Autor Wątek: Zmiana silnika 1.6 abimex - > 1.6 GSI z osprzętem abimexa  (Przeczytany 3105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zmiana silnika 1.6 abimex - > 1.6 GSI z osprzętem abimexa
« dnia: Styczeń 17, 2017, 20:26:32 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W moim caro z 1996 będę miał do wymiany silnik - stary zaczyna klekotać panewkami, a kompresja to całe 8,5 atmosfery. Chcąc nie robić panewek i pozostać przy OHV pomyślałem o montażu silnika z plusa, konkretnie "po boschowego". Pytanie, czy nie będę miał żadnych problemów z przekładką silnika i zamontowaniem do niego sprzętu z abimexa, czyli wtrysku? Będą potrzebne jakieś przeróbki w elektryce/czymkolwiek innym? Nie chcę montować osprzętu GSI ze względu na "inny" wygląd w komorze silnika, osprzęt do LPG też mam przystosowany do abimexa.

Druga rzecz, do wymiany mam cały wydech i chcę zrobić tak, jak miałem w poprzednim caro-akwarium, czyli wydech z DF/borka, ale z sondą lambda. Macie pomysł, w jaki sposób najlepiej ją podłączyć? "Przelotka" z gniazdem sondy lambda + dwuruka + stary kolektor wydechowy, czy może rzeźba z kolektorem GSI?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Zmiana silnika 1.6 abimex - > 1.6 GSI z osprzętem abimexa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2017, 20:34:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
majac dwa silniki jestes w stanie do GLI/GSI zalozyc osprzet abimexa

co do wydechu ,to normalnie zakladasz kolektor z sonda,pierwszy tlumik Caro, rura Caro i na rure (nie wiem,czy nie trzeba bedzie przyciac) tlumik srodkowy Borka i dalej ostatni Borka
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Zmiana silnika 1.6 abimex - > 1.6 GSI z osprzętem abimexa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2017, 22:03:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
malnie zakladasz kolektor z sonda,pierwszy tlumik Caro, rura Caro i na rure (nie wiem,czy nie trzeba bedzie przyciac) tlumik srodkowy Borka i dalej ostatni Borka

Czyli bez problemu podejdzie osprzęt abimexa? Cewkę muszę przekładać, czy mają takie same?

A nie mają te wydechy caro/borek innej średnicy? Wszystko by się zgrywało, czy muszę dosztukowywać "rurę"? Gniazdo w przelotce jest słabym rozwiązaniem?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2017, 22:05:32 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Zmiana silnika 1.6 abimex - > 1.6 GSI z osprzętem abimexa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2017, 22:48:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
musialbys wspawac gniazdo w portki , tylko po co, skoro sa gotowe fabryczne rozwiazania,
srednica rur jest taka sama
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Zmiana silnika 1.6 abimex - > 1.6 GSI z osprzętem abimexa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2017, 07:37:37 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To byłoby faktycznie najlepsze rozwiązanie, ale według Polmostowa średnice są różne, 42 w starej wersji kontra 45 w nowej, jeśli dobrze widzę:

http://www.polmostrow.pl/katalog-osobowe.php?os=osobowe&marka=POLONEZ&model=1500&wersja=1.5&Menu=fromMenu

http://www.polmostrow.pl/katalog-osobowe.php?os=osobowe&marka=POLONEZ&model=CARO&wersja=1.6&Menu=fromMenu

« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2017, 07:39:13 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Zmiana silnika 1.6 abimex - > 1.6 GSI z osprzętem abimexa
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2017, 13:01:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w sumie moze byc taka roznica srednic, ale to nie jest duzy problem ,bo trzeba je spasowac ze soba tylko w jednym miejscu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Zmiana silnika 1.6 abimex - > 1.6 GSI z osprzętem abimexa
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2017, 13:20:41 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
w sumie moze byc taka roznica srednic, ale to nie jest duzy problem ,bo trzeba je spasowac ze soba tylko w jednym miejscu

Tylko jak? Nigdy nie przerabiałem wydechu. Jak zrobić, żeby to było szczelne? Zrobić cztery nacięcia i ścisnąć opaską? 3mm to jednak sporo.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Zmiana silnika 1.6 abimex - > 1.6 GSI z osprzętem abimexa
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2017, 13:55:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nacinasz rure i sciskasz ja na mniejsza srednice,
naciecie zaspawujesz i wygladzasz pilnikiem,
w ten sposob uzyskujesz koncowke o mniejszej srednicy,zeby wlozyc w kielich tlumika
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Zmiana silnika 1.6 abimex - > 1.6 GSI z osprzętem abimexa
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2017, 15:05:24 pm »

Offline Żbiku

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fso Polonez 1.6GLI 95r
pod silnik gsi nie pasuje kolektor ssący od Gli  trzeba wiercić i gwintować w głowicy