Autor Wątek: Swap 1.6 GLE do Fiata z 80 .r (Fiatowski silnik )  (Przeczytany 2232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Swap 1.6 GLE do Fiata z 80 .r (Fiatowski silnik )
« dnia: Listopad 27, 2016, 02:41:20 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Siema mam do was pytanie zdarzyła się rzecz dla mnie smuta zacząłem ogarniać fiata żeby był w stanie jezdnym ogarnąłem heble ze znajomym serwo nagrzewnice gaźnik i po jeździe próbnej okazało się że silnik wypluwa dość konkretne ilości oleju odmą do filtra oleju . Mam w Garażu w miarę zdrowe 1.6  GLE które było wcześniej upchane też w kancie tylko młodszym . I teraz mam pytanie wiem czy mam kompletny osprzęt do tego silnika co mogę zastosować z  osprzętu z silnika fiatowskiego do tego żeby odpalił (np zapłon czy coś ) I czy dużo jest roboty żeby upchać zamiast pionowej skrzyni skośną 5tke ? . Auto stoi u mojego znajomego bo sam nie mam kanału żeby przy takich rzeczach robić więc pytam .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Swap 1.6 GLE do Fiata z 80 .r (Fiatowski silnik )
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2016, 11:46:00 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Dziurę w tunelu wycinasz, inna dwururka , inna chłodnica z korkiem na wlewie aby się zmieścił wiatrak, plus pociągnięcie przez przekaźnik elektrycznego wentylatora. Jednym słowem trochę roboty, wiadomo rozrusznik polonezowski, ewentualnie zmiana głowiczki i pasuje rozrusznik fiatowski, alternator też musi być z poloneza.
Chyba że zostawisz skrzynię IV pionową i zepniesz ją z 1600CB, to odchodzi Ci kombinowanie z cięciem.
Możesz go postawić na fiatowskim aparacie, lecz lepiej jakbyś mu zafundował elektronika.
Jak nie chce Ci się bawić odsprzedaj mi tego CBka bo mój wyzionął ducha a nie chce kupować od pseudo magików handlarzy co zachwalają chłam który leży w zaroślach 15 lat.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Swap 1.6 GLE do Fiata z 80 .r (Fiatowski silnik )
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2016, 13:31:52 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Troche mnie zmartwiles ta chlodnica bede musial cos przemodzic żeby fiatowska upchac  bo dostac polonezowej takiej nie mam skad załatwić . Spróbuję ja wepchac ile sie da i upcham waski wiatrak z pdorovera zeby zyskac troche miejsca Co do wydechu mam pytanie czy kolektor pasuje do rury srodkowej takiej jaka jest przy silniku fiata ?                                                                                                                  Editt : A jak by zaadaptować chlodnice z fiata uno ? Ma podobne wymiary do tej polonezowskiej .                                              
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 13:52:45 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Swap 1.6 GLE do Fiata z 80 .r (Fiatowski silnik )
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2016, 14:00:15 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Co do wydechu mam pytanie czy kolektor pasuje do rury srodkowej takiej jaka jest przy silniku fiata
nie. z wydechu pasują tłumiki i tyle.
zanim zaczniesz kundlić tego fiata, wyczyść dokładnie kominek odmy i sprawdź, czy wszystkie przewody od niego są drożne, szczególnie spływ do miski. dokładnie mam na myśli wymoczenie w nitro przez kilka dni i solidne przedmuchanie kompresorem.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Swap 1.6 GLE do Fiata z 80 .r (Fiatowski silnik )
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2016, 20:15:12 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Zrobiłem to narąbałem się jak głupi dalej pluje olejem ... Odkręcając korek od oleju to zauważyłem że jest zapierdolony jak by smarem w środku . Do tego tak wali z wydechu olejem że masakra jak syrena ... Po silniku i tyle ... Mam jeszcze 1 pytanie bo się waham nad mona trzem  skrzyni 5 z Poldolota . Mam w nim jugola czy do skrzyni 5tki będzie pasował wał od jugola ? Kojarzę że przy skrzyni jest łącznik między skrzynią jest metalowy zalany gumą a w poldolocie gumowy z tulejkami metalowymi w środku .
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 20:29:58 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Swap 1.6 GLE do Fiata z 80 .r (Fiatowski silnik )
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2016, 22:40:22 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
nie będzie, musisz zmienić  końcówkę skrzyni (i napęd prędkościomierza przy okazji), albo wał z przegubem.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...