
A twardosc i b. dobre trzymanie na boki daja wogole inne wrazenia z jazdy!!! -in plus oczywiscie! Bardzo dobrze czuc co sie dzieje z autem!
Kubly bimarco mozna kupic (uzywki oczywiscie) od 200pln/sztuke (czasem nawet taniej).
pozdr!

fotele intergroclin
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 19, 2004, 10:33:42 am »

odiss*1812

  • Gość
(tymczasowo z kafejki więc się nie loguję )

Ja polecam siedzenia z plusa. Mój znajomy wmontował takie do borewicza - siedziało mi się o niebo lepiej niż w seryjnych od tegoż modelu.

fotele intergroclin
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 20, 2004, 20:45:37 pm »

Pier

  • Gość
a ja mam bardzo dziwne fotele
mozna powiedziec, ze lotnicze
dol jest taki jak w kanapowych, ale z nieco twardsza gabka a oparcie ma bardzo dobre trzymanie boczne. wszyscy co sadaja na nich chwala je bardzo.
nigdzie takich nie widzialem, a kupilem je z jakiegos starego borewicza.
sa o wiele lepsze niz te plusowskie. do grocelinowych nie moge porownac, bo nie mialem doswiadczenia cielesnego.

fotele intergroclin
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 21, 2004, 12:04:04 pm »

Pablo-X

  • Gość
Pier#1616
Cytuj (zaznaczone)
a ja mam bardzo dziwne fotele
mozna powiedziec, ze lotnicze
dol jest taki jak w kanapowych, ale z nieco twardsza gabka a oparcie ma bardzo dobre trzymanie boczne. wszyscy co sadaja na nich chwala je bardzo.
nigdzie takich nie widzialem, a kupilem je z jakiegos starego borewicza.
sa o wiele lepsze niz te plusowskie. do grocelinowych nie moge porownac, bo nie mialem doswiadczenia cielesnego.


Chyba wiem o jakich fotelach mowisz - Wafel, pamietasz zdjecia tego poldasa ktore ci pokazywalem u na na zlocie? tej rajdowki? - on chyba mial wlasnie takie fotele o ktorych pisze Pier

fotele intergroclin
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2004, 12:13:26 pm »

Eater#851

  • Gość
[OT]

Cytat: "Jeff_Colby#938"
W tym zdjęciu najbardziej intryguje mnie to, że w tym Poldasie jeszcze ze starym podszybiem są nowe wycieraczki. Jak dla mnie to ciekawe rozwiązanie i chyba wartoby nad tym trochę pokombinować, gdyż miałem okazję ostatnio sprawdzić te nowe wycieraczki w praniu i w porównaniu do starych to po prostu odlot.

ps. Jestem uparty Krzysiek przy tych fotelach od "Plusa" i chyba nic nie zmieni mojego zdania (no może nagły, spory przypływ gotówki)

Pozdrawiam


Jeff ja skonczylem walek z wycieraczkami... tak wygialem ramiona ze po wylaczeniu wyciraki klada sie tuz nad uszczelka.. sa prawie proste.. pioro od strony kierowcy dalem tak dlugie ze prawie dotyka uszczelki pionowej, a od pasazera tylko zeby sie miescilo.. taki pomocnicze.. efekt super.. zamita cala szybe.

Do tego doloz ten silnik od Renault i jest gitara.

Sorry za OT.

fotele intergroclin
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 21, 2004, 16:01:31 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Eater#851"
[OT]

Cytat: "Jeff_Colby#938"
W tym zdjęciu najbardziej intryguje mnie to, że w tym Poldasie jeszcze ze starym podszybiem są nowe wycieraczki. Jak dla mnie to ciekawe rozwiązanie i chyba wartoby nad tym trochę pokombinować, gdyż miałem okazję ostatnio sprawdzić te nowe wycieraczki w praniu i w porównaniu do starych to po prostu odlot.

ps. Jestem uparty Krzysiek przy tych fotelach od "Plusa" i chyba nic nie zmieni mojego zdania (no może nagły, spory przypływ gotówki)

Pozdrawiam


Jeff ja skonczylem walek z wycieraczkami... tak wygialem ramiona ze po wylaczeniu wyciraki klada sie tuz nad uszczelka.. sa prawie proste.. pioro od strony kierowcy dalem tak dlugie ze prawie dotyka uszczelki pionowej, a od pasazera tylko zeby sie miescilo.. taki pomocnicze.. efekt super.. zamita cala szybe.

Do tego doloz ten silnik od Renault i jest gitara.

Sorry za OT.

O dzięki za bardzo ciekawą odpowiedŹ. Będę musiał zrobić tak jak radzisz. Powiedz mi tylko jakiej długości pióra zastosowałeś ? Standart to chyba 45cm, ale też patrzyłem na to i od strony kierowcy z całą pewnością można zastosować o wiele dłuższe pióro, lecz nie wiem jak to wygląda od strony pasażera...

A jeszcze pytanie odnośnie tego silnika z Renault to czy jest on stosowany również w innych modelach tej marki (11,19...) ?

Pozdrawiam

fotele intergroclin
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 21, 2004, 20:00:49 pm »

Eater#851

  • Gość
Cytat: "Jeff_Colby#938"
Cytat: "Eater#851"
[OT]

Cytat: "Jeff_Colby#938"
W tym zdjęciu najbardziej intryguje mnie to, że w tym Poldasie jeszcze ze starym podszybiem są nowe wycieraczki. Jak dla mnie to ciekawe rozwiązanie i chyba wartoby nad tym trochę pokombinować, gdyż miałem okazję ostatnio sprawdzić te nowe wycieraczki w praniu i w porównaniu do starych to po prostu odlot.

ps. Jestem uparty Krzysiek przy tych fotelach od "Plusa" i chyba nic nie zmieni mojego zdania (no może nagły, spory przypływ gotówki)

Pozdrawiam


Jeff ja skonczylem walek z wycieraczkami... tak wygialem ramiona ze po wylaczeniu wyciraki klada sie tuz nad uszczelka.. sa prawie proste.. pioro od strony kierowcy dalem tak dlugie ze prawie dotyka uszczelki pionowej, a od pasazera tylko zeby sie miescilo.. taki pomocnicze.. efekt super.. zamita cala szybe.

Do tego doloz ten silnik od Renault i jest gitara.

Sorry za OT.

O dzięki za bardzo ciekawą odpowiedŹ. Będę musiał zrobić tak jak radzisz. Powiedz mi tylko jakiej długości pióra zastosowałeś ? Standart to chyba 45cm, ale też patrzyłem na to i od strony kierowcy z całą pewnością można zastosować o wiele dłuższe pióro, lecz nie wiem jak to wygląda od strony pasażera...

A jeszcze pytanie odnośnie tego silnika z Renault to czy jest on stosowany również w innych modelach tej marki (11,19...) ?

Pozdrawiam


O ile wiem to Renault 5, 11, 19 i 21 maja ten typ silnika.

fotele intergroclin
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 21, 2004, 20:44:06 pm »

wiciu

  • Gość
Ja w moim poprzednim po stronie kierowcy miałem wycieraczkę bodajże od cinquecento, a ta druga to byle tylko się zmieściła.

fotele intergroclin
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 22, 2004, 02:05:06 am »

SZPEREK

  • Gość
PROPONOWAŁ BYM CI POSZUKANIE NA GIEŁDZIE KOLESIE SPRZEDAJĄ CZASAMI POLDKI Z INTERGROCLINAMI DOGADAJ SIE I PRZEKŁADKE ZROBICIE OD REKI MI TAK ZAPROPONOWALI JAK BYŁEM NA ŻERANIU ZA 150 ZETA MAM ZAJEBISTE FOTELE INTERGROCLIN W MYM POLDKU .DAŁ BYM MU NAWET 300 ZŁ ALE JAK FRAJER TO JEGO SPRAWA A MOJE SZCZEŚCIE . :)              POZDRAWIAM

fotele intergroclin
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 22, 2004, 15:17:01 pm »

elltry#683

  • Gość
Takie inne fotele tez widzialem. Kształtem przypominaja troche jakby lotnicze z malucha.  Prawdopodobnie sa one z Lady tylko nie wiem jakiej.

fotele intergroclin
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 22, 2004, 16:35:09 pm »

kaovietz

  • Gość
Fotele te są z Łady 2107 (tej z chromowanym grillem).Są całkiem fajne,ale nieco zbyt miekkie.

fotele intergroclin
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 22, 2004, 22:16:29 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
tak chyba bedzie najlatwiej.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

fotele intergroclin
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 06, 2004, 17:25:38 pm »

Ania

  • Gość
fajne fotele tylko ze nie wiem czybylyby wygodne do pewnych rzeczy:P

fotele intergroclin
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 06, 2004, 17:35:43 pm »

Mebig#489

  • Gość
Ja dowiadywałem sie w Groclinie o cene nowcyh fotelików, więc powiem króko, z nowych moga wykonać tylko relaksy, do innych nie posiadają ram i gąbek. Za to cena relaksów jest zaje...sta bo tylko 700zł za sztuke, czyli za 1 fotel 700 zł, kanap tylnych nie robią, nie robili i nie bedą robić. Do nich przychodziły tylko na obszycie.

fotele intergroclin
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 06, 2004, 17:52:12 pm »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
No to widze, ze mi sie sfuksiło bo kupiłem polda razem z Groclinkami :) Moja opinia jest jak najbardziej pozytywna. Bardzo dobrze trzymaja na zakretach, ale jak na razie dłuższej trasy nie zrobiłem wiec nie mam zdania co do komfortu.
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

fotele intergroclin
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 07, 2004, 09:10:02 am »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Ania"
fajne fotele tylko ze nie wiem czybylyby wygodne do pewnych rzeczy:P

Dla chcącego to nie jest jakieś utrudnienie nie do przejścia. Powiem więcej może być nawet ciekawie...

Pozdrawiam

fotele intergroclin
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 08, 2004, 13:47:57 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "Senn"
No to widze, ze mi sie sfuksiło bo kupiłem polda razem z Groclinkami :) Moja opinia jest jak najbardziej pozytywna. Bardzo dobrze trzymaja na zakretach, ale jak na razie dłuższej trasy nie zrobiłem wiec nie mam zdania co do komfortu.


To tak jak mi.
W dalekiej trasie mogą być problemy dla ludzi z dużą p..... Poprostu konstrukcja siedziska się odbija na tej części ciała. Pewną radą jest podłożenie jakiejś szmaty czy ręcznika. Ja tak mam i od biedy 500km bez zatrzymania idzie wysiedzieć. O ile ogólna kondycja fizyczna nam na to pozwoli ;).

PS. W najbliższym czasie zamierzam szyć sobie pokrowce więc jakbyco zamieszczę wzór do obszycia.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

fotele intergroclin
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 05, 2004, 01:38:00 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Wynalazłem to na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23556187
Aukcja dotyczy całego polda, ale ciekawostka sa fotele zaaplikowane od Forda Probe. Dla mnie sa full wypas. Druga ciekawostke z tego samego polda wyhaczył AndrewS. Mianowicie zamek dzrwi przednich w słupku. Jeszcze takiego nie widziałem. :?
Dałem to tutaj, a nie do działu allegro ze wzgledu na dyskusje o fotelach.
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb